Jump to content

Prijedlog za ovrhu na Oglasnoj ploči suda


Miele

Preporučene objave

Sasvim slučajno vidjela sam prijedlog za ovrhu na oglasnoj ploči suda za moju firmu koja ne posluje već skoro godinu dana, račun je blokiran.

Ovrha je od T-coma za neplaćene račune.

U stvari, ostao je jedan neplaćen račun, a oni su nastavili slati mjesečne račune za pretplatu iako je poslovni prostor prazan i u njemu nema nikog.

Još je došao i jedan na skoro 800,00 kn za kupnju opreme (modem za internet).

Tako da su poslali prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave oko 1500,00 kn dug plus trošak ovrhe 800,00 kn.

Firma nema imovine osim nešto malo zaliha robe koja se nije prodala.

Molim savjet, što da radim jer se ne želim oglušiti na to.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih im ponudila kompenzaciju sa robom sa zalihe. Ako je dug na firmi onda mogu potraživati samo imovinu firme. Od čega ćeš platiti ako firma ne radi i nema prometa. Nećeš plaćati svojim privatnim novcem.

Ja sam imala neki dug za robu na ime firme. Vjerovnik je tražio ovrhu imovine. Otišla sam na trg.sud i potpisala da firma nema ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da to je jedino što im mogu ponuditi.

Jer firma je u banani, a i ja isto. Otkako sam zatvorila tu radnju, nezaposlena sam. A kao vlasnica firme nemam pravo na naknadu s biroa tako da mi je stvarno teško.

Platila bi ja taj račun da sam imala otkud, pa do ovog ne bi ni došlo.

Ali kome se sad trebam obratiti? Sudu, javnom bilježniku ili njihovom odvjetniku? Ili T-comu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se nisam obazirala ni na kakve pismene opomene. Kad su me pozvali na Trgovački su kao vlasnika i direktora, došla sam. Dali su mi da potpišem da firma ništa ne posjeduje pa je Trg. sud morao odbiti zahtjev za ovrhu jer se ista ne može naplatiti.

Tvoja situacija je stvarnost Hrvatske, malih poduzeća koji nemaju protekcije i zaleđinu. Još gore prolaze obrtnici. Oni zakonom odgovaraju cijelom svojom imovinom i mnogi su izgubili nekretninu u kojoj stanuju zbog duga državi koja je najveći lihvar sa 14% kamata.Prošla sam to sve s dvije firme i jednim obrtom. Pazi samo u vezi predaje papira u poreznu. Ja još moram ispostavljati poreznoj prazne obrazce jer mi je firma u sustavu pdv-a, iako je u firma u mirovanju. Moraš pitati i dogovoriti se u poreznoj. Državni proračun je velika i gladna neman koja se hrani malim ribama. Sretno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je telefon bio registriran na firmu, nije mi jasno kako je to moglo proći.

Možda postoje neke rupe u zakonu kao što ih ima puno za banke pa čine države u državi.

Firma odgovara svojom imovinom, dakle kao treća osoba. Ako su računi glasili na firmu onda bi firma kao pravna osoba trebala odgovarati za dug.

U svakom slučaju žali se i navedi sve to kao i to da si nezaposlena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija