Jump to content

Dugovanje po Diners revolving kartici


xontcom

Preporučene objave

Poštovani,

 

moj problem je sljedeći:

na Diners revolving kartici sam napravio dug od 17,000 kn (OK, znam da nekima je ovo smješno ali za mene je i to puno). Kako sam zapao u neku nazgodnu financijsku situaciju u 11/2009 sam prestao plačati revolving rate.

U 02/2010 sam dobio brzojav kojim se obavještavam da će uslijediti prinudna naplata i kaznena tužba ukoliko dug ne podmirim. Nazvao sam ih i pristao na nerealnu otplatu duga: 4x4,300 kn mjesečno.

Uspio sam platiti samo 2,000 kn (jednokratno) i u 06/2010 je sitgao novi brzojav sa naputkom da se obavezno javim i podmirim cjelokupan dug jer kako će me opet kazneno goniti.

Opet sam ih zvao (nisam iz ZGB pa mi nije jednostavno otići osobno tamo) i s druge strane nije bilo sluha: Kao prvo, oni iz odjela naplate ne znaju koji mi je ukupan dug??? (Ja znam da je nešto više od 15,000 kn + kamate) "Nema nikakve obročne isplate, platite sve!" Na moj prijedlog da mogu platiti odmah pola ona kaže da onda ostatak može na tri rate.

 

Izgleda kao da je sve rješeno i jednostavno, ali stvar je da ću ja nekako uspijeti namaknuti tu polovinu iznosa (ili nešto manje, oko 7,000 kn) ali za ostatak, u tri mjeseca... nema šanse da to uspijem već ću se i ovako dodatno zadužiti.

 

Zanima me slijedeće:

1. ako taj dug od cca 8,000 kn ne platim u roku od tri mjeseca što mi slijedi?

2. da li me stvarno mogu kazneno prijaviti ukoliko dugujem 8,000 kn?

3. ukoliko pokrenu proces ovrhe, da li imaju prednost pred kreditom koji se naplaćuje s plaće prislnom ustegom (druga banka mi je po kreditu za stan nakon 2 neplaćene rate uveo prisilnu naplatu rate direktno s plaće)

4. koje dodatne troškove mogu očekivati uz ovrhu na 8,000 kn?

5. da li bi pomoglo ako mjesećno plaćam manje od dogovorenog recimo 500-1000 kn (a ne 3 rate po 3,000)?

 

Hvala svima na odgovorima! Znam da nekome moji iznosi djeluju smiješno i beznačajno ali meni su veliki jer više nemam od koga posuditi! Po privatnoj sam osnovi kod rodbine dužan 4,000 EUR i nemam obraza više nikoga ništa pitati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

redom:

 

1. slijedi utuženje (ovršni postupak), a mogu Vas i prije toga utužiti

2. mogu Vas kazneno prijaviti (mada to rijetko rade jer im je važnije da im plaćate)

3. nemaju prednost već se zavode na redoslijed naplate ali to govorimo o naplati sa plaće - mogu Vam naime provjeriti SVU imovinu te se naplatiti s nje ako procijene da im se ne čeka da se plaća oslobodi

4. možete očekivati troškove odvjetnika i javnog bilježnika a ako odete u parnicu onda i još sve sudske troškove (cca 1800 kn +kamate od dana donošenja rješenja o ovrsi)

5.to pitanje se mora s vjerovnikom dogovoriti-naime, oni mogu tražiti isplatu odjednom.

 

Lijep pozdrav,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Diners vam uglavnom prodaje maglu,traži naplatu cijelog duga,pa na tri rate,a na kraju kad vide da ne mogu tako,pristanu da vam se dug podijeli na 36 rata ili čak 60 rata.Možete poslati pismeni zahtjev za sklapanje nagodbe zajedno sa listom plaće.Ne potpisujte zadužnicu koju će vam ponuditi.Možete i uplačivati svaki mjesec bilo koji iznos,tipa 500kn i nitko vas neće tužiti. Glavnob da uplačujete nešto.Kaznena prijava je samo prijetnja jer tu nema osnove kaznenog progona jer su vam oni dali taj novac,niste ga vi ukrali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

azron je napisao:

Diners vam uglavnom prodaje maglu,traži naplatu cijelog duga,pa na tri rate,a na kraju kad vide da ne mogu tako,pristanu da vam se dug podijeli na 36 rata ili čak 60 rata.Možete poslati pismeni zahtjev za sklapanje nagodbe zajedno sa listom plaće.Ne potpisujte zadužnicu koju će vam ponuditi.Možete i uplačivati svaki mjesec bilo koji iznos,tipa 500kn i nitko vas neće tužiti. Glavnob da uplačujete nešto.Kaznena prijava je samo prijetnja jer tu nema osnove kaznenog progona jer su vam oni dali taj novac,niste ga vi ukrali.

muči me isto samo manji iznos jeste li sigurni da je tako pozz
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam imala sličnu situaciju ali s Amexom, preporučeno sam im vratila karticu i napisala da nisam u mogućnosti uplaćivati više od 500 kn. Uvijek pokušaju zastrašivačkim metodama dobiti više, ali ako ne ide drugačije zadovoljni su i tim što uplatiš. Osim toga, svi oni prvo daju takve slučajeve firmama koje se bave naplatom potraživanja,pa tek onda, ako ne plaćaš mjesecima, šalju tvoj slučaj na ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 6 godina kasnije...

Poštovani ,

Upao sam prije par mjeseci u velike financijske probleme tako da i obaveze prema dinersu nisam mogao u potpunosti riješiti . Uredno sam im se javljao i nisam izbjegavao dug(oko19,000kn) .Plačao sam koliko sam mogao .

Naravno kartica je blokirana . Dali su mi mogućnost da uplaćivam po 1000 kn ali nažalost trenutno ne mogu ni to .Molio sam ih , pisao im da mi odobre makar po 400 kn ratu ali kako stvari stoje ništa od toga . Traže i nekakvu zadužnicu od 50,000 kn , neznam šta je to i zašto . Molim vas za savjet šta da radim .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Poštovanje,

Imam dug prema Dinersu koji ću uskoro otplatiti.

Zanima me sljedeće.

Dug je bio 18000 kn u siječnju 2017., dogovorio sam otplatiti u 6 mjeseci po 3000.

Otplatio sam dvije rate (6000), ostao bez posla i tada prestajem plaćati (cca 7 mjeseci).

Dolazi mi opomena pred ovrhu od odvj. društva koje ih zastupa i neka sve preostalo podmirim u roku 8 dana. Ponovno dogovaram s Dinersom i nekim čudom uspijevam dogovoriti da ću to otplatiti u tri rate. Plaćam prvu ratu 4000kn prošli mjesec, drugu ratu 4000kn neki dan, preostaje mi još 4000kn što sam dužan platiti do kraja siječnja po tom zadnjem dogovoru kako ne bi pokretali ovrhu, ali to neću biti u mogućnosti! Tek početkom 4. mjeseca ću to moći platiti.

E sada, nisam htio to njima spominjati, već prema zadnjem dogovoru platio sam prve dvije rate, pa me zanima prema vašem iskustvu, nakon 31.01. kada ću biti dužan platiti još tih 4000, a kasnit ću dva mjeseca (do početka travnja), hoće li oni pokretati ovrhu?

Ovaj zadnji dogovor bio je navučen s moje strane i smatram da nemam manevarskog prostora za još pregovora (možda griješim)?

 

Konkretno, iz njihove perspektive... nema rezona da me ovršuju zbog dva mj dana kašnjenja sa zadnjom ratom ako bih im to najavio, bez obzira na sva moja kašnjenja do sada, jer ionako mogu odbiti oba pokušaja dostave ovrhe neprimitkom, pa bi ionako čekali još minimalno dva mjeseca.

Pitanje svih pitanja jest - je li pametno da pričekam kraj siječnja kada dospijeva zadnja rata, pa im kažem da ću kasniti s tom zadnjom uplatom 2 mjeseca ili da im predložim da platim preostali dug u tri rate (to bih bio u mogućnosti)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , josipjosip je napisao:

Plaćam prvu ratu 4000kn prošli mjesec, drugu ratu 4000kn neki dan, preostaje mi još 4000kn što sam dužan platiti do kraja siječnja po tom zadnjem dogovoru kako ne bi pokretali ovrhu, ali to neću biti u mogućnosti! Tek početkom 4. mjeseca ću to moći platiti.

Pitanje svih pitanja jest - je li pametno da pričekam kraj siječnja kada dospijeva zadnja rata, pa im kažem da ću kasniti s tom zadnjom uplatom 2 mjeseca ili da im predložim da platim preostali dug u tri rate (to bih bio u mogućnosti)?

Jeste li u mogućnosti uplatiti im bilo kakav iznos do kraja siječnja?
Komunikacija s njima je svakako poželjna, ja bih da sam na Vašem mjestu uplatila koliko mogu i tada im objasnila situaciju tražeći otplatu preostalog iznosa na rate. Ali svakako bi bilo dobro barem nešto prije toga platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I moje mišljenje, kad ste se već dogovarali, da se čuješ s njima i probaš dogovoriti opciju za tu zadnju ratu. S obzirom da je većina plaćena, bilo bi blesavo sad si nešto komplicirati. Kao što kaže caly, skupiti bar nešto novca da se vidi dobra volja i obrazložiti zašto ne možeš platiti sve. Vjerujem da bi se dalo dogovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, josipjosip je napisao:

Pitanje svih pitanja jest - je li pametno da pričekam kraj siječnja kada dospijeva zadnja rata, pa im kažem da ću kasniti s tom zadnjom uplatom 2 mjeseca ili da im predložim da platim preostali dug u tri rate (to bih bio u mogućnosti)?

takvi slučajevi kao kod tebe dosta pokazuju bešćutnost pojedinaca ili institucija u društvu koje dovode ljude koji su u teškim situacijama u još teže....ako pošteno sagledamo tvoj slučaj vidi se da pokušavaš riješiti problem ,uplatama i dokazuješ i to što bi tebe dineres trebao sačekati 2 mjeseca za koje bi uredno još naplatio kamate njima nikakav problem ,a tebi velika pomoć.......međutim ima slučajeva gdje praksa pokazuje veliku bešćutnost,tako da ti nitko ili bar ja ne mogu reči oni neće pokrenuti ovrhu.....ali isto tako ,možda naletiš na nekog da ti izađe u susret.........

ja osobno ti ne bi savjetovao da ih obavijestiš sada o tome,odnosno sačekaj zadnje dane i tad ih obavijesti da ti daju 2 mjeseca ili odobre 3 rate....obično kad nekome izlaze u susret imaju običaj reči da može na tri rate,ali uplati jednu odmah....pa tako ako ti jednu samoinicijatvino uplatiš riskiraš da više nemaš novca ako predlože tri rate,a jednu odmah...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija