Jump to content

Povređeno moje dostojanstvo


anonimno

Preporučene objave

Počinio sam prometni prekrešaj prije 2 mjeseca te mi je došao poziv na ročište ali pošto živimo moja i još jedna obitelj na istoj adresi,u istoj kuci taj poziv je primila ona druga obitel ali ne i ja.j(čudi me kako im ga je dao poštar)

 

I sad mi je došlo pismo koje sam ja primio i gdje piše da sam kriv da moram platit....

Pa pitanje glasi: 1)Da li sudac može me proglsit krivim bez moje nazočnosti??-očito je da može pošto me proglasio ali da li smije?

2.)Da li bi uspio riješiti nešto prigovorom?

 

MIslim i da sam tamo bio sigurno bih snosio neke posljedice ali ne tako velike kao što je sad ispalo.

 

Unaprijed zahvaljujem na vašim savjetima.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prigovor ne mozes pisati jer to sto si dobio nije nalog vec 1-stupanjsko rjesenje pa je ono sto mozes pisati zalba vps-u. primijeti da za razliku od prigovora zalba mora biti obrazlozena. hoce li pomoci, ne znam. cini se da prekrsaj ne porices, ali da imas primjedbe na visinu kazne, pa kolika je kazna i koji je bio prekrsaj? (sudeci po promptnom rjesavanju od strane prek suda bit ce da si nesto gadnije zabrljao, alkohol, crveno, bijeg policiji...?)

inace, 1-stupanjski sud moze donjeti rjesenje bez tvog saslusavanja kada ocjeni da ono nije potrebno i/ili da svojim postupanjem odugovlacis postupak, a cinjenica da se nisi odazvao sudskom pozivu niti svoj izostanak opravdao govori upravo to, tako da je s te strane sve cisto, mozes jos biti sretan sto te nije privodila policija o tvom trosku. /

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa mora biti utemeljena na necemu, ne samo ja nisam kriv. ali ako je stvarno istina da je poziv primio netko umjesto tebe (a tko nije 'ovlasten' - znaci nije punoljetan clan obitelji) , ti zapravo nisi ni primimo poziv. tocno to napisi u zalbi, i trazi da dobijes na uvid tko je to primio, tj trazi potpis na dostavnici...

sad to bi bilo utemeljena zalba, zato sto smatras da bi kazna bila niza da si se pojavio na sudu i priznao krivnju (recimo) ali pitanje je koliko oni te dostavnice i potpise drze, mislim trebao bi mozda jos netko napisati kakva su iskustva u praksi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija