Jump to content

kako se rješit bolesti ptsp


nine

Preporučene objave

vidim da se među nama braniteljima vodi briga kako će ko dobit veću mirovinu a ne razmišlja se kako bi nam se dao savjet kako se rješit bolesti od koje kako vidim većina pati ako nije gluma zbog mirovine ja iz mog iskustva znam da nisam sposoban za niki posa kao što dosta bolesni radi jer kad ni uz tablete nemožeš zaspat neznam kako mogu neki posa radit izuzev se svađat sa obitelj i izbjegavat bilo kakvo druženje sa prijateljima nezna zasto sluze pshijatri kad nam nemogu pomoć izuzev sto napisu za 2 minute nalaz i to je sve a što mi aparat na noćnom testiranju pokazuju tešku nesanicu a niko nije postavija pitanje ni iz ministarstva kako rade pshijatri pisu otpusno pismo od dnevne bolnice a nevide te ja se liječim već duže vrime i svakim danom mi je teže i živi sa ovom mirovinom koja nije nešto a da mi je i manja a da mi je mirono spavat i u društvo izać znam da sam kriv sam sebi zbog mirovine i hrvi al sam mislio da mi bolest i moje pravo kao dragovoljca neće niko ukrast ali mi pravo ukradoše a bolest meni ostaviše

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,kolega potpuno te razumijem i sa mnom je tako na žalost i zato se puno puta čudim kada netko kaže,a koji navodno boluje od PTSP-a,radim i ide,kod mene je kao i kod tebe na žalost ne mogu ništa raditi,a ne ide,ali i ja sam kao i ti pošten pa sam radio i trpio dok nisam pukao do kraja,a onda mi kažu zakasnio si za HRVI,mirovinsko mi daje profesionalnu nesposobnost,20 rat,80 mir i kaže gdje sam bio ranije,strašno,na žalost kolega četnici su nam bili vidljivi neprijatelji,ali ovi nevidljivi su gori jer nam vlastita država za koju smo se borili to ne priznaje,a nepravda me ubija,na sve strane zdravi ljudi tobože invalidi,rata nisu okusili,a mi bolesni smo radi njih nastradali,ali moramo se boriti ustavni,pa međunarodnui sud,ako smo se znali i nismo se bojali četnika pa nečemo se valjda bojati boriti za svoja prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nađi neki hobi,da ubiješ vrjeme ja npr. radim sa autima,slažem kakav oldtimer,odem na pecanje,središ malo po kući,djeca odvedeš dovedeš i tako,na kraju dan oćeš nećeš zaspaćeš jer si umoran,terapija nije rješenje vaših problema,eto ja sam se razbolio još 1993 nakon toga do danas,nikad niko od ministarstva tada obrane danas branitelja koji kao skrbe za nas nije pitao ništa u vezi bolesti. :frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zng-a je napisao:

nađi neki hobi,da ubiješ vrjeme ja npr. radim sa autima,slažem kakav oldtimer,odem na pecanje,središ malo po kući,djeca odvedeš dovedeš i tako,na kraju dan oćeš nećeš zaspaćeš jer si umoran,terapija nije rješenje vaših problema,eto ja sam se razbolio još 1993 nakon toga do danas,nikad niko od ministarstva tada obrane danas branitelja koji kao skrbe za nas nije pitao ništa u vezi bolesti. :frajer:

 

Moli boga dok te ne pitaju,od njih pomoči nema.Jedino ako želiš da te povlače po kojekakvim komisijama,revizijama itd.

Ja snjima ratujem 15 godina i vjeruj mi dosta mi je i njih i njihovih komisija,revizija i svega ostaloga a tome još nema kraja.Oni ti mogu popiti i to malo živaca ako ih imaš.

Šta se tiće bolesti zato lijeka nema to znaš,slažem se stobom da nekakva zanimacija pomaže makar na kratko nemisliš na probleme ali samo na kratko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznan kako je vama, meni je bilo strašno! nesanice, ludila...ma grozno. a nisan tija na liječenje. i onda me rođak nasanjka i navuka na tanak led da mu kao malo pomognem oko posla...i mic po mic, već 5 godina san se riješija aveti zvane PTSP i vrlo uspješno radim i to posao profi vozača!

naravno, izbjegavan mista di se branitelji skupljaju i kukaju o problemima jer me to opet vrati unazad. izbjegavan sumorne priče. biran mista i društvo za izići. jer san skužija kako se lako mogu vratiti di ne želim nikom da je.

dakle, svako triba tražiti sebe, svoj mir i svoj gušt. nema pravila kako !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sibenik44 je napisao:

p.s.

kad se sitin prije 7-8 godina nisan smija sist u osobni auto i voziti jer bi me iznenada napa čudan strah od ničega!

a sad bez problema vozim autobus ili prikoličara i to busom do vrha njemačke, ili prikoličar do espanje!

Kolega,lijepo je to ćuti od tebe...samo me zanima,jeli ti uzimaš terapiju ili si se riješija iste,pa možeš funkcionirati i bez nje? :palac::vrti:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija