Jump to content

upit na evidencije hzmo


goranj6

Preporučene objave

goranj6 je napisao:

Pozdrav i molim pomoć

Preko "upita na evidencije"pratim gdje se nalazi moj zahtjev.

Do danas je bilo sve OK,ali danas piše da nema podataka pod mojim osobnim brojem.Ne znam o ćemu se radi jer mi se ćini da niti jedno od ponuđenih mogučnosti ne odgovara

 

Nazovite službu informacija u područnom vam uredu hzmo-a, ako ste iz ZG županije zovite broj 01/4891-666.

 

Kažete im svoj OB i ime i prezime i oni provjere u svom terminalu i odma vam kažu šta je na stvari i o čem se radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

cherry je napisao:

pozdrav!od prije 3 dana kod mene stoji "primopredaja spisa u rad" i da je kod ovlaštenog vještaka.isto pitanje što to znači?

 

Vještačenje bi značilo da je predmet na komisiji,moguće je da dobiješ poziv od iste.Ukoliko ti piše da je u radu kod nekog referenta to bi bilo vezano uz kompletiranje spisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Kompa je napisao:

Šta ima na adresi Trpimirova 4 u Zagrebu - vezano za hzmo ?

Kakve se tamo stvari odvijaju vezano za predmete ?

 

Kad sam ja bio u postupku ostvarivanja prava u Trpimirovoj je bio sektor mirovinskog gdje se vršio izračun visine mirovine nakon što im je kompletiran predmet dostavljen.S obzirom da je to bilo prije više godina,ne mogu garantirati da je i danas tako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Trpimirovoj je ispostava Područnog ureda Zagreb.Točno je sve što je prethodno objavljeno.Najvjerojatnije će ti uzeti i radnu knjižicu,uz potvrdu i kompletirati dokumentaciju.Poslije će tvoj predmet ići od referenta do referenta,što možeš pratiti na korisničkim stranicama HZMO.Lozinku možeš tražiti u Tvrthovoj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Šta ima na adresi Trpimirova 4 u Zagrebu - vezano za hzmo ?

Kakve se tamo stvari odvijaju vezano za predmete ?

 

 

U Trpimirovoj je matična evidencija,tamo se sve kompletirai evidentira civilni staž traži ono što nedostaje i izračunava civilni dio.Tako je bar bilo.I sam sam nekoliko puta tamo bio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

evo čekam i nikako da dočekam riješenje od kada sam još početkom 2. mj bio na vještačenju poradi pogoršanja,

prošlo je reviziju u MOBMS, prošao je i ODSJEK MATIČNE EVIDENCIJE I INFORMATIČKE OBRADE i Trpimirovu 4 i sada se predmet nalazi već skoro 30 dana kod referenta u područnoj službi hzmo-a :ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mapa je napisao:

meni je pisali INZ radio sam u Sloveniji dvije godine, te sam ponovno išao kod vještaka ali u Mihanovičevoj, ali rok provedbe INZ sigurno to znači

 

MAPA odgovori mi molim te jeli dobivaš za te 2 godine iz Slovenije kakvu mirovinu i jeli imaš pravo na INO-mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Kompa je napisao:

evo čekam i nikako da dočekam riješenje od kada sam još početkom 2. mj bio na vještačenju poradi pogoršanja,

prošlo je reviziju u MOBMS, prošao je i ODSJEK MATIČNE EVIDENCIJE I INFORMATIČKE OBRADE i Trpimirovu 4 i sada se predmet nalazi već skoro 30 dana kod referenta u područnoj službi hzmo-a :ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::ceka::kavica:

 

Zna li tko iz osobnog iskustva ili općenito , koliko se čeka na rješenje nakon obnove postupka , nakon što se predmet vratio od revizije u MOBMS, ponovno u područnu službu , gdje se nalazi kod jednog referenta preko mjesec dana ?

 

Koliko se čeka na rješenje ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

imam čudan problem.

tužio sam se sa hzmo na omjer rat-mir, izgubio sam spor. u presudi piše da se potvrđuju ranija rješenja, po kojima sam umirovljen u profesionalnoj mirovini, privremeno rješenje od 2008. godine koje je prošlo reviziju.

na stranicama hzmo-a, upitima na evidencije, piše da su oba moja spisa rješena i arhivirana, tako već 3-4 mjeseca. meni od rješenja o umirovljenju niti r.

možda je referent koji je čitao rješenje pogriješio i arhivirao spis a nije pokrenuo postupak kako je presuđeno?

ili ima neki razlog zašto se odugovlači sa rješenjem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što bi značilo da je prvotno rješenje na snazi.

Može se lako kontaktirat referenta i tražit objašnjenje.

da, znam. no, kako sam ja i dalje na bolovanju, koje mi je veće nego bi bila mirovina, šutim i čekam. postoji li mogućnost da bi tražili da vratim tu razliku koja je nastala evidentnom greškom nekog u hzzo-u?

napominjem, imam samo privremeno rješenje o umirovljenju zbog kojeg sam tužio hzmo a sud je potvrdio da je pravovaljano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije njihov nego moj.

evo čitam prijedlog novog zakona kojeg će izglasati u petak i koji stupa na snagu 01.01.2014. i vidim da se profesionalne invalidske mirovine ukidaju i uvodi institut privremene mirovine za koju su uvjeti završena rehabilitacija (prekvalifikacija za posao za koji si sposoban, ako imaš 53 i manje godina), najmanje 5 godina uzastopne nezaposlenosti na birou gdje ne smiješ odbiti niti jedan ponuđen posao te navršenih 58 godina života.

odlično. znači mene namjerno štekaju jer me hoće uvaliti po novom zakonu.

nije mi jasno mogu li to?

sutra ću do hzmo-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije njihov nego moj.

evo čitam prijedlog novog zakona kojeg će izglasati u petak i koji stupa na snagu 01.01.2014. i vidim da se profesionalne invalidske mirovine ukidaju i uvodi institut privremene mirovine za koju su uvjeti završena rehabilitacija (prekvalifikacija za posao za koji si sposoban, ako imaš 53 i manje godina), najmanje 5 godina uzastopne nezaposlenosti na birou gdje ne smiješ odbiti niti jedan ponuđen posao te navršenih 58 godina života.

odlično. znači mene namjerno štekaju jer me hoće uvaliti po novom zakonu.

nije mi jasno mogu li to?

sutra ću do hzmo-a.

Kojeg zakona ? Stavi link da se ne mučimo tražiti ga.

 

Ja sam pronašao ovaj link: http://www.zakon.hr/z/91/Zakon-o-mirovinskom-osiguranju ----pogledaj čl. 34 nigdje nisam pronašao da se ukidaju profesionalne mirovine dok o općim u kojoj sam i ja nisam pronašao ništa zanimljivo.

Zanimljiv je za nas i članak 152 gdje govore o financiranju mirovina ili dijela mirovina iz državnog proračuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

link je na stranicama sabor.hr

 

http://www.sabor.hr/fgs.axd?id=25863

 

rasprava je održana 20.11.2013.

 

btw, čuo sam se sa pravnicom u hzmo, kaže da JA moram otići kod liječnika zatvoriti bolovanje, u firmu po novi ugovor ili otkaz te u banku po broj tekućeg za isplatu da bi oni onda pokrenuli postupak.

 

je li to ok?

pa imam samo privremeno rješenje iz 2009. koje kaže da se priznaje prof. mirovina i koje kaže da će se konačnim rješenjem o pravu na mirovinu utvrditi svota inv. mirovine i dan od kojeg pripada isplata mirovine.

 

najbolje da si sam napišem konačno rješenje. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav svim Braniteljima i ljudima iskrenih namjera!

Evo da Vas pitam ako mi netko može malo pojasniti šta bi značilo i šta mogu očekivati pošto sam uložio žalbu na rješenje stručnog povjerenstva za reviziju koje mi je nakon 18.mjeseci bolovanja donijelo rješnje "NE POSTOJI IVALIDNOST,ALI POSTOJI NEPOSREDNA OPASNOST OD NASTANKA INVALIDNOSTI" .Nakon ovakvog rješenja poslodavac mi je uručio OSOBNO UVJETVANI OTKAZ UGOVORA O RADU ,a lijenik me je skinuo sa bolovanja pa sam sada na zavodu za zapošljavanje.

Od 02.01.2014.mi u elektroničkom zapisu piše primopredaja spisa u rad ODJEL MEDICINSKOG VJEŠTAČENJA (VIŠI VJEŠTACI).

 

Hvala Vam na bilo kakvom komentaru i pozdrav Domovini !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani loko.zup,

 

Moj slučaj je u dijelu isti. Dakle nakon pozitivne presude Upravnog suda u svezi i izvan nastanka bolesti, piše, SREDIŠNJA SLUŽBA, PRIMOPREDAJA SPISA U RAD, ODJEL MEDICINSKOG VJEŠTAČENJA (VIŠI VJEŠTACI).sve to od prije nekoliko dana, a prije promijene nadležan je bio područni ured mjesta stanovanja sa naznakom, PRIMOPREDAJA SPISA U RAD, ODJEL MEDICINSKOG VJEŠTAKA. Sve se događa u 2014.godini. U mjestu stanovanja područnom sam uredu pisao preporučeno da bi želio biti nazočan vještačenju po presudi, ali sada sam ne znam što napravit i da li je uopće moguće pisati središnjoj službi, ili možda očekivat poziv za vještačenje. Na posljetku ostaje da oni donesu rješenje od kojeg mi se gaće tresu, jer uprkos presudi odgovor zna bit potpuno neprihvatljiv. E što onda..........

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani brumm!Koliko sam ja upoznat da bi bio prisutan na vještačenju viši vještak te mora pozvati u roku od 5 dana,a ako nema potrebe da nazočiš vještačenju onda bi vještak trebao donijeti rješenje u roku od 10 dana.Ja sam se žalio na rješenje stručnog povjerenstva za reviziju jer ja još nisam u mirovini.ne znam kako si ti došao do upravnog suda nakon koje odbijenice u kakvom predmetu.

 

 

lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani loko.zup,

 

Dakle nakon niza vještačenja,odnosno nepovoljnih rješenja za umirovljenje, slijedila je prvo žalba središnjoj službi,oni je odbili, a zatim tužba Upravnom sudu. Nakon pozitivne presude Upravnog suda, a po tužbi u svezi i izvan nastanka bolesti,očekujem rješenje kako sam već prije naveo. Ako je točno da je rok za poziv 5 dana onda je taj rok istekao.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija