Jump to content

Potpisao prazan papir na sudu nakon rasprave


Draganec

Preporučene objave

@@@@ Čudno,ali istinito. Pozvan sam na raspravu o prekidu uzdržavanja susjede stare oko 80. Sastavljen ugovor o uzdržavanju.Uzdržavao baku 76 dana.U međuvremenu baka našla novog uzdržavatelja i prije dolaska na raspravu dogovoreno je između mene,bake i uzdržavatelja,što če mo izjavit na sudu.Kolike če mi biti isplačena odšteta o uzdržavanju za tih nekoliko dana.Ja nisam imao odvjetnika.Baka je. Ukratko obrazložili pred sudom činjenično stanje i razlog te naknadu za uzdržavanje.Tom prilikom ,nakon završene rasprave,sud me je pozvao nakon 5 min.nazad u kancelariju gdije sam potpisao prazan list papira uz obrazloženje da ču dobit riješenje kući. Ništa ne sumnjajuči,potpiso i otišao kući.Za tijedan dana dobio riješenje gdije ja osobno u zadanom vremenu moram isplatiti novčani iznos i ostavit novom uzdržavatelju posađen kukuruz,nešto malo zobi i jačmena.

Ostao sam matiran.Takav usmeni dogovor,niti izjava na sudu nije bila takova.Ja sam bio izašao van sa bakom i novim uzdržavateljem,a njihov odvjetnik je ostao unutra.Dalje sve znate.

Što mi je za radit pravno? Za par dana mi ističe pravo na žalbu. :tikvan::pravila:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno, mislim da bi takvo kršenje pravila postupka kakvo ste opisali bilo nemoguće čak i za hrvatsko pravosuđe. Dakle, nisam siguran da niste nešto izostavili ili "preuredili". Ali možda sam, bez obzira na to što sam sve na sudovima i sam doživio, još uvijek naivan.

 

Teško da možete nešto popraviti, ali ipak.

 

Prvo, otići u sud, zatražiti uvid u spis i vidjeti što se sada nalazi iznad vašeg potpisa. Vjerojatno je to zapisnik u kojem stoji ono što niste rekli. Pažljivo sve pregledajte.

 

Drugo: niste napisali o kakvom postupku se radi, ali pretpostavljam da je parnica. Onda niste dobili rješenje nego presudu, osim ako se možda ne radi o privremenoj mjeri ili nečem sličnom.

 

Presuda, bez obzira na izjave stranaka, mora biti obrazložena i na zakonu utemeljena. Dakle, da bi se vidjelo može li se što ipak napraviti žalbom, trebali bi točnije znati što piše u presudi.

 

Možete se zbog takvog načina vođenja postupka poslati i pritužbe, ali vam se to ne isplati jer ste dobrovoljno stavili potpis na prazan papir, pa ste time - iako su iskoristili vašu pravnu neukost i nesnalaženje - glavni sukrivac za sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@@@@ Hvala Vam na odgovorima! Vama poštovana Kronična stranka pozdrav i hvala što ste mi pomogli več drugi puta savjetom.

Da. Radilo se o parničnom postupku.Osobno se uvjerio danas u pisarnici suda sa predmetom. Izjave su točne i napisane kako smo se dogovorili,međutim baba sa svojim novim uzdržavateljem su dodali da sam se ja u periodu uzdržavanja osigurao drvima za zimu iz njezine šume kao i iskoristio dio dasaka i nešto građe za izgradnju nadstrešnice.Što je istina i isto ne pobijam.Da dalje ne duljim.... Sa babom sam i dalje u dobrim odnosima kao i sa njezinim novim suzdržavateljem. Baba je dosta krhkog zdravlja.Novi suzdržavatelj je platio neki iznos troškova,najvjerojatnije odvjetniku i sudu,a ja sam u dogovoru sa suzdržavateljem dogovorio kompenzaciju duga mesom,odnosno odojcima i nešto novca uručit babi kojom prilikom se baba složila sa time.Isto smo sve stavili na papir uz svjedoke.

Hoče li to biti dovoljno ili da ovjerim izjave kod bilježnika.Sve imam napisano i iskopirano kao i potpisano,samo sam se dužan držati dogovorenog roka isporuke i isplate,što osobno smatram u redu.

Kakovo je Vaše mišljenje Kronična stranka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@@@@ Hvala Vam na odgovorima! Vama poštovana Kronična stranka pozdrav i hvala što ste mi pomogli več drugi puta savjetom.

Da. Radilo se o parničnom postupku.Osobno se uvjerio danas u pisarnici suda sa predmetom. Izjave su točne i napisane kako smo se dogovorili,međutim baba sa svojim novim uzdržavateljem su dodali da sam se ja u periodu uzdržavanja osigurao drvima za zimu iz njezine šume kao i iskoristio dio dasaka i nešto građe za izgradnju nadstrešnice.Što je istina i isto ne pobijam.Da dalje ne duljim.... Sa babom sam i dalje u dobrim odnosima kao i sa njezinim novim suzdržavateljem. Baba je dosta krhkog zdravlja.Novi suzdržavatelj je platio neki iznos troškova,najvjerojatnije odvjetniku i sudu,a ja sam u dogovoru sa suzdržavateljem dogovorio kompenzaciju duga mesom,odnosno odojcima i nešto novca uručit babi kojom prilikom se baba složila sa time.Isto smo sve stavili na papir uz svjedoke.

Hoče li to biti dovoljno ili da ovjerim izjave kod bilježnika.Sve imam napisano i iskopirano kao i potpisano,samo sam se dužan držati dogovorenog roka isporuke i isplate,što osobno smatram u redu.

Kakovo je Vaše mišljenje Kronična stranka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz vašeg novog opisa nije jasno da li opisani dogovor zamjenjuje presudu odnosno drugačije definira odnose nego što je to u presudi ili se radi samo o dopunskom dogovoru pri čemu obje strane prihvaćaju presudu.

 

Načelno je uvijek bolje ako se sporazum ovjeri kod bilježnika, ali ako se radi o manjim vrijednostima i postoji povjerenje između stranaka, nije to nužno. Pravnu valjanost ima i neovjereni potpisani dokument.

 

No, ako se radi o sporazumu kojim se mijenjaju odredbe presude, mislim da bi trebalo naglasiti da su stranke o tome sporazumne, da se odriču ovrhe po presudi i takav sporazum bi po mojem mišljenju ipak bilo bolje ovjeriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stavio sam na papir trošak sadnje i sijanja,što je ostalo babi.Cijena koštanja daske,nešto rogova i štafli što je ostalo ugrađeno na mom objektu i presudu što je donio sudac.Izračuno,zbrojio,oduzeo i otišo kod babe i novog uzdržavatelja te dogovorili i napisali kako sam naveo.Sutra idemo kod njihovog odvjetnika radi navedenog,a i iz razloga što novi uzdržavatelj želi vlasništvo nad babinom šumom.Zašto,kako,nije me briga.Uglavnom su izjavili da ja nemam brige sa plačanjem odvjetnika,samo da će jedan primjerak ostat kod njega,a jedan kod mene,što smo sastavili i dogovorili se i tu je priči kraj po mojem mišljenju.

Još jednom zahvaljujem "kronična stranka"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija