Jump to content

zastare


Verm0n

Preporučene objave

Za konkretan odgovor napišite je li obrt aktivan ili ste zatvorili obrt, kad je nastalo dugovanje, te da li imate imovine na sebi jer kao obrtnik odgovarate svojom čitavom imovinom. apsolutna zastara je 10 godina ako se u tom vremenu ne mogu namiriti. ali čula sam od referentice u poreznoj da ako se upišu na nekretninu zastara će biti 33 godine!! nemam saznanja da je to stupilo na snagu, ali kod nas je sve moguće...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne radi se o meni licno , pa neznam sve detalje ...

 

Majka mi je zatvorila obrt oko 2000 godine.

I usla u reprogram u kojem je vec otplatila dug 2 puta (ali po njima je jos duzna :/ ) , ali zbog financiske situacije nije mogla placati reprogram vec 2 godine.

 

Danas joj je doslo rijesenje pred ovrhu.

 

Vec vodi rat sa poreznom upravom dosta dugo , jer kad je usla u reprogram , dobila je potvrdu da sva dugovanja ulaze u reprogram.

Naknadnom revizijom (nakon par god.) su joj nasli neko dugovanje od 1200kn ( tako nesto ) i normalno udarili kamate, tako da je svota narasla na cca 40.000kn

 

Nadopisat cu kad saznam ostale detalje

 

edit:

 

Od imovine na svoje ime majka mi posjeduje samo automobil star 18 godina i kombi koji je nedavno nasljedila, takoder star 18 god

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Doprinosi zastarijevaju u rokovima određenim OPz-om ( 5 g. relativna, 10 g. apsolutna zastara), opet ovisi što se dosada radilo na predmetu. Nema nekog smisla uknjižiti se na nekretninu radi 1.220,00 kn ( ako je iznos točan ) a opet zastarjele kamate se ne mogu naplatit iz opterećene stvari, ali sve opet ovisi kad je pokrenut postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija