Jump to content

automobil bio na popravku, napravljena jos veca steta


cunepu

Preporučene objave

nadam se da cete mi pomoci jer vise nemam sta osim pravne pomoci....

 

posto se ne nalazim u mjestu prebivalista bio sam prisiljen dati auto na popravak kod nepoznatog mehanicara koji je uklonio taj kvar i predao mi auto, naravno i debelo naplatio...auto sam vozio 2 dana i vise ga nisam mogao upaliti...po znanju mehanike automobila i u prici sa drugim mehanicarima, steta koja je sad napravljena je velika zbog njegovog nestrucnog rada tj. zbog nepoznavanja rada motora...

 

problem je slijedeci: navodi me na to, da je motor vec prije bio los te da jednostavno nije do njega nego je bilo pitanje vremena kad ce se to dogoditi...po cinjenicama koje su nastupile nakon njegovog "popravka", jasno je da odmah u pocetku nije napravio kako spada....

 

Mnogi mi preporucuju da posto je ovo ocita reklamacija na njegov posao da trazim povrat novca, sto sada u ovom trenutku meni ne igra veliku ulogu jer mi je i veca steta napravljena na autu...

 

nemam racun, on nema registriran obrt vise, nekad je imao...svjedoke naravno imam a i auto je jos uvijek kod njega tako da...

 

 

recite mi, da li imam pravnu potporu u ovom slucaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Pismenim putem sa povratnicom zatražite račun i garanciju za izvedene radove (rok) .

 

Najprije ga na miroljubiv način zatražite račun , te se pokušajte bez prijetnji dogovoriti o otklanjanju onoga što smatrateda nije u redu ,zatražite rok za otklanjanje nedostataka .

Ako Vam ne bude htio izdati račun tada mu zaprijetite inspekcijom i poreznom upravom jer njima se prijavljuje ne izdavanje računa i gospodarskoj inspekciji .

To čete učiniti ako se ogluši na Vaše traženje i pokušaj mirnog rješenja tog problema .

 

Nikakva inspekcija neće natjerati servisera da Vam plati neku štetu već samo sud u parničnom postupku jasno ako uspijete u sporu,ako ne uspijete trebati ćete si sam platiti popravak auta te platiti svoje i njegove sudske troškove ,vještaka .

 

Budite racionalni i smireno odlučujte .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Racun i garanciju ne mogu dobiti jer je u mirovini sto mi je i sam rekao da mi ne moze dat...rjesenje problema mi nije ponudio nego jos uvijek "tupi" svoje a ja svoje!

 

Ako sam sada spreman rijesiti svoj problem parnicnim postupkom, kome se prvom obratiti, svom odvjetniku ili poreznoj upravi?

 

Znaci, racun nije izdan, auto je kod njega...

 

prijetio sam poreznom upravom i gospodarskom inspekcijom na sto je on rekao da ih zovem, onako uplaseno ali je uz to meni prijetio i policijom, na sto sam se lagano nasmijao jer nema nikakvih argumenata da me tuzi ili slicno...

 

vise mi nema smisla prijetiti nego to i poduzeti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija