Jump to content

prigovor na prekrsajni nalog??


lelolelo

Preporučene objave

Molim pomoć!

Studentica sam bez vlastitih prihoda. Ovo ljeto dobila sam kaznu u iznosu od 1.000,00 kn za voznju bez kacige. Napisala sam prigovor u kojem priznajem da sam vozila bez kacige (kao i da je to prvi put da sam sjela za skuter i da i je to prva opomena - makar to njima nista ne znaci), ali da sam studentica te da nemam vlastitih novčanih prihoda kojim bih kaznu platila. Prigovor je proslijeden prekrsajnom sudu koji je isti odbio uz obrazlozenje da nisam podnijela dokaze o losem imovnom stanju, a sto sam bila duzna napraviti sukladno čl. 244, st. 2 Prekrasjnog zakona.

Znam da sam se trebala informirati o zakonu prije slanja prigovora, ali iskreno uopce nisam znala da nam je zakon toliko rigorozan. Nakon sto sam procitala zakon, a sto je i navedeno u samom obrazlozenju suda, nemam pravo na zalbu!!! moje pitanje je, da li je ipak ikako moguce da posaljem potvrdu o imovnom stanju iz koje se vidi da nemam prihoda kao i potvrdu da sam studentica? sto ce mi se desiti ako kaznu ne platim? zatvor, dobrotvorni rad? ne znam odakle da izmislim te novce...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nim3 je napisao:

Za utjehu ja sam majka nezaposlena s dvoje maloljetne djece i nisu mi ništa oprostili nego kaznu od 500 kn zbog nevezanja smanjili na 300kn,toliko o imovnom stanju kao okolnosti koja se uzima u obzir kod odmjeravanja novčane kazne!

 

jeste napravili prekršaj? jeste! pa što bi vi onda? da vam sud ukine kaznu? sudac vam smanji kaznu skoro za pola i ponovo ste nezadovoljni! svi kukaju da nemaju love, a za automibil imate? ovaj živi od socijalne pomoći , a ima za alkohol , itd.. da ne nabrajam, ima primjera ovdje koliko god hoćeš...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto se onda nekome za prvi počinjeni prekršaj izda samo upozorenje?

Po vama bih ja sa malom djecom trebala biti bez auta jer je ono kao "luksuz",pa bi u 10.sati navečer na hitnu trebala ići možda taksijem!

Bit moga prijašnjeg komentara je bio: da se nikome ne oprašta bez obzira na imovno stanje,pa ne vidim stvarno razloga da se zamjera što nezaposleni roditelji imaju auto,očito je da ih nemate pa i ne znate šta vam sve s njima treba!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gluposti. Vi ste se trebali prilikom sastavljanja prigovora pozvati na odredbe Pz-a koje Vam idu u korist; također, ako ste studentica, vodite se na poreznoj kartici roditelja, a ako oni zarađuju iznad određenog imovinskog cenzusa opet ne biste dobili oslobođenje od novčane kazne. Nećete ići u zatvor, već će sud postupiti prema odr. čl. 34. Pz-a odnosno proslijediti stvar tijelu nadležnom za prisilnu naplatu. Ako imate novca i niste u teškoj novčanoj situaciji, platite kaznu i prekinite krug.

Ako je suprotno, onda se nastavite boriti, ali imajte na umu da to također košta, uvijek vremena i živaca. Osim toga, vidite da je najbolje ne upuštati se sam u postupke već putem odvjetnika, a oni također koštaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

severus je napisao:

Gluposti. Vi ste se trebali prilikom sastavljanja prigovora pozvati na odredbe Pz-a koje Vam idu u korist; također, ako ste studentica, vodite se na poreznoj kartici roditelja, a ako oni zarađuju iznad određenog imovinskog cenzusa opet ne biste dobili oslobođenje od novčane kazne. Nećete ići u zatvor, već će sud postupiti prema odr. čl. 34. Pz-a odnosno proslijediti stvar tijelu nadležnom za prisilnu naplatu. Ako imate novca i niste u teškoj novčanoj situaciji, platite kaznu i prekinite krug.

Ako je suprotno, onda se nastavite boriti, ali imajte na umu da to također košta, uvijek vremena i živaca. Osim toga, vidite da je najbolje ne upuštati se sam u postupke već putem odvjetnika, a oni također koštaju.

 

i što ako se to drugo tijelo ne može naplati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma izvadila sam potvrdu o imovinskom stanju iz koje se vidi da nemam vlastitih prihoda, nekretnine i sl. Također i potvrdu da sam studentica. Roditelji nisu u u toliko lošoj imovinskoj situaciji da ne bi mogli platiti, ali to ne zele! u biti su u pravu, jer sam ja i prekrsaj pocinila. niti sam to ikad osporila, ali 1.000,00 kn!!! mislim nemam niti jedan prekrsaj, opomenu nista...pa da sam barem opomenu dobila - ne bi mi na pamet palo vise sjesti s kacigom, a kamoli bez nje na motor! a nista, trazim posao preko sc-a pa cu platiti, nema druge...mislim da troskove odvjetnika ili suda kasnije stvarno ne bih mogla platiti. a i to sto kazete, gubiti zivce dalje na to - nema smisla! hvala svima na odgovorima! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lelolelo je napisao:

a nista, trazim posao preko sc-a pa cu platiti, nema druge...

 

Pohvalno.

 

Svaka škola košta, što bolja škola to skuplja ;-)

 

Osim toga, preuzimate odgovornost za svoje postupke, to je dobar osjećaj.

 

A počnite se malo družiti i sa studentima prava, trebat će vam jednom u životu, a možda su i sada mogli malo pomoći :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KronicnaStranka je napisao:

lelolelo je napisao:

a nista, trazim posao preko sc-a pa cu platiti, nema druge...

 

Pohvalno.

 

Svaka škola košta, što bolja škola to skuplja ;-)

 

Osim toga, preuzimate odgovornost za svoje postupke, to je dobar osjećaj.

 

A počnite se malo družiti i sa studentima prava, trebat će vam jednom u životu, a možda su i sada mogli malo pomoći :-)

 

na ovakve komentare , se nemoj uopće obazirat... nemoj ništa platit... napiši žalbu, onda ćeš dobit poziv na sud... na sudu priznaj, kukaj plaći (figurativno) sudcu da nemaš love, da si student (sudci vole studente) , smanjit će ti kaznu sigurno, a možda dobiješ i opomenu pošto nisi kažnjavana, ali u to sumnjam jer ti je kazna preko 700 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad ću se ja tu ubacit samo zbog povezanosti naslova ove teme.

Naime situacija je ovakva

On je dobio prekršajni nalog zbog članka 13. Zakona o prekršajima protiv javnoga reda i mira (NN 41/77) koji se odnosi na izmišljanje i širenje lažne vijesti. On je zvao policiju jer kada je krenuo označavati svoju zemlju, susjeda je uletila i počela micati ogradu i prijetiti. Kasnije je izlaskom geodete utvrđeno da je on bio u pravu. Naravno da se ljuti na prekršajni nalog jer je zvao policiju u namjeri da se zaštiti (posjed, vlasništvo zemlje), a na kraju je dobio i on prekršajni nalog.

Isplati li se pisati prigovor i iznjeti činjnice koje su kasnije utvrđene da je bio u pravu, a osobito da nije izmišljao i širio nekakve laži.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija