Jump to content

Kako dobiti HR državljantsvo ako nisam iz HR?


sara123

Preporučene objave

Nnisam nasla slicnu temu, ako vec postoji izvinjavam se, nova sam. Ovako, mene zanima da li i kako ja mogu dobit hrvatsko državljanstvo, niko mi nije iz hrvatske, tako nija i nisam katoličke vjeroispovjesti. Međutim zelim za par godina preseliti u Hr i raditi tamo, tako da bih voljela do tada da dobijem državljanstvo. Da li ja mogu uopce dobiti HR drzavljanstvo?? Hvala na odgovorima :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moras dokazati da ti je neko hrvat po nacionalnosti, caca ili mater

mada sada nesto zajebavaju i ovi cinovnicici po konzulatima

meni je stari hr, prilozio sam svjedocanstvo iz 1947 na kojem isto pise da je hr

i dobio sam drzavljanstvo 2003.g. a pasos sam izvadio prosle godine

pogledaj zakon o hr. drzavljanstvu

inace sam iz banja luke

poz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je vrlo tesko...I ja sam iz BiH, trenutno sam udana za Hr državljanina i nije lako dobiti državljanstvo( skoro sam 5 godina sam vec ovdje). Iako sam u braku sa Hrvatom, nikakva prava nemam, osim sto im placam zdravstveno osiguranje 400 Kn svaki mjesec jer sa privremenim boravkom ne mogu se ni preko muža osigurati!!!). Jedina opcija ti je da nađes nekog da te zaposli u Hr pa da izganjas radnu dozvolu ( a to je isto tesko), al prije toga moras imati osigurano stanovanje i hrpu papira moras izganjati. Najbolje ti je otici do Konzulata pa se raspitati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija