Jump to content

bučna glazba, dostava


anonimno

Preporučene objave

prije par tjedana u vlastitom stanu na adresi na kojoj kojem nemam prijavljeno ni prebivalište ni boravište sam imao jedan tulum, bili smo malo bučni pa je došla policija. upozorili su nas i mi smo obećali da ćemo se utišai i uskoro otići.

uskoro i jesmo otišli da bi se kasnije, i zaboravivši na policiju, ponovno vratili, oko 4 ujutro. glazbu nismo puštali, već smo možda malo glasnije pričali pa je netko opet zvao policiju

tada su zahtjevali da svi napuste stan, legitimirali nas, a meni rekli da ću morati na sud.

 

i tako jučer ja u poštanskom sandučiću zgrade u kojoj je stan (dakle gdje nemam ni prebivalište ni boravište) pronalazim obavijest o dostavi koju trebam podići.

nisam ju podigao niti ne namjeravam, dakle dostava nije obavljena

 

pa me zanima što će biti dalje

hoće li mi opet poslati na ovu adresu i što ako opet ne primim dostavu

ili će mi poslati na kućnu adresu (koju je policija također uzela). tada bi mi bilo teže izbjeći ne primanje jer bi netko od mojih vjerojatno primio.

 

i na kraju što ako i budem morao na sud, kolika može biti kazna i kako da se od nje izvučem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i na kraju što ako i budem morao na sud, kolika može biti kazna

 

to ti je 13-ica zakona o jrm, 50-200dem (odnosno upola manje eur)

inace, takvi prekrsaji se obicno rjesavaju nalogom, pa je to vjerojatno ono sto te ceka na posti. ako zelis izbjeci neugodnosti nemoj se igrati sa nepodizanjem, neki sudovi vec nakon prvog, a najkasnije drugog nepodizanja salju policiju da urucuje<

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa da, policija, tako to ide.. a jos je nezgodno sto policija nije kurirska sluzba pa pozvoni dvaput i ako nitko ne otvori ode, traze te na radnom mjestu/skoli, zvone susjedima i raspituju se, dezuraju pred kucom/ulazom... nezgodno je sve to....

a sto se kazne tice, mozes se pokusati braniti, a mozes ju recimo i zamijeniti za rad za opce dobro 8ako je manja od 500kn), ti si se sad uhvatio tih 100 eur, ali to je najveca kazna za 13 jrm-a, tesko da ces za preglasnu muziku dobiti toliko, izglednija ti je ona od 25 eur.... ma gle, ako ne zelis neugodnosti s policijom, prvo digni tu posiljku 8ceka te na posti 5 dana) pa se javi ovdje da vidimo sto u njoj pise, pa cemo smisljati nesto/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

evo došla mi je dostava i drugi put pa sam preuzeo

 

dobio sam poziv na sud, ali ne u vezi remećenja javnog reda i mira, nego zbog povrede zakona o prebivalištu povodom zahtjeva za pokretanje prekršajnog postupka od policije

 

priložen je i taj zahtjev, a u njemu se navodi kako sam vikanjem remetio javni red i mir. što je navedeno kao glavna povreda

 

a dodatno je navedeno i da nemam prijavljeno prebivalište u tom stanu iako bih, po njima, trebao.

 

sad - budući da u pozivu nije navedeno da se pozivam zbog remećenja javnog reda i mira, znači li to da se o tome na sudu neće niti raspravljati, već da će se uzimati u obzir samo ovaj prekršaj u vezi prebivališta?

 

a u vezi tog prekršaja - kako da se branim?

taj stan je u osijeku gdje studiram, ondje baš i ne boravim redovito, prošli mjesec možda pet dana. zaštoi bih trebao tamo imati prebivalište?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi kolega ja ne vidim u čemu je problem, tvrdio si da je tvoj stan a sada želiš izbjeći odgovornost to tako ne ide. Remetio si red i mir u zgradi, nisam nigdje vidio da si napisao da si kupio cijelu zgradu , naveo si samo da si vlasnik stana a što misliš tko su ostali vlasnici i što oni kažu na to sve. Ovo tvoje ponašanje može imati i teže posljedice ako se bude ponavljalo uzmi zakon i pročitaj pa će ti biti jasno.. a odugovlačenjem samo nabijaš troškove na sudu a platit moraš više ili manje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moji roditelji su vlasnici tog stana, to nije niti bitno

 

ja pitam

1. kako je u pozivu na sud navedeno da se pozivam zbog povrede zakona o prebivalištu, a ne spominje se remećenje javnog reda i mira, znači li to da se o tome neće niti raspravljati, kao i da po toj osnovi nemogu niti biti osuđen?

dakle da mogu biti osuđen samo zbog neprijavljenog prebivališta

 

2. kako da se branim vezano za prebivalište? - oni tvrde, po osnovi toga što su me jedne noći zatekli u tom stanu da tamo trebam imati prijavljeno prebivalište. ja tvrdim da u tom stanu boravim toliko malo da u njemu ne trebam imati niti prebivalište niti boravište prijavljeno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako nisi remetio javni red i mir, kada si i sam naveo da si dobio poziv na sud i u njemu zahtjev

u kojem se navodi kako si vikanjem remetio javni red i mir, a što je navedeno kao glavna povreda, a neprijavljivanj promjene adrese boravka ti je dodatno.

Pazi: policija zna obaviti razgovore sa svim susjedima u zgradi o tvom boravku u stanu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u zahtjevu koji policija podnosi sudu je to navedeno i to je priloženo pozivu na sud

a u pozivu kaže da se pozivam zbog povrede zakona o prebivalištu, ne spominje se red i mir, ako se pozivam i zbog toga, poziv bi to trebao i reći

 

neka oni obave razgovore sa susjedima, oni će im reći isto što i ja

osim ako im se nisam jako zamjerio:D

 

zapravo me je jako zanimalo tko me je od susjeda uopće prijavio jer ispod iznad i pored mene nitko niti ne živi pa nisam znao kome sam toliko smetao

 

i onda u onom zahtjevu pročitam da je kao svjedok jedna cura s devetog kata, a ja sam na trećem...valda joj je bilo dosadno ili joj je bilo krivo što nije pozvana na tulum

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a u pozivu kaže da se pozivam zbog povrede zakona o prebivalištu, ne spominje se red i mir

 

to ti je nova prek prijava, a po svemu sudeci ima veze s onim dijelom gdje spominjes kako si nasao obavijest o prep. posiljci u sanducicu zgrade u kojoj nemas ni prebivaliste ni boraviste, pa si zakljucio da ga ne moras ni podici i da "dostava nije obavljena". pa za pocetak, kako je taj pismen dospio do zgrade u kojoj ti nemas ni boraviste ni prebivaliste, a ti ga tamo ipak nasao iako nemas ni boraviste ni prebivaliste na toj adresi? /

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako je taj pismen dospio do zgrade u kojoj ti nemas ni boraviste ni prebivaliste, a ti ga tamo ipak nasao iako nemas ni boraviste ni prebivaliste na toj adresi?

 

dospio je do te zgrade jer je u toj zgradi policija našla mene kako neartikuliranim glasovima ometam javni red i mir :-o rekao sam da je to moj stan, zaključili su da tamo stanujem i da eto uz sve činim i prekršaj protiv zakona o prebivalištu. zapisali su to kao moju adresu i na nju mi je sve slano

 

a ja sam to našao u sandučiću kada sam bio u prolazu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ja sam to našao u sandučiću kada sam bio u prolazu

 

ti to tako ponekad u prolazu provjeravas sadrzaje tudjih postanskih sanducica, i eto, potrefilo se, ti otvorio tudji sanducic, a kad ono unutra posiljka za tebe? ;-)

ok, salu na stranu, ocito je da ti prebivas/boravis tamo gdje si i krsio jrm, no da vidimo kako ce ti to dokazati, sto je sa stanom cija adresa pise na tvojoj osobnoj? tko tamo zivi? da nije policija s njim obavila razgovor pa im ovaj rekao da ti tamo ne zivis? /

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

taj stan je u osijeku gdje studiram, ondje baš i ne boravim redovito, prošli mjesec možda pet dana. zaštoi bih trebao tamo imati prebivalište?

 

evo procitah pazljivije i skuzih i sam, ti studiras u osijeku i tamo je taj stan i ti jesi bio duzan prijaviti ne prebivaliste vec boraviste.... eto, to je ta druga prijava po svemu sudeci.... /

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

adresa koja mi piše u osobnoj je ona na kojoj sam sada i s koje pišem:D na kojoj provodim 90% vremena

 

u osijeku studiram

u onom stanu sam par puta mjesečno pa eto provjerim sandučić da nije koji račun stigao :-D

 

danas sam pitao kolegu kojeg su isto prijavili zbog boravišta i kaže da se izvuko jer je rekao da u stan dođe na dan-dva kad ima seminare na faksu

valda ću se i ja tako izvući 8-)

 

ovo je valda taj zakon:

Članak 5.

 

Boravište građana može biti uobičajeno i privremeno.

 

Uobičajeno boravište je mjesto u kojem građanin trajnije boravi, bez namjere da se u tom mjestu naseli.

 

Privremeno boravište je mjesto u kojem se građanin zadržava do 30 dana.

 

-----

 

mislim da ovdje ja ne pripadam

 

pa jel ako odeš negdje na more na tjedan-dva trebaš prijavit boravište, stvarno?

a ja se u ovom stanu nikad nisam zadržao duže od tjedan dana, uglavnom budem dan-dva kad imam predavanja pa odem kući

 

ma vidićemo šta će to bit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija