Jump to content

Naknada za nacionalizirane stanove


anonimno

Preporučene objave

Imovinsko pravna služba Grada Zagreba donjela je po drugi put rješenje o naknadi za imovinu (stanove) oduzetu mi za vrijeme komunista - avangardista. Prigovor na rješenje stavio je Fond za naknadu uz obrazloženje da stručne službe grada Zgb pri izračunu naknade nisu uzele u obzir ulaganja stanara koja su ih otkupila( u prvom rješenju su napisali da je sve ok!). Stručne službe ostaju pri svom izračunu i kažu da u Fondu za naknadu nemaju pojma. U Fondu pak kažu da izračun nije dobar i ne popuštaju. Sada Imovinsko pravna služba ZGB-a želi otpremiti moji predmet na Ministarstvo pravosuđa (to u stvarnosti znači 4-5 g. čekanja, a kamate na ta sredstva koja me po zakonu pripadaju ne teku) Znajući da smo na duge staze svi mrtvi molim stručne službe da naprave izračun kako traži Fond, a oni pak neće jer kažu da je to protuzakonito. Pisao sam Urbi et orbi( vladi, ministrici pravosuđa), ali nitko mi pomaže. Dok se dvije državne institucije prepucavaju ja doslovno ludujem!!! Ispada da ne mogu do svog novca koji mi garantira Zakon o naknadi za oduzetu imovinu za vrijeme.....Imam li ja pravo na kamatu dok se drugovi i drugarice prepucavaju i kako što prije do svog novca???Takvih slučajeva ima oko 40! Molim pomoć. Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U upravi na zalost nema pomoci jer tamo sve funkcionira polako.

Ja sam svoj novac dobio (onih 25%) a ostatak u obveznicama za koje 2 put godisnje dobijem neku sitnu lovu.

Procjena zgrade je bila jako losa, ali bolje ista nego nista jer zaliti se na to nema smisla.

A sto se tice ulaganja stanara, prvi put cujem da se to uopce uzima u obzir. Vjerojatno jos jedna politicka smicalica da se sto dulje zadrze novci i da drzava sto dulje raspolaze s njima.

Jedino rjesenje je cekati i biti strpljiv iil pronaci neku vezu u ministarstvu da vam se to malo pogura i ubrza (sto je naravno moguce).

Samo nemojte da vam zivci stradaju zbog toga - nije vrijedno ma kako vam novac bio potreban.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija