Jump to content

Zašto se svi boje otkriti nekoga sa štelom?


anonimno

Preporučene objave

Gdje je hrabrost nestala pa zaboga svi smo anoimni.Sigurno poznate barem jednu osobu koja se konstantno provlači i daje ispite na ne znam kakvim rokovima,bez položenih pismenih,na konzultacijama,uz pomoć asistenata itd. Ili ste i vi jedni od takvih pa se bojite da će vas netko otkucati,onaj tko šuti slaže se u ovom slučaju. Uvijek ima onih koji se i ne pojave na ispitu a odjednom su položili i nitko ne zna kako i kad. Ima i onih koji ne mogu položiti neki lakši predmet a odjednom polože neki totalno teški a da ga nisu pripremali već onako iznenada,ma muljaže, nek se jave svi koji su u Osijeku položili upravno pravo prije gp-a,pomorskog,znanosti,gpp-a,međunarodnog,tu već nešto smrdi,čast pravednim iznimkama...... :čeka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Studirala sam u Zagrebu i tokom tih mukotrpnih i predugih godina vidjela sam sve i svašta.

Družila sam se sa bogataškom djecom ( znali smo se iz škole ) od kojih su mnoga faks prolazila jako lagano, bez ikakvog napora i frustracija koji su pratili nas ostale.

Njihovi roditelji su bili odvjetničko- meneđerska "elita", Pantovčak i te spike. Uglavnom, oni bi za ispit naučili samo neke najosnovnije pojmove, najlakše stvari i institucije, a profesori ih nikada ne bi ispitivali u detalje, znate onak da ih zbune, sruše, ponize...Samo najbitnije, sve skraćeno!

A bilo je i padobranaca koji su se samo pojavili na usmenom ispitu, da ih nitko od nas nije vidio na pismenom, i naravno prošli ispit ( profesor ih je obično ostavio nasamo, za kraj ).

Sve mi se to užasno zgadilo jer nikako nisam mogla shvatiti zašto drugi moraju učiti po sasvim suprotnim kriterijima i naposljetku sam se ispisala s faksa ( a dogurala sam do 4. godine) te upisala na novinarstvo. Ovi moji bivši kolege su postali zastupnici stranih firmi, neki rade u diplomaciji, vidimo se nekad u gradu, popričamo...tak da mi sad kad je sve gotovo često znaju otkriti neki detaljčić svojeg završavanja faksa. Ti me susreti tako isfrustriraju i razbjesne...uglavnom, da ne duljiim, žao mi je većine poštenih studenata koji marljivo uče, trude se, ni neznajući kakve se stvari događaju! Držite se, bok.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam mnoge koji su prošli neke ispite preko veze.

Užasno me nervira kada profesor nečijeg sinčeka ili milu ćerkicu pusti, a s druge strane nas davi mjesecima... pa zar se ne sjeti da je ove pustio samo tako...

 

Pozivam dekana profesora dr.sc. Ljubanovića da urgira na prof. dr.sc. Babac da se prestanu dijeliti ocjene iz predmeta Upravno pravo. Mnogi ga davno ranije polažu ili ostaje za kraj kao zadnji ispit, i samo se upisuje ocjena.. dobrim dijelom je i sam profesor Babac uviđavan, a o ostalim sumnjivim stvarima da ne govorimo.

 

Jer ako sam ga ja učila i padala godinu dana, neka izvole i drugi...

Ti tatini sinčići i drage mile ćerkice mi se gade... a što su tek svi puni sebe i prepotentni...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

usput receno: i ovaj site takoder vode bogatasi, postfeudalna aristokracija, koja sada, u novonastalim uvjetima vise nema titulu lorda, lord protektora, grofa, kneza i ostale bagre po rodenu, nego eto - sada se nazivaju webmasterima. i isti ti W. sada provode cenzuru, nesto slicno kao kada su se iz biblije kroz citav srednji vijek izbacivale tzv. nepotrebne stvari...jako sam razocaran cijenjeni W. umjesto da budete tu na usluzi...vi izbacujete postove koji ocito nekome nisu u interesu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam završio pravo ali sam studirao na zagrebačkon sveučilištu jedan tehnički faks,

Moja priča je sljedeča

Cimer u sobi u domu bila je osoba koja je isključivio živjela od prodaje-dogovaranja ispita (kupio kuću za 7-8god), studirao je negdje 10tak godina samo iz razloga da bude na faksu, znam pouzdano da je na 4-5 fakulteta u zg mogao dogovorit gotovo sve ispite, čak neke i na mom faksu za koje nikad nebi rekao da je to moguće.

 

Normalno tu treba razlučit on ispite koje svi mogu kupit za određenu sumu novca i one koji se dogovaraju preko obiteljskih ili poslovnih veza i to je obično usluga za uslugom.

 

Kad sam to sve skužio kako funkcionira, zgadio mi se život u ovoj j. zemlji, ja recimo polažem neki ispit godinu dana, 5-6 puta, a neki tatin sin dode i polozi,

bez podočnjaka onako nasmijan, a ti onda studiraj.

 

inače sad radim u javnom poduzeću.Eeee tu su tek problemi, svi naši fakulteti su bolje i ispravnije organizirani od toga, kakvo kupovanje ispita,

znam da baš nije tema ali mi se to nekako nadovezuje.

 

Kao prvo: 90 posto zaposlenih je došlo bez ikakvog javnog natječaja, bilo da se kupilo radno mjesto ili u večini slučajeva su zaposlena djeca, prijatelji, rodbina, žene, ljubavnice od zaposlenih direktora, savjetnika, tajnica, kuharica... i onda ti dodeš u takvu firmu a ono po vratima sve skupa 10tak prezimena, više neznaš ko je komu šta.

 

Kao drugu najmanje 30% ljudi neradi ništa, onako šute, niko ne priča o poslu jer ga nemaju, hodaju iz kancelartije u kancelariju, s kave na kavu.

Ostatak radi možda pola radnog vremena. Jedini koji rade prekovremenoi su direktori koji na račun firme ručaju, večeraju, opijaju se ko životinje normalno u društvu upola mlađih tajnica.

 

Svi poslovi koji se rade za drževne firme dobivaju, se čak više se ni ne dobivaju jer je to već tak uhodano da je to strašno, samo se te garniture mijenjaju svake 4 god.

 

I onda kad malo bolje sve to sagledate vidite da i zakonska regulativa odobrava masu svih tih, djela, znači večina tih djela o kojima mi govorimu su na granici sa korupcijom.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa da,svi ti kažu bit će bilje kad upišeš srednju dok si u osnovnoj,kad ono sranje u srednjoj još gore,pa ti kažu da će biti bolje kad upišeš faks,a na faksu katastrofa,pa misliš da će bit ok kad se zaposliš a ono sranja tek počinju,"od koljevke pa do groba"sve je isto tj.gore .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

usput receno: i ovaj site takoder vode bogatasi, postfeudalna aristokracija, koja sada, u novonastalim uvjetima vise nema titulu lorda, lord protektora, grofa, kneza i ostale bagre po rodenu, nego eto - sada se nazivaju webmasterima. ...

...umjesto da budete tu na usluzi...vi izbacujete postove koji ocito nekome nisu u interesu....

 

nisam znala da imam plave krvi, da se družim sa jednim lordom i jednom groficom..a da ne govorimo o tome kako smo puni para..ma, nema što nemamo...

 

ovako napisati može samo netko tko je pun gorčine..ali ona grize i nagriza, zar ne?... i daje iskrivljenu sliku svega, pa i onoga što je još uvijek doista samo dobra volja, entuzijazam, da ne kažem zaluđenost par ljudi stvarima koje su vama nepojmljive..i mi baš volimo sjediti za kompom umjesto da smo negdje vani i trošimo na provod i zabavu silnu lovu koju imamo po porijeklu...

 

briše se ono što odskače od neke normalne ljudske komunikacije, koja nam je jedini interes ovdje...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Xsara tko ti plaća internet da non stop surfas i ljubomorno kritiziras one koji imaju ili nemaju vise od tebe,pa ak mislis da su svi koji imaju po bili kojoj osnovi love glupi il lopovi baci se u kriminal pa se obogati il udaj za nekog s porijeklom kak kazes haha, Ane svaka cast! :thumbs:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stvarno si budala kad ne kuzis kad ti netko daje podrsku...

 

lijepo molim moderatore da ne zakljucavaju ovu temu jer pojava gore citiranog autora i njegove nesposobnosti da shvati sto se ovdje uopce dogadja jamce sjajnu zabavu u eventualnom nastavku konverzacije

inace, i dalje tvrdim da je rijec o dijagnozi.../

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Xsara tko ti plaća internet da non stop surfas i ljubomorno kritiziras one koji imaju ili nemaju vise od tebe,pa ak mislis da su svi koji imaju po bili kojoj osnovi love glupi il lopovi baci se u kriminal pa se obogati il udaj za nekog s porijeklom

 

xsara je kaznenopravni ekspert koji zahvaljujuci toj cinjenici u stvarnom svijetu i vlastitim radom koji nema nikakve veze s ovim portalom zaradjuje sasvim dovoljno da opremu i troskove internetskog prijenosa podataka koji su joj neophodni za rad na ovom portalu placa sama i iz vlastitog dzepa. nadalje, iskljucivo xsarin angazman je ovaj forum, barem u njegovom kaznenom i prometno-prekrsajnom dijelu, a sto je xsarina uza specijalnost, ucinio debelo najkvalitetnijim mjestom na kojem se moze dobiti savjet i/ili objasnjenje iz konkretne problematike. tijekom postojanja ovog foruma cijeli niz njegovih korisnika je javno zahvaljivao xsari na pomoci koju im je pruzila, xsara je sve to cinila i cini bez ikakve koristi troseci svoja sredstva i svoje slobodno vrijeme, a jedina satisfakcija joj je bila spoznaja da je nekome pomogla. meni osobno je pomogla barem trostruko vise nego vlastiti odvjetnik kojeg sam placao za to, a taj isti odvjetnik je prema xsarinom suverenom vladanju problematikom izgledao poput sarlatana.

i konacno, xsara je dama koja nece odgovoriti na ovu tvoju jeftinu provokaciju, no ja nisam gospodin pa ne mogu izdrzati a da ti ne porucim da si tolika kretencina da tvoja egzistencija sama po sebi predstavlja uvredu ljudskom rodu i ozbiljno dovodi u pitanje svrsishodnost proklamiranog lowprofile moderiranja na legalisu. da se mene pita, ja bih ti za ovakav post priljepio jednu takvu trajnozarecu flisku da bi ti tri dana zvonilo u usima, a eventualna novcana kazna koja bi uslijedila bi bila sitnica prema zadovoljstvu koje bi mi taj cin pruzio, kad te vec roditelji nisu naucili elementarnoj pristojnosti, retardu jedan./

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da ti nisi xsara? .... ne vjerujem da bi dobio flisku od tebe da me vidiš pa pazi kome prijetiš, vidim da postoje brzopotezni koji odmah spašavaju ugled, čak i kad se nije diralo u domenu profesionalizma već pogrešno shvaćanje,ali očito nešto ima kad se branitelj javlja, nekad ni bratu ne smiješ vjerovati pa kažem pazi komu prijetš

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

[

da ti nisi xsara?

 

ne, ja nisam xsara, ali ti evidentno jesi idiot, jer da nisi, onda bi zakljucio da ukoliko zelis odgovor iskljucivo od xsare, onda xsari pises email ili saljes pm, a kada napises nesto na javnom forumu, onda si svoje stavove i razmisljanja (ili u tvom slucaju "razmisljanja") ucinio podloznim kritici od strane svakoga tko taj post cita ukljucivo i mene.

i ne boj se, kristalno mi je jasno kome "prijetim", pazim kome "prijetim" i stojim iza onoga sto "zaprijetim", pa ako ima nejasnoca u ovom pravcu, samo javi, cut cemo se izvan foruma i izorganizirati jedan muski susret, nesto sto cemo kvalificirati kao sportsko-rekreativno druzenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a kada napises nesto na javnom forumu, onda si svoje stavove i razmisljanja (ili u tvom slucaju "razmisljanja") ucinio podloznim kritici od strane svakoga tko taj post cita ukljucivo i mene.

to se odnosi na SVE a ne samo hrpu anonimnih koji napisu nesto pa je sve podlozni i mojoj i svacijoj kritici

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvo da kazem da nemam nikakvu vezu na faxu,sumnjam na jednu da nekako lakse to sve polozi,ali ja tu ne mogu nista.

 

odmah sam si to u svojoj glavi raščistila,pa pitam i vas: sta biste vi napravili da si možete neki teži ispit srediti, ili se zaposliti preko veze?

 

ja sam iskrena i priznam:malo bi procitala i položila.

ponavljam nemam nikakvu vezu, ali sam si s takvim pitanjem pomogla da sve to preživim!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čitam i ne vjerujem. ispada da moderatori mogu reći što hoće,našaliti se na tuđi račun itd. a kad netko baci šalu na njihov račun onda je to grozno. njihova riječ na javnom forumu također je podložna kritici drugih i tu nema ljutnje,uostalom ako im se post ne sviđa ne moraju ga objaviti. ima tu svakakvih ali nevjerojatno je da neki post u dva reda može tolko isprovocirati nekoga da ovaj iscrpno u sto postova glumi nekog zaštitnika i prijeti kao da je nekome život ugrožen a nitko nije napadnut. to je smiješno. i ti bi potporu,pa nisu baš svi ovdje glupi i slijepi i ljudi koje ne poznate, i naravno ovo je slobodna država pa svi imamo pravo slobode govora,a da neki pretjeruju istina.tu ne znaš tko se kome obraća ali žao mi je onog što prijeti i napada sve i svakoga, dušo popij neko sredstvo za smirenje i apstiniraj malo od neta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da ovaj iscrpno u sto postova

 

...koje ti uredno procitas i osjetis potrebu komentirati... to je samo po sebi ok, medjutim imamo problem: naime ako mi zelis nesto poruciti moram te obavijestiti da te uopce ne razumijem, o cemu ti brijes? koja potpora i tko ju trazi, a pogotovo tko ju trazi od tebe? kako si zakljucio da je "grozno bacati sale na racun odredjenog moderatora"? zasto moje osobno misljenje o odredjenom moderatoru drzis zastitnickim odnosom, tko stiti, a tko je moderator? tko ste to "vi" koji "niste ni slijepi ni glupi", je li to grupa autora ili vas samo ima vise od jednoga u tvojoj glavi? koja je to "slobodna drzava", a sto su "slobode govora"? mogu li ja otici u redakciju jutarnjeg lista i pozivajuci se na svoju "slobodu govora" u "slobodnoj drzavi" traziti da moja razmisljanja objave na naslovnici sutrasnjeg broja? i koja bi tocno tvoja odnosno "vasa", sloboda govora bila ugrozena, ja uredno vidim tvoj/vas post, zasto ti u stvari jauces?

i zasto te ne razumijem, je li to zbog toga sto ti pises besmislene bedastoce ili su moji kapaciteti preskromni? ma rekoh ja da ce ovdje biti zabavno..../

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svatko može srati anonimno pa i moderatori i baš me briga jesi li anoniman ili nisi opet stoji to da što kažeš javno svatko to može kritizirati i ak je normalan ne mora to toliko osobno shvaćati a tvoj je problem što to uzimaš srcu i šiziš i samo sebi štetiš a drugima si smiješan jer djeluješ kao nestabilna ličnost.uostalom zašto se nudi anonimnost i kakve to veze ima s principima pa ispada da je 99,9% ljudi neprincipijalno po tvom,ohladi znaš da kažu da u životu trebaš čuvati živce i srce

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tko ovdje govori o principima (?!) i tko trazi predstavljanje, ma gdje si ti to procitao?

pazi ovako, ima nas 4: ja koji sam zaboravio popiti terapiju, ti koji si arbitrazno nastrojen, porijeklom si iz dalmacije i pomalo dosadjujes s tom tabletom - smisli vise nesto originalnije, pa jedan kvazi'lektualac koji je negdje nesto nacuo o slobodi govora sto mu je gordo zazvucalo pa se sad poziva na istu bez da je uopce skopcao sto to predstavlja, a jos manje da mu je nitko ne ugrozava i jos jedan saljivdjija evidentno amputiranog smisla za humor, barem onaj shvatljiv starijima od 16.

i zasto bi se sad logirali i koristili screennickove, svatko sa primozgom moze na osnovu individualnih razlika izmedju nas cetvorice zakljuciti tko je autor kojeg posta.

btw, sa screennickom, a bez navodjenja osobnih podataka si jednako anoniman kao i nelogirani korisnik, tvoj ip i vrijeme postanja je u oba slucaja ostao u logovima i zato je svako predbacivanje anonimnosti bespredmetno/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija