Jump to content

izgubljen darovni ugovor


anonimno

Preporučene objave

pomozite savjetom šta da radim

majka mi je prije pet godina darovala zemlju i drvenjaru koju sam uredio i koristio vikendima

ugovore sam zagubio a kod javnog bilježnika su mi kazali d je rok za ćuvanje dokumenata tri godine

majka je umrla a sastra mi ne priznaje da sam dobila darovano jer nemam ugovor, iako je kod majke bio jedan primjerak

rođaci znaju za postojanje takva ugovora ali sastra se poziva na ravnopravnu podjelu iako je ona ugovorom o doživotnom uzdržavanju dobila majčin stan, one sus is dok je majka bila živa bile jako prisne i sestra se okoristila i kad su prodavali majčinu zemlju i kuću na moru, sestra je "posudila" novac oko 50000 dem koji je "vraćala" po vlastitom tumaćenju 1000 kn mjesećno

uzela je sve i sad želi polovicu od onog sto sam ja dobio, kako da dokažem da je postojao darovni ugovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sukladno odredbi čl. 86. Javnobilježničkog poslovnika bilježnici su dužni čuvati spise ovjera 3 godine!!!

Vi ste sigurno kod ovjere dobili barem 4 primjerka, jedan za Vašu majku, te tri za Vas. Bilježnik koji je ovjerio potpis dužan je isti ugovor dostaviti poreznoj upravi (kao i što ste bili i Vi) Tako da postoji šansa da taj ugovor postoji negdje u poreznoj upravi. Probajte, što Vam preostaje. Ili ponovno pretražite sve svoje papire koje čuvate. Za ovaj problem ste sami krivi jer ste odmah ugovor trebali predati u gruntovnicu. Ako ugovor ne nađete, zaprijetite se malo i Vi sestri! Možete i Vi započeti parnicu i poništavati njezin ugovor i praviti joj probleme. To u suštini nema smisla, ali ako je netko toliko gramziv i nepošten kao Vaša sestra, zašto ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

priznajem krivnju za nastalu petljanciju

 

sestra je itgobila kompas živi sa jednim tipom tako da ona ima jedno vanbračno djete, jedno s njim i dvoje njegove djece iz prvog braka i želi ih sve zbrinuti

 

hvala na savjetu za poreznu upravu to mi je jedina šansa da se ne sporim i ne gnjavim sa tužbama i protutužbama

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije točno, sukladno javnobilježničkom poslovniku spisi koji se odnose na ovjere isprava o nekretninama čuvaju se trideset godina računajući od dana obavljene ovjere (čl.87/4). prema tome javni bilježnik mora imati svoj primjerak i mora vam ga izdati. ukoliko ne želi obratite se komori ili nekom odvjetniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija