Jump to content

UPOMOC!!!


anonimno

Preporučene objave

prije 5 dana sam imao incident radi posjedovanja opojne droge, medjutim, ta ista droga (2g. hasisa) nije pronadjena kod mene nego sastrane- ja sam je bacio ali policija me nije vidjela kako je bacam. kada su nas priveli, priznao sam da je moje i (na zalost) potpisao potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta.....policajac koji me privodio mi je rekao kako to nije nista strasno i kako mozda cak nista ni ne dobijem, i da ako uopce dodje do sudjenja eventualno mogu dobiti samo ukor, sada kad znam vise o tome, cini se da su kazne puno ozbiljnije....svi kazu da je jako glupo sto sam potpisivao PPOP obzirom da hasis nije pronadjen kod mene....sto sada slijedi i sto tocno pise u pozivu za sud koji dobijem na kucnu adresu? jako sam isparanoiziran iskustvima nekih ljudi koji su za manje kolicine dobili grozne kazne....sto mi je ciniti u obrani? :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko godina imate? do 21 ili više?

 

ide vam prekršajni postupak, ide kazneni postupak..

imate o posjedovanju droge i postupcima već napisanih postova i odgovora..

pitanje izbora sankcije ovisi o nizu okolnosti, pa postoje razlike od slučaja do slučaja..

 

na pozivu stoji naziv suda koji šalje, broj predmeta, datum ročišta, ime okrivljenika, upozorenja okrivljeniku....

 

uvijek možete uzeti odvjetnika ako mislite da bi to trebalo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u kaznenom postupku-

roditelji će saznati za ovo jer će se raditi/prikupljati socioanamnestički podaci za vas - svi podaci o vašim obiteljskim, osobnim prilikama, životu, studiju i sl. a koji su potrebni za donošenje odluke o kaznenoj prijavi..

ovisno o ovim podacima donosi se i odluka po prijavi...

u prekršajnom - bi trebalo jednako postupiti, ali ne znam da li se to u praksi i radi..

 

na pozivima se vidi za što se pozivate..

 

ne znam što podrazumijevate pod "dosije" - već sada ste evidentirani kao počinitelj kaznenog djela i prekršaja u policijskoj evidenciji, a ako budu vođeni prekršajni i kazneni postupak i bude donesena i pravomoćna odluka bit će te "uvršteni" u kaznenu evidenciju..

 

prolistajte stare postove sa ovakvim i sl. slučajevima, ima ih nekoliko gdje je već pisano što može biti, kakvi postupci idu itd. itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija