Jump to content

Zlostavljanja od majke


Ivica1303

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

mozda mi netko od vas moze dati dobar savjet.

 

Nakon dvije godine gotovo ratne rastave sam dobio sudski rastavu. Napominjem da zivim u njemackoj i da se rastava vrsila u njemackoj. Nakon mnogo muka i lazi sa strane majke ustanovljeno je da je majka fizicki i psihicki djecu zlostavljala ( tukla ih s cjevi od usisavaca, daskama, prijetila s nozem, a psihicki da nepricam, sto je cak priznala na sudu i za koje postoji sudska izava ). Djeca su trenutno kod psihologa i dobivaju pomoc od centra za socijalu skrb. Da isto napomenem sud je dodijelio meni skrnistvo. No majka sad na godisnjem odmoru u hrvatskoj pokusava s itim lazima nametnuti mi probleme.

Pitanje. Dali bi bilo pametno sto je u njemackoj na sudu izjavljeno prevesti i u hrvastkoj napraviti prijavu nadleznim organia? Moram napomenuti da su djeca ja i majka svi hrvatski drzavljani.

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam shvatila iz navedenog - djeca su sad s vama ili s majkom na godišnjem u hrvatskoj (ne znam jel majka zbog svega uopće dobila pravo susreta i provođenja vremena s djecom nasamo, pretpostavljam da nije i da su s vama)

svakako bi bilo dobro da odete u centar za socijalnu skrb s rješenjem - ovisno što u njemu piše, centar mora reagirati - hrvatski državljani jeste, makar tu ne živite, kad su djeca u pitanju, nadam se da je tako - možda netko od forumaša zna bolje, nek me ispravi :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Djeca su s menom u njemackoj a sud je odredio meni skrbnistvo. Sto se susreta djece i majke tice djeca nezelie za nju ni cuti no to ona okrece kao da ja branim kontakt. Medutim sud i socijalni su se uvjerili da nije tako. Zalosno je sto djeca nezele akontakt s majkm jos gore je sto sad po hrvatskoj s istim lazima svasta pokusava. Sto se zlostavljanja tice na njemackom sudu je sve navedeno i cak je majka pred sudom priznala da djecu tuce na svakakav nacin i da je cak i nozem zaprijetila prije godinu dana da ako se s menom vide da ce im svasta biti.

Ja smatram da bi trebao u hrvatskoj nest poduzeti ( pijava na policiji ili cantar za socijalnu srb ).

 

Poz svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ah, može pričat što hoće, mislila sam da ste sad tu s djecom pa vam probleme radi.a dok ste tamo, dok imate sve potrebne papire i dok su djeca s vama u miru..pustite je nek priča, iz hr u njem ništa ne može, ako joj je tako lakše..nek joj bude, nek se tješi. glavno da su djeca dobro s vama i da imate i papirnato sve riješeno.žalosno je što je majka takva, al što se može, ljudi su svakakvi, nekima jednostavno nije do djece i možda nisu ni svjesni koliko im štete svojim ponašanjem.

bitno da se da djecu zaštit od njihova utjecaja kad je već tako :tuzan:

koliko su djeca stara?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tu teško da više možete učinit, osim nadat se da jednom bude postala svjesna što je činila.., ako n eprije kad bude u godinama..djeca će joj pokazat. neki vole naučiti na teži način, možda drugačije ne znaju.bitno samo da djeca prebole i shvate da nije zbog njih, da nisu ništa kriva..moja kćer je shvatila da jenjen otac takav kakav je i da tu nitko osim njega nije odgovoran, kriv..i pomirila se s tim. zna što može, a što ne može od njega očekivat, a ona živi dalje najbolje što može i ne osvrće se puno na to, više. a proces je trajao i bilo je bolno za nju i za mene, a nakraju će bit njemu žao, ako već nije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima, sin mi je 9 a kcer 14. Zalosno je da majka kceri govori kako nikad djecu nece moci roditi ako ostane kod mene i mnoge druge stvari. Najvaznije je da svaki dan kao fanatik ide u crkvu ( ja vjerujem u boga ali njezino je samo nju bog voli ). Rodendan je jednom i drugom prosao i bozic a od majke ni poziv kamoli cestitka. Stvar je u tome sto trebam s djecom ici na ljetovanje a neznam sta je ona mozda u hrvatskoj nalagala zato razmisljam prvo telefonski uspostavit kontakt s policijom ili s centrom za socialnu skrb ili na konzulat u njemackoj. Ona i ja imamo samo hrvatsko drzavljanstvo a klinci njemacko i hrvatsko. Dosta je sto si cijelu imovinu pod nokte uzela, nezelim jos da uz neke lazi imam problema u hrvatskoj jer mi je vec naznacila, VIDJET CES TI STA CE BIT KAD DODES U HRVATSKU. A klinci bi tako rado doma isli.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žalosno,ali nažalost istinito :-(. i moja kćer ima 14 godina, isto nije dobila ni čestitku, a kamoli što drugo od oca, ni njegovih roditelja, djeda i bake. al što ćemo, život ide dalje.

vi najbolje poznajete vašu bivšu, al po onom što ja vidim, njoj do djece nije, inače se ne bi tako ponašala prema njima, ovo što čini i čime vas plaši je čisto iz neke pakosti, osvete, čega već i usmjereno je prema vama. nažalost, preko djece što je čest slučaj kod roditelja koji imaju "probleme sami sa sobom" i daleko su od zrelih, zdravih odraslih osoba.

možda i zato jer je svjesna da se vi oko toga uzbuđujete pa uživa u tome.

nemojte joj priuštiti to zadovoljstvo, povedite djecu u miru na odmor u Hr, imajte sa sobom dokumente o tome da su djeca VAMA povjerena na skrb i da s vama žive, i te dokaze o majčinom zlostavljanju - u kojem dokumentu je to već zavedeno - zlu ne trebalo i u slučaju da ona bude tamo, time kod policije ili czss-a možete zatražiti zaštitu uznemiravanja djece.

mislim da vam realno ne može naštetiti, osim što može po mjestu gdje živite ako i ona potječe od tamo pričat gluposti.., al ko se time uzbuđuje, ljudi ionako pričaju i bave se tuđom nevoljom da ne bi morali svojom...nemojte se time opterećivati i uživajte u odmoru..pusti selo neka priča.. :palac:

a u njemačkoj nemate brige, s obzirom na njihove zakone i njenu reputaciju zlostavljačice, pričice može pričat vrapcima :-P . djecu joj sigurno neće vratiti, da njima manipulira su već polako prevelika (pogotovo starija),a da hoće da žive s njom, sigurno neće, samo se voli igrat vašim živcima

 

ugodan odmor :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija