Jump to content

100 ili 30 dana


gorangogi

Preporučene objave

Ako je jedna institucija već dva puta slala požurnicu drugoj instituciji a to nije pomoglo ništa,onda ne vidim kako se još tu nešto može učinit.Možda bi bilo dobro da malo pojasniš pitanje da bi ti kolege pomogle.Meni se čini da imaš status maloljetnog branitelja,ako nisam u krivu imaš udrugu maloljetnih branitelja pa pokušaj preko njih zatražiti pomoć za ostvarivanje svojih prava.(umddrh.hr)Koliko sam ja primjetio na toj web stranici,ta udruga namjerava 02.10. izači treči put pred saborski odbor za veterane sa prijedlogom da se maloljetni branitelji koji su proveli najmanje 30 dana od 05.08.1990 do 30.06.1996 priznaju kao branitelji sa statusom dragovoljca neovisno o datumu navedenom u članku 2. stavak 4. zakona o pravima branitelja iz Domovinskog rata.P.S. Ti vraga to su 2008. išli s tom prijedlogom,nije im stranica baš ažurirana a ja čorav.Ispričavam se.Kak je to pošlo u Saboru,nemam pojma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gorangogi je napisao:

Poštovani!Zanima me dali za nas koji smo iz srednje otišli na ratišta (nismo bili u JNa)vridi zakon od 30 dana umisto 100 ...

 

Govorite o dvije različite stvari:

 

1. Da bi HB ostvario status dragovoljca traži se da je sudjelovao u obrani suvereniteta RH najmanje 30 dana u razdoblju od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992. i to u slijedeća dva slučaja:

– ako nije imao obvezu sudjelovanja u pričuvnom sastavu ili

– ako nije regulirao obvezu služenja vojnog roka.

 

2. Da bi ostvario pravo na najnižu mirovinu HB (bio on dragovoljac ili ne) mora imati priznato sudjelovanje u obrani suvereniteta Republike Hrvatske u najmanjem trajanju od 100 dana (bez obzira u kojem razdoblju DR to bilo).

 

gorangogi je napisao:

... dali je to papir koji čekaju u HZZO kao papir od 100 dana borbenog.

 

Ako su vam rekli u HZMO-u da čekaju dokaz o provedenih 100 dana u obrani suvereniteta, onda je valjda tako.

 

gorangogi je napisao:

... Dali neko zna adresu ili tel di oni to pišu jer iz HZZO su im več poslali dvi požurnice

 

Pišu tijelu MORH-a koje je nadležno za davanje takvih podataka, za podrobnije podatke obratite se najbližem Odsjeku za poslove obrane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

status dragovoljca koliko ja znam treba 100 dana a ne 30 dana ,mnoge moje radne kolege iz vojske nisu mogli ostvariti status dragovoljca zato što nisu imali 100 dana do priznanja države većina se priključila u obranu tek krajem 10 i početkom 11 mjeseca 91 godine tako da su imali po par dana manje od 100 dana i nisu mogli dobiti status dragovoljca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JPJ je napisao:

status dragovoljca koliko ja znam treba 100 dana a ne 30 dana ,mnoge moje radne kolege iz vojske nisu mogli ostvariti status dragovoljca zato što nisu imali 100 dana do priznanja države većina se priključila u obranu tek krajem 10 i početkom 11 mjeseca 91 godine tako da su imali po par dana manje od 100 dana i nisu mogli dobiti status dragovoljca

 

Ako još jednom pročitate goranovo pitanje vidjet ćete da se ono odnosi na HB koji nisu regulirali vojnu obvezu prije nego što su se uključili u obranu suvereniteta RH:

gorangogi je napisao:

Zanima me dali za nas koji smo iz srednje otišli na ratišta (nismo bili u JNa)vridi zakon od 30 dana umisto 100

 

Prema tome, jasno je da se moj odgovor o uvjetima za ostvarivanje statusa dragovoljca odnosi isključivo na osobe koje nisu regulirale obvezu služenja vojnog roka, a uključile su se u obranu suvereniteta RH u razdoblju od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992. godine (pod pretpostavkom da se gorangogi doista uključio u DR u tom razdoblju).

 

S obzirom da je gorangogi u svom pitanju naveo dva različita uvjeta, koji nemaju veze jedan s drugim jer se tiču ostvarivanja statusa dragovoljca i prava na najnižu mirovinu (30 dana je u njegovom slučaju potrebno za priznavanje statusa dragovoljca, a 100 dana je uvjet za sve HB da bi ostvarili pravo najnižu mirovinu), iznio sam uvjete za ostvarivanje jednog i drugog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija