Jump to content

priznavanje postdiplomskog


anonimno

Preporučene objave

Zna li itko gdje je smisao u slijedećem:u osnov. školi ravnatelj je taj koji je ovlašten za priznavanje postdipl. studija! Ako vam se odluka ne sviđa e onda se žalite školskom odboru koji je u pravilu uvijek u sretnim odnosima s tim istim ravnateljem. A u nadležnom ministarstvu NITKO, baš nitko nema ovlasti za tu odluku. Dakle, ravnatelj je jedini kompetentan za to među svim mogućim stručnjacima u ovoj zemlji. THIS IS NOT A JOKE!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To sto ste napisali nema veze ni sa cim!

 

Poslijediplomski studij zavrsen u pri nekom od sveucilista u RH se automatski priznaje i upisuje u radnu knjizicu. Poslijediplomski studij zavresn u inozemstvu da bi se priznao i time izjednacio s istovjetnim zavrsenim u RH se verificira od strane komisije pri Senatu hrvatskog sveucilista kojem se podnese zahtjev za priznanjem. Nakon provedenog postupka strani poslijediplomski se izjednacuje s vazecim domacim studijem i stjece se i taj naziv te se kao takav upisuje u radnu knjizicu.

 

Sve u svemu, nikakav ravnatelj nikakve osnovne skole ne odlucuje ni o cijem priznanju poslijediplomskog studija i slazem se da bi bilo smijesno kad bi se tako nesto dogadjalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru iako me njegov autor/ica i nije baš najbolje razumio/jela. Pa da pojasnim: nije upitno hoće li se upisati postdipl. studij u radnu knjižicu ili ne već o nečem sasvim drugom. Nakon završenog postdipl. studija u javnoj ustanovi kao što je škola ravnatelj je taj koji jedini odlučuje hoće li mi, sukladno kolektivnom ugovoru, priznati taj studij i time povećati plaću za 8%. U kol. ugovoru postoje 2 uvjeta za to: da dotični postdipl. studij nije uvjet za radno mjesto te da je u vezi s radnim mjestom. E pa dobih odgovore raznih djelatnika i komisija koji delegiraju tu odluku ravnatelju škole. Zar se postdipl. studij pored svih mjerodavnih institucija u državi može ovako proizvoljno tretirati, tj. ovisiti o nečijoj volji a ne o zakonu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Pa to ti je otprilike tako svugdje, poslodavac ti može i ne mora priznati ½višak½ kvalifikacija. I što je tu čudno? Njemu treba npr. prof jezika, a ti si magistar, plaćen si sukladno sistematizacijai kao prof. i npr. naknadno magistriraš u vlastitoj režiji. Nitko pa ni ravnatelj ti to nije obvezan priznati, odnosno povisiti plaću radi toga, jedino da te on poslao i da je to regulirano ugovor o školovanju na postipl. i da tu piše da će ti se to priznati kraoz sistematizaciju, odnosno da će eti dati plaću za to. Ja sam dugooo radila s pravosudnim na kojeg me firma poslala a nisu mi ga htjeli po svršetku priznati i nisam im mogla niš!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija