Jump to content

Zavod za mirovinsko osiguranje


Tatjana82

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...

mene zanima da li je netko uopće dobio poziv za testiranje/razgovor jer ja od njih (nekoliko puta sam slala molbe) čak nisam dobivala niti rješenja, kamoli što drugo. Jednom od ureda u Sisku rješenje, a od ovih iz Zg nikad ništa.

 

Ukoliko dobijete rješenja, pogleajte da li je primljena pripravnica T.P.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ja sam bila na razgovoru u Virovitici prije 10 dana, da, ali nije to bio razgovor s procelnicom... Rekli su mi da ce me o svakom ishodu obavijestiti, nisu jos, ali sam cula da su izabrane 2 cure, jedna iz virovitice i jedna iz slatine... tako da su i razgovori bili tako bezveze jer, navlacenje ljudi u biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Danas dobijem odgovor za natjecaj iz Zavoda za mirovinsko koji je raspisan još 22.10. 2010.god... bez ikakvog testiranja kažu nitko od prijavljenih kandidata nije zadovoljio....ma, bravo...na osnovu čega se donio takav zaključak, na osnovu potvrde o završenom sveučilišnom dodiplomskom studiju....sprdačina na kvadrat!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde nisam jedina! I ja sam dobila isto takav odgovor danas!! Već sam mislila da sam dobila odbijenicu iz Vukovara (za koje je u drugom mjesecu bio raspisan natječaj za ista takva radna mjesta). Zaista su se mogli potruditi pa objasniti zbog čega nitko od prijavljenih kandidata nije primljen, zbog čega nije proveden nekakav postupak testiranja, ili zbog čega se odustalo od primanja tih zaposlenika itd, itd. I ja sam ostala šokirana!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije bilo testiranja nego u nekakav razgovor s (koliko sam shvatila nasumce) odabranim kandidatima u 11mjesecu gdje su nam tete u komisiji otvoreno rekle da bi one najradije zaposlile nekog mladog tko bi stvarno radio ali moraju nekog drugog uzeti za koga će i dalje i same vući... očito je taj netko tako upao negdje drugdje pa su poništili sve... strahota!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sancy_vu je napisao:

zanima me dali je netko od vas išao kad na razgovor u zavod za mirovinsko osiguranje i što bude na tom razgovoru, što pitaju, itd?

 

Bok Sancy, vidim da ti u nicku piše vu, pa pretpostavljam da si iz Vukovara i da očekuješ razgovor za mirovinsko u Vu. Jesu tebe već zvali kada se interesiraš za razgovor??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sasenjka je napisao:

sancy_vu je napisao:

zanima me dali je netko od vas išao kad na razgovor u zavod za mirovinsko osiguranje i što bude na tom razgovoru, što pitaju, itd?

 

Bok Sancy, vidim da ti u nicku piše vu, pa pretpostavljam da si iz Vukovara i da očekuješ razgovor za mirovinsko u Vu. Jesu tebe već zvali kada se interesiraš za razgovor??

 

da, dobila sam poziv prošli tjedan. Sutra imam razgovor u mirovinskom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozvali su valjda 15 ljudi kolko sam ja čula i radi se o osobama koje zadooljavaju sve uvjete natječaja, a imaju prednost pri zaposlenju po posebnim kriterijima (djeca bez oba roditelja, hrvatski vojni invalidi, djeca poginulih nestalih branitelja, nacionalne manjine..). Konkretno, mene su zvali, a ja sam dijete nestalog hrvatskog branitelja, zadovoljavam sve uvjete natječaja i živim u Vukovaru..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sancy_vu je napisao:

pozvali su valjda 15 ljudi kolko sam ja čula i radi se o osobama koje zadooljavaju sve uvjete natječaja, a imaju prednost pri zaposlenju po posebnim kriterijima (djeca bez oba roditelja, hrvatski vojni invalidi, djeca poginulih nestalih branitelja, nacionalne manjine..). Konkretno, mene su zvali, a ja sam dijete nestalog hrvatskog branitelja, zadovoljavam sve uvjete natječaja i živim u Vukovaru..

 

Ja sam pripadnik nac. manjine i to sam istaknuo u prijavi, međutim nisam dobio nikakav poziv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sasenjka je napisao:

Ma suuper! I ja zadovoljavam sve kriterije iz natječaja, osim što se nemam na šta pozvati da imam prednost pri zapošljavanju...Prekrasno! Predivno... Taman kad se zaposlite svi vi koji imate prednost pri zapošljavanju onda ćemo valjda mi obični smrtnici možda moći negdje bar kuhati kave...ma genijalno!

 

Obični smrtnici?

Ti smatraš da je meni BOLJE u životu zato što zbog oca koji je UBIJEN u ratu danas imam prednosi pri zaposlenju??? Izjave su ti stvarno..da se čovjek ubije. Ja bi rađe da je danas moj otac pored mene nego da imam #OOPS#nu prednost pri zaposlenju. Na 3 radna mjesta (kontrolor i administrativni referet) se prijavilo oko 530 ljudi..pa ti sad računaj malo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Chewbacca je napisao:

sancy_vu je napisao:

pozvali su valjda 15 ljudi kolko sam ja čula i radi se o osobama koje zadooljavaju sve uvjete natječaja, a imaju prednost pri zaposlenju po posebnim kriterijima (djeca bez oba roditelja, hrvatski vojni invalidi, djeca poginulih nestalih branitelja, nacionalne manjine..). Konkretno, mene su zvali, a ja sam dijete nestalog hrvatskog branitelja, zadovoljavam sve uvjete natječaja i živim u Vukovaru..

 

Ja sam pripadnik nac. manjine i to sam istaknuo u prijavi, međutim nisam dobio nikakav poziv.

 

Nisu zvali ni svu djecu poginulih/nestalih hrvatskih branitelja. Najvjerojatnije ima i pripadnika nacionalnih manjina koje su zvali, ali tebe očito ne. Zbog čega, u to ne ulazim. Prijavilo se preko 700 ljudi, a traže ih 6ero..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam zvala Zavod danas, rekli su mi da su jedino pozvane osobe koje spadaju u neku od kategorija iz Zakona o pravima branitelja i nitko drugi, nikakve nacionalne manjine a ni ostali.... prema tome obrazovanje, uspjeh na studiju, znanje sve to ne predstavlja apsolutno ništa i beznačajno je pred raznim "prednostima" i "povlasticama".... :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jjjjjj je napisao:

ja sam zvala Zavod danas, rekli su mi da su jedino pozvane osobe koje spadaju u neku od kategorija iz Zakona o pravima branitelja i nitko drugi, nikakve nacionalne manjine a ni ostali.... prema tome obrazovanje, uspjeh na studiju, znanje sve to ne predstavlja apsolutno ništa i beznačajno je pred raznim "prednostima" i "povlasticama".... :palacdolje:

 

ima red po kojim tko ima prednost, već sam nabrojala dolje. A da bi zvali i nekoga od djece poginulih/nestalih hrvatskih branitelja to djete mora zadovoljavati SVE uvjete natječaja. Dakle, bitno je školovanje i da se ispune uvjeti natječaja jer te inače neće ni zvati. Znam djecu poginulih branitelja koji su se prijavili ali ne ispunjavaju uvjete i nisu ih ni zvali bez obzira na "povlastice" o kojima svi pričaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je žalosno i degutantno činjenicu da ti je nekome otac ubijen u ratu zvati povlasticom ili privilegijom...i drago mi je da neću dobiti posao upravo zbog djece poginulih hrv. branitulja jer bilo bi žallosno da živimo u državi koja ne zapošljava djecu onih koji su dali život za nas...a oni kojima to smeta su vjerojatno djeca onih koji su rat proveli u podrumu ili Njemačkoj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da se osvrnem kad je već rasprava krenula u ovom smjeru. ja sam se ljetos prijavljivao na natječaj HZMOa u Zadru i isto je primljena osoba dijete poginulog branitelja. na kraju nisam ni ispunjavao uvjete natječaja jer su tražili pripravnika BEZ RADNOG STAŽA, ali sam razmišljao o podnošenju ustavne tužbe protiv tog zakona.

 

naime, ne želim pljuvati po ničijem gubitku ALI...

 

1. po meni je idiotski da se pred svojim tridesetim godinama susrećem s pojmom djece poginulih branitelja. smisao tog zakona je bio na neki način nadomjestiti izgubljenu roditeljsku skrb, pa mi nije jasno kako se netko sa 30 godina može uopće smatrati "djetetom". dakle, niti u smislu Obiteljskog zakona, niti ZPP-a, niti ZKP-a osoba od 30 godina nije dijete, pa samim time niti zakon i ma smisla. ovako je moguća situacija da me netko za 2045. godine izbaci s natječaja jer je dijete poginulog branitelja.

 

2. odredbu da djeca pog. branitelja (dalje P.G.) se shvaća doslovno. kada sam izvršio uvid u dokumentaciju na HZMOu njihova pravnica mi je rekla da su morali primiti XY osobu jer je bila dijete p.b., ali da bi njoj ta osoba po kvalifikacijama bila zadnji izbor. ako se već i prizna prednost pri zapošljavanju onda činjenica da je netko dijete p.g. bi trebala prevagnuti samo kada je više kandidata jednakih kvalifikacija, pa se nekome i ta činjenica uzima u obzir, ali ovako ispada da dijete p.g. (a teoretski je moguće da ta osoba danas ima 35 godina)automatizmom dobiva posao.

 

3. nadalje, polazeći od samog smisla zakona nije mi jasno što se želi njime postići. djeca p.g. imaju (ili su imala dok sam ja studirao) prednost pri upisu na fakultet, prednost pri dobivanju stipendije, smještaja u domu...ali na tržištu rada ovaj zakon nema nikakvu funkciju. u socijalnom smislu smatram prihvatljivim pomagati novčano neke kategorije ljudi, ali jamčiti nekima prednost pri zapošljavanju je čista diskriminacija, pogotovo ako se uzme čl. 44(mislim) Ustava koji jamči ravnopravan pristup javnim službama pod jednakim uvjetima. zato mislim da je taj zakon izravno protivan i ustavu RH.

 

Eto, malo bačenih misli na papir, čim skupi viška 5000kn pucam ustavnu tužbu:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu izdržati, a da nešto ne odgovorim na neke ranije navedene ograničene komentare. Bit ću kratka i jasna: Ne daj Bože da se ikada ponovi ono što se događalo za vrijeme rata i da oni, koji su sada živi i zdravi sa svojim obiteljima, kakve god one bile, osjete onaj gubitak koji smo mi osjetili. Razmislite malo o tome. Bez obzira na sve...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jackal je napisao:

da se osvrnem kad je već rasprava krenula u ovom smjeru. ja sam se ljetos prijavljivao na natječaj HZMOa u Zadru i isto je primljena osoba dijete poginulog branitelja. na kraju nisam ni ispunjavao uvjete natječaja jer su tražili pripravnika BEZ RADNOG STAŽA, ali sam razmišljao o podnošenju ustavne tužbe protiv tog zakona.

 

naime, ne želim pljuvati po ničijem gubitku ALI...

 

1. po meni je idiotski da se pred svojim tridesetim godinama susrećem s pojmom djece poginulih branitelja. smisao tog zakona je bio na neki način nadomjestiti izgubljenu roditeljsku skrb, pa mi nije jasno kako se netko sa 30 godina može uopće smatrati "djetetom". dakle, niti u smislu Obiteljskog zakona, niti ZPP-a, niti ZKP-a osoba od 30 godina nije dijete, pa samim time niti zakon i ma smisla. ovako je moguća situacija da me netko za 2045. godine izbaci s natječaja jer je dijete poginulog branitelja.

 

2. odredbu da djeca pog. branitelja (dalje P.G.) se shvaća doslovno. kada sam izvršio uvid u dokumentaciju na HZMOu njihova pravnica mi je rekla da su morali primiti XY osobu jer je bila dijete p.b., ali da bi njoj ta osoba po kvalifikacijama bila zadnji izbor. ako se već i prizna prednost pri zapošljavanju onda činjenica da je netko dijete p.g. bi trebala prevagnuti samo kada je više kandidata jednakih kvalifikacija, pa se nekome i ta činjenica uzima u obzir, ali ovako ispada da dijete p.g. (a teoretski je moguće da ta osoba danas ima 35 godina)automatizmom dobiva posao.

 

3. nadalje, polazeći od samog smisla zakona nije mi jasno što se želi njime postići. djeca p.g. imaju (ili su imala dok sam ja studirao) prednost pri upisu na fakultet, prednost pri dobivanju stipendije, smještaja u domu...ali na tržištu rada ovaj zakon nema nikakvu funkciju. u socijalnom smislu smatram prihvatljivim pomagati novčano neke kategorije ljudi, ali jamčiti nekima prednost pri zapošljavanju je čista diskriminacija, pogotovo ako se uzme čl. 44(mislim) Ustava koji jamči ravnopravan pristup javnim službama pod jednakim uvjetima. zato mislim da je taj zakon izravno protivan i ustavu RH.

 

Eto, malo bačenih misli na papir, čim skupi viška 5000kn pucam ustavnu tužbu:)

 

 

ti bi podizao ustavnu tužbu jer je dijete čovjeka koji je dao život da bi ti imao ustavne slobode imalo prednost pri zapošljavanju... to sve govori...

p.s. ja ne znam za tebe ali ja sam i s 27 i dalje dijete svojih roditelja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se s ovim o ustavnoj tužbi što imamo mi kojima su roditelji stradali civilno i mi smo djeca bez roditelja,a djeca branitelja imaju sve privilegije i stipendije,i prednost na upis na fakultetu i smještaj u studentske domove pa onda i prednost pri zapošljavanju..a što imamo mi koji smo civilni invalidi i bez roditelja nemamo ništa a njima se sve daje...Republika Hrvatska odavno već postala civilno društvo ali očito se svi izvlače na rat..a mi koji smo u ratu gubili kuće i roditelje i invalidi civilni nemamo ništa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Bibe & Cosmogirl

 

razmišljajte malo racionalno a ne osjećajima. kako rekoh, smisao zakona je nadomjestiti izgubljenu roditeljsku skrb i materijalnu nesigurnost gubitkom roditelja, i sasvim je u redu da se djeci pomogne oko školovanja ili uzdržavanja, ali prestankom redovitog školovanja više ne ostvarujete pravo na roditeljsku skrb pa samim time prestaje osnova za ostvarivanje beneficija. ne zanima me i ako si sa svojih 27 godina nećakinja vlastitih roditelja ali u pravnom smislu više nisi "dijete".

 

a to što pucate jefitne fraze na račun savjesti, evo poruka i vama: ne dao bog da potrošite masne pare na školovanje svog djeteta, gledate ga kako se trudi i muči da svojim radom i kvalitetama postigne nešto u životu, a da to dijete niti ne dobije priliku za rad jer postoje privilegirane skupine, razmislite malo o tome. ovo nije šamar nikome ovdje, zakon je takav i niste ga vi donosili, ali pravo i pravda se nužno ne poklapaju - zato postoji ustavni sud. i da, u ime svih koji su se mučili a danas čame na birou mislim podnijeti ustavnu tužbu, a ti ako misliš drugačije...to sve govori.

 

isto tako, kako kaže "dobricamala" i djeca koja su na drugi način ostala bez roditelja su pretrpili i goru materijalnu nesigurnost pa i za njih vrijede ista pravila kao i za ostale.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se nadovežem na temu. Ne pljujem po ničijem gubitku, niti sam ljubomorna na povlastice onih koji ih imaju,a ponajmanje onih koji ih imaju jer im je roditelj poginuo ili nestao u ratu. I ja sam dijete rata, od prvog do zadnjeg dana bila sam ovdje, i prošla sam svašta. Ne ponovilo se.... Ali, kako je već netko ovdje rekao, nepoštene su takve privilegije do 30 godine (a pratile su nas,doista jesu, prilikom upisa na faks, prilikom dobivanja stipendija, prilikom dobivanja smještaja u domu...gdje god se okreneš godinama nemaš pravo jednakog natjecanja zbog privilegija drugih). Nepoštene su isto tako i prema civilnim žrtvama rata ( brat mojeg dečka je ostao bez ruke na kućnom pragu sa 16, posao je uspio pronaći tek u 32 godini... prijateljicini roditelji su poginuli u vlastitoj kući tijekom bombardiranja grada, cura je završila medicinu i sada na jedvite jade radi po kojekakvim zamjenama).

Dakle, samo sam umorna od takvih lupanja glavom o zid pokušaja pronalaska posla! Umorna sam od takve diskriminacije! Šta odmah nisu napisali u natječaj takve uvjete, (a ne samo da imaju prednost takve osobe) pa da se mi ostali ne moramo ni prijavljivati!!! Umorna sam od ove države koja nema nikakva konkretna rješenja za ni jedan problem ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jackal je napisao:

@Bibe & Cosmogirl

 

razmišljajte malo racionalno a ne osjećajima. kako rekoh, smisao zakona je nadomjestiti izgubljenu roditeljsku skrb i materijalnu nesigurnost gubitkom roditelja, i sasvim je u redu da se djeci pomogne oko školovanja ili uzdržavanja, ali prestankom redovitog školovanja više ne ostvarujete pravo na roditeljsku skrb pa samim time prestaje osnova za ostvarivanje beneficija. ne zanima me i ako si sa svojih 27 godina nećakinja vlastitih roditelja ali u pravnom smislu više nisi "dijete".

 

a to što pucate jefitne fraze na račun savjesti, evo poruka i vama: ne dao bog da potrošite masne pare na školovanje svog djeteta, gledate ga kako se trudi i muči da svojim radom i kvalitetama postigne nešto u životu, a da to dijete niti ne dobije priliku za rad jer postoje privilegirane skupine, razmislite malo o tome. ovo nije šamar nikome ovdje, zakon je takav i niste ga vi donosili, ali pravo i pravda se nužno ne poklapaju - zato postoji ustavni sud. i da, u ime svih koji su se mučili a danas čame na birou mislim podnijeti ustavnu tužbu, a ti ako misliš drugačije...to sve govori.

 

isto tako, kako kaže "dobricamala" i djeca koja su na drugi način ostala bez roditelja su pretrpili i goru materijalnu nesigurnost pa i za njih vrijede ista pravila kao i za ostale.

 

prvenstveno, ne povodim se za osjećajima jer nisam osobno pogođena takvom tragedijom, ne mogu ni zamisliti kolika je trauma djece p.b. kako ih zoveš...

ja sam dijete čiji su roditelji dali masne pare za školovanje (koliko su mogli) + radila sam cijelo vrijeme studija da bih si ga mogla priuštiti i nakon završetka već više od godinu dana nemam posao, a idem po apsolutno svim natječajima...

i ogorčena sam, razočarana, frustrirana i apsolutno vas razumijem, samo mislim da da nisu problem ovako "privilegirane" skupine ljudi, već oni privilegirani na onaj zakonom nepredviđen način...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

razmišlja sam bi li se uključio u raspravu ili ne, ali jednostavno nisam mogao izdržati.

Pun mi je kufer djece branitelja i njihovih povlastica. Ja sam dijete dragovoljca domovinskog rata i ratnog vojnog invalida 50%, koji je umro prije nekoliko godina. Od tada me financira majka sa svojom jadnom plaćom. Zadnjih godinu dana ne mogu naći posao nakon fakulteta. I onda mi netko govori o naciji i osjećajima. Za svoga života moj otac niti ja nismo ostvarili niti jednu povlasticu. upisao sam se na fakultet na osnovu prijemnog, radio i roditelji su mi pomagali. I sve je to koštalo.

Kako je nečiji otac poginuo u ratu tako je mogao i moj. I moj otac je stvarao ovu državu. Smatram da su djeca poginulih branitelja trebali i dobili su prava koja su im omogućavala uspješno školovanje i financiranje dok su se školovali. A što sad još treba. Prava za unuke. Pa ovo me podjeća na partizane i komunizam.

Moja kolegica čiji je otac poginuo u ratu je dobila;

1. izravan upis na fakultet ( bila je 150 na listi, a primali su 25)

2. 6 godina dom (dakle padala je godine)

3. stipendiju cijelo vrijeme

4. Mirovinu ona/sestra i mama od 9000kn+ invalidninu od nekoliko stotina ili tisuća kuna.

5. sve besplatne knjige

Sponzore iz Njemačke i Francuske, besplatna ljetovanje itd.

PA ZAR TO NIJE DOSTA?????

Nije jer je i dobila posao na osnovu privilegije.

 

A što sam ja dobio, odnosno što je moj otac dobio koji se isto tako borio za ovu državu i 6.mj proveo u bolnici na lječenju????

NIŠTA!!!

Čak nisam mogao ni ostvariti mirovinu njegovu, jer sam napunio 26.g.kad je umro, a djeca poginulih imaju pravo na mirovinu do 27.g.

 

I sad mi recite da je ova država pravedna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja te kužim sasvim

 

mojoj najboljoj prijateljici je otac umro (liječničkom pogreškom) PRIJE RATA, znači nije imala nikoga tko bi mogao biti branitelj itd i ostavila je kosti i krv na faksu, sad sjedi doma

 

riječ pravednost se ne smije staviti u istu rečencu, pardon u isti tekst sa našom državom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Da ne otvaram novu temu, moram komentirat..riječ je hzz-u u zg-u, u 3.mj.raspišu natječaj za stručnog suradnika i tek sad mi pošalju rješenje da su izabrali prof.hrv.jezika i politologa, bez ikakvog razgovora i testiranja??! Pa kako je jedan prof.hrv.bolji za to radno mjesto od dipl.pravnika??

Čula sam za takve slučajeve i nisam htjela vjerovat u to dok evo na svojoj koži nisam osjetila..a ja i dalje naivno šaljem molbe čekajući..a ono uzalud sve... :psuje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se u potpunosti slažem s kolegicom nebo27. Nebrojeno puta sam se javljala na natječaj u HZZ - područna služba Zagreb i NITI JEDNOM nisam dobila poziv za testiranje. Nikako nije mogao biti slučaj da "nisam poslala sve dokumente" jer provjerim uvijek 2 ili više puta prije negoli stavim u kuvertu sve potrebno, a i u samom oglasu, baš iz razloga da mi se ne dogodi da nisam poslala sve dokumente. Jako pazim na te stvari, ali evo taman i da jednom promakne poslati dokument, do sada sam slala u HZZ desetak molbi i nikad ni poziv, osim iznimke za HZZ u Varaždinu i Gospiću. Ali zagreb .... Vjerujem da navedu "društveni smjer" baš da bi mogli manipulirati i zapošljavati ljude iz svojih redova. Najžalosnije je što su natječaji HZZ-a jedni od najnetransparentnijih.

Svaka čast prof. hrvatskog jezika, dipl. filozofima, antropolozima, arheolozima (koji su navedeni u mojim rješenjima kao najbolji izbor u raznorazne urede za opće i pravne poslove, kontrolu kvalitete dokumenata i slične), ali ja čisto sumnjam da su kompetentniji od pravnika za određena radna mjesta, a naročito bez provedenog testiranja, makar bi se i o samim testiranjima itekako dalo raspravljati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ne razumijem zašto niste nešto poduzeli, uložili žalbu ako mislite da ste oštećeni??

Na pravnim poslovima ne može biti zaposlen netko tko nije završio pravo, a što se tiče savjetnika za zapošljavanje zašto misliš da bi pravnici bili kompetentniji od filozofa,psihologa itd. na tom radnom mjestu koje s pravom nema nikakve veze.Misliš da je njihova diploma u odnosu na našu manje vrijedna??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mislim omalovažavati ničiju diplomu ni trud. Samo sam htjela reći da za radna mjesta za koja sam se prijavila ne mislim da je bolji dipl. arheolog ili dipl. filozof. navela sam neke od odjela gore. Što se "savjetnika" tiče, kad ih bilo što pitaš većina nema blage veze, ali ok, za mjesto savjetnika se nisam prjavila (nisam imala r. iskustvo), ali slažem se da oni mogu biti s VSS bilo kojeg društvenog, humanističkog, tehničkog ili sl. smjera.

Zašto se nisam bunila? Jer mi se ne da gubiti živce za nešto što je unaprijed izgubljena bitka. Za te se ljude, vjerujem, unaprijed znalo da će tamo raditi i naći će 150 razloga zašto su oni "bolji" i bez provedenog natječaja. (Čak su mi jednom rekli da HZZ nije obvezan provesti testiranje.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma, dajte molim vas,kakva žalba..pa u kojoj vi državi živite..apsolutno se slažem sa kolegicom Nyke, to se sve zna ko će radit tamo i u takvima poput njih, mi mali ljudi nemamo nikakve šanse i kao što sam već i rekla, i prije sam čula za takve slučajeve tak da nažalost nisam jedina..Samo sam htjela to potvrditi jer sam i sama sad to vidjela, nakon brdo poslanih molbi...I da, svaka čast svima al zbilja ne vidim da je jednom prof.hrv.ili filozofije mjesto na radnom mjestu savjetnika u hzz-u pored toliko nas nezaposlenih pravnika..al, dobro to je samo moje mišljenje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U kakvoj god državi živimo trebamo koristit svoja prava, osobito mi pravnici, a vi svoje niste iskoristili. Pa kako se mislite boriti za stranke ako se za sebe ne borite? Imali ste priliku uložiti žalbu, na jednom papiru napisati svoje ime i prezime i razloge za žalbu, vrlo jednostavno i pričekat ishod. Mislim da tim nećete ništa izgubit, a možete dobiti bar osobnu satisfakciju.

I jos ću samo jedno napisati, zar vi kolegice nebo27 mislite da ste bogom dani pa ce se svi trgati za vama jer ste vi zavrsili pravo. Pa necemo samom diplomom iz prava biti privilegirani na svim radnim mjestima. Tamo gdje se traži društveni smjer svi oni koji su završili bi trebali imati istu start poziciju, a posao bi trebao dobiti onaj koji zadovolji neke dodatne kriterije koji se traže. Vi očito niste dobili priliku, ali bar bi se onda trebali pokušat izborit za pravo koje vam pripada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bonton je napisao:

U kakvoj god državi živimo trebamo koristit svoja prava, osobito mi pravnici, a vi svoje niste iskoristili. Pa kako se mislite boriti za stranke ako se za sebe ne borite? Imali ste priliku uložiti žalbu, na jednom papiru napisati svoje ime i prezime i razloge za žalbu, vrlo jednostavno i pričekat ishod. Mislim da tim nećete ništa izgubit, a možete dobiti bar osobnu satisfakciju.

I jos ću samo jedno napisati, zar vi kolegice nebo27 mislite da ste bogom dani pa ce se svi trgati za vama jer ste vi zavrsili pravo. Pa necemo samom diplomom iz prava biti privilegirani na svim radnim mjestima. Tamo gdje se traži društveni smjer svi oni koji su završili bi trebali imati istu start poziciju, a posao bi trebao dobiti onaj koji zadovolji neke dodatne kriterije koji se traže. Vi očito niste dobili priliku, ali bar bi se onda trebali pokušat izborit za pravo koje vam pripada.

 

Da stanem u obranu kolegica:

 

Ja sam se pokušala izboriti za svoje pravo - nakon polovičnog testiranja (imala sam odlične rezultate iz engleskog što mi je rekla gđa koja me testirala, no baš prilikom čekanja na razgovor ispred ureda sam saznala od kolegice da je ona bila i na informatičkom testiranju na koje mene uopće nisu ni pozvali). I nakon tog rutinskog razgovora stiglo mi je rješenje o prijmu nekog prof. zemljopisa na mjesto Savjetnika za kontrolu dokumenata/iskorištavanje EU fondova (nije ni čudo da ne iskorištavamo niti polovicu mogućih sredstava). S obzirom da ne postoji mogućnost žalbe raspitala sam se što mi je činiti i uputili su me na Upravu za rad unutar nadležnog Ministarstva. Uputila sam im prigovor (temeljem zapošljavanja na osnovu nepotpunog testiranja jer navedeni prof. nije mogao biti bolji na testiranju kad ono nije ni u potpunosti provedeno + bilo je ljudi koji nisu ni na taj dio pozvani, dakle prijava koje nisu ni uzeli u obzir) no iz te institucije unatoč upitima do danas nisam dobila odgovor... Zaključak, ti natječaji se očito raspisuju kad već odluče tko upada, nasumce pozovu dio ljudi samo da održe privid legalnog natječaja i onda te savjetnik u HZZ-u gnjavi da se nastaviš javljati, a također zna o čemu se radi...

Sretna sam što sam dobila drugi posao inače bih i dalje bila ekstremno frustrirana zbog ovakvih stvari, ovako mi je samo žao kolega u čijoj sam situaciji donedavno bila i nadati se da će jednom stvari biti bolje :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bonton je napisao: Na pravnim poslovima ne može biti zaposlen netko tko nije završio pravo, a što se tiče savjetnika za zapošljavanje zašto misliš da bi pravnici bili kompetentniji od filozofa,psihologa itd. na tom radnom mjestu koje s pravom nema nikakve veze.Misliš da je njihova diploma u odnosu na našu manje vrijedna??

 

 

pravnici su na fakultetu učili radno pravo, mirovinsko, zakon o državnim službenicima, socijalna i zdravstvena prava, o nezaposlenima i strancima... a filozofi i psiholozi nisu. od koga bi ti radije primio savjet u vezi svojih prava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

da se i ja malo dovežem na tu temu POVLAŠTENIH ZAPOŠLJAVANJA ako si dijete hrvatskog branitelja

eto slučaja kod mene

bio sam radio kao pripravnik godinu dana na HZZ-u za 1600kn i poslije mog pripravništva izašao je natječaj za to radno mjesto gdje sam radio

prošao sam sva 3 kruga testiranja (informatika, engleski , psihološko testiranje)i na kraju saznao da je sve to bilo uzalud jer se već od 1 kruga znalo da je posao dobila jedna dotička osoba koja je dijete hrvatskog branitelja

e sada da li je to pošteno ??

da ja koji sam tamo radio već godinu dana za 1600kn, živim u kućanstu gdje su svi bez posla (ja , brat i majka) , moj otac je mrtav već 5 godina umro je od ciroze jetre jer je bio teški alkoholičar i maltretirao je mene i moju obitelj cijeli život

i na kraju izgubim posao jer je dotična osoba samo dijete hrvatskog branitelja ....mislim da je ta osoba imala i bolje djetinstvo i bolju materijalnu sigurnost od mene

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija