Jump to content

presude s rokova


Martinamm

Preporučene objave

  • 6 mjeseci kasnije...

evo da aktualiziram ponovno ovu temu budući da nam je manje od dva tjedna do pismenog...

molim dobre ljude koji imaju saznanja a i vremena da napišu koje se presude uglanom pojavljuju na pismenom, da li znate šta je bilo na zadnjim rokovima i da li ima ponavljanja ( sumnjam da se ponavljaju isti predmeti ali možda iz npr. kaznenog se ponavljaju kd iz prometa, krađa i sl. )?!!!

hvala unaprijed svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala wilco, svaka inform je dobro došla!

 

ja sam polako izvan sebe, što više iščitavam ove presude to se gubim u nekim "glupostima" ( ako se tako može išta nazvati jer zapravo sve je bitno ) ,

npr. primjetila sam da u kaznenim presudoma svi pišu " OKRIVLJENIK " ispred navođenja osobnih podataka ( na početku izreke ) a u zakonu lijepo piše : osobni podaci OPTUŽENIKA !!! da li sam ja nešto previdila i nešto ne kužim ali nebi li bilo ispravnije onda pisati optuženik a ne okrivljenik kad već u zakonu tako piše...pogotovo mi se to čini bolje u slučaju da se donosi oslobađajuća a ne osuđujuća presuda, jer bi u tom slučaju ispod OKRIVLJENIKA i njegovih osobnih podataka išlo

o s l o b a đ a s e ... ak me kužite šta hoću reći?!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je skroz svejedno..pisao sam optuženik u presudi i prošao zadnji rok u 1. mj....čak nam je rečeno i u HOK-u na predavanju da je svejedeno da li se piše okrivljenik ili optuženik...mi smo imali povećanje novčane rente iz gp-a što se do tada nikada nije pojavilo što znači da se tema iz gp-a skoro pa ne može pretpostaviti, eventualno se može s kp-om i radnim kalkulirati..više manje se vrte ista kaznena djela, kao i iz radnog, otkaz, ali recimo zadnji rok smo imali ugovornu zabranu tržišne utakmice tj. ugovornu kaznu što se također do tada nije pojavljivalo..sretno na pismenom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jednom mi je negdje kolega napisao na kojoj stranici mogu naći dosta presuda a sad da me ubiješ ne mogu pronaći taj post a već ga danima kopam tu po forumu...

de ljudi pomažite, treba mi iz kaznenog koja presuda iz nadl II suda jer sve primjere imam sa svoga općinskog suda, tako da nemam ni ove primjere koji se pojavljuju ( kd silovanje, mito, razbojništvo...)

jel znate int adresu ili ako imate da mi pošaljete mail-om javite...

tnx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Lijep pozdrav svima!

Budući da nam je smanjeno vrijeme za pripremu za pismeni rok u svibnju, molila bih nekoga tko zna kakve presude su bile iz građanskog na posljednjih nekoliko rokova neka napiše.

Za kazneno sam više manje shvatila kojih 10 kd se ponavljaju, a iz građanskog ne znam na što bih se orjentirala najviše.

Ukoliko netko zna kakve su teme ako je treća radnja upravno pravo neka napiše.

Na ovom forumu sam našla pitanja s pismenog u 3mj u ovoj temi, i pitanja iz pismenog u 1mj u drugoj temi, pitanja od prošlgodišnjih pismenih nisam našla.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Wilco nekoliko postova prije je napisao: droga dva puta, primanje ili davanje mita, silovanje, zadnja dva roka je bilo razbojništvo...

Dodala bi: pokušaj ubojstva, davanje lažnog iskaza, teška krađa,krađa, prijetnja te prometna nezgoda.

Vjerujem da to nije sve, ali sam tako zaključila gledajući postove na forumu i prićajući s jednim kolegom koji je prošao.

Znaš li da li je itko iz građanskog imao ovrhu kao radnju? Imaš li šprance presuda? :kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Tedy00 je napisao:

Što ja nisam bila na tom roku.... :-D

(kakve sam sreće u 11. mjesecu će biti nešto....ajoj :vrti:

A ništa, dalje na vježbanje i učenje, kažu "što se mora nije teško" (lažu) :smijeh:

pozzzzz

 

možeš bit sretna što nisi bila na tom roku...bilo je teško ko vrag...pogotovo Kaznana presuda...ljudi su padali ko kruške.. !! ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drage kolegice i kolege,

 

Molim vas za primjerke presuda.

Bila bih vam neizmjerno zahvalna ukoliko biste mi se javili privatnom porukom pa mi ih poslali na mail ili da se nadjemo pa razmjenimo što imamo.

 

Ja imam nešto primjeraka iz kaznenog i građanskog (u digitalnom obliku), ali ništa iz radnog. Pa molim one koji imaju primjerke, posebno iz radnog i građanskog, da mi se jave! :)

 

Puno hvala!

 

p.s. trebale bi mi što ranije pa vas molim da mi se što prije javite!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega "umut", ostajem pri navedenom....pisanje Kaznene presude mi je super, pogotovo droga, nisam nova u odvjetništvu, a sudjelovala sam u velikim obranama (radilo se o doista velikim slučajevima, ne samo teškim i medijski popraćenim već su u obrani sudjelovali mnogi vrlo iskusni odvjetnici koje sam imala čast upoznati i od njih puno naučiti), tako da nisam bezveze rekla da bi mi odgovaralo pisanje presude na temu "posjedovanja droge".

Mene iskreno najviše muči treća presuda jer Radno znam osnovno, no sumnjam da bih dovoljno dobro napisala temu presude koju su dobili....imam još dosta za vježbati ako mislim to položiti. Gle, svakome nešto ide, netko, primjerice ja, obožava Kazneno pravo..... :-D , netko pak GP, Trgovačko i to je normalno, zar ne?!?

pozzzzzzzz :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Kolegice, ako zatrebate još nešto slobodno se javite iako sam u fazi temeljitog izučavanja pisanja presuda....kao što rekoh neke mi idu, a neke poput radnog :tikvan: , ajoooj....

No valjda ću dobiti nešto lakše. Uvijek ima i lakših i težih slučajeva...e kad bi me dopao štrajk ili tako nešto, a ne neki izračuni....

Ako pak vi imate savjet, svaki je dobro došao :palac:

pozzzzzz i sretno :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana kolegice Teddy00,

 

I ja izlazim na pravosudni ovaj mjesec, pa kako sam primjetio da imate ponešto presuda, molio bih Vas da, ako Vam nije problem, budete tako ljubazni pa mi iste pošaljete na mail: bowr85@yahoo.com

 

Iako imam nešto svojih, dobro bi mi došle presude i iz kaznenog, građanskog, a osobito radnog prava jer iz radnog nemam niti jednu.

 

Unaprijed zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija