Jump to content

adaptacija ili rekonstrukcija


VEDRANKA

Preporučene objave

Molim strucnu pomoc. Vlasnica sam 1/2 nekretnine. U vlasničkom listu se vodi "kuća sa dvorištem" iako su to spojene dvije kućice svaka sa svojim ulazom, pa se ustvari zna šta je čije. Dakle kuća je kamena stara valjda 100 godina. krovište se na jednom mjestu urišilo. Građevinarac mi je rekao da nije isplatovo adaptirati, nego bi bilo jeftinije sve srušiti i napraviti po istim gabaritama novo, jedino što ja ne bi krovište nego kosu ploču što bi gabaritama bilo ispod trenutnog sjemnjaka. Kako sam vlasnik 1/2 te kuće može li mi netko reći da li je to neki problem za ići u rekonstrukciju i što bi mi od dozvola trebalo da bude sve legalno za tih 40 m2. Od druge polovice tri su suvlasnika. Većinski suvlasnik je živ, a dvojca sa mnjim udjelom su mrtvi već 20 godina.U njihovok polovici kuće nitko ne živi veš 50-tak godina tako da je to prava ruševina. Rodbina ne želi napraviti ostavinsku i provest papirnato nasljeđivanje. Kuća nije ucrtana u katastarski plan. Želim iskodovati sve potrebne papire da mi ne bi kakva inspekcija došla, a i treba mi radi vode i struje. šta mi treba od dozvola i da li je problem što ću sređivati 1/2 kuće.Molim za pomoć. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija