Jump to content

Iznajmljivanje stana - procedura


Vladd

Preporučene objave

Zelim iznajmiti stan potpuno legalno, vec sam nasao zainteresiranog podstanara, te zanima me koja je tocno procedura. Da li postoje negdje genericki predlosci ugovora o najmu koji se mogu popuniti, koliko primjeraka ugovora treba ispuniti te gdje ih treba nositi nakon toga (javni biljeznik, porezna uprava, itd?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vladd je napisao:

Zelim iznajmiti stan potpuno legalno, vec sam nasao zainteresiranog podstanara, te zanima me koja je tocno procedura. Da li postoje negdje genericki predlosci ugovora o najmu koji se mogu popuniti, koliko primjeraka ugovora treba ispuniti te gdje ih treba nositi nakon toga (javni biljeznik, porezna uprava, itd?)

 

DA, i mene to interesira, koja j procedura, kako se plača porez na iznajmljenu nekretninu, koliko je to optrilike .....Molim vas , koji znate, pomoć! Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postoje obrasci koji se mogu kupiti, međutim možda je ipak bolje napisati ga u slobodnoj formi, tako da bude sve jasno kakva su prava i obaveze.

 

svatko uzme jedan primjerak, a treći se dostavi poreznoj upravi. porezna ne traži ovjeru javnog biklježnika, ali to je bolje za vas, zbog eventualnog spora.

 

porezna prihvaća cijenu iz ugovora, ako se iznajmljuje stan za stanovanje. porezna uzdaje rješenje o plaćanju predujma poreza i prireza, a računa se na način da se priznaju paušalni izdaci 0d 30 %

 

npr, cijena 1000,00 kn - 30%= 700,00 kn je osnovica, a predujam je 12% poreza i na to % prireza ovisni o tome koliki je u toj općini

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija