Jump to content

Trajanje zatvorke kazne


Bare78

Preporučene objave

Zamolio bih za pomoć ili bolje reći za točne informacije, jer pomoći mi više nema vezanu za praksu o duljini trajanja i načinu izdržavanja zatvorske kazne.

Riječ je o prometnoj nezgodi prije dvije godine, osuđen sam na 7 mj. zatvora.

1.gdje me mogu poslati na odsluženje kazne ako sam iz Zagreba (ima li to uopće veze?)?

2.ima li istine u tome da se nakon pola odslužene kazne osuđenik pušta na slobodu (uz dobro vladanje i sve ostalo)?

2.1.ide li taj postupak automatski ili moram naći novog odvjetnika (ovaj stari je već "dovoljno" napravio) ?

2.2.ako ide preko odvjetnika-kada je najbolji trenutak za podnošenje zahtijeva (odmah nakon odlaska na odsluženje, nakon 1mj.,...)?

2.3.kolike su šanse za prihvaćanje takvog zahtijeva od strane države odnosno u kojim se slučajevima (kaznena praksa za prometne prekršaje) i zašto takav zahtijev odbija?

 

Unaprijed zahvalan na trudu i pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. uputit će vas sudac izvršenja prvo u (Remetinec) na svojevrsnu obradu na kojoj će vas se rasporediti s obzirom na sve karakteristike vas osobno, na dužinu dosuđene kazne, vrstu počinjenog k.d. u jednu od zatvorskih ustanova

2. ima, može, ali i ne mora do toga doći (nije obvezno već fakultativno)

2.1. ne ide automatski, zakonski uvjet je da je izdržano najmanje polovina kazne iz presude, ali nema drugih posebnih uvjeta za ovu odluku, o njoj odlučuje 5-eročlana komisija propisana zakonom o izvršavanju zatvorske kazne u posebnom postupku

2.2. do eventualne odluke o uvjetnom otpustu može doći tek nakon izdržane najmanje polovine kazne, pa vam je onda valjda jasno da morate svojim boravkom tamo "zaslužiti" da se o zahtjevu i odlučuje

2.3. šanse uvijek postoje, ali najviše ovisi o vama samima i vašem ponašanju u ustanovi..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija