Jump to content

d.o.o. - ploča na vratima/ulazu


maxholer

Preporučene objave

Pozdrav,

trebam savjet u vezi "označavanja" trgovačkog društva.

 

Dakle radi se o d.O.o. koje se nalazi na prvom katu stambeno-poslovne zgrade (prizemlje i prvi kat poslovno); ulaz je isti za poslovne prostore i za stambeni dio.

 

Gdje je potrebno staviti neku ploču, ako je uopće potrebno?

Na ulazu u zgradu (na portafonu postoji zvono s nazivom firme)? Na ulazna vrata u ured,na katu?

Što sve treba biti označeno na ploči? Vidio sam neke da imaju naziv tvrtke, d.O.o. i adresu; drugi imaju i kontakt telefone; treći pak i radno vrijeme.

 

Radi se o projektnom birou, dakle stranke znaju gdje smo - ne ulaze ljudi nenajavljeno kao u trgovini.

Zanima me što je zakonom propisano da bi sve bilo čisto.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odredbama čl.21.Zakona o trgovačkim društvima propisano je da svako trgovačko društvo mora imati istaknutu tvrtku ili skraćenu tvrtku na poslovnim prostorijama trgovačkog društva.

 

Isticanje tvrtke je obveza svih pravnih i fizičkih osoba bez obzira na djelatnost kojom se bave.

 

Ukoliko pravna osoba u svom poslovanju ne upotrebljava tvrtku onako kako je upisana u trgovačkom registru, takvo je postupanje okvalificirano kao prekršaj s predviđenom novčanom kaznom.

 

Dakle, možete staviti tablu s natpisom:

Tvrtka d.O.o.

Zagreb,Varaždinska 55/12

 

bez dodatnih informacija, na pročelje zgrade ili na svoja ulazna vrata, zid pored vrata...

 

Radno vrijeme treba biti istaknuto jasno i vidljivo pa ga možete staviti na posebnu tablu ili na istu,s isticanjem tvrtke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je na ovom mjestu sjedište tvrtke, tabla mora sadržavati slijedeće podatke

 

balvan d.O.o (ovo je skraćeni naziv)

za uvoz-izvoz, preradu drvne mase i transport (to bi bio puni naziv-može i nemora)

karlovac, bjelovarska 13 (obavezno)

1. kat, lijevo/stan br 3

 

ova tabla nesmije biti manja 40 x 20 cm

 

tablu postavljate pored ili iznad ulaza u zgradu na vidljivo mjesto.

 

radno vrijeme se ističe na posebnoj tabli ili još bolje na istu tablu ali ju morate povećati za taj podatak. ako sam dobro razumio na katu gdje je biro ima i stanova, onda morate postaviti još jednu manju tablu sa istim podacima nije potreban kat i broj stana) pored ili na vrata biroa (može i naljepnica)

 

ako vam ovo nije sjedište tvrtke već se tretira kao izdvojeni pogon ili poslovnica (pogledajte u rješenje) onda tabla izglegda ovako:

 

balvan d.O.o (ovo je skraćeni naziv)

za uvoz-izvoz, preradu drvne mase i transport (to bi bio puni naziv-može i nemora)

bjelovar, karlovačka 13(obavezno)

 

projektni biro lipa

karlovac, bjelovarska 13

1. kat, lijevo/stan br 3

 

radno vrijeme

ponedjeljak-petak

9-16

subotom

9-12

nedjeljom i blagdanom

ne radimo

 

ili navesti za svaki dan ako je drugačije

 

-ako su ulazna vrata zaključana, obavezno samo naziv tvrtke na portafonu.

 

sve navedeno je obavezno.

 

telefoni, matični brojevi i slično su neobavezni, ali ako ih stavljate, tablu morate povećati za taj prostor. inspekcija vam se neće najaviti već će samo pozvoniti, a ako nebu znala gdje, onda ste na je...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

dižem temu jer me trenutno ovo muči.

 

dakle, treba mi natpis na ulazu u ured koji je na adresi različitoj od sjedišta, u istom gradu.

 

dakle, trebalo bi izgledati ovako:

 

balvan d.O.o.

adresa sjedišta

 

ured:

adresa ureda

 

 

točno sam shvatila? :misli:

 

naime, viđala sam do sad da mnoge tvrtke koriste samo tvrtku, ime, na toj ploči, kao što piše u ztd-u. dok ovo nisam pročitala, nisam pojma imala da je potrebna i adresa, odnosno, obje adrese. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

u bitnom, ovim pravilnikom je opisan i način postavljanja i sadržaj i oblik, međutim, pravilnik se odnosi na grad Zagreb. Prema rezultatima pretraživanja, sličan pravilnik postoji i za grad Gospić, dok bi za ostale trebalo ili pretražiti službene glasnike pojedinih gradova ili kontaktirati gradsko poglavarstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija