Jump to content

Prvi privremeni boravak stranca


patrick313

Preporučene objave

Oženio sam se u subotu u Hrvatskoj s filipinskom državljankom, koja posjeduje vizu do 25.10. Posjetio sam policiju u svrhu prijave prvog privremenog boravka u sklopu spajanja obitelji s hrvatskim državljaninom. Uzdržavanje, stanovanje, zdravstveno osiguranje,vjenčani list je potpuno jasno, ali nejasan mi je njihov zahtjev po pitanju njene važeće putovnice koja ističe 2013.godine. Naime službenica je naglasila da moramo podnijeti zahtjev za novom putovnicom zbog promijenjenog prezimena i da im dostavimo zahtjev uz ostale papire. Ona ne može više natrag na Filipine jer je karta užasno skupa, a opcija njihovog veleposlanstva u Beću je veliki problem jer ona treba vizu za Austriju što je dugotrajan proces. Gledao sam zakon i ne vidim nigdje decidirano da ona mora mijenjati putovnicu. Mogu li ja dobiti njenu punomoć i kao suprug podići putovnicu u Beču?Molio bih Vas brzu pomoć jer moramo riješiti svu potrebnu papirologiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hmmm...

 

možda neću baš precizno odgovoriti, ali ima mi smisla da te policija traži važeću identifikacijsku ispravu za suprugu, putovnicu je l...

 

tako da mi se čini kako ti je Beč najpovoljnija solucija, nazovite ambasadu u Beču i raspitajte se da li Vi možete doći kao supružnik i sve obaviti za nju...

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..ovo je jako sumnjivo sa strane policije..

 

..ona,supruga bi sada trebala dobiti novi pasoš u Hr.,a ne na Filipinima..pravo na to joj daje venćani list!?

Postala je državljanka R.Hr.

Proveri još jednom,dvaput,triput.. jer ponekad policija ni sama "ne zna" i ćini nelogićne zahtjeve!

I to znam iz iskustva!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je u međuvremeno riješen,pojasnio sam im da je teško dobiti schengensku vizu bez boravišne dozvole za RH, pa smo predali zahtjev za privremeni boravak na staro prezime s time da ćemo nakon što nam odobre boravak otići u Austriju, promijeniti putovnicu i dostaviti policiji. Btw doktore žena mi nije s Tajlanda već s Filipina i molio bih da se ubuduće suzdržiš od pametovanja. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Poštovani, BiH sam državljanka i udajem se za hrvatskog državljana u lipnju i živjet ćemo u Hrvatskoj. Ja nemam zdravstveno u BiH jer sam igrom slučaja izgubila pravo na zdravstveno,a pri prvom privremenom privremenom boravku traže kao uvjet potvrdu o zdravstvenom osiguranju. Mogu li ja priložiti putno osiguranje pa kad mi se odobri boravak riješit stvar u HZZO-u?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija