Jump to content

naplata duga EOS Matrix


Pandemic

Preporučene objave

I ja dobio istu opomenu gdje traze uplatu 3000,-kn.....

 

U dopisu jos stoji da zadrzavaju pravo promjene sredstva ovrhe sukladno cl.5 st.3 Ovrsnog zakona....jel to znaci da mogu promijeniti ovrhu racuna u ovrhu pokretnina i nekretnina? koliko sam citao taj stavak to mora sud potvrditi?

 

Naravno da mogu, ali samo ako imaju OVRŠNU ISPRAVU! Ako još komuniciraju s vama na takav način vjerojatno još nisu ni pokušali ovrhu na temelju VJERODOSTOJNE ISPRAVE na koju imate pravo prigovora, nakon kojega sve ide u parnični postupak na sudu!

Po mojem mišljenju pokušavaju vas samo zastrašiti u namjeri da uplatom ili dogovaranjem priznate dug! Je li dug nesporan ili je možda u zastari? Bilo bi dobro da to provjerite prije bilo kakvih naglih postupaka na svoju štetu! Ako već imaju ovršnu ispravu i ako su vas već blokirali na Fini, moguće je da promjene sredstvo ovrhe ako nisu zadovoljni naplatom! To rade putem suda ali postupak ne traje dugo!:pravila:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, ovrsio me Diners koji je u meduvremenu prodao dug eosu..

 

Pogledajte moj post od prije nekoliko dana na ovom forumu pod nazivom "Retroaktivna primjena odredbi Ovršnog zakona?"! Po mojem mišljenju Eos ne može stupiti u status ovrhovoditelja umjesto Dinersa ako je blokada na Fini nastala prije rujna 2014. godine po toj osnovi!

Ako je to točno, onda je dopis samo prazna prijetnja jer ni nemaju ovršnu ispravu (budući da je ima Diners)! Drugo je pitanje što Diners više nema aktivnu legitimaciju da provodi ovrhu nad vama (jer je ustupio dug) pa ja trebao obustaviti ovrhu! Možete to tražiti od njih a ako odbiju možete tražiti obustavu ovrhe zbog nepostojeće aktivne legitimacije ovrhovoditelja od nadležnog Općinskog suda!:propis:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima.

 

Imam kod FINE zablokiran račun, 2/3 plaće meni 1/3 banci, po potraživanju firme B2 Kapital. To je pravomoćno kod FINE i tu vraćam svoje dugovanje.

 

Moj problem je što firma EOS MATRIX kod koje imam drugi dug od oko 30 000 kn, konstantno šalje Opomene pred ovršni postupak, te stalno zovu dosađuju, iznuđuju.. Na to sam navikao i ja im odbijam išta platiti bez obzira što su mi nudili čak ratu od 50 kn/mjesečno, kao znak moje dobre volje. Ja sam to odbio i rekao im kako će svoje potraživanje naplatiti isključivo kad dođu na red u FINU, ali njima to očito ne odgovara jer dok otplatim 100 000 u FINI, ali njima je to naravno dugo za čekati.

 

Moje pitanje je, EOS matrixu ne plaćam od 2011. jer nisam radio, tek sam prošle godine dobio posao, te se firma B2 Kapital upisala pravomoćno i to mi sad ide preko Fine. Postoji li neka mogućnost zastare, pa su se toliko uzvrtili sa zvanjem ( i prije su, ali sad 3x dnevno), moj odgovor je uvijek isti, ovršit ćete me preko FINE, jer drugog način nemaju. 1/3 plaće ide B Kapitalu, nekretnine nemam, auta nemam!?

 

Lijep pozdrav iz Vukovara i unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima.

 

Imam kod FINE zablokiran račun, 2/3 plaće meni 1/3 banci, po potraživanju firme B2 Kapital. To je pravomoćno kod FINE i tu vraćam svoje dugovanje.

 

 

 

Moje pitanje je, EOS matrixu ne plaćam od 2011. jer nisam radio, tek sam prošle godine dobio posao, te se firma B2 Kapital upisala pravomoćno i to mi sad ide preko Fine. Postoji li neka mogućnost zastare, pa su se toliko uzvrtili sa zvanjem ( i prije su, ali sad 3x dnevno), moj odgovor je uvijek isti, ovršit ćete me preko FINE, jer drugog način nemaju.

 

Poštovani!

Ukoliko ne postoji nikakvo plaćanje Eos-u po toj osnovi od 2011. godine POTRAŽIVANJE JE U ZASTARI jer ste i sami naveli da ovršni postupak nije ni započet pa nije ni pravomoćan i vjerovnik nema mogućnost prisilne naplate! Opći zastarni rok je prema zakonu pet godina! Naravno pod uvjetom da im u zadnjih pet godina niste izvršili nikakvu uplatu i niste priznali pismeno ili usmeno dug! Pazite jer razgovore snimaju! Uostalom pročitajte neke prethodne komentare pa će vam sve biti jasnije! Ako ne napravite grešku priznajući dug ne morate ga uopće ni vratiti bez obzira na njihove pozive! Ignorirajte ih, a što se vas tiče taj dug više ne postoji i to im ne morate objašnjavati jer to oni znaju! :palac::pljesce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

 

Nažalost jesam, ali sam prije svakog razgovora i ja njima rekao kako ja njih snimam, napominjem prije početka razgovora da nebi ispalo da ih neovlašteno snimam.

 

Na sto su mi oni nekad čak i poklopili slušalicu. Pismeno nikad nista nisam potpisao niti sta s njima razmjenjivao, jednostavno sam im rekao da neću platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Ukoliko ne postoji nikakvo plaćanje Eos-u po toj osnovi od 2011. godine POTRAŽIVANJE JE U ZASTARI jer ste i sami naveli da ovršni postupak nije ni započet pa nije ni pravomoćan i vjerovnik nema mogućnost prisilne naplate! Opći zastarni rok je prema zakonu pet godina! Naravno pod uvjetom da im u zadnjih pet godina niste izvršili nikakvu uplatu i niste priznali pismeno ili usmeno dug! Pazite jer razgovore snimaju! Uostalom pročitajte neke prethodne komentare pa će vam sve biti jasnije! Ako ne napravite grešku priznajući dug ne morate ga uopće ni vratiti bez obzira na njihove pozive! Ignorirajte ih, a što se vas tiče taj dug više ne postoji i to im ne morate objašnjavati jer to oni znaju! :palac::pljesce:

 

Nadam se da nisam napravio kardinalnu grešku, jer sam telefonski priznao dug, ali su me uhvatili na prepad. Što se tiče njihovog budućeg zvanja, ne znam što mi je činiti, kako da se postavim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadam se da nisam napravio kardinalnu grešku, jer sam telefonski priznao dug, ali su me uhvatili na prepad. Što se tiče njihovog budućeg zvanja, ne znam što mi je činiti, kako da se postavim?

 

Moguće da baš nisu snimali, moguće da je snimka propala ili vrlo loše kvalitete ili da je sud u eventualnoj parnici neće uzeti u obzir! U svakom slučaju ja bih u budućim komunikacijama tvrdio da uvidom u moju dokumentaciju dug uopće ne postoji i da vas prestanu zvati, a ako oni misle drugačije neka pokušaju prisilnu naplatu za nepostojeći dug! Puno gore bi bilo da ste izvršili djelomičnu uplatu! Ako se ipak odluče na prislnu naplatu ovrhom u prigovoru u zakonskom roku prema uputi o pravnom lijeku nemojte propustiti izjaviti prigovor zastare! Ako dođe nakon toga do parnice javite se pa ćemo vam pomoći savjetom! Oni će vas i dalje zvati, prijetiti visokim troškovima i zastrašivati, ali s tim se sami morate nositi! NE MORATE IM NIŠTA OBJAŠNJAVATI I ODGOVARATI NA NJIHOVA SUGESTIVNA PITANJA (tipa, već ste izjavili da ste dužni ili zar niste imali kreditnu karticu u toj i toj banci i ostali dužni po istoj, platite i biti će vam lakše kao lihvarski apel na savjest:tikvan:) a možete im nakon decidirane izjave da niste dužni pa im nećete ni platiti samo spustiti slušalicu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće da baš nisu snimali, moguće da je snimka propala ili vrlo loše kvalitete ili da je sud u eventualnoj parnici neće uzeti u obzir! U svakom slučaju ja bih u budućim komunikacijama tvrdio da uvidom u moju dokumentaciju dug uopće ne postoji i da vas prestanu zvati, a ako oni misle drugačije neka pokušaju prisilnu naplatu za nepostojeći dug! Puno gore bi bilo da ste izvršili djelomičnu uplatu! Ako se ipak odluče na prislnu naplatu ovrhom u prigovoru u zakonskom roku prema uputi o pravnom lijeku nemojte propustiti izjaviti prigovor zastare! Ako dođe nakon toga do parnice javite se pa ćemo vam pomoći savjetom! Oni će vas i dalje zvati, prijetiti visokim troškovima i zastrašivati, ali s tim se sami morate nositi! NE MORATE IM NIŠTA OBJAŠNJAVATI I ODGOVARATI NA NJIHOVA SUGESTIVNA PITANJA (tipa, već ste izjavili da ste dužni ili zar niste imali kreditnu karticu u toj i toj banci i ostali dužni po istoj, platite i biti će vam lakše kao lihvarski apel na savjest:tikvan:) a možete im nakon decidirane izjave da niste dužni pa im nećete ni platiti samo spustiti slušalicu!

 

koliko razumijem, zadnji dokument koji sam dobio od njih je bila opomena pred ovršni postupak, da za 8 dana platim 3000, koji sam ja naravno zanemario. njima nikad nisam niti ću uplatiti kune. sad samo trebam čekati pokretanje Ovršnog postupka (koji oni neće pokrenuti, jer da su imali načina već bi se ovršili i naplatili) te pisati prigovor na taj ovršni postupak u roku od 8 dana (uputa o pr. lijeku).

 

hvala vam na pomoći, zainatio sam se da im ne platim ništa, a tako će i biti. kad bude novosti nadam se da nije problem da vam javim.

 

LP iz Vukovara

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani!

U firmu u kojoj radim Eos Matrix je poslao dopis,da napomenem nikakav prijedlog za ovrhu nisam dobio.

dopis glasi: Drustvo EOS matrix d.O.o na provedbu vam je poslalo izvansudsku ovhu temeljem ovrsne isprave.Ovim Vas putem obavjestavamo da je doslo do promjene IBAN-a,te Vas molimo da sve buduce obustave vrsite na druge brojeve...

Nije mi bas jasno,a ni racunovodstvu u firmi,lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

U firmu u kojoj radim Eos Matrix je poslao dopis,da napomenem nikakav prijedlog za ovrhu nisam dobio.

dopis glasi: Drustvo EOS matrix d.O.o na provedbu vam je poslalo izvansudsku ovhu temeljem ovrsne isprave.Ovim Vas putem obavjestavamo da je doslo do promjene IBAN-a,te Vas molimo da sve buduce obustave vrsite na druge brojeve...

Nije mi bas jasno,a ni racunovodstvu u firmi,lp

 

Poštovani!

Prvo provjerite što su vam poslali! Ako su samo poslali dopis a bez ovršne isprave (sudsko rješenje o ovrsi, zadužnica, izjava o zapljeni plaće) radi se o podvali jer se ovrha može vršiti SAMO na osnovu ovršne isprave!

Ukoliko su vam poslali OVRŠNU ISPRAVU provjerite da li je EOS u njoj naveden kao ovrhovoditelj ili je to netko drugi! Ako EOS nije naveden kao ovrhovoditelj u ovršnoj ispravi nemaju vas pravo ovršavati i o tome postoji takav naputak Ministarstva pravosuđa!

Imaju običaj slati DOPIS a bez ovršne isprave na koju se pozivaju ili sa ovršnom ispravom u zastari (javno bilježnička isprava zastarijeva za 10 godina)!

I na kraju, ako je poslana uredna ovršna isprava a vi već imate zaštićeni račun i ovrhu na fini od ranije, vaš poslodavac ne mora postupiti po njihovom zahtjevu već ih samo mora obavijestiti da već uplaćuje zakonom određeni iznos na vaš zaštićeni račun! Takva ovrha ima prednost budući da je kronološki ranije dostavljena Fini!

Znači provjerite što su točno poslali! Samo dopis u kojem spominju fantomsku ovršnu ispravu ili i ovršnu ispravu i koju!:ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mogu ga "uzeti", ali ako ne vrijedi puno, vjerovatno nece zbog vecih troskova pri samome procesu (par tisuca kuna), a i malene krajnje prodajne vrijednosti...

 

a za svaki slucaj mozete ga prebaciti na nekoga... iako i tu radnju mogu pobijati na sudu...

 

Jedno pitanje, imam par ovrha zove me i taj matrix i ko zna ko, nemam na sebi nista sem auta koji nije puno vrijedan dal ga oni mogu uzet il kako to vec ide fa ga prebacim na drugo ime ili,... Hvala
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Postovani, prije godinu i pol dana sam onemogucena bila podmiriti dva racuna u Tele2, znaci nisu bili podmireni u roku vec sam zakasnila mozda 3-4dana nakon cega mi automatski dolazi rijesenje o ovrsi bez ikakvih obavijesti, racuni svi blokirani. Uz to sam na svoje ime takodjer t-mobile br na pretplatu imala koji je koristila druga doticna osoba te se tu raskinuo ugovor, dugovanje nekih 500tinjak kn. Prosle godine u 10.mj dobijem rijesenje za podmirit dugovanje sudski troskovi, odvjetnik itd itd..nepunih 3tis kn. S time da je placeno u roku jedan dio troskova su srezali, nekih cca 500kn. Nakon podmirenja racuni i dalje blokirani da bih opet u finu isla provjeriti i saznala da stoji dugovanje prema t-mobile od 4tis kn??! Sad mene zanima da li je moguce da je eos matrix to dugovanje otkupio pa je vec placeno prvi put ili? Molim pomoc tko se razumije jer s njima u fini ne mogu izac na kraj!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, prije godinu i pol dana sam onemogucena bila podmiriti dva racuna u Tele2, znaci nisu bili podmireni u roku vec sam zakasnila mozda 3-4dana nakon cega mi automatski dolazi rijesenje o ovrsi bez ikakvih obavijesti, racuni svi blokirani. Uz to sam na svoje ime takodjer t-mobile br na pretplatu imala koji je koristila druga doticna osoba te se tu raskinuo ugovor, dugovanje nekih 500tinjak kn. Prosle godine u 10.mj dobijem rijesenje za podmirit dugovanje sudski troskovi, odvjetnik itd itd..nepunih 3tis kn. S time da je placeno u roku jedan dio troskova su srezali, nekih cca 500kn. Nakon podmirenja racuni i dalje blokirani da bih opet u finu isla provjeriti i saznala da stoji dugovanje prema t-mobile od 4tis kn??! Sad mene zanima da li je moguce da je eos matrix to dugovanje otkupio pa je vec placeno prvi put ili? Molim pomoc tko se razumije jer s njima u fini ne mogu izac na kraj!

 

Bez kristalne kugle je u vašem slučaju teško dati bilo kakav savjet!:misli:

Sami morate otići na Finu i pitati TKO VAS JE SVE BLOKIRAO I ZA KOJI IZNOS! U pravilu i praksi službenici na fini takvu informaciju daju besplatno tako da vam usmeno kažu informaciju, a čak vam mogu zapisati na papirić ili vi to učinite sami! Tek tad će biti moguće nešto suvislo savjetovati! Ako sam dobro shvatio, vi ste platili dug po ovrsi uplatnicom, a ovrha i dalje stoji na Fini! Jedino ovrhovoditelj i sud može prekinuti ovrhu ako ih podsjetite da je dug plaćen! Znači, prvi potez je odlazak na Finu i spoznaja o tome TKO VAS JE U STVARI BLOKIRAO!:zbunj::zbunj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez kristalne kugle je u vašem slučaju teško dati bilo kakav savjet!:misli:

Sami morate otići na Finu i pitati TKO VAS JE SVE BLOKIRAO I ZA KOJI IZNOS! U pravilu i praksi službenici na fini takvu informaciju daju besplatno tako da vam usmeno kažu informaciju, a čak vam mogu zapisati na papirić ili vi to učinite sami! Tek tad će biti moguće nešto suvislo savjetovati! Ako sam dobro shvatio, vi ste platili dug po ovrsi uplatnicom, a ovrha i dalje stoji na Fini! Jedino ovrhovoditelj i sud može prekinuti ovrhu ako ih podsjetite da je dug plaćen! Znači, prvi potez je odlazak na Finu i spoznaja o tome TKO VAS JE U STVARI BLOKIRAO!:zbunj::zbunj:

 

Tako je, djelatnik mi je obracunao s kamatom cijelo dugovanje koje je teretio eos matrix za Tele2. Tu vise niceg nije bilo da bi se nedugo nakon toga pojavila cak 2 rjesenja za T-mobile koje su oni zaprimili no ja nisam, sto vjerujem da bih trebala valjda nekom logikom. Na sve moje upite konkretne oni su se oglusivali.

Jos jedno pitanje samo, nakon cijelokupne isplate gdje sto kako potrazivati pisanu potvrdu o isplacenom dugu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos jedno pitanje samo, nakon cijelokupne isplate gdje sto kako potrazivati pisanu potvrdu o isplacenom dugu?

 

Pazite da ne platite isti dug dva puta! Uzmite si nekoliko dana da to sredite, tako da odbijete iznos ranije plaćenog po uplatnicama pa komunicirajte sa ovrhovoditeljem (obavezno preporučeno s povratnicom) a možete i telefonski ispitati situaciju! Ako ste već platili T-comu, a on je potraživanje prenio na Eos, Eos će vjerojatno pokušati naplatiti sve još jednom! Iznose koje niste platili, a pravomoćno su na Fini ja ne bih plaćao općom uplatnicom, već preko ovršenog računa da se sve riješi preko Fine i da vas onda Fina i odblokira! Tako ćete imati i potvrdu da ste potraživanja po toj ovrsi podmirili i nećete morati tražiti posebnu potvrdu o podmirenju duga od ovrhovoditelja!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pazite da ne platite isti dug dva puta! Uzmite si nekoliko dana da to sredite, tako da odbijete iznos ranije plaćenog po uplatnicama pa komunicirajte sa ovrhovoditeljem (obavezno preporučeno s povratnicom) a možete i telefonski ispitati situaciju! Ako ste već platili T-comu, a on je potraživanje prenio na Eos, Eos će vjerojatno pokušati naplatiti sve još jednom! Iznose koje niste platili, a pravomoćno su na Fini ja ne bih plaćao općom uplatnicom, već preko ovršenog računa da se sve riješi preko Fine i da vas onda Fina i odblokira! Tako ćete imati i potvrdu da ste potraživanja po toj ovrsi podmirili i nećete morati tražiti posebnu potvrdu o podmirenju duga od ovrhovoditelja!:vjeruj:

 

Ne razumijem dio s ponovnim pokusajem naplate od strane eos-a? Znaci i kad se podmiri sve moze bit opet potrazivanje istog? Uglavnom, ja sam platila Tele2 dugovanje kako sam po rijesenju i dobila za upravo taj isti Tele2, preko eos matrixa. Od T-mobile nikad nista. Svakako cu kontaktirat sluzbu prije daljnjih uplata. Nisam znala da isti dug mogu naplatiti dvaput, eto toliko sam informirana :/ Sto u slucaju da se plati dvaput isto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem dio s ponovnim pokusajem naplate od strane eos-a? Znaci i kad se podmiri sve moze bit opet potrazivanje istog? Uglavnom, ja sam platila Tele2 dugovanje kako sam po rijesenju i dobila za upravo taj isti Tele2, preko eos matrixa. Od T-mobile nikad nista. Svakako cu kontaktirat sluzbu prije daljnjih uplata. Nisam znala da isti dug mogu naplatiti dvaput, eto toliko sam informirana :/ Sto u slucaju da se plati dvaput isto?

 

Ako ste već ranije platili dug Tele2 onda to niste ovdje morali ni navoditi jer na taj način samo zbunjujete sa previše nepotrebnih podataka! Evo meni opet nije jasno tko je sad ovrhovoditelj na fini T-com ili Eos? Da li se Eos pojavljuje kao ovrhovoditelj za dug koji ste već platili Tele2 ili što?

I da! Mogu vam naplatiti isti dug i nekoliko puta, kao što vas mogu ovršiti i za nepostojeći dug ako ne vodite evidenciju i ne čuvate račune ili ne izjavite prigovor na vrijeme!:glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste već ranije platili dug Tele2 onda to niste ovdje morali ni navoditi jer na taj način samo zbunjujete sa previše nepotrebnih podataka! Evo meni opet nije jasno tko je sad ovrhovoditelj na fini T-com ili Eos? Da li se Eos pojavljuje kao ovrhovoditelj za dug koji ste već platili Tele2 ili što?

I da! Mogu vam naplatiti isti dug i nekoliko puta, kao što vas mogu ovršiti i za nepostojeći dug ako ne vodite evidenciju i ne čuvate račune ili ne izjavite prigovor na vrijeme!:glavomozid:

 

Da da, Eos je ovrhovoditelj za Tele2 dug koji je placen nakon kojeg je T com dosao na naplatu. Sad mene zanima da li je moguce da je taj dug vec podmiren rijesenjem od Eosa mada se u njemu navodi samo Tele2, ne i T-com. Ne znam vise kome se obratiti, u fini nula bodova dosad bilo, telefonski sluzbe isto tako. Neko drugo rijesenje? Ne bih htjela platiti bas dvaput isto, a i da platim vjerujem da tu vise ne bi bilo povratka?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bilo bi povratka, jer biste Vi njih tada mogli tužiti (a kasnije ovršiti) za stečeno bez osnove, ali bolje spriječiti nego liječiti, slažem se. Pisano se obratite ovrhovoditelju, a od FINE zatražite izvadak iz redoslijeda osnova za plaćanje da vidite tko Vam prvi stoji, a tko je u redu iza njega. Telefonski kontakt baš i ne pomaže puno, morate se svima obraćati pisano s povratnicom, ili barem e-mailom, da imate dokaz o razgovoru i informacijama koje ste dobili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bilo bi povratka, jer biste Vi njih tada mogli tužiti (a kasnije ovršiti) za stečeno bez osnove, ali bolje spriječiti nego liječiti, slažem se. Pisano se obratite ovrhovoditelju, a od FINE zatražite izvadak iz redoslijeda osnova za plaćanje da vidite tko Vam prvi stoji, a tko je u redu iza njega. Telefonski kontakt baš i ne pomaže puno, morate se svima obraćati pisano s povratnicom, ili barem e-mailom, da imate dokaz o razgovoru i informacijama koje ste dobili.

 

Znaci u ovom slucaju Eos kontaktiram pisanim putem s povratnicom? I kako otprilike bi im se trebala obratiti, otkud poceti? Pokusala sam mailom al odgovor nikako docekati danima, da bi se ipak udostojili javiti kako moram ostaviti osobne podatke, ime prezime, oib za laksu daljnju komunikaciju, sto ne znam koliko mi je sigurno? Ne znam vise ni gdje mi glava a gdje rep :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci u ovom slucaju Eos kontaktiram pisanim putem s povratnicom? I kako otprilike bi im se trebala obratiti, otkud poceti? Pokusala sam mailom al odgovor nikako docekati danima, da bi se ipak udostojili javiti kako moram ostaviti osobne podatke, ime prezime, oib za laksu daljnju komunikaciju, sto ne znam koliko mi je sigurno? Ne znam vise ni gdje mi glava a gdje rep :-D

 

 

A da za početak počnete s nama komunicirati tako da date neke osnovne podatke! Nakon 5-6 vaših komentara ne znamo ni jednu sigurnu činjenicu! Znate li sa sigurnošću tko vas je blokirao i za koji iznos? Da li je dug ustupljen EOS-u, i koji dug? Kome ste i koliko platili? Jeste li bili na Fini i dobili podatke o redoslijedu naplate i iznosima duga? Zašto želite komunicirati s EOS-om i za što vas oni terete? Želite savjet, a koliko sam

shvatio ni sami ne znate kome ste i koliko dužni! Napisao sam vam gore da je to prvi korak! Saznati na fini TKO VAS JE SVE OVRŠIO I ZA KOJI IZNOS!

:predaja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za sada sam samo dobila poziv na razgovor u zivo s time da donesem platnu listu i okvirni iznos ukupnog dugovanja prema svim vjerovnicima.

 

Nemojte to raditi! Pretpostavljam da žele skupiti što više podataka o vama kako bi vas mogli kvalitetnije pritisnuti! Pokušajte pronaći razuman razlog zbog kojeg bi vas oni kreditirali, a posebno vaša dugovanja prema nekom drugom (svim vjerovnicima)! Pokušavaju vas prevariti, po mogućnosti da nešto dodatno potpišete ili dodatno priznate! Pogotovo im nemojte davati podatke o svojem vlasništvu nad nekretninama i pokretninama!

U stvari možete vidjeti što žele, ali ne preporučam nikakvo priznanje i potpisivanje, kao i pokazivanje osobnih dokumenata u njihovim prostorijama! Kažite im samo da vam prezentiraju svoju ponudu, po mogućnosti napismeno! Tad im recite da morate o svemu razmisliti i konzultirati se s nekim i da ćete im se javiti za nekoliko dana! Ja bih tako napravio pa onda donio odluku! :hamlet:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Lijep pozdrav svima.

Nisam dosada vidio da je netko pisao o tome pa evo da podijelim i ja svoje iskustvo. Naime B2 kapital pokušava me ovršiti za kredit koji sam podigao u Hypo banci i koji zbog bolkiranih sredstava nisam bio u mugućnosti otplačivati. Hypo banka je isti prodala B2 kapitalu 24.10. 2014. godine, a samnom je raskinula ugovor o kreditu 20.08.2014. i kako je povukla zadužnicu sad me B2 pa se bliži rok zastare (ako sam dobro shvatio zakon) i B2 kapital me pokušava ovršiti. Stavio sam prigovor na ovršno riješenje zbog različitih iznosa mog dugovanja i zatražio postupak kao protiv platnog naloga jer sam računao da će isti priložiti dokumentaciju kojom potvrđuju svoju kupovinu. B2. je priložio fiktivni ugovor o ustupu tražbina između njih i addiko banke od 07.rujna 2016. koji je ovjeren 28.09.2016. (kasnije ću ga probati postaviti ). Na sudu sam izjavio da u cijelosti pobijam potraživanje B2. kapitala jer nisu dokazali da su zakonski stupili u posjed mog duga, da me banka nije obavijestila po čl. 82. ZOO, da kartica dugovanja nije sastavni dio priloženog ugovora te je naloženo da se izvrši financijsko knjigovodstveno vještačenje. Na moju žalost sud je prihvatio ugovor mada je moj dug prodala hypo banka, a ne addiko. Mene trenutno zanima ako netko zna dali je u okviru zakona da ugovor ima retroaktivni pravni učinak jer pod točkom 1.1 ugovora stoji između ostalog da se " Tražbine ustupaju s pravnim učinkom od 24.10.2014. godine" iako je ugovor sklopljen kao što sam već rekao 07.09.2016.. Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu postoji još jedan ugovor o prodaji kreditnih plasmana od 24.10.2014. godine, koji očigledno nisu priložili kao dokaz u postupak. Tako da ustupanje tražbina nije bilo retroaktivno, ali su dodatno sklopili još i ovaj ugovor.

 

hvala na odgovoru,

da znam da postoji ugovor iz 2014. no na ročištu sam pitao dali su to svi dokazi koje oni mogu pokazati i koje će pokazati.I kad su rekli da je to sve osporio sam taj ugovor. Moje mišljenje, možda griješim, je da addiko ne može prodati nešto što više nije njihovo vlasništvo, oni mogu samo kao novi vlasnik hypo banke potvrditi prijašnji ugovor u obliku dodatka prijašnjem ugovoru, a ne sastavljati novi ugovor o prodaji. Zbog roga me zanima dali je zakonski osnovano da ugovor ima retroaktivni učinak jer ću najvjerojatnije žaliti se na buduću presudu.

Još jednom hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ustup dugovanja je zakoniti institut i to ćete vjerojatno teško pobiti!

Obveza Vjerovnika da dužnika obavijesti o ustupu dugovanja (čl.82 ZOO) prema sudskoj praksi nije razlog za pobijanje valjanosti cesije ili drugim riječima cesija je zakonita iako vas o njoj nisu obavijestili na zakonit način!

Addiko je pravni sljednik HAAB i samim tim preuzima sva prava i obveze, pa vam je prigovor na aktivnu legitimaciju promašen!

Možda je najbolje da se držite zahtjeva za financijskim vještačenjem i traženjem originalne knjigovodstvene kartice banke i pobijate visinu duga! Vaše pitanje iznad u dijelu gdje opisujete prodaju potraživanja, povlačenje zadužnice i pitanje zastare nije posve jasno (izgleda kao da ste nehotice izbrisali dio teksta) pa ako je moguće da ponovo napišete te dvije tri rečenice!:ceka::glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jednom hvala,

prema sudskom nalogu zatraženo je financijsko-knjigovodstveno vještaćenje i čekam rješenje istog, mada mislim da se neću imati na njega što žaliti, možda jedino u nekih 150 kn koji su nekakvi troškovi tj nenaplačene opomene banke koje su sigurno u zastari. Kako shvaćam, volio bih da griješim, zastara na potraživanje za kredit počinje teči otkazom ugovora o kreditu 20.08.2014, a ne od trenutka neplačanja prve rate istog kredita 1.3.2012., volio bih da me ispravite ako griješim, znači po tome nemam mogučnost prigovora zastare. Zastara je koliko shvaćam zakon prekinuta u trenutku kad je hypo banka aktivirala zadužnicu u fini i da ju nisu povukli zastara bi nastupila za 10 godina od trenutka aktiviranja iste, no kako su ju povukli, opet moje shvaćanje zakona, 20.08.2017. imao bih mogućnost prigovoriti na zastaru potraživanja po kreditu. Mislim da sam sad bio jasniji u mom objašnjenju što nužno ne znači da sam u pravu.

No da se vratim na ugovore. Znači bez obzira što se nijedan zakon ne može primjenjivati retroaktivno ugovori su valjani uz takvu klauzulu, to mi nikako nema smisla tim više što je sklopljen novi ugovor kojim su možebitno umanjena prava trečoj strani na koju se ugovor odnosi, a prvi ugovor se ne prikazuje nego je sudu dostavljen kupus u obliku jednog novog ugovora mada je vidljivo da je sastavljano iz više njih. Možda sam naporan što inzistiram na tome ali jedino tu vidim šansu da se izvučem iz toga kad me je več banka prisilila da uzmem taj kredit iako nisam bio kreditno sposoban niti onda, a nisim ni kunu vidio od njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

volio bih da griješim,zastara na potraživanje za kredit počinje teči otkazom ugovora o kreditu 20.08.2014, ane od trenutka neplačanja prverate istog kredita 1.3.2012., volio bih da me ispravite ako griješim,
mišljenja sam da griješite,budući da zastara počinje teći od trenutka dospijeća na naplatu cjelokupnog kredita,a dospio je u trenutku koji je ugovoren u ugovoru o kreditu(obično neplačanjem dvije uzastopne dospjele rate),bez obzira što banka u tom trenutku nije raskinula ugovor.

Na ovakav stav upućuje odluka Vrhovnog suda RH.

""Prema stavu Vrhovnog suda RH u odluci br. Rev-861/2007 nižestupanjski sudovi zaključuju u prilog nastupa zastare tražbine banke kao tužitelja.

U prilog takvog zaključka polaze od utvrđenja da je čl. 13. Ugovora o kreditu određeno da se kredit smatra dospjelim na naplatu u cijelosti kada korisnik kredita propusti platiti dvije uzastopne mjesečne dospjele rate kredita.

S tim u svezi utvrđuju da je dospijeće na naplatu cijelog kredita, obzirom na neprijepornu činjenicu da nisu isplaćene o dospijeću dvije uzastopne mjesečne rate, nastupilo izvan roka od pet godina računajući unatrag od utuženja.

Slijedom takvih utvrđenja, pravo banke na otkaz ugovora o kreditu treba promatrati neovisno od prava banke da po dospijeću cijelog kredita na naplatu zatraži pravovremeno njegovu isplatu kako bi izbjegla nastup pravnih posljedica zastare tražbine.

Tužitelj zapravo u reviziji smatra da bi se moglo smatrati da je cijeli kredit dospio na naplatu trenutkom neplaćanja dviju uzastopnih rata kredita samo onda ako bi se banka poslužila pravom da ugovor otkaže, a što ona da nije učinila.

Ovakve tvrdnje revidenta nisu osnovane, jer iz utvrđenja nižestupanjskih sudova proizlazi da je odredbom čl. 13. ugovora između stranaka utanačeno da neotplaćeni iznos kredita za naplatu dospijeva trenutkom ne plaćanja dviju uzastopnih rata kredita.

Revidentove se tvrdnje ne mogu prihvatiti jer bi proizlazilo da kredit, ako ga banka ne bi otkazala, pa iako dužnik obvezu iz kredita ne ispunjava, ne bi dospio cijeli na naplatu sve dok ne bi dospjela na naplatu i zadnja mjesečna ratakredita,a takvi zaključci iz utvrđenog činjeničnog stanja ne proizlaze.

To posebno ne proizlazi iz čl. 13. Ugovora o kreditu u kojoj su odredbi stranke odredile kada se cijeli kredit smatra dospjelim na naplatu.

Ako bi se i polazilo od toga da odredba čl. 13. Ugovora nije posve jasna, tada bi ju trebalo tumačiti sukladno čl. 100. ZOO, u korist strane koja nije pripremila i predložila ugovor, a to je tuženik, a ne tužitelj, tj. P. banka. ""

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav! Dobio sam Ovršni prijedlog na temelju vjerodostojne isprave i Rješenje o ovrsi zbog duga koji sam imao u bonbonu (Hrvatski Telekom d.d.). Ovrhovoditelj je EOS Matrix d.O.o. po punomoćniku Mladen Gajski, a Rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave (25.04.2017.) izradio je javni bilježnik XXXXXXX XXXXX, Osijek, Vijenac Jakova Gotovca 13. Moj dug je iznosio 400njak kuna (neplaćeni računi za 12.2016. ,01.,02. mjesec 2017.), međutim računaju mi na taj iznos 916,25 kuna nastalih troškova i predvidivih troškova. Uopće neću komentirati kakvi su to suludi iznosi. Ono što me interesira je da li je moguće nekako osporiti te iznose ili poduzeti neke korake kako bi se isti bar smanjili. Jer ovo je baš teško silovanje. Pretpostavljam da sam napravio grešku jer sam EOS-u prije rješenja o ovrsi otplatio dio tog duga, te ga tako priznao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav,

mene doma stalno poziva eos martix zbog duga mog pokojnog oca ,iza kojeg sam ja i majka nasljednici,mi smo nasljedili samo tekuce i stedne racune na kojima nije bilo novca,oni su trazli da posaljemo rjesenje o nasljedivanju i to smo ucinili ali oni ne vjeruju da nista nismo dobili,u rjesenju naravno ne stoji stanje na racunima,s obzirom da smo mi prije oko 2 god te racune pozatvarali ne znam kako da dokazem eos matrixu da mi zbilja nismo nista dobili

inace mi nismo prihvatili taj dug niti smo ista potpisivali jedino smo poslali to rjesenje u nadi da ce nas ostavit na miru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav,

mene doma stalno poziva eos martix zbog duga mog pokojnog oca ,iza kojeg sam ja i majka nasljednici,mi smo nasljedili samo tekuce i stedne racune na kojima nije bilo novca,oni su trazli da posaljemo rjesenje o nasljedivanju i to smo ucinili ali oni ne vjeruju da nista nismo dobili,u rjesenju naravno ne stoji stanje na racunima,s obzirom da smo mi prije oko 2 god te racune pozatvarali ne znam kako da dokazem eos matrixu da mi zbilja nismo nista dobili

inace mi nismo prihvatili taj dug niti smo ista potpisivali jedino smo poslali to rjesenje u nadi da ce nas ostavit na miru

 

Vi njima ne morate ništa dokazivati! Čak ne morate ni komunicirati s njima! Ukoliko oni misle da ste nešto naslijedili, neka to kao zainteresirana strana dokažu na sudu! Nadam se da ste im dokumentaciju (koju niste ni trebali slati) poslali preporučeno s povratnicom i popratnim dopisom u kojem izjavljujete da niste naslijedili ništa, ili da su troškovi (sahrane) bili veći od naslijeđene imovine! Budite oprezni u komunikaciji jer razgovore snimaju! Kažite im samo da niste ništa naslijedili pa ne možete ni odgovarati za dugove! Nikakvo suvišno objašnjavanje ili potpisivanje nekakvih izjava kako ne biste priznali dug!:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da sam napravio grešku jer sam EOS-u prije rješenja o ovrsi otplatio dio tog duga, te ga tako priznao.

 

otplaćivanjem djela dug priznali ste aktivnu legitimaciju EOS-u.

EOS nemora dokazivati da je platio otkupljeni dug. nemora dokazivati da ugovor o otkupu duga nije fiktivan ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

inace mi nismo prihvatili taj dug niti smo ista potpisivali jedino smo poslali to rjesenje u nadi da ce nas ostavit na miru

samo im pošaljite dopis da svoja potraživanja pokušaju naplatiti putem sud (od nasljednika).

na sudu osporavate dug. dokazujete šta ste nasljedili i koliki su troškovi sahrane (treba čuvati račune ako postoje)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

te molim za mišljenje/uputu o najboljem načinu nošenja sa slijedećom situacijom:

Diners je 03.02.2016. poslao na naplatu bjanko zadužnicu zbog dugovanja od 23000 kuna. Time je Fina blokirala bankovne račune i do danas izvršila prinudnu naplatu nekoliko stotina kuna.

31.05.2017. Erste Card Club / Diners šalje Obavijest o prijenosu potraživanja temeljem Ugovora o cesiji sa EOS Matrix. Bankovni računi su i dalje blokirani.

Da li prvo tražiti od Dinersa da povuče ovrhu računa temeljem nepostojeće aktivne legitimacije, odnosno činjenice da isti više nije u ulozi vjerovnika ili odmah poslati Zahtjev za prestanak ovrhe Općinskom Sudu ?

Da li EOS može iskoristiti inicijalnu bjanko zadužnicu za novu ovrhu ili to zahtjeva novi ovršni postupak gdje se EOS javlja kao ovrhovoditelj ?

EOS me još nije kontaktirao, no volio bi imati spremnu strategiju kako komunicirati s njima, stoga bi cijenio svaki savjet.

Napomena: ne posjedujem nekretnine ni vrijedne pokretnine, zaposlen u firmi koja je u predstečajnom postupku te nije isplaćena plaća od 2015. godine.

Zahvaljujem na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Diners je 03.02.2016. poslao na naplatu bjanko zadužnicu zbog dugovanja od 23000 kuna. Time je Fina blokirala bankovne račune i do danas izvršila prinudnu naplatu nekoliko stotina kuna.

31.05.2017. Erste Card Club / Diners šalje Obavijest o prijenosu potraživanja temeljem Ugovora o cesiji sa EOS Matrix. Bankovni računi su i dalje blokirani.

Da li prvo tražiti od Dinersa da povuče ovrhu računa temeljem nepostojeće aktivne legitimacije, odnosno činjenice da isti više nije u ulozi vjerovnika ili odmah poslati Zahtjev za prestanak ovrhe Općinskom Sudu ?

Da li EOS može iskoristiti inicijalnu bjanko zadužnicu za novu ovrhu ili to zahtjeva novi ovršni postupak gdje se EOS javlja kao ovrhovoditelj ?

EOS me još nije kontaktirao, no volio bi imati spremnu strategiju kako komunicirati s njima, stoga bi cijenio svaki savjet.

 

Ja bih prvo tražio od Dinersa povlačenje zadužnice a ukoliko ne postupi po zahtjevu to bih tražio i od suda naravno sa svom popratnom dokumentacijom i dokazom da sam sve pokušao mirno riješiti sa Dinersom! Drugi razlog za takav pokušaj je i vrijeme koje je potrebno da sud obustavi ovrhu! Ako je sud ažuran možete to očekivati tek za godinu dana ukoliko ne bude žalbe!

Zadužnica je prenosiva ovršna isprava pa je moguće i da je koristi drugi ovrhovoditelj! Nisam siguran kako to funkcionira u slučaju kad je originalni ovrhovoditelj već pokrenuo ovrhu na osnovu te zadužnice te se upisao kao ovrhovoditelj! IZMJENAMA OVRŠNOG ZAKONA iz rujna 2014. dozvoljeno je da otkupitelj duga STUPI NA MJESTO originalnog ovrhovoditelja (članak 32 Ovršnog zakona, st. 3 i 4 ili članak 18 izmjena zakona)! Pitanje je što je sa ovrhama koje su pokrenute prije toga, ili su zadužnice solemnizirane prije stupanja na snagu tih izmjena! Zbog izbjegavanja retroaktivnosti za te slučajeve trebala bi vrijediti stara odredba! Budući da originalni ovrhovoditelj (Diners) ne obustavlja ovrhu vrlo je moguće da u vašem slučaju EOS ne može stupiti na njegovo mjesto u ovršnom postupku! Da sam na vašem mjestu ne bih puno komunicirao sa EOS-om, ni priznao dug! Eventualno bih u komunikaciji tražio obustavu ovrhe od strane Dinersa i dovodio u pitanje eosovu aktivnu legitimaciju kao i postojanje cijelog dugovanja! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na pomoći. Čini se da je trenutni modus operandi EOS-a i njima sličnima baziran na IZMJENAMA OVRŠNOG ZAKONA iz rujna 2014. kojima je dozvoljeno da otkupitelj duga STUPI NA MJESTO originalnog ovrhovoditelja (članak 32 Ovršnog zakona, st. 3 i 4 ili članak 18 izmjena zakona), kao što ste naveli. Naime EOS šalje dopis Fini specificirajući da je temeljem ugovora o cesiji i izjave originalnog vjerovnika postao zakonski vlasnik dospjelih, neplaćenih potraživanja i prava iz svih i svake pojedine zadužnice koje su predmet ugovora o cesiji. Na osnovu toga od Fine zahtjeva da dospjelu tražbinu po navedenoj zadužnici naplati u korist EOS Matrix. Ovog trena mi je nepoznato da li Fina time mijenja ovrhovoditelja u Očevidniku i time ustvari Diners izlazi iz cijelog slučaja i EOS postaje ovrhovoditelj. Hm, pitanje je da li je to pravno provedivo s obzirom da je zadužnica solemnizirana 2010. godine, dakle prije donošenja zakona na osnovu kojeg EOS sada ovako funkcionira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na osnovu toga od Fine zahtjeva da dospjelu tražbinu po navedenoj zadužnici naplati u korist EOS Matrix. Ovog trena mi je nepoznato da li Fina time mijenja ovrhovoditelja u Očevidniku i time ustvari Diners izlazi iz cijelog slučaja i EOS postaje ovrhovoditelj. Hm, pitanje je da li je to pravno provedivo s obzirom da je zadužnica solemnizirana 2010. godine, dakle prije donošenja zakona na osnovu kojeg EOS sada ovako funkcionira.

 

Da, jedan moj FB poznanik poslao je Ministarstvu pravosuđa prije tri mjeseca upit u vezi retroaktivne primjene tog članka i u vezi zastare ovrhe ako je pravomoćna na Fini a više od deset godina se nije naplatila niti je u tom periodu promijenjeno sredstvo ovrhe! Još mu nisu odgovorili iako su morali u roku od 15 dana! Indikativno je da originalni ovrhovoditelj ne čini to što ste napisali, znači da novi vjerovnik ne zauzima njegovo mjesto već se zadržava status quo! Po tome sudim da u tim slučajevima retroaktivna primjena nije moguća! Valjda će uskoro netko od nas to saznati pa makar i metodom vlastite kože i da će o tome izvijestiti ostale!:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ili odmah poslati Zahtjev za prestanak ovrhe Općinskom Sudu ?

 

A kako tu u praksi zapravo izgleda! Nakon tri godine, prvostupanjskog rješenja da se prijedlog za obustavom odbacuje (iako je nepostojanje aktivne legitimacije originalnog ovrhovoditelja nesporno), žalbe, pa presude Županijskog suda koji vraća sve na Općinski sud! Sutkinja Općinskog suda ponovo donosi rješenje da se prijedlog odbacuje iako aktivna legitimacija ovrhovoditelja NE POSTOJI sa OBRAZLOŽENJEM da "istina da ovrhovoditelj nema aktivnu legitimaciju za tu ovrhu PA SE ČAK NIJE NI OČITOVAO o prijedlogu a na zahtjev suda iako je uredno primio dopis, ali OVRŠENIK NIJE DOKAZAO da se radi upravo o toj ovrsi za koju traži obustavu pa je moguće da se radi o NEKOJ DRUGOJ OVRSI istog ovrhovoditelja"!

:glavomozid: Naravno uslijedila je ponovo žalba i pravni maraton se nastavlja u jednoj sasvim jednostavnoj pravnoj stvari! Ponavljam OVRHOVODITELJ SE NIJE NI OČITOVAO jer je prodajom duga izgubio pravni i financijski interes a sud ipak donosi rješenje da se ovrha ne obustavlja!:sudac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Moj dug u iznosu od 2500kn je Zaba "proslijedila" Eosmatrixu i sad su rekli da ce me kao svako malo morat zvat dok ne otplatim dug. Mene samo zanima, postoji li ikoji/ikakav nacin na sto se mogu pozvati, a da me samo prestanu zvati i maltretirati s tim pozivima. Ne bjezim od svog duga, platiti cu ga cim se zaposlim jer sam trenutno bez posla. Dali me imaju pravo i dalje zvati, ako im kazem da slobodno moj dug salju na ovrhu pa nek se naplate prisilnim putem kad mi legne prva placa. Samo ne zelim da me stalno zivkaju, neugodne situacije kad si u drustvu, u busu, tramvaju, s prijateljima, s rodacima itd, odmah cuju kao ono tipa "sta si se uvuko u dugove" - ne mora to svatko znati. Moji dugovi - moja stvar i ne bjezim od njih, podmiriti cu ih samp eto sada trenutno nemam sredstava za to.

Nema smisla ne javljati se na te njihove brojeve ili ih ignorirai jer ih je brdo!

 

Mene samo zanima, sto mogu uciniti po tom pitanju? Imam li pravo inzistirati da me kontaktiraju iskljucivo pisanim putem?

Ili zahtjevati da se izvole naplatiti prislinim putem?

 

Neki dan kad su me zvali, napravio sam se blesav pa sam rekao kao da to nisam ja, koga oni trazi, da sam ja kupio taj broj zajedno s mobitelom, da bi mi zenska na to rekla da ce bez obzira na to, oni mene i dalje zvati sve dok ne dobiju tu osobu jer je taj broj kao upisan pod kontakt broj...

 

E da, i zvali su me, a da mi doma uopce nije doslo jos do sada ono kao rjesenje da su oni preuzeli dug od zabe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

E da, i zvali su me, a da mi doma uopce nije doslo jos do sada ono kao rjesenje da su oni preuzeli dug od zabe

 

Vrlo vjerojatno je da dug još nije ustupljen i da je vjerovnik još uvijek ZB, a Eos je angažiran samo kao usluga kontaktiranja klijenta i pozivanja na uplatu! Po mojem mišljenju ne postoji efikasan način kojim možete spriječiti njihove pozive osim promjene telefonskog broja, a u tom slučaju znaju pozivati susjede i rodbinu da bi ostvarili kontakt sa vama! Budući da je dug "mali" najbolje je rješenje da ga nekako podmirite (ukoliko nije u zastari i nije sporan) ili razgovore s njima shvatite kao neobaveznu zafrkanciju bez suvišnih obećanja i priznavanja duga! Naravno do trenutka kad ne odlučite podmiriti dug ili kad budete to u stanju učiniti! U svakom slučaju NEMOJTE im uplaćivati male iznose duga a pogotovo ne EOS-u tako dugo dok niste sigurni da su oni vlasnik vašeg duga već uplatu obavezno vršite na račun ZB!:glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene samo zanima, sto mogu uciniti po tom pitanju? Imam li pravo inzistirati da me kontaktiraju iskljucivo pisanim putem?

Ili zahtjevati da se izvole naplatiti prislinim putem?

 

-reci im da nemaš sredstava i da ćeš platiti kad počneš raditi.

-ubuduće da te više ne zovu na telefon,nego češ ti se njima javiti ako šta bude novoga,a ako baš imaju želju neka ti pišu mailom

ako im se to nesviđa imaju ovršni postupak pa nek ga vode...

-u suprotnom češ prijaviti policiji za maltretiranje

-ako i dalje tako nastave napiši im mail gdje ćeš to opet objasniti,ali tako da imaš taj mail za dokaz i ako opet poslije toga te zivkaju prijavi policiji....nek se oni malo s tim zamaraju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Prije 17 minuta, Hogar888 je napisao:

Postoji li zastara na ovrhu. EOS Marix

Postoji i nastupa 10. godina od pravomoćnosti rješenja o ovrsi, ali samo ako u tom periodu ovrhovoditelj nije poduzeo nikakvu radnju s ciljem naplate duga. Ukoliko je poduzimao radnje, tada se s tim radnjama prekida zastarni rok i ponovno počinje teći ispočetka. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 13 sati , marynica je napisao:

Pozdrav!  Sve nesto citam ljudi se zale zbog teleoperatera, banaka, kredita, kartica,  ... mene Eos zvao i tvrde da im je klijent KB Dubrava. kako je to moguće?    zar nisu bolnice drzavne? zar mogu prodati dug?

Jesu se pri tom pozivu pozvali na ustup duga ugovorom o cesiji ili su samo naveli da obavljaju poslove za KBC?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam od Eosa i Svea Ekonomi zatražila svu potrebnu dokumentaciju i poslali su mi sve od prvog ovrhovovoditelja i svoj papir da su kupili dug,cesijje nema,,e sad sam ja njih tražila da želim uvid za koliko su točno kupili dug,neki dokumenat koji su potpisali kao stranke ,inače ih ne priznajem..Čekam odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, Milena Antić je napisao:

sad sam ja njih tražila da želim uvid za koliko su točno kupili dug,neki dokumenat koji su potpisali kao stranke ,inače ih ne priznajem..

Na što ste mislili pri ovome, koliki dio Vašeg duga su otkupili ili koliko su platili prvom ovrhovoditelju da bi stupili na njegovo mjesto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Milena Antić je napisao:

ja sam od Eosa i Svea Ekonomi zatražila svu potrebnu dokumentaciju i poslali su mi sve od prvog ovrhovovoditelja i svoj papir da su kupili dug,cesijje nema,,e sad sam ja njih tražila da želim uvid za koliko su točno kupili dug,neki dokumenat koji su potpisali kao stranke ,inače ih ne priznajem..Čekam odgovor

Ugovor o cesiji necete dobiti sigurno niti iznos koji su oni platili jer to vas ni ne treba biti briga niti to morate znati.

A sad da li vi njih priznali ili ne, dug postoji a oni će dati sve od sebe da naplate taj dug, uostalom to im je i primarni posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Klon je napisao:

Ugovor o cesiji necete dobiti sigurno niti iznos koji su oni platili jer to vas ni ne treba biti briga niti to morate znati.

Čak je moguće da ovršeniku dostave kopiju tog ugovora o cesiji, jer u njemu nema naznačenog iznosa kojega su platiti ili je bio naznačen, ali je uklonjen prilikom kopiranja, odnosno kako ste rekli radi se o pravnom poslu između ovrhovoditelja i treće osobe sa kojim ovršenik nema nikakve veze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda če se naplatiti samo preko suda,1/4 mi se već uzima preko plače,kad če oni doči na red tko zna,,jedino mogu iči preko promjene sredstava ovrhe .a i to moraju preko suda,isto tako predočiti sudu zašto se nemogu naplatiti putem novčanih sredstava,dostaviti sudu cesijski ugovor,itd.,,zadužnice nemam,tako da mi nemaju ništa vrijedno uzeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Milena Antić je napisao:

Onda če se naplatiti samo preko suda,1/4 mi se već uzima preko plače,kad če oni doči na red tko zna,,jedino mogu iči preko promjene sredstava ovrhe .a i to moraju preko suda,isto tako predočiti sudu zašto se nemogu naplatiti putem novčanih sredstava,dostaviti sudu cesijski ugovor,itd.,,zadužnice nemam,tako da mi nemaju ništa vrijedno uzeti.

Naplatiti će se kada dođu na red za naplatu, i to zajedno sa kamatama koje cijelo vrijeme teku. A ukoliko požele promjenu predmeta i sredstva ovrhe, tad će to napraviti bez problema u sudskom postupku s tim da će Vam na ovaj način prouzrokovati samo još dodatne troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, upomoc!!! je napisao:

Moze sad Eos pokrenuti ovrhu? A ako pokrenu onda se zastara racuna od dana kada su oni pokrenuli? 

Ukoliko je Vaš dug ustupljen Eosu, bez obzira na razlog povlačenja sa Fine, u bilo kojem trenutku Eos koji je sada novi ovrhovoditelj, može pokrenuti novi ovršni postupak radi prisilne naplate duga. I pri tome, ne moraju nužno pokušati naplatu preko Fine, već su oni ti koji biraju predmet ili sredstvo ovrhe (pokretnine, nekretnine, auto itd). Ukoliko pokrenu ovršni postupak, prekida se zastarni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, upomoc!!! je napisao:

Zalbu cu sigurno podnijeti ako do toga dođe... 

Naravno, to je Vaše pravo. U slučaju pokretanja ovršnog postupka putem suda, imate pravo na žalbu, a tada se radi o žalbi protiv rješenja o ovrsi na temelju ovršne isprave, pa pogledajte čl. 50. Ovršnog zakona za žalbene razloge na koje se možete pozvati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav svima ... Evo našao sam se u sličnoj situaciji kao dosta vas pa ako može neki savjet jer mi nije jasno o čemu se točno radi. Naime 20.10.2018. mi je sjela rata za troškove u 9mj na Mastercardu koju nisam stigao podmiriti na vrijeme,te mi je 20.11.2018. sjela još jedna rata za troškove u 10mj.

Ukupan iznos je oko 4000kn,znači po 2000kn za svaki mjesec. Pošto sam klijent Zagrebačke banke rata Mastercarda mi se skida sa tekućeg računa pa sam otišao u minus te sam bio blokiran i nisam više mogao koristiti kartice tekućeg računa ni Mastercard.

7.1.2019. sam podmirio sve dugove u Zagrebačkoj banci i kroz 24h mi je odblokiran račun te sam u poslovnici normalno podignuo novce sa računa. No 9.1.2018. me zovu iz EOS MATRIX i traže podatke i oib što nisam želio dati i govore da je nešto vezano uz Zabu. Tijekom 11 i 12 mj sam imao dosta propuštenih poziva,ali se nisam javljao jer sam uglavnom bio na predavanjima i na poslu pa u biti nisam dosad ni komunicirao s njima.

O čemu se može raditi s obzirom da sam otplatio sav minus u ZABI ? Postoji li mogućnost da EOS MATRIX želi još 4000kn iako sam već pokrio sve troškove u ZABI i ako da kome se trebam obratiti da se to riješi s obzirom da ne želim davati osobne podatke niti bilo šta pričati preko telefonom s tvrtkom s kojom nisam ništa potpisivao pa niti čuo dosad ? 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , marynica je napisao:

Samo su rekli da im je bolnica klijent.

Ovo još uvijek ne znači da su im ustupili dug, trebalo bi to provjeriti tj. tko je vjerovnik.

prije 2 sati , marynica je napisao:

Kakav posao bi mogli obavljati za bolnicu nije mi jasno?

Jeste bili skoro u toj bolnici? O kolikom je dugu riječ?

prije 2 sati , marynica je napisao:

Ili zasto bi im bolnica prodala dug

Zato jer im to nije primarni posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , frodo45 je napisao:

O čemu se može raditi s obzirom da sam otplatio sav minus u ZABI ?

Pisano i preporučeno s povratnicom, pošaljite Zabi dopis u kojemu tražite da Vam se hitno očituju sukladno čl. 82. st. 1. Zakona o obveznim odnosima, odnosno da isprave svoju pogrešku u propuštanju obavještavanja dužnika da su postali ustupitelji, te kome i koji su to dug ustupili. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, Borbena7 je napisao:

Pisano i preporučeno s povratnicom, pošaljite Zabi dopis u kojemu tražite da Vam se hitno očituju sukladno čl. 82. st. 1. Zakona o obveznim odnosima, odnosno da isprave svoju pogrešku u propuštanju obavještavanja dužnika da su postali ustupitelji, te kome i koji su to dug ustupili. 

Znači li to da taj dug nije riješen nego su ga oni ustupili tom EOS MATRIXU ?

Zar mi ne bi u tom slučaju trebali maknuti minus sa računa i možda čak zatvoriti sve račune pa neka se ja dalje natežem s EOS MATRIX oko otplate ?

Postoji li mogućnost možda da se u EOS MATRIXU nisu ažurirale liste dužnika pa su me stoga zvali sad 2 dana nakon što je ovo plaćeno ? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, frodo45 je napisao:

Znači li to da taj dug nije riješen nego su ga oni ustupili tom EOS MATRIXU ?

Mišljenja sam da oni dug smatraju riješenim, ali su prije njegovog podmirivanja, poslovali sa Eosom, i sada Eos nema ažurirane podatke. Tražite ovako pisano, pa ćete vidjeti odgovor. Moguće da će po Vašem pismenu, oni sami reagirati i kontaktirati Eos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, marynica je napisao:

Nisam nikad bila u toj bolnici,a nisam eosu ni dala osobne podatke kad su me trazili jer ne dajem podatke ljudima preko telefona. nikome!  odbili su mi dati bilo kakve podatke jer nisam potvrdila svoj identitet. prekinula sam poziv

Nikome niste dužni davati podatke na ovaj način. Kad Vas idući put nazovu, pitajte ih broj ovršne isprave ili podatak o računu na koji se pozivaju, a do tada zanemarite pozive. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, 

Dobio sam dopis od EOS u kojem mi nude nagodbu i jednkratno placanje svote koja je priblizna glavnici duga. S obzirom da od duga ne bjezim pokusat cu to podmiriti. S njima komuniciram samo mailom, pa sam im napisao da cu pokusati to platiti. 

Sad me traze moje podatke, ime i prezime i OIB. Pretpostavljam da to sve vec imaju, zasto sad opet traze? Pokretanje nove ovrhe? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, upomoc!!! je napisao:

Sad me traze moje podatke, ime i prezime i OIB. Pretpostavljam da to sve vec imaju, zasto sad opet traze? Pokretanje nove ovrhe? 

To samo oni znaju, jer kao ovrhovoditelji već raspolažu tim podacima i temeljem ovršne isprave u bilo kojem momentu mogu pokušati prisilnu naplatu u ovršnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, upomoc!!! je napisao:

Pozdrav, 

Dobio sam dopis od EOS u kojem mi nude nagodbu i jednkratno placanje svote koja je priblizna glavnici duga. S obzirom da od duga ne bjezim pokusat cu to podmiriti. S njima komuniciram samo mailom, pa sam im napisao da cu pokusati to platiti. 

Sad me traze moje podatke, ime i prezime i OIB. Pretpostavljam da to sve vec imaju, zasto sad opet traze? Pokretanje nove ovrhe? 

Vjerojatno vas traže zbog identifikacije, kako bi inace znali da ste to bas vi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi nesretnici, evo i ja sam upao u ralje EOS Matrix-a. Moj pokojni otac imao je dugovanje u Erste banci. Nakon provedene ostavinske rasprave taj dug je preuzeo EOS. I sada mene kao jedinog očevog nasljednika nemilosrdno maltretiraju. Potražuju mi 6500kn i 24000kn u dva odvojena slučaja. Dugovanje po računu i Diners kartici. Od pokojnog oca sam osim dugova naslijedio i dva grobna mjesta koja ne vrijede ni 10% od duga za koji me oni terete. Svaki puta kada me zovu ja im govorim da mi ne mogu potraživati iznos koji je veći od moga nasljedstva, ali oni se na to ne obaziru i vrte svoju priču. Prije mjesec dana preko javnog bilježnika su mi sa ovrhom sjeli na račun za ovo prvo dugovanje od 6500kn a sada me stalno zovu za ovo drugo dugovanje od 24000kn.

Molim nekoga za savjet što da radim!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , hrvoje2908 je napisao:

Na ovrhu nisam prigovarao.

Kako ste propustili uložiti prigovor, rješenje o ovrsi je postalo pravomoćno i ovršno, i na temelju njega ovrhovoditelj ima pravo tražiti naplatu prisilnim putem. Sada možete uložiti žalbu izvan roka, i pozvati se na navedeni razlog, a po Vašoj žalbi sud će Vas uputiti da u parničnom postupku dokažete ove tvrdnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, hrvoje2908 je napisao:

Dragi nesretnici, evo i ja sam upao u ralje EOS Matrix-a. Moj pokojni otac imao je dugovanje u Erste banci. Nakon provedene ostavinske rasprave taj dug je preuzeo EOS. I sada mene kao jedinog očevog nasljednika nemilosrdno maltretiraju. Potražuju mi 6500kn i 24000kn u dva odvojena slučaja. Dugovanje po računu i Diners kartici. Od pokojnog oca sam osim dugova naslijedio i dva grobna mjesta koja ne vrijede ni 10% od duga za koji me oni terete. Svaki puta kada me zovu ja im govorim da mi ne mogu potraživati iznos koji je veći od moga nasljedstva, ali oni se na to ne obaziru i vrte svoju priču. Prije mjesec dana preko javnog bilježnika su mi sa ovrhom sjeli na račun za ovo prvo dugovanje od 6500kn a sada me stalno zovu za ovo drugo dugovanje od 24000kn.

Molim nekoga za savjet što da radim!

 

 

Evo da vam napišem dokle je stigao moj slučaj. Prvo jedan ispravak. Za ovo dugovanje od 6500kn po računu ovrhu je provela direktno Erste Banka preko javnog bilježnika i ono se nalazi u redosliijedu Očevidnika plaćanja na mom blokiranom tekućem računu.  U međuvremenu sam pokrenuo Jednostavni stečaj potrošača, i obzirom da ispunjavam sve uvjete (nemam nekretnina, pokretnina) vjerujem da će se slučaj riješiti povoljno za mene.

Što se tiče ovog dugovanja od 24000kn po Diners kartici, postupak u ime Erste Banke vodi EOS-Matrix. U Rješenju o nasljeđivanju navedeno je da sam nasljednik dva grobna mjesta, kao i ulog u neutvrđenom iznosu na tekućem  i štednom računu u banci preko koje je pokojni otac primao mirovinu. Prvo su mi tražili da im dostavim procjeNu grobnih mjesta što sam učinio. Izveo sam procjenitelje na groblje koji su oba grobna mjesta procijenili na iznos od 3600kn i izdali su mi potvrdu koju sam poslao EOS-Matrixu. Zatim su mi tražili da im dostavim podatke o očevim računima sa stanjem na dan njegove smrti. To sam danas i učiinio, bio sam u banci i dobio potvrdu. Izdali su mi stanje na dan 02.05.2016. Na tekućem računu bilo je 1676kn. To je mirovina koju je otac podigao 03.05.2016. Na štednom računu stanje je bilo 0kn. Sutradan 04.05.2016. otac je doživio teški moždani udar, pao je u komu i umro nakon 3 dana. Ovu potvrdu iz banke sam im odmah danas poslao.

EOS-Matrix će me ovih dana sigurno opet kotaktirati. Molim Vas za savjet kako da se nakon svega ovoga postavim prema njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija