Jump to content

Zamrzavanje mirovina


orao2010

Preporučene objave

Prema najnovijim informacijama,mirovine i plače u državnim službama će se zamrznuti u 2011 godini.Nemam daljnji komentar i koristim priliku da se ispričam za prijašnje postove u kojima sam lažno tješio kolege branitelje da bi eventualnim odmrzavanjem u 2011 moglo doći barem do blagog porasta mirovina i time se malo ublaži onih -10%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresiva , helena 111

kako se ovo zakotrljalo moglo bi se desit da na forumima bude samo jedno pitanje

-kako dogovoriti s bankom odgodu vraćanja kredita?

A to govorim jer je to vrlo moguće iz razloga da nebude novca za plaće i mirovine-ne mislim da ih neće biti ali da bi mogle biti neredovite ...

ovo što sad "radi" vlada vodi samo tome.

puno je usta a lonac sve prazniji no kuhar to ne vidi i ne želi vidjeti ili je možda slijep !!!!!

mislim da su mirovine premalene da bi se moglo živjet ljudski od njih.također mislim da su plaće isto male (policija,vojska,zdravstvo,školstvo)

Mislim da treba rezati samo dužnosnicima u državnim,županijskim i gradskim upravama i da broj gradova i općina treba smanjit za jednu trećinui vidjeli bi kolika se masa novca oslobađa od tih plaća te raznih troškova održavanja istih.

A gdje s tim ljudima ?

-u razne javne i komunalne službe neka nešto rade i zarade svoju plaću.npr. pola godine neka budu inspektori po terenu(razne turističke ugostiteljske inspekcije - od naplaćenih

kazni donijeli bi i profit ovoj državi)

ako oni to nebi htjeli neka znaju da ima ljudi koji bi to jedva dočekali----pozdrav :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

helena111 je napisao:

Može pitanjce?Ako osoba ima 1/3 svoje mirovine(točno)vezanu kreditom,može li joj se ista zakonski umanjiti i kako?Referiram se na svojedobne Jacine najave o rezanju mirovina.

Meni ide i više od 1/3 mirovine na kredit.Nije li to naša privatna stvar,kud bi došla naša premijerka kad bi prije rezanja pitala ko ima kakve kredite.Naravno da znam da imamo kredite za puko preživljavanje,ali hebi ga...Svi smo ful u minusu po tekučem računa a sad nam je smanjena mirovina.Kaj ak nam još smanje dopušteno prekoračenje minusa po tekučem,sa svih strana smo naj.bali.Vidite kakvih bi moglo biti problema kad bi se saborskim zastupnicima skidala plaća,pa uzmite samo primjer da Milanović ima preko soma eura kredita,nikak nije lako kad se ide rezat.Za sad je to najbezbolnije kod branitelja,oni su puni love pa su očekivali da se oni neće bunit.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

i na kraju smo samo mi sa "povlaštenim" mirovinama najebali.

 

Da.

Oni koji su ostali bez posla, nisu najebali.

Oni kojima su obrti propali zbog neplaćanja i banke im sjede na kući, nisu najebali.

 

Dajte se ljudi probudite.

 

Izbor nije hoće li mirovine ići dolje, nego koliko i na koji način.

 

A izbor je:

 

a) smanjenje 15-25 % odmah

b) smanjenje 40 -50 % kada dođe MMF

c) prestanak isplate mirovina kada sve ode u qurac

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Često sam pisao u svojim postovima da mi branitelji moramo biti svjesni i da su drugi građani u lošoj situaciji ali kolega felixx nisam siguran misliš li da na ovih -10% koje smo dobili,momentalno treba skinut još 15-25%.To odmah bi moglo značit i do 35% manje mirovine branitelja u odnosu na prije koji mjesec.Ukoliko imaš volje,potraži podatak,ima li koja zemlja u Europi pa čak i svijetu da je išla sa tako drastičnim rezanjem mirovina. -10%,-15-25% :-?:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresiva je napisao:

ali kolega felixx nisam siguran misliš li da na ovih -10% koje smo dobili,momentalno treba skinut još 15-25%.To odmah bi moglo značit i do 35% manje mirovine branitelja u odnosu na prije koji mjesec.

 

Kada sam prije 4-5 godina pisao po forumima da prijeti kolaps tržišta nekretnina , uglavnom se pljuvalo po meni i nekolicini istomišljenika. A vidi sada.

 

Kratki rezime :

Proračun je 120 milijardi kn, a vanjski dug je u godinu dana porastao za 4 milijarde €/ 30 milijardi kn. Sličan omjer je bio i prethodnih godina.

Znači da i bez ovog produbljivanja krize imamo proračun koji se 25 % bazira na povećanju vanjskog duga, a ne na realno zarađenom.

 

Političari nam govore, evo, još malo, i kriza će proći!

POGREŠNO!!!

 

Kriza će proći tek 1,5 - 2 godine NAKON što se poduzmu svi bolni rezovi.

Ako ne bude prekasno.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda je moje otvaranje ove teme bilo nagađanje i prognoziranje ali sad kad vidim i službenu najavu Vlade da se proračun za 2011 i 2012 neće povečavat ni za lipu,iz toga logično možemo zaključiti da neče biti u narednih nešto više od dvije godine nikakvog usklađivanja tj. indeksacije mirovina.Ne znam tko nam može garantirat da nam više neće čak i oduzimati od mirovine pa kad sve to pogledamo čeka nas ne baš sjajna budućnost.S obzirom da če cijene energenata i hrani rasti,naš životni standard će dosta pasti,a kaj moremo sad.... :tuzan: :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija