Jump to content

abc mup evidencija i brisanje iz iste


zc1105

Preporučene objave

Poštovani,

 

Molim Vas za informaciju na koji se način mogu "izbrisati" iz "ABC evidencije" MUP-a?

 

Naime, negdje 1999.god. uhvaćen sam doslovno sa mrvicama "trave" u Slavonskom Brodu. Usprkos beznačajnosti djela, revni djelatnici MUP-a PU Brodsko Posavske su mi napravili "dosieer" - slikali me, uveli u evidenciju itd.

 

Svaki daljnji postupak protiv mene je obustavljen, nikad nisam ni prekršajno ni kazneno odgovorao zbog toga jer sam zatečen sa mrvicama trave.

 

Danas sam u Zagrebu (gdje trenutno živim) imao manju prometnu nezgodu, gdje nisam bio kriv. Krivac za prometnu nezgodu inzistirao je na dolasku policije i vršenju očevida. Tom prilikom djelatnici MUP-a (koliko sam čuo sa njihove radio veze) radili su nešto što oni zovu "provjera ABC evidencije", te im je djelatnica sa druge strane veze za mene javila da sam evidentiran radi: "zlouporabe opojnih droga". Ne trebam posebno objašnjavati koliko sam se posramljeno u tom trenutku osjećao, a sreća je da sa mnom nije bio nitko od mojih kolega sa posla.

 

Kako bih spriječio moguće daljnje neugodnosti ovakve vrste, da li postoji i koji je način da se "izbrišem" iz te njihove evidencije?

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoći, i isprika ako sam temu postavio u krivi podforum!

 

lp,

Z

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

horheo je napisao:

ne znam na temelju čega si ti mislio pobrisati svoj dosje u policiji? to se može ako si kažnjavan pa protekom razdoblja rehabilitacije, tj. odsluženjem kazne, ali ti nisi kažnjavan, ako sam te dobro razumio... drugi put se riješi dokaza prije nego te klepe...pozdrav

2005.-e u 4. mjesecu osuđen na 4 mjeseca zatvora s rokom kušnje godinu dana.Rok rehabilitacije 3 godine.Vodi li se danas ta osoba kao kažnjavana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

horheo je napisao:

ne znam na temelju čega si ti mislio pobrisati svoj dosje u policiji? to se može ako si kažnjavan pa protekom razdoblja rehabilitacije, tj. odsluženjem kazne, ali ti nisi kažnjavan, ako sam te dobro razumio... drugi put se riješi dokaza prije nego te klepe...pozdrav

 

vjeruj mi da ne znam na osnovu kog zakona (ne znam da li postoji neki zakon koji to regulira - nisam pravnik), ali na osnovu logike i zdravog razuma (naglas razmišljam) nije mi baš logično (možda sam subjektivan) da me zbog nečeg skroz banalnog i beznačajnog što se desilo prije 11-12 godina i danas etiketiraju kao nekog ko je "zlouporabio opojne droge". nisam kažnjen niti sam prekršajno odgovarao, djelo (ili nedjelo) je beznačajno i nije se ponavljalo - zar sad i dalje trebam ispaštati zbog toga (da se mnom zatekao šef u autu, jako puno bih morao objašnjavati...).

 

ako sam te dobro razumio: da sam kažnjavan onda bih nakon nekog vremena mogao "izbrisati" dosje, a budući me nisu kaznili (jer nije ni bilo osnove za to), ne mogu "izbrisati" dosje... nije mi baš logično.

 

što kaže ostatak ekipe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da prvo razjasnimo pojmove.

 

Ne postoji nikakva "abc" evidencija.

 

Postoji kaznena evidencija u općinskim sudovima koja se briše protekom rehabilitacijskog roka.

 

Postoji prekršajna evidencija u prekršajnim sudovima koja se briše protekom rehabilitacijskog roka.

 

Postoje zbirke podataka u policiji u koje se upisuju događaji, a po čl. 26. st. 2 Zakona o policijskim poslovima i ovlastima se čuvaju TRAJNO.

 

Dakle, jedini način da se ovo treće izbriše je promjena zakona.

 

Zakone mijenja Sabor RH po prijedlogu zastupnika državljana RH ili vlade RH pa se usmjerite u tom pravcu.

 

Mislim da iza ovog pitanja stoji zahtjev za posao privatne zaštite pa bole stare rane. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

horheo je napisao:

hahahaah....

 

A vi napokon nešto pametno napišite a ne da se glupo hihoćete drugima.

 

Sudjelujete u ovom forumu sa samim glupostima i praznim pričama.

 

Ako nemate ništa pametno za napisati potražite sebi društvo negdje drugdje, a ne da se svojim glupim podsmjehivanjem rugate drugima.

 

G. igla91 je svojim brojnim potpitanjima potakao mnoge kvalitetne rasprave i ne zaslužuje podsmjeh, za razliku od vas koji okolo daje anti-informacije.

 

horheo je napisao:

ne znam na temelju čega si ti mislio pobrisati svoj dosje u policiji? to se može ako si kažnjavan pa protekom razdoblja rehabilitacije, tj. odsluženjem kazne

Ovo su takve gluposti koje može napisati samo totalno neupućena osoba.

 

Molim suzdržavati se od davanja netočnih informacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

horheo je napisao:

hahahaah....

 

A vi napokon nešto pametno napišite a ne da se glupo hihoćete drugima.

 

Sudjelujete u ovom forumu sa samim glupostima i praznim pričama.

 

Ako nemate ništa pametno za napisati potražite sebi društvo negdje drugdje, a ne da se svojim glupim podsmjehivanjem rugate drugima.

 

G. igla91 je svojim brojnim potpitanjima potakao mnoge kvalitetne rasprave i ne zaslužuje podsmjeh, za razliku od vas koji okolo daje anti-informacije.

 

horheo je napisao:

ne znam na temelju čega si ti mislio pobrisati svoj dosje u policiji? to se može ako si kažnjavan pa protekom razdoblja rehabilitacije, tj. odsluženjem kazne

Ovo su takve gluposti koje može napisati samo totalno neupućena osoba.

 

Molim suzdržavati se od davanja netočnih informacija.

Petpetice,ne opterećujte se horheovim smijehom,vjerojatno se smije od veselja što će izaći na izbore...ako je punoljetan :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne ulazeći zašto ste se našli u ABC, niti zašto vas isti taj podatak brine, mogu samo zaključiti da je policija napravila propust tražeći čitanje vaših podataka iz terminala preko radija na mjestu gdje su svi mogli čuti. Policijski službenik je morao otići na neko mirnije mjesto (zatvoriti se u vozilo, udaljiti se i sl.) dok sluša podatke o vama iz evidencije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

horheo je napisao:

hahahaah....

 

A vi napokon nešto pametno napišite a ne da se glupo hihoćete drugima.

 

Sudjelujete u ovom forumu sa samim glupostima i praznim pričama.

 

Ako nemate ništa pametno za napisati potražite sebi društvo negdje drugdje, a ne da se svojim glupim podsmjehivanjem rugate drugima.

 

G. igla91 je svojim brojnim potpitanjima potakao mnoge kvalitetne rasprave i ne zaslužuje podsmjeh, za razliku od vas koji okolo daje anti-informacije.

 

horheo je napisao:

ne znam na temelju čega si ti mislio pobrisati svoj dosje u policiji? to se može ako si kažnjavan pa protekom razdoblja rehabilitacije, tj. odsluženjem kazne

Ovo su takve gluposti koje može napisati samo totalno neupućena osoba.

 

Molim suzdržavati se od davanja netočnih informacija.

 

potpetica da si imalo inteligentan shvatio bi da taj smijeh nije ciničan ni ponižavajući ili slično, samo sam se nasmijao na komentar prije mog jer mi je biobsmješan.

 

druga stvar lažeš ovdje ko nitko, obmanjuješ ljude i dijeliš moralne prodike... ajde ti stari prošeći do drugog foruma, imaš na forum.hr , odjeljak za djecu pa njima malo pametuj i drži prodike, oni će te sigurno shvatit ozbiljno, za razliku od ljudi na ovom forumu. uhvaćen si već 5 puta u čistoj laži, o čemu imaju dokazi ovdje... pa onda ne znam tko dijeli anti-informacije....luzeru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Horheo, imate vrlo zanimljiv i "pristojan" način komunikacije, a to je vidljivo iz većine vaših postova na ovom portalu.

 

Hajd malo pročitajte tekst na ovom linku:

 

http://hr.wikipedia.org/wiki/Bonton

 

Citirao bih jednu rečenicu sa tog linka:

 

Osobe koje ne poznaju bonton, ili ga se ne pridržavaju, nisu prihvaćene u svim društvima te se smatraju nepristojnima i loše odgojenima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija