Jump to content
Sign in to follow this  
josipa30

skrbnik psihički bolesne osobe

Preporučene objave

Psihički bolesna osoba,lišena poslovne sposobnosti u potpunosti,smještena u ustanovu na teret ministarstva zdravstva.Ima roditelje,brata,sestru i kćerku (kćerka joj je skrbnik).Osoba nema nikakva primanja niti imovinu.Kada dođe do smrti njenih roditelja,da li kćerka kao skrbnik raspolaže nasljedstvom ili centar za soc.rad, preko kojih je osoba i smještena u ustanovu? Unaprijed hvala na odgovoru! :-D

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Dobar dan!

I ja trebam pomoć u vezi skrbništva nad punoljetnom osobom.Bit ću skrbnik punoljetnoj,duševno bolesnoj osobi.Raspitala sm se i upućena sam u svoje obveze kao skrbnik a sad me zanimaju prava.Da li se štićenikov stan može prodati i tim novcem kupiti kuća gdje bi zajedno živjeli?Zanima me što se događa sa imovinom štićenika nakon njegove smrti?Da li ostaje skrbniku ili ne?da li je moguće to nekako pravno napraviti,pošto se sa štićenikom ne može sklopiti ugovor o dosmrtnom uzdržavanju?Inače,štićenik je član moje šira obitelji.

Molim vas pomoć

Unaprijed hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this