Jump to content

branitelj traži odvjetnika za područje poseb.držav.skrbi


veljun

Preporučene objave

ukratko,nemam više instrumenata kojima bi ishodovao prava zakonom regulirana,osim putem odvjetnika.

Naime,od 96,kad sam na temelju onog famoznog Radićevog riješenja dobio objekte na području posebne državne skrbi,do danas nisam uspio ishodovati zakonom mi priznat

darovni ugovor ni građevni materijal za nužni smještaj.

Bitno je,da posjedujem svu dokumentaciju u svih ovih godina,

šteta mi je velika učinjena,državni tajnik,voditeljica reg. ureda mi godinama obečavali ali nikada u pisanoj formiunatoč mojim inzistiranjima,dopisima,zamolbama,pa i pisanju državnom vrhu,i raznim drž.dužnosnicima.Jedan objekat za stanovanje mi 2003 god, zapečatili bez ikakve ikada obavjesti,da do danas ne znam sudbinu svoje imovine,kompletnog trosobnog objekta,To je samo ukratko,mnogo toga imam i napominjem da je s moje strane sve potpuno zakonito,posjedujem sve dokumente,i sam sam istinit dragovoljac 91-95 teško ranjavan,status rvi,i na poziv vlade,ne uzeo mirovinu,razdužio se i sa obitelji napustio zagreb i doselio na kordun.Naravno djeca odrasla i otišla,a ja molim pomoć da ostvarim zakonom mi propisana prava.Ja ću ustrajati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

96 vlada rh izdala proglas za naseljavanjem oslobođenih područja, dodjelom napuštenih imanja.Izdavali su nam rješenja o privremenom korištenju,koje nakon 10 god prelazi u tvoje vlasništvo,sa klauzulom da imanjem moraš upravljati

pažnjom dobrog gospodara.Naravno to rješenje su kasnije poništili te pravim vlasnicima povratnicima vračali imanja.

u mom slućaju (srećom), imanje koje ja koristim prodao APN-u

koji ga je i kupio iz razloga što ga ja koristim.A i ispunjavam uvjete zakonom regulirane/ branitelj rvi/ da dobijem "darovni ugovor" i građev. materijal za nužni smještaj.Ukratko i jednostavno sam Ti pokušao objasniti,

pozdrav čitamo se

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

veljun je napisao:

96 vlada rh izdala proglas za naseljavanjem oslobođenih područja, dodjelom napuštenih imanja.Izdavali su nam rješenja o privremenom korištenju,koje nakon 10 god prelazi u tvoje vlasništvo,sa klauzulom da imanjem moraš upravljati

pažnjom dobrog gospodara.Naravno to rješenje su kasnije poništili te pravim vlasnicima povratnicima vračali imanja.

U mom slućaju (srećom),vlasnik imanja koje ja koristim prodao APN-u

koji ga je i kupio iz razloga što ga ja koristim.A i ispunjavam uvjete zakonom regulirane/ branitelj rvi/ da dobijem "darovni ugovor" i građev. materijal za nužni smještaj.Ukratko i jednostavno sam Ti pokušao objasniti,

pozdrav čitamo se

Da još napomenem uvjet za dobivanje rješenja na korištenje nekretnine na području posebne državne skrbi bio je i taj da ništa ne smiješ ostalo posjedovati, te sa obitelji doselio/naselio i prebivalište prijavito na dato imanje.Tako da sam u svakom zakonskom okviru poštivao regulative,te se odselio iz zg kompletno 96 do danas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

provjeri ko je stvarni vlasnik nekretnine .

izvadi novi vlasnički list (za nekretninu).

ako se nevodi spor između države i bivšeg vlasnika nekretnine

pismeno(preporučeno i sa povratnicom) traži od sadašnjeg vlasnika nekretnine da postupe po zakonu (ZOPHBDR,Zakon o području posebne državne skrbi ...)ili od onoga kome plaćaš zaštičenu najamninu.

 

poslij zahtjeva (nakon par mjeseci ako nedobiješ nikakav odgovor)tužbom od nadležnog suda traži da presudom koja zamjenjuje kupoprodajni ugovor rješi spor.

 

odvjetnika koji bi te zastupao nećeš naći ovdje na forumu nego u mjestu prebivališta (ili u blizini).

ali trebaš znati šta hočeš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

provjeri ko je stvarni vlasnik nekretnine .

izvadi novi vlasnički list (za nekretninu).

ako se nevodi spor između države i bivšeg vlasnika nekretnine

pismeno(preporučeno i sa povratnicom) traži od sadašnjeg vlasnika nekretnine da postupe po zakonu (ZOPHBDR,Zakon o području posebne državne skrbi ...)ili od onoga kome plaćaš zaštičenu najamninu.

 

poslij zahtjeva (nakon par mjeseci ako nedobiješ nikakav odgovor)tužbom od nadležnog suda traži da presudom koja zamjenjuje kupoprodajni ugovor rješi spor.

 

odvjetnika koji bi te zastupao nećeš naći ovdje na forumu nego u mjestu prebivališta (ili u blizini).

ali trebaš znati šta hočeš.

Poštovanje!

za vlasništvom nad nekretninom upisana je RH.

( vidio na internetu)

sutra ću pokušati u Slunju izvaditi novi izvod,stari koji imam glasi na bivšeg vlasnika.

spor se ne vodi ni s jedne strane.

U ovih 10 god. 4 puta sam dostavljao cijelokupnu dokumentaciju regionalnom uredu u karlovcu,na njihov zahtjev

Do danas jedino pismeno što od njih imam je "suglasnost za stambeno zbrinjavanje"

Ja samo želim,jer ponavljam (moj slučaj je potpuno čist da ne može biti čistiji,)ishodovati zakonom mi zajamčen

darovni ugovor.

Da,i nikome ne plačam najamninu, niti sam ikada u tom smislu dobio obavjest. Naime,od 96 god.kad sam dobio rješenje za korištenje ( u kojem piše, objekat srušen i spaljen vI kateg.postoje fotografije) i onda 2002g. kad RH isplatila vlasnika za nekretninu, pa do danas nikada nitko od mjerodavnih institucija nogom nije kročio na tu nekretninu da izvide činjenično stanje.Bio sam prisiljen zatvoriti obrt jer nemam rješeno vlasničko pitanje a ni smještaj nužni za obitelj.Imam sva imena i prezimena i nadležnih za slučaj,dokaze i uruđ.brojeve raznih zamolbi i požurnica) i onih kojima je nezakonito riješeno u mome kraju.Pa i na policiju sam išao informirati se o mogučnostima podizanja kaznene prijave,međutim rečeno mi je da moram putem odvjetnika i privatnom tužbom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija