Jump to content

Iznuda


anonimno

Preporučene objave

Kazna je od 6 mj. do 5 godina za stavak 1., a ako je počinitelj imao cilj (i ostvario ga, ili ostalo u pokušaju) da dođe do veće količine novca ( preko 30 000 kn) ili je upotrijebio nešto od oružja, kazna je 1 do 10 godina zatvora.

Dokazivati se mora i postojanje sile ili prijetnje, ona mora biti takvog intenziteta da je uslijed toga druga strana "pristala" učiniti što se od nje traži...

Nije sve u obilježavanju novca, da bi on postao i dokaz u kaznenom postupku moraju biti ispunjeni određeni uvijeti i strogo paziti na postupanje da ne dođe do pogreške, jer sve pada u vodu, ili ovaj ode sa novcem...

Dobro je u suradnji sa policijom razraditi postavljanje klopke.....

Postoji i mogućnost (još bolja!) koristiti mogućnosti čl. 180. ZKP-a...

Evo, ja sam baš nedavno ( kroz posao) bila u dodiru s jednom iznudom u pokušaju ( st. 2. ) gdje je počinitelj dobio 1 godinu zatvora...uhićen je u trenutku uzimanja obilježenih novčanica...Tražio je 15 000 Eura, a u koverti je bilo 100 kuna + papir...

Čovjek sve priznao..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dajte više detalja ako želite konkretan odgovor..

Vi ste pitali u prvom postu kolike su kazne za IZNUDU i kako se ona dokazuje.

Iz ovoga - kratkog- drugog posta, ja bih rekla da se radi o običnoj prijetnji...što je moguće zaključila i policija pa Vas uputila da preko odvjetnika podnesete prijavu, jer se postupak za k.d. prijetnje pokreće povodom prijedloga (za progon) oštećenika.

Tko je Vama uopće rekao da ono što je izrečeno predstavlja iznudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija