Jump to content

Mirovine se bune zbog branitelja !?


Draganec

Preporučene objave

@@@@ Mirovine se bune zbog branitelja?

U redu gospodo i "kolega moderator" Stavio si lokot,u redu,a ja postavljam poruku! " Mirovine se bune zbog branitelja"? Ne želim ništa komentirat i ostavljam istinskim braniteljima na tzv.očitovanje iliti "repliku" iliti netočnost krivog navoda" E pa kolege i branitelji ,pravnici,izvolite.Mislim da će nakon ove objave "moderator" opet stavit lokot"..... E Ajd ostavi branitelje da zdravo razmišljaju i stave svoj komentar...... Pozdrav i bez zamjerki.... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec je napisao:

@@@@ Mirovine se bune zbog branitelja?

U redu gospodo i "kolega moderator" Stavio si lokot,u redu,a ja postavljam poruku! " Mirovine se bune zbog branitelja"? Ne želim ništa komentirat i ostavljam istinskim braniteljima na tzv.očitovanje iliti "repliku" iliti netočnost krivog navoda" E pa kolege i branitelji ,pravnici,izvolite.Mislim da će nakon ove objave "moderator" opet stavit lokot"..... E Ajd ostavi branitelje da zdravo razmišljaju i stave svoj komentar...... Pozdrav i bez zamjerki.... :palac:

 

Daj nekakav konkretan pravni prjedlog , a žaliti se možemo upravi vodovoda . Šta imamo od kukanja na pravnom forumu ???

Evo moj prjedlog je da nam sve vrate i povećaju mirovine za 30% .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravno gledano, donesen je zakon i po njemu se postupa, ne nadajte se nekom povratku tih sredstava zuzev oni koji su podnijeli zahtjeve za ocjenu ustavnosti i uz uvjet da to prođe kao neustavno, reklo bi se mision inpossibile (nemoguća misija).

Jedino što je interesantno je to da JE SMANJENJE POVLAŠTENIH MIROVINA JEDINA MJERA UZIMANJA KOJA JE SPROVEDENA bez da se diralo u kapitalnu dobit, kamate na kredite, smnjivanje plača u državnim službama, rezanje potrošnje javnih poduzeća, uzimanja onima koji imaju još više, oporezivanje kvadrata suvremenih vila i ljetnikovaca.

Oprostite mi lažem pored toga uzimanja braniteljima uzeli su nam i pravo na besplatno dopunsko zdravstveno osiguranje.

Dakle uzelo se braniteljima I SAMO braniteljima uz nekoliko stotina drugih povlašteniha koji su u toj masi toliko malo zastupljeni da nije vrijedno spomena.

Mene zanima kad će se više uzeti i drugima, kad će se prestati trošiti ako se nema novaca.

Zakonski, ovih 10% zaboravite, barem trenutno, imolite boga da kad su već jednom uzeli to ne onavljaju i da što prije odmrznu povišice mirovina tako da mirovine opet mogu polako rasti da u budućnosti ima neka druga vlada za nova rezanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno je povod nezadovoljstvu branitelja to što oni nose dobar dio tereta izlaska iz krize, i stalno ističem da i prema Ustavu RH svi građani trebaju u skladu sa svojim mogućnostimo doprinjeti štednji.

 

Da ne nabrajam puno slučajeva gdje se to ne radi, a i svi vidimo oko sebe. Pa zar moramo još i plačati osiguranje bivšeg predsjednika Vlade RH od nas samih ? U SAD mu to ne treba , sramotno !

 

Meni osobno neka skinu od mirovine kao i svima,proporcionalno ukupnom iznosu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidim da se samo vrtimo u krug non stop iste teme i iste rasprave , snose svi teret krize pa tako i mi branitelji ne moramo mi biti neka posebna klasa nama treba samo malo poštovanja i da nas se cijeni a teret krize trebamo svi podnijeti , pa šta uzeli su mi 10% ništa strašno iako imam kredita preživit ću

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JPJ je napisao:

vidim da se samo vrtimo u krug non stop iste teme i iste rasprave , snose svi teret krize pa tako i mi branitelji ne moramo mi biti neka posebna klasa nama treba samo malo poštovanja i da nas se cijeni a teret krize trebamo svi podnijeti , pa šta uzeli su mi 10% ništa strašno iako imam kredita preživit ću

 

Naravno da češ preživjet,a kako će preživjet oni (umirovljenici) sa mirovinom od 1500-3000kn ako povečaju PDV kao što se najavljuje.Znamo da bi tada sve poskupilo za sve slojeve društva.Ali opet u toj igri najviše bi gubili oni koji najmanje imaju.

Čitajuči na ovom portalu vidljivo je koliko je naših kolega u toj poziciji,lako je za krupni kapital oni će to prebacit sve na leđa građana(među kojima je i naša populacija) raznim poskupljenjima.

 

Živi bili pa vidjeli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kažnjavam se sa jednim slovom i pokušaću iznijeti svoje mišljenje.Slažem se sa kolegama da se možda vrtimo u krug.Osjetljiva smo populacija i emotivno reagiramo što nam sad i ne ide baš u prilog.Istina je da se zakonom smanjuju braniteljske mirovine,ali treba reći iskreno,ne svim braniteljima,već samo onima koji imaju mirovinu veću od 3500 kuna.To znači da oni branitelji koji su do sada imali nažalost nisku mirovinu nemaju nikakvog razloga za dodatnu frustraciju jer njima mirovina nije dirana.Ponekad smo sebični pa se povučemo u sebe i ne želimo vidjeti da su u ovoj teškoj situaciji svi građani ugroženi svojim standardom.Koliko ima radničkih mirovina ostvarenih nakon 40 godina staža i 65 godina starosti a da su u iznosu od 3500 kuna?Trebamo i mi branitelji često navratiti na podforum o radnim i socijalnim pravima pa da vidimo kakvih ima sve slučajeva u našoj državi.Ovo govorim jer ima puno forumaša koji uvijek tvrde nismo mi krali i nismo mi krivi za sve loše u zemlji e pa ja sad moram napomenuti da nisu ni ostali građani među kojima su i moja djeca,ni krali niti su krivi za stanje i oni sada šute i rade za 2800 kuna sa prijevozom u našem največem trgovačkom lancu i nemaju več dva mjeseca slobodnu nedjelju.U zadnjih dvije godine,legalis je jedino mjesto gdje spominjem da sam branitelj u mirovini.Ne ulizujem se time nikome na ovom forumu,ni uredništvu ni moderatoru ali ta činjenica boli.Nije danas ugodno živjeti u okruženju gdje su mnogi ljudi bez posla i moram reči,sve više ih skuplja boce tako da si ne trebamo umisliti da je tragedija da branitelj skuplja boce.Ovo govorim sve iz srca,nitko me više ne gleda na normalan način ako zna da imam pristojnu mirovinu i ona mi redovito sjeda na tekući račun.Situacija je takva kakva je i bilo bi dobro da se mi branitelji u našem žaljenju za koje mislim da je opravdano,ipak ne otuđimo od ostalih građana i dodatno si pogoršamo sliku o nama koja se vrti u očima tih ljudi ali ne našom krivicom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Depresiva, logično razmišljaš, ali ipak nismo svi isti, i kada se radi o mirovinama - postoji Zakon i pravila po kojima se određuje visina mirovine.

Da ne tupimo uvijek isto, zna se što sve utječe na visinu mirovine, i zbog čega bi jedan magistar nauka sa istim stažom i godinama života imao istu mirovinu kao i poljoprivrednik koji npr. ima osnovnu školu i uplačivao je u fond minimalni iznos ?

 

Uvijek govorim da sam za, da se ponese teret proporcionalno primanjima, da branitelji sa plačama i mirovinama dijele sudbinu svih ljudi. I branitelj je dobio primanja prema zakonu, u vrijeme pretvorbe nisam dobio dionice - niti ih prodavao, nisam sudjelovao u pretvorbi, nisam ...

 

I moj brat kaže da šta ja mislim da je njemu bilo lako za vrijeme rata ? A nije uzeo pušku, dobio je dionice u firmi, više puta radio u Njemačkoj, štedio DM ( velikim radom i štednjom ), ali mi smo bez plača u početku branili zemlju, za razliku od Njemačke, ovdje se ginulo - stradavalo. On je napravio kuću, a ja nisam dobio ni stan, a liječenje posljedica rata platio sam ja - posudili smo DM i vračali 2 godine.

 

Nismo isti, svaki je priča za sebe. Koja je tvoja privilegija, povlastica depresiva ? - siguran sam nikakva, i živiš skromno-a vjeruj mi da si zaslužio bolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresiva je napisao:

Kažnjavam se sa jednim slovom i pokušaću iznijeti svoje mišljenje.Slažem se sa kolegama da se možda vrtimo u krug.Osjetljiva smo populacija i emotivno reagiramo što nam sad i ne ide baš u prilog.Istina je da se zakonom smanjuju braniteljske mirovine,ali treba reći iskreno,ne svim braniteljima,već samo onima koji imaju mirovinu veću od 3500 kuna.To znači da oni branitelji koji su do sada imali nažalost nisku mirovinu nemaju nikakvog razloga za dodatnu frustraciju jer njima mirovina nije dirana.Ponekad smo sebični pa se povučemo u sebe i ne želimo vidjeti da su u ovoj teškoj situaciji svi građani ugroženi svojim standardom.Koliko ima radničkih mirovina ostvarenih nakon 40 godina staža i 65 godina starosti a da su u iznosu od 3500 kuna?Trebamo i mi branitelji često navratiti na podforum o radnim i socijalnim pravima pa da vidimo kakvih ima sve slučajeva u našoj državi.Ovo govorim jer ima puno forumaša koji uvijek tvrde nismo mi krali i nismo mi krivi za sve loše u zemlji e pa ja sad moram napomenuti da nisu ni ostali građani među kojima su i moja djeca,ni krali niti su krivi za stanje i oni sada šute i rade za 2800 kuna sa prijevozom u našem največem trgovačkom lancu i nemaju več dva mjeseca slobodnu nedjelju.U zadnjih dvije godine,legalis je jedino mjesto gdje spominjem da sam branitelj u mirovini.Ne ulizujem se time nikome na ovom forumu,ni uredništvu ni moderatoru ali ta činjenica boli.Nije danas ugodno živjeti u okruženju gdje su mnogi ljudi bez posla i moram reči,sve više ih skuplja boce tako da si ne trebamo umisliti da je tragedija da branitelj skuplja boce.Ovo govorim sve iz srca,nitko me više ne gleda na normalan način ako zna da imam pristojnu mirovinu i ona mi redovito sjeda na tekući račun.Situacija je takva kakva je i bilo bi dobro da se mi branitelji u našem žaljenju za koje mislim da je opravdano,ipak ne otuđimo od ostalih građana i dodatno si pogoršamo sliku o nama koja se vrti u očima tih ljudi ali ne našom krivicom.

 

 

Cesto citam ovaj forum i ponekad mi se cini bolje da ne citam jer se covjek svega nacita:)

Koje velike mirovine?osoba ode sa 18 godina u rat i popusi kitu u ratu posalju ga u mirovinu kao povlastenoga i sta mu treba dati 2.500k da normalno zivi,osnuje obitelj,izgradi dom i mozda pozeli pojesti sladoled.

Ljudi koji imaju 40 godina RS imali su i primanja vecina je nesto postigla u zivotu i nije za usporediti te dvije vrste mirovina i kako je doslo do njih.Zao mi je i jednih i drugih da se krivo ne protumaci ali jednostavno nema usporedbe.

Sto se tice 10% ajde prebolio bih i to ali da su krenuli od sebe ali bogami nisu sebi nista uzeli jos si kupuju nova vozila kao uracunato u proracun.Imamo puno opcina koje sluze nekim lokalnim deckima za pranje novca i kradju.

Drzavu smo stvarali mi a sada mirno promatramo kako nas unistavaju i kradu te su u javnosti stvorili dojam da smo mi paraziti koji zive na grbaci drzave.

Mi se zabavljamo sa tim tko je vise zasluzio i tko je gdje bio dok oni fino rade i trpaju na racune osiguravajuci svojoj unucadi miran zivot a mi se brinemo za iduci mjesec kada dodje rata kredita u francima kolika ce biti:))

Dobro sam se nasmijao kada sam procitao sta je izjavio Rojs:"Tuđmanu treba dati Nobelovu nagradu sa kakvim je on govnima napravio drzavu".

Sto se tice laznih i pravih i to se da srediti.Imamo opcu i profesionalnu nesposobnost svi znamo sta koja znaci.

Pa neka se zaviri u registar poljoprivrednika koji dobijaju poticaj i tu ode 30% iz mirovine.Ne mozes imati opcu nesposobnost tjerati traktor na cestu i traziti poticaj i da ne nabrajam.

Sve se da srediti samo treba imati volje i zelje za to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se da postoji sociološki problem a to je da više ne vjerujemo jedni drugima među našom populacijom pa kao pojedinci pozdravljamo samo ISTINSKE branitelje.Nije to kritika na tebe kolega Draganec,iznimno cijenim tvoje razmišljanje i tvoje postove več ističem sve prisutniju pojavu te riječi među svima nama.Slažem se i sa postom kolege Maxica iako je citirao moj post i ljutito postavio pitanje:Koje velike mirovine ? Ja sam napisao pristojne(za naš standard)a ne velike i to kod jednog dijela branitelja,nažalost večina ima male.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@@@@ Poštovani kolege ! Da se ne upličem u raspravu! Kolega "depresiva" kolega "maxica" sve to štima što ste napisali,ali znanja radi ( moj susjed,najbolji prijatelj,a i sada se držim " da ga smatram najboljim susjedom",ali znanja radi on sada prosto rečeno " pljuje po našim braniteljima", omalovažava nas ( osobito mene kad sam otišo u mirovinu kao OSO,sudjelujuči u ratu kao dragovoljac 5.god.6.mj. i 5 dana u vrijeme mobilizacije je napravio što sam gore naveo držo je svoju dragu svaku veče za onu stvar ( dokazano da je jednostvano pobjego sa ratišta,napustio položaj,jedinicu, i čudi se što mi imamo tako veliku mirovinu, što smo ostvarili " po njegovom mišljenu,MA KOJU DRŽAVU,KAKO JA SADA ŽIVIM itd.... " izvinite na velikim slovima........ Samo da ukratko iznesem živu stvarnost " POŠTENJE JE NAJBOLJI PUT DO SIROMAŠTVA"Ali gospodo,kolege... imam čistu savjest i čiste ruke..... E sada ono najvažnije.... kada sam ( pokazao "zube" prema susjedu i bacio mu tzv.REPLIKU,otišo sam od strane OSO na zadržavanje od 24 sata u PP i dobio prekrš.prijavu).... ali znate što je interesantno nakon susreta sa susjedom...on više neide kod mene,ali ne mojom zabranom (mislim da ga peće savjest),a ja kod njega odem jer me on zvao ujutro priliko prolaska pokraj njegove kuće i pravim se " grbav" i ponuđen sam kavom,pićem....ali.... nismo ništa komentirali o proteklom događaju od moje strane.... Nastojao je diplomatski ispravit svoju pogrešku. Znanja radi HRVATI i KATOLICI smo oboje,ali imam i SRBINA I MUSLIMANA pojedinih boljih od svojeg susjeda ( po njegovom razmišljanju i pogledu prema državi i stanju u njoj trenutno) Osobnog sam mišljenja da jedino vidi sebe u krugi financijskog uzdizanja i ništa drugo i smatram da će ga to dotući,a koliko čujem i vidim,da i u porodici "Šepa"...... Gospodo kolege,dragovoljci,branitelji,časnici dočasnici,generali itd.. itd. Osobno kao dragovoljac i branitelj ne dam nit ću dat na braniteljsku populaciju i "AMEN" ,a vi komentirajte što želite..... Pozdrav! :amen: Ateista sam ,nisam vijernik . :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec, ne znam gdje mi je pisanje od jučer ( valjda sam nešto pogrešno kliknuo ), imate moje poštrovanje zbog iskrenosti i hrabrosti.

I sam znam koliko puta dobije po glavi ako si iskren, jer istina boli.

 

Ne srami se ako se deklariraš kao ateist, neki bi rađe da napišeš musliman ili židov ili ...... Duša ti je čista ka da si sad kršten, i bliže si Bogu nego puno deklariranih vjernika. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan Depresivac, došli smo malo na tvoj teren. Pa, nemremo mi bez tebe.

 

Baš sam po drugi put napisao ( prvi put sam ¨nešto greško kliknuo¨ pa je kratko bilo na temi, a onda nestalo:

 

Moj Depresivac, tak ti je to, piši - briši !

 

Istina je, došao je i prošao i taj dan. Nisu nam ovaj puta rezali ništa, pa je dobar naslov one obrnute teme ¨Bune se mirovine ....¨

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirovine koje se daju mladim ljudima medvjeđa su usluga. Bilo bi bolje da se novac uložio u otvaranje radnih mjesta prilagođenih njihovim mogućnostima. Imali smo povlaštene nositelje partizanske spomenice. Vjerojatno ispočetka nije bilo problema, ali s vremenom su ljudi počeli na njih gledati kao na parazite. Bojim se da će i branitelji koji su mladi dobili mirovine dočekati dane kada će ih ljudi gledati kao parazite, a pogotovo se to odnosi na one koji obilaze birtije, a vjerujte mi da ih ima, osobno poznajem takve ljude. Ponavljam, davati novac mladome čovjeku koji još može raditi medvjeđa je usluga. A ima tu i onih koji nisu pravi branitelji, nego su stekli mirovine na prevaru. Nemojte mi reći da takvih nema. Osobno poznajem čovjeka koji je u krađi naletio na motornu pilu koja je bila minirana, sada je invalid domovinskoga rata i svi to znaju, ali što da se radi. Mislim da se država ponaša neodgovorno i linijom manjega otpora je napravila štetu i braniteljima i onima koji danas rade za njihove mirovine. Možda će netko reći, "kaj lupaš, pa nisi bio branitelj". Međutim, ja sam radio za vrijeme rata i bio sam često u skloništu i bilo me je strah za obitelj i za sebe i za prijatelje i za imovinu. Ima i civila koji pate od PTSP-a (ja nisam taj), ali im to nitko neće priznati. Eto toliko, ne bih htio pretjerati. Nadam se da nisam nikoga uvrijedio zato jer sam napisao svoje mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se ne osjećam uvrijeđen a bilo bi dobro da tako osječaju i svi branitelji.Uvjek sam pisao da je poželjno da se i forumaši koji nemaju status branitelja uključe u naše teme.Nikako nije dobro da se mi branitelji uvučemo samo u raspravu o našim pravima i vrijeđanje političara,što ovi i zaslužuju ali mi smo dio našeg društva i nije dobro da se pravimo da ne čujemo glas naroda,pa i komentare kakav je tvoj kolega.Svaki ima pravo na mišljenje,sviđalo se to nekom ili ne. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija