Jump to content

arbitration moot


frishko

Preporučene objave

  • 9 mjeseci kasnije...

Moje misljenje kao studenta je da se isplati. Prije nisam tako mislila, no nakon razgovora s nekoliko kolega iz inozemstva koji jesu/ili su bili na razmjeni u Zg-u, promijenila sam misljenje. Recimo, Njemci imaju skroz drugacije koncipiran sustav studiranja prava nego mi ( oni smiju imati zakon sa sobom na ispitu :P,salim se malo...ali da, smiju). Konkretno, jedna kolegica iz Njem. mi je pricala kako se zapravo kod njihovih poslodavaca vise cijeni aktivnost na faksu (dakle mootovi, debate itd.) nego prosijek ili diploma u roku rokova. No, to je Njemacka a ne Hrvatska. No, opet - samo moje misljenje, ti se mislis baviti trgovackim pravom koje je recimo dosta orijentirano "na van" pa bi mozda i nasi poslodavci koji se time bave gledali na moot iz trgovackog kao neko korisno iskustvo odnosno barem neki doticaj s praksom prije samog pocetka rada. A i, ako imas vremena, neovisno o koristi poslije, to je po mojem misljenju jako korisna stvar za studenta, polaganje tog predmeta i ostalih predmeta, opcenito za shvacanje toga sto studiras ... jer budimo realni, nemamo na faksu bas puno prilika za primjenu onoga sto smo naucili. A znamo da kroz neki praktican rad ili prakticnu primjenu, sve nekako bolje sjeda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija