Jump to content

Auto kredit u ZABI i osiguranje kredita


Ekaterina

Preporučene objave

poštovani,

 

molim da mi netko kaže što učiniti sa auto kreditom.

naime,2007.godine podigla sam auto kredit preko zagrebačke banke,fiducijarni dužnik je moja kćer.

kredit je osigiran automatski u croatia osiguranju.

pošto sam već godinu dana na bolovanju,imam umanjena primanja,i naravno da teže otplaćujem kredit,dolazi do kašnjenja,dobivam opomene,a čak spominju i mogućnost otkaza kredita.preko tel.sam službenici u zabi na odjelu naplate spomenula da sam na bolovanju već duže i kome da se obratim.nije mi mogla pomoći....

što mogu učiniti,molim konkretan odgovor..

koja su sada moja prava zbog bolovanja,a ponavljam,kredit je automatski osiguran i uplaćena je premija osiguranja kredita..

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Banka ima pravo nakon nekoliko opomena da učini cijeli dug dospijelim .To točno piše u ugovoru .Samo bolovanje za banku ništa ne znači .Sada treba pogledati u ugovoru koju je obvezu i način prihvatio fiducijalni dužnik,pa ako ne mogu naplatiti od Vas tada naplaćuju iz fiducije.

Kada se kredit osigurava također treba biti informiran o ugovorenim uvjetima .Ponekad se kredit osigurava životnim osiguranjem ,ali to je na kraju .

 

S osnova bolovanja nemate nikakvu poštedu .Banka se naplaćuje najprije od Vas , zatim od fiducijalnog dužnika ili prodajom stvari .

 

 

Banke znaju izaći u susret dužnicima na način da dozvoljavaju preuzimanje Vašeg duga od strane treće osobe kao novi kredit kojim bi se moglo podmiriti ukupno Vaše dugovanje .Dug morate riješiti kako Vam troškovi nebi

enormno narasli .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Što se osiguranja tiče,prilikom isplate kredita,isplaćen je dio za koncesiju,naplaćena je naknada za obradu zahtjeva u iznosu 1,50%,te je naplaćena i premija osiguranja kredita u iznosu 2,40% ukupnog iznosa isplate.

Ne postoji opcija da osiguranje preuzme otplatu barem koji mjesec dok se ne vratim na posao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija