Jump to content

Upis u zemljišne knjige


Bernyzg

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Prodavatelj (u ovom slučaju sz novi stan) mora imati dokaz, točnije odluku od ondašnje općine o pravu građenja ili o dodjeli zemljišta radi izgradnje zgrada.

Ukoliko je predmetnu zadrugu "Naslijedila" SG STANOGRAD pod vodstvom gospodina Škegre budite jako-jako oprezni i spremni na muke po Tantalu.

Naime predmetna zadruga (STANOGRAD) je itekako poznata po sumnjivim preuzimanjima zemljišta od drugih poduzeća a ona sama postoji još od vremena Komunizma, i činjenica je da sve što su gradili ili preuzimali činili mimo zakonskih normi, ili gradili na nacionaliziranim zemljištima

No da ne duljim dalje, odite u sudski registar i tražite povjesni izvadaka za SZ Novi stan..ukoliko se ista pripojila SGZ STANOGRADU imate sreće da se izvučete ali ponavljam budite jako oprezni....oni vam moraju po zakonu izdati takovu potvrdu i bez naplate, makar osobno sumnjam da ni sa tim dokumentom nećete imati previše sreće ukoliko isti nisu po zakonu stekli pravo vlasništva knjižno ili vanknjižno, a ako je kako vi tvrdite nastupio stečaj, onda je i vaš stan u stečajnoj masi ako je predmenta zadruga u stečaju....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

dakle jos sam uvijek u potrazi , i problemima zbog te standbene zadruge novi stan , meni dakle fali orginal kupoprodajnog ugovora (imam kopiju),izmedu njih i prvog kupca stana ,te ju ja nigdje ne mogu izvaditi,dakle stanograd kao nasljednik je sve te podatke unistio , s druge strane sam dosao do saznanja da je u velikoj gorici , posto je novi stan u stecaju bez stecajnog direktora , da bi mi potvrdu trebalo dati drzavno odvjetnistvo ,kao pravni nasljednik ,koje mi opet taj dokumet ne mogu izdati bez prikazivanje tog istog *ne shvacam ni ja*(dakle prilozio sam kopiju ,ali ona nije dovoljna) nakon obilazka opcine suda itd itd svugdje nam je receno da oni ne trebaju cuvati dokumente duze od 10ili20 godina te su ih sljedom toga i unistili , ali sada te iste institucije taj dokument i traze od nas ....

 

..................hm mislim da mi treba pomoc

Dr baltzara

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

Znam da je tema stara 8 godina, al i meni treba informacija u vezi ovoga. Dakle imam stan u Slobostini, Karela Zahradnika 28 i trebam ugovor izmedju izvođača zgrade i prvog vlasnika zbog sastavljanja uložaka za katastarsku česticu. Dakle imam sve ugovore osim tog prvog i sud mi ne prihvaća pravo vlasništva bez njega. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Isti problem.... U drzavnom arhivu mi je rečeno da trebam saznati tko je bio ovlašteni potpisnik za stambenu zadrugu Novi stan, i to 1969.godine. Da li to sluuuuucajno netko to zna ovdje ? Ne znam vise kako doci do tog prvog ugovora

, Shaq je napisao:

Znam da je tema stara 8 godina, al i meni treba informacija u vezi ovoga. Dakle imam stan u Slobostini, Karela Zahradnika 28 i trebam ugovor izmedju izvođača zgrade i prvog vlasnika zbog sastavljanja uložaka za katastarsku česticu. Dakle imam sve ugovore osim tog prvog i sud mi ne prihvaća pravo vlasništva bez njega. Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija