Jump to content

ovrha auta i kuce


Jasenka86

Preporučene objave

Ovako,da ispircam svoju situaciju.

 

Moj brat,optuzen je za kazneno djelo i vjerovatno ce biti i osudjen,tj 100%.

Problem je taj što on treb vratiti imovinsku korist koju je stekao pocinjenjem tog kazenog djela.

U životu je radio samo nekih 6 mjeseci,ako i toliko,i u vrijeme pocinjena kazenog djela nije bio zaposlen.

 

Na sebi ima 1/6 obiteljske kuce,koju je dobio nalsjedstvom nakon očeve smrti.

 

A na sebi ima auto,koji nije zaradio,jer niti nije imao gdje,niti je bio zaposlen u vrijeme kupnje auta,nego je mama dignila kredit i kupila auto,te ga stavila na njegovo ime,zbog toga što je on jedini u obitelji imao položen vozački,pa da stvari budu jednostavnije,a auto je zapravo bio obiteljski,kako bi tko polozio,pa bi ga svi vozili.

 

Problem je taj kad budu dolazili raditi ovrhu(jer još je u pritvoru,suđenje nije započelo,ali optužnica je dignuta),tražit će i auto,ali to njegov auto nije,sad znam da bi mi trebali raditi tj mama prigovor treće strane za auto,ali može li se to uopce dokazati i hoce li sud to priznati???

Mama ima izvod kredita kad ga je vadila i kad je platila auto(digla je kredit jedan dan sutradan ga je platila),problem je taj što je kredit ne namjenski,jer joj je trebalo za jos neke stvari osima auta.Ima i svjedoka,tog covjeka kojem je ona dala novce i sve.

 

Odjvetnik je rekao da bi se to moglo dokazati,ali mi nemamo novaca da ga plaćamo,pa sam mislila da se same malo potrudimo o tome pronjuškati,i same si to rijesiti ,ako je to moguće,a mislim da bi trebalo biti.

 

Što se tiče kuće to se ne brinem toliko jer kome treba 1/6 kuce,a plan je da kupimo taj dio na tamo 3 krugu ovrhe,kad cijena padne jako,pa da to jednostavno rijesimo,ako oštećeni bude uopce trazio ovrhu toga dijela.

 

Pa ako tko ima iskustva,neka pomogne,molim,htjela bi se pripremiti unaprijed,da imam znanje i podatke,pa da znam djelovati,kada bude bilo potrebno.

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

evo javljam se s novim podatcima

 

jedna odjvetnica nam je na pitanja oko auta i kuce rekla da nema smisla ista prepisivat na sebe,kad oni imaju datum i vjerovatno će tražiti to nazad

 

druga odvjetnica,kako mu nece ništa plijeniti,da to nikad ne rade,nego da uzmemo punomoć za njega i prodamo auto ili da nam ga on daruje.

 

sad tko je tu pametan,jer tko ce nas obavijetiti ako oni planiraju uzeti taj auto.

 

inače brat je osuđen,presuda je napravomočna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tužbom radi utvrđivanja prava vlasništva

riješite pitanje auta.

majka je auto kupila (sredstvima iz kredita)

sin prizna tužbeni zahtjev

sud donese odluku (po priznanju tužbenog zahtjeva)

majka auto upiše na sebe (može biti vlasnik auta i ako nema vozačku dozvolu)

sudska odluku neće biti ispitivana i osporavana

od strane suda.

 

za kuću

prijedlog za razvrgnuće suvlasništva isplatom

ili kupovina 1/6 kuće na dražbi

izračunajte šta je povoljnije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija