Jump to content

Oporuka ili darovni ugovor?


anonimno

Preporučene objave

Mislim da je u pitanju preozbiljna stvar da biste se sami pitali sto je najbolje uciniti. U svakom slucaju konzultirajte se s onim tko raspolaze strucnim znanjem o tom pitanju, odvjetnikom, javnim biljeznikom ili agentom za nekretnine. Kako sam i ja slucajno dipl.iur, a trazili ste savjet, evo sto ja mislim: ne potpisujte slucajno nikakav ugovor ni sa kcerkom "vlasnika" koji to ocito nije niti sa njegovom zenom. Jedini ispravan put je - pravac u zemljisno-knjizni odjel suda u kojem je taj stan upisan. Tek kad u vlasnickom listu vidite tko je pravi vlasnik stana, dobit cete odgovor na svoje pitanje koje ste postavili u naslovu. Pozdrav i ne brzajte s odlukom jer se takve greske u koracima preskupo placaju.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se, oprez na prvom mjestu....

imate posla sa čovjekom koji malo oporučno ostavlja, malo daruje, pa onda malo prodaje...neka se već jednom odluči što bi ustvari htio...izgleda i ovce i novce kako se kaže...

obavezno provjera vlasničkog lista, ali i pažljivo obaviti sve daljnje radnje ukoliko ipak dođe do kupoprodaje sa nekom od ove tri osobe...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija