Jump to content

Ovrha zbog komunalne naknade


Lilian86

Preporučene objave

Molim pomoć! Prije par dana na ime moje bake je stiglo rješenje o Ovrhi zbog neplaćanja komunalne naknade u iznosu od 1400 kn. Navodno je to desetogodišnji dug. Naime, baka je godinama nepokretna i nikakva pošta do sada nije stizala na njeno ime. Nekada je nekretnina na kojoj baka živi glasila na njui na tu adresu je došlo rješenje o ovrhi. Zanima me kako se ovrha može naplatiti ako sada nekretina glasi na mog oca i baka nema ništa više u posjedu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednogodišnji rok zastare

 

Članak 232.

(1) Zastarijevaju za jednu godinu:

 

1) tražbina naknade za isporučenu električnu i toplinsku energiju, plin, vodu, za dimnjačarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka, odnosno usluga

obavljena za potrebe kućanstva,

 

2) tražbina radiopostaje i radiotelevizijske postaje za uporabu radioprijamnika i televizijskog prijamnika,

 

3) tražbina pošte, telegrafa i telefona za uporabu telefona i poštanskih pretinaca te druge njihove tražbine koje se naplaćuju u tromjesečnim ili kraćim rokovima,

 

4) tražbina pretplate na povremene tiskovine, računajući od isteka vremena za koje je tiskovina naručena.

 

(2) Zastara teče iako su isporuke ili usluge produljene.

 

Morate podnijeti žalbu ili prigovor (vjerovatno prigovor jer se pretpostavljam radi o ovrsi temeljem vjerodostojne isprave) u kojem morate navesti da je komunalna naknada zastarjela. Mislim da je to već i apsulutna zastara ako je staro 10 godina, ali nisam pravnik pa možda da netko vas stručniji savjetuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

konunalna naknada je obveza po rješenju grdadske uprave.

zastara potraživanja duga je 5 godina.

 

na rješenje o ovrsi izjaviti žalbu u zakonskom roku (8 dana)

osporavati dug u cijelosti .

u žalbi navest da nije dobila rješenje za komunalnu naknadu.

priližiti porezno uvjerenje o imovnom stanju

iz kojeg bi se vidjelo da baka nema nekretnine (?)

žalbu treba potpisati bakin zastupnik.

 

ovrha se može naplatiti ako se na nju ne izjavi žalba i ovrha postane pravomoćna .

pravomočnošću odluke dug naveden u rješenju za ovrhu se mora platiti .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

i ja imam jedan problem.Dobili smo dvije opomene pred ovrhu od Holdinaga za stambeni prostor,komunalna naknada i uređenje vode za razdoblje do 12.mj 2009 god.Cjelokupni iznos je oko 2.700,00 kn, za prijašnje godine neplaćanja ali nije specificirano točno razdoblje( nema specifikacije).Opomene glase na pokojnog djeda i baku koji su preminuli prije 5 godina.PItanje? Da li je to u zastari ???Da li moj otac kao njihov jedini nasljednik je dužan platiti opomene pred ovrhu?

Da li Holding može potraživati od nasljednika dugovanja sudskim putem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija