Jump to content

Odvjetnik za radno pravo - Zagreb


ivaaan

Preporučene objave

Molio bih Vas za pomoć.

 

Prošle sam godine radio u jednoj firmi koja mi nije isplatila plaću. (po njima, u pitanju je nešto više od 4000kn - po meni oko 5000kn - gledajući ugovor o radu). Čekao sam otprilike pola godine i kako mi nisu platili, žalio sam se državnom inspektoratu. Dobio sam rješenje od njih da mogu podignuti privatnu tužbu, no kako sam nezaposlen već dugo vremena, drugih sredstava za

financiranje nemam.

 

Direktorica te firme studira na privatnom fakultetu, tako da tu nije stvar novaca već do njihovog morala i savjesti.

 

Kako nisam pravne struke, malo sam čitao po internetu i našao naputak da se trebaju poslati tri upozorenja pred tužbu (poslao sam dva imam potvrde s pošte i obje pošiljke koje nisu preuzeli, već su se vratile - čekam da pošaljem treću prije nego što nađem odvjetnika da ih

tužim).

 

Zanimalo bi me koliko bi koštala usluga zastupanja da se to

riješi i konačno naplati. Imam kopiju ugovora o radu (odluku o prekidu rada mi nisu dali) jednu platnu listu (drugu mi nisu dali) te rješenje od državnog inspektorata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija