Jump to content

Ovrha fizičkoj osobi zbog "duga" obrta iz 1999. godne


Icmileclerc

Preporučene objave

Molim Pomoć...! savjet

 

Pitanje glasi;

Obrt je ugašen 2000. godine.

Navodno nije plaćen račun dobavljaču iz 1999. godine.

 

Dobavljač je pokrenuo ovrhu nad obrtom 2000. godine, a o tom pokretanju ovrhe saznajem tek nakon 10 godina, po dobivanju novog prijedloga za ovrhu, ali ovaj puta na privatnoj imovini fizičke osobe.

U tom novom prijedlogu iz 2010 godine, vidljivo je da je prije 10 godina pokrenuta ovrha nad imovinom Obrta, ali rješenje nikad nisam vidio (nije uručeno osobno). Nikad me nitko ni telefonom (nikad mijenjan) nije tražio da platim bilo kakav račun - nikom ni lipu nisam dužan....a riječ je o cca 1.000,00kn...!!!!

 

U kojem roku nastupa zastara kod ovakvog potraživanja od ugašenog obrta, (neuspio način provođenja ovrhe nad obrtom) i sad žele novi postupak ovrhe na imovini fizičke osobe, a radi potraživanja iz 1999 (račun) tj. 2000 (ovrha).

 

Znači, sad traže novi ovršni postupak nad fizičkom osobom, vlasnikom bivšeg obrta.

 

Račun je iz 9.mj 1999 godine, a ja već par godina nemam nikakve dokumentacije od bivšeg, davno ugašenog, obrta pa ni dokaz o uplati računa (siguran sam da je sve bilo plaćeno prije odjave, ali dopuštam mogućnost da je jedan račun propušten).

 

Hvala na savjetu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apsolutna zastara potraživanja duga nastupa nakon 5 godina.

zastara po sudskoj odluci ili odluci nadležnog tjelaje 10.godina (ali obrt je dobio ovrhu )

pošto je ovrha glasila na obrt i nije mogla biti uspješno privedena ovrhovoditelj je trebao odmah novu ovrhu na vlasnika obrta .ovako mislim da je nastupila zastara.

 

 

u svakom slučaju pri podnošenju žalbe na rješenje o ovrsi pozovi se na zastaru potraživanja.

ako se ne pozoveš na zastaru potraživanja (na nju sud nepazi po službenoj dužnosti)i sud presudi u korist ovrhovoditelja

moraš platiti potraživanje bez obzira na zastaru na koju se nisi pozvao .

 

podnošenjem prijedloga za ovrhu (javni bilježnik) ili tužbe (sud)prekida se zastara i ako je zastara nastupila a ne pozoveš sena zastaru u žalbi na rješenje o ovrsi ili na raspravi u sudu.

 

pročitaj Zakon o obveznim odnosima NN 35/05

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija