Jump to content

privremena blokada tekućeg računa


trecedoba

Preporučene objave

Srdačan pozdrav svima!

Imam veliki problem, pa molim za pomoč kako da ga riješim.

U mirovini sam koju dobivam po poginulom sinu koji je bio Hrvatski branitelj.Mirovina mi je sada nakon što su nam je srezali oko 4.300,00 kn.Danas mi je Zagreb-osiguranje zablokiralo privremeno račun, pa ne mogu podizati mirovinu.No problem je u tome, što se meni od mirovine več usteže više od jedne trećine primanja, odnosno ja dobijem na račun 1.360,00 kn,a ustežu mi oko 2.940,00 kn tako da niti taj iznos ne mogu podiče, i nemam sada sredstava za život.Supruga mi je 100% invalid i ima mirovinu 700,00 kn i od toga ne možemo pokriti osnovne troškove.Nikakvo riješenje o blokadi nisam dobio pa ne znam kako da postupim da mi se odblokira račun.Zanima me da li imaju pravo uzeti kompletnu mirovinu za naplatu, jer od čega da živim.

Zahvaljujem se na odgovorima i pomoči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trecedoba je napisao:

Srdačan pozdrav svima!

Imam veliki problem, pa molim za pomoč kako da ga riješim.

U mirovini sam koju dobivam po poginulom sinu koji je bio Hrvatski branitelj.Mirovina mi je sada nakon što su nam je srezali oko 4.300,00 kn.Danas mi je Zagreb-osiguranje zablokiralo privremeno račun, pa ne mogu podizati mirovinu.No problem je u tome, što se meni od mirovine več usteže više od jedne trećine primanja, odnosno ja dobijem na račun 1.360,00 kn,a ustežu mi oko 2.940,00 kn tako da niti taj iznos ne mogu podiče, i nemam sada sredstava za život.Supruga mi je 100% invalid i ima mirovinu 700,00 kn i od toga ne možemo pokriti osnovne troškove.Nikakvo riješenje o blokadi nisam dobio pa ne znam kako da postupim da mi se odblokira račun.Zanima me da li imaju pravo uzeti kompletnu mirovinu za naplatu, jer od čega da živim.

Zahvaljujem se na odgovorima i pomoči.

 

@@@ Osobno smatram da vam ne mogu uzeti cijeli mirovinu jer je takav postupak protuustavan! Napravite prigovor prema banci gdije primate mirovinu i navedite razloge,odnosno situaciju u kojoj se nalazite.Ako prelazite mirovinu preko 5.000,00 i nešto kn.onda vam mogu uzimati do 2/3.Nadalje ,što se tiče Zagreb - osiguranja,isti su bili dužni Vas upozorit ili obavijestit o sankcijama (najvjerojatnije potraživanja prema njima).Banka Vas nije bila dužna izvjestit o blokadi računa,jer su isti postupili najvjerojatnije po sudskoj odluci,zadužnici ili ovršnom postupku od strane potražitelja. Prigovor. Obavezno pod br.1,a što se tiče pod br.2 stupite u vezi sa potražiteljem ( Zageb-osiguranjem) i probajte dogovorit obročnu otplatu dugovanja.Mislim da če Vam izači u susret obzirom na situaciju kakovu ste naveli.Najvjerojatnije, kada dogovorite obročnu otplatu,račun će vam bit blokiran i dalje samo što će te svakog u mjesecu prilikom podizanja mirovine morati otić u banku radi odblokade,prebacit dogovoreni iznos na račun potražitelja,a ostatak mirovine podić,dok će djelatnik banke ponovo blokirat tekući do novog priljeva odnosno uplate mirovine i tako dok ne bude gotovo.Nažalost tako je.. O prelasku u drugu banku nečete ništa postić,samo če te si pogoršat situaciju jer su banke povezane i ne vrijedi prosto rečeno bježati...Sretno! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija