Jump to content

Ovrhe , Fina , blokada tekučih računa


Anja77

Preporučene objave

Ovako, imam obrt. Međutim, jedna tvrtka mi je zbog neplaćanja blokirala račun sa 16.000,00 kn bjanko zadužnicom. Ako se oni ne mogu duže vrijeme naplatiti sa računa jer ništa ne sjeda, da li mogu zatražiti sa tom zadužnicom ovrhu nad automobilom?

Da li mi može netko ovršiti automobil ako mi je potreban za život, posao?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim Vas malu pomoć fina mi je blokirala danas račun ....ok znam da sam dužna i spremna sam sve da mi naplate da se riješim toga ali me zanima jedna stvar ja primam naknadu za komplikacije u trudnoći od 2300kn a za mjesec dana idem na porodiljni i dobivat ću porodiljnu naknadu od 1660kn pošto je to ispod prosjeka zanima me da li će se ovrha nastaviti sve do otplate iste. Sutra idem u Finu da mi otvore poseban račun da si riješim sve prije nego mi sjedne nova naknada.

 

i još jedno pitanje ...kako imam punomoć na tatin tekući račun da li su i njegov račun blokirali .... da li to mogu napraviti .

kad rodim od HZO ču dobiti kao neku lovu za prođenje prvog djeteta da li to sjeda na moj račun ili mogu dati od muža tekući račun da njemu sjedne lova .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Molim pomomć!

 

Prije dva mjeseca blokirali su mi račun zbog duga(Tele2/2007).

Skinuli su mi s tekućeg računa 4 200,00 kuna. Račun je obdblokiran.

U međuvremenu, kontaktirala sam odvjetnički ured Sušić. Oni su rekli kako dug još nije u cjelosti plaćen te kako još moram platiti sudske troškove. Za te sud. troškove, kako oni tvrde postoji drugo rješenje (Oni ga nisu dužni meni dati na uvid). Troškovi iznose 750,00 kuna i ako ih ne platim oni će mi ponovo blokirati račun. Dogovorili smo se kako ću taj iznos podmiriti u 9 mjesecu. Dali su mi broj računa na koji bi trebala uplatit dug.

 

Jučer sa kontaktirala odv.ured Sušić da provjerim broj računa i točan iznos koji dugujem, međutim oni sada tvrde kako taj dug nije 750, kuna već 1 200,00 kuna. Kažu kako Fina nije dobro obračunala kamate te kako mi nisu sa računa (prije dva mjeseca) skinuli točan iznos. Znači moram platiti sudske troškove (po riješenju koje mi ne daju na uvid) + dug (oni su krivo obračunali kamate)

 

Nije mi jasno, pa zar nebi trebalo sve biti u jednom sudskom riješenju?

 

Malo mi je blesavo uplaćivati novac na račun koji mi je dala preko telefona. I još tvrde kako mi nisu dužni izdati potvrdu kako je moj podmiren.

 

Nije mi problem platiti ono što dugujem, ali moj dug je 1700, kuna, a plaćam 5 400,00 ?

 

Pomoć!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rješenje o ovrsi redovito sadrži i ukupan iznos troškova kako odvjetnika tako i javnog bilježnika + službe koje su uključene u provedbu ovrhe (fina) uključe naknadu troškova svog postupka, tako da nema smisla da Vam odvjetnički ured usputno poveća iznos troškova ovog postupka temeljeći ga na drugom rješenju koje nije niti dostavljeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

nitko sretniji od mene kad bi mi netko na ovo znao točno odgovorit-zbog duga od 1300 kn prem vipu došla mi opomena pred ovrhu 2100kn u 4 mj.nisam platila,reko kad sjednu neka uzmu...mislim ja jednostavno to...prijeteljici se desi ista stvar,sjednu joj i blokiraju račun,što nam nije bilo jasno jer je imala dozvoljeni minus na koji su po čemu vidim mogli sjest...naime-ja sam u dozvoljenom i to debelo...dakle,zanima me od kada oni to nemogu sjest na dozvoljeni minus?dali ja mogu otvorit taj zaštićeni račun ako je situacija takva?ili će mi prvo banka uzeti 3 plaće da minus rješi da bi se oni mogli naplatiti??????ovrha mi treba sjest sveki dan po mojoj računici,ja bi sad taj račun platila prije nego sjedne ali neznam ima li to smisla kada je prošlo 6 mj.od slanja opomene pre ovrhu??hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@malenaaaa

 

Naplata iz dozvoljenog minusa je isključivo pitanje politike pojedine banke, a FINA ne može raspolagati novcima na računu, već od banke mora dobiti informaciju da postoje raspoloživa sredstva za naplatu. Ukoliko određena banka dozvoljeni minus ne prijavi kao sredstva za naplatu, FINA ne može dati nalog za provedbu ovrhe. Mislim da neke banke imaju zahtjev ili suglasnost koja se potpiše da bi se mogao i dozvoljeni minus poslati na naplatu.

Što se tiče plaćanja navedenog računa prije nego je pristigao u FINU, svakako ima smisla, ali trebalo bi prvo kontaktirati VIP, vidjeti da li je slučaj već kod odvjetnika, ukoliko je to slučaj onda kontaktirati odvjetnika. Dogovoriti se s njim da će račun biti plaćen i kopija potvrde o plaćanju dostavljena njima (osobno, faksom, skenirana, ili kako je već dogovor).

Nadalje, zaštićeni račun moguće je otvoriti tek kad nastupi blokada računa, prije toga nije moguće.

Nadam se da sam barem malo pomogla !

Pozz !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ovrha na plaču i putne troškove?

 

 

Molim vas za pomoć. Trenutno sam na porodiljnom dopustu i primam naknadu na zaštičeni račun.Početkom 11 mj. se vračam na posao pa sam bila u fini da vidim što se da napraviti. Službenica na šalteru mi je rekla da ako imam obustave na plaču mi firma nije dužna isplačivati 2/3 plače te da mi prijevoz nije zaštičen(moram napomenuti da putujem 100 km na posao).Da li je stvarno tako i da li mi zaista sve mogu uzeti? Što mogu napraviti? Komu se obratiti?Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stavio sam već jedan post i upit vezan za svoj slučaj i blokade supruginog računa. Ukratko. Ja imam kredit kojeg zbog neprimanja plaće nisam bio u mogućnosti platit 4 mj. i razumijem da se moraju naplatit jer sam im dužan. Supruga je sudužnik i obojema su nam zblokirali račune. Njoj su uzeli cijelu plaću koja premašuje ukupni dug po kreditu i ne žele joj vratit 2/3. Direktorica banke se ''bori'' i zove pred nama kad dođemo sve i svakog nebi li išta uspjela ali ni njoj nikaj nije jasno (ZABA). Otvoren je zaštićeni račun danima i nikako da se na taj račun uplate te 2/3 plaće. Mene zovu iz naplat epotraživanja dal mogu uplatit barem neki simbolični dio kad suprugi sjedne sljedeća plaća haha i kažem im da su uzeli sve i naplatili se i više od duga i kaj još žele.To je za poludit.Fina je napravila svoj dio posla i dala nam isprintanu obavijest koju su poslali ZABA-i gdje mole da se određeni iznos koji su naveli uplati na zaštićeni račun. Recite vi meni koga tu tužit, kako jer nemamo uskoro više od koga posudit i djeca nam neće imat nit krova nad glavama nit hrane. Dal ić normalnim putem i tužit il nabavit bombu i sjest sa njom u banku i reć da ne izlazim dok nam ne isplate te 2/3.

ps. u rba nam sjeda dječji doplatak za djecu i tamo mi je blokiran račun jel nemogu sa karticom ništa ali sam danas u poslovnici dobio novac i službenik na šalteru mi je rekao da mi to ne mogu dirat i naj normalnije isplatio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Za one koji ne znaju!

Kad otvorite zaštićeni račun , onu famoznu 35 , nakon blokade tekućeg računa , a sjela su vam na taj blokirani račun sredstva koja ne podlježu ovrsi ( Dječji dodatak , invalidnina i ostale koje su navedene u zakonu ) , pa čak i ako vam sjedne cijela plača ili mirovina imate pravo po zakonu ono što nije izuzeto od ovrhe TRAŽITI da vam prebace na taj zaštićeni račun ! Večina ljudi uopće ne zna za ovu potvrdu , pa ću je staviti dolje u link , zumirajte nekim programom ako je premala pa se dobro ne vidi .

Naime ovaj mjesec su mojoj prijateljici blokirali račun (FINA) zbog duga (VIP ) i pokupili joj cijelu plaču , a nisu smijeli već samo 1/3 po zakonu .Pogrešila je dobro , ali 2/3 su joj trebali isplatiti na taj zaštićeni račun , ali službenik joj nije uopće rekao da je to moguće i da postoji potvrda s kojom to možete napraviti .

Isto vrijedi i za sva socialna primanja koje sam gore navela .

 

http://imageshack.us/photo/my-images/37/viewerx.png/

 

 

 

a evo i ovo FINA prisilna naplata.

 

prema čl. 122. Ovršnog zakona ovršenik je dužan obavijestiti Finu o uplatama primanja i naknada iz čl. 91. ili iznosa koji su izuzeti od ovrhe iz čl. 92. Ovršnog zakona u slučaju provedbe ovrhe na novčanim sredstvima ovršenika. Ovršenik obavještava Finu temeljem obrasca Obavijesti iz čl. 122. Ovršnog zakona, a sukladno Pravilniku o postupanju s primanjima i naknadama izuzetim od ovrhe (NN 148/10)

Po primitku obrasca Obavijesti Fina dostavlja bez odgode podatke iz Obavijesti uplatiteljima. Uplatitelji su dužni odmah po primitku podataka iz Obavijesti uskratiti uplatu na ovršenikov redovan račun iznosa koji je izuzet iz ovrhe. Agencija će, također, banci navedenoj u Obavijesti naložiti otvaranje posebnog računa na koji će se iznosi izuzeti od ovrhe uplaćivati kako bi ovršenik istima mogao slobodno raspolagati budući da se radi o sredstvima nužnim za život.

Nadalje Vas obavještavamo da ukoliko primate na žiro račun primanja i naknada iz čl. 91. i čl. 92. Ovršnog zakona ili primanja temeljem nekog drugog posebnog propisa, možete predati obrazac Obavijesti za otvaranje zaštićenog računa.

 

Napominjemo da za svakokog uplatitelja sredstava koja su izuzeta od ovrhe posebno predajete popunjen obrazac Obavijesti iz čl. 122.

 

Nadalje Vas obavještavamo da ukoliko Vam je uplatitelj već uplatio sredstva izuzeta od ovrhe na redovan račun, a ista se još uvijek nalaze na računu (nisu prebačena na račun ovrhovoditelja), a Vi ste otvorili poseban račun, možete popuniti Potvrdu uplatitelja o iznosu sredstava izuzetih od ovrhe i predati je u FINU kako bi FINA dala nalog banci da sredstva izuzeta od ovrhe uplaćena na Vaš redovan račun preknjiži u korist Vašeg posebnog računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pitanje!

imam blokirani račun već par mjeseci i plaća mi sjeda na zaštićeni,ali bi mi firma trebala isplatiti neke novce i traže da otvorim žiro račun....zanima me ko zna....ako ja danas otvorim taj račun koliko dana treba proći da ta informacija dođe do Fine pa da i njega blokiraju,dali bi stigla podići te novce sa žira prije nego Fina dozna da sam otvorila novi račun?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav.

 

Molim Vas za pomoć.

 

Dakle, oko godinu dana unazad sam se prepucavao s Tele2 oko netočnih računa. Neke nisam platio već se žalio, no na kraju je sve to završilo blokiranjem i na kraju isključenjem iz mreže. Dug je narastao na skoro 4000kn, jer sam (budala naivna) par mjeseci unazad produljio ugovor (nakon čega je sve to i krenulo), pa su tu uračunate buduće pretplate i kamate.

E sad, stigao mi je ovršni prijedlog prije oko 3 dana. Sad uz to ide i 1500kn za advokata. Imam par pitanja:

 

1) Da li postoji mogučnost da ne platim 1500kn? Ja sam pisao T2 (7.12.2011.) da ću dug podmiriti vrlo uskoro i novac nedugo i sakupio. 7.1.2012. sam uplatio 300kn, no nije pomoglo jer je slučaj s advokateve strane završen 29.12.2011. Imam pravo na žalbu 8 dana, no ne znam dal mogu išta napraviti, no 1500kn je previše!

 

2) Istovremeno su mi blokirani računi i to svi, tekući, devizni i žiro račun. Ukupno je gore bilo oko 3900kn. Kad sve zbrojim i oduzmem... ispada da ukupno (ako računam da platim i onih 1500kn) dugujem 250 kn još. Na računima piše da su novci zaplijenjeni. Što je bolje, jednostavnije i brže:

- platiti 250 kn i nek uzmu sve to što je zaplijenjeno na računima?

- ili platiti dug na T2 račun i advokatu i onda čekati deblokadu?

 

Nemam baš nikakvih iskustva s tim pa me zanima kako što brže i bezbolnije to napraviti. Ja imam gotovinu da platim već u ponedjeljak (posudio od frenda), no 10. mi ide stanarina i režije 2000kn, registracija auta i tako to... ne znam kak to sve na vrijeme izvesti.

Ako platim u pon, kako što brže odblokirati račune i kolko dugo to traje?

 

Hvala unaprijed na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ljudi a što je s blokadama koje vrši banka? dakle dužni smo 2,5 rate reprogramskog pbzovog kredita u iznosu cca 600 eura. plaća je sjela, banka ju je pojela. nitko ni ćuti neće da nam isplate bar 500tinjak kuna. sjest će i dječji sljedeći tjedan i vele i to će progutati dug... i onda smo im na kreju mjeseca duzni još 500 kn i nova rata... pa sjeda regres i cjeloog će nam pojest... tek tada su se namirili.. i oni to imaju pravo? sve uzeti? i dječji? fina ne moze reagirati jer smo po FINI čisti, nema blokade. ovrhu vrši sama banka.. govnari prokleti nerazumni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pomoć!

 

 

Prije 2 mjeseca zablokiran račun PONOVNO za ovrhu koju sam zavrsio,isplatio prosle godine u ovo vrijeme,posjedujem sudsko rjesenje o prestanku potrazivanja prema meni.

Naime,u trenutku kada je FINA usla u "biznis" sa ovrhama,ja sam jos imao dvije rate za otplatu.Naravno fina nije kontrolirala dali je spomenuta ovrha u tijeku,otplacena ili bilo sto drugo,vec je tu ovrhu uzela pod svoje.Vade se na izgovor da je ta ovrha pod drugim brojem a ja sam otplatio drugi broj ovrhe.Radi se o istoj ovrsi,samo je ono sto fina potrazuje PRIJEDLOG o ovrsi,a ja sam otplatio OVRHU.I tako nakon godinu dana meni ponovno zablokiran racun.Radi se o 17 000 kn.Mjesec i pol dana borba sa bankom da uopce saznam o cemu se radi,jer njihova poslovna politika ne poznaje obavjestavanje vlasnika novaca odnosno racuna sta se sa njegovim novcem zbiva.Nakon objasnjenja i mojeg odgovora da je ta ovrha otplacena slijedi savjet meni:uzmite original rjesenje i otiđite u finu na skeniranje.Dobro.Zovem finu gdje i kada mogu.Dobijem adresu,sjednem u auto prevalim 60 km u jednom smjeru,dodem na adresu fine i slijedi odgovor:mi to nemozemo,mi to ne radimo.Dobro.Tko to radi?Dobijem adresu.Dodem na tu adresu.Odgovor:mi to nemozemo,mi to ne radimo.Puknem.Pa dobro pobogu tko to radi???Fina:mi moramo zaprimiti od suda rjesenje o prestanku ovrhe.Moje cudenje i komentar:ali Vi u trenutku pocetka otplate niste ni bili u ovrhama.Uglavnom moram od suda traziti da obavijeste finu.Dobro.Odem na sud,podnesem zamolbu,ali do danas jos fina nije obavijestena.Sada to vec ulazi u treci mjesec.Da spasim placu koja mi sada treba sjesti,ja otvorim zastitni racun na fini.Sve pet,ali moja firma to vise nemoze odraditi,jer je placa vec napravljena a velika smo firma sa jako puno djelatnika.E SAD VISE NEZNAM STA DA RADIM!!!Ponestaje mi novaca i sredstava za zivot.Dalje:imamo zakon,koji kaze:nesmije se blokirati iznos iznad 1/3 place,mora se paziti u slucaju blokiranja na dostojanstvo ovrsenika,da mu ostane dio novaca za zivot i tekuce potrebe.A sta radi fina,banka i slicne institucije???Zablokira cjelokupan iznos,do potpunog namirenja ovrhe.A ti,stoko sitnog zuba(citaj ovrsenik),pasi travu do trena dok se mi ne naplatimo.

Postovana gospodo odvjetnici,postovane zrtve ovakvih pljackanja pozivam Vas da zajednicki podnesemo tuzbu Sudu,Ustavnom Sudu,medunarodnom sudu za ljudska prava ili kome je vec potrebno,da kaznimo abnormalnom svotom novaca te institucije koje krse zakone,samim time radeci prekrsajna a mozda i kaznena djela.Osobno za sebe ne trazim nikakvu dobit,sve sto prede ulozeno u potencijalne troskove,doniram u humanitarne svrhe.Zelja mi je samo da nekome nakon mene nebude ugrozena egzistencija,da ne izgubi zivce pozivajuci se na svoje pravo zakonom propisanim.

 

Ostavljam i svoj mail,iako bi trebao biti vidljiv:

pigna@net,hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pridružujem se navedenom i obavještavam vas ukoliko imate bilo kakve probleme s bankama da se obratite na zastita.potrosaca@hnb.hr to je mail Hrvatske narodne banke koja bi trebala vršiti kontrolu nad poslovanjem banaka. meni se nisu iskazali, moram priznati. ali kad bi puno ljudi izvršilo pritisak na njih, mislim da bi nešto morali promjeniti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Ovrha mi se vršila redovito preko plaće administrativnom zabranom. Prošli mjesec fina mi je blokirala račun i povukla sredstva sve do lipe iako je pbz od plaće uzeo svoj dio. Postanar sam plaća mi je oko 2500 i moram plaćat stan jer nemam gdje iz razloga što su me starci ostavili. Dan iza nakon što mi je plaća sjela na račun napravio sam reklamaciju koju sam odnio u finu uspio sam jedva izvuć plaću tek nakon 3 tjedna skoro pa je već i druga sjela. Sad kad je sjela druga plaća uplaćeno mi je prvo na zaštićeni račun onaj dio za mene pošto imam netbanking. Gledam ja koliko su mi odbili s tekućeg kad ono nije još nije ni uplaćeno tek kasnije nakon 3 dana iza plaće je sjelo na tekući. Tjedan dana nakon plaće dobio sam platnu listu kad ono piše pbz ovrha odbijeno oko 766 kn i vidi se da je na tekući uplaćeno oko 760 kn koje su povučene za ovrhu. Nazovem ja računovodstvo i kažu mi neki broj ovrhe i broj kredita i navede mi da se duplo odbilo i da odem u finu jer računovodstvo firme vrši naloge po fini odnosno banci što da radim ??? sutra idem u finu ali mislim da će me samo šaltat. Bio sam u fini rekli su mi da oni vide samo sto je usmjereno s tekućeg računa. Bio sam u Pbz poslovnici i djelatnice su mi rekle da kontaktiram djelatnika koji vrši naplatu za taj kredit zovem ja ali nista on na godišnjem. Nazovem ja tako broj od odjela naplate potraživanja a ono ona meni da mi se čini da su mi duplo odbili rekoh dali bih se vama činilo da vam uzmu sve do lipe s računa. Rekla mi je da nazovem djelatnika kad se vrati s godišnjeg da on to vidi poslat ću ja njemu mail sa skeniranom platnom listom pa da vidi jer ma platnoj listi je jedan broj ovrhe za administrativnu a u fini drugi za isti kredit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

molim vas odgovor: ako dam mužu punomoć da dobiva na moj račun ono što radi preko sc-ugovora,-dal će onda meni doći ovrha namoj račun--- jer ima ovrhu na svom računu....

 

Da objasnim,znači radi preko sc-a al ne može dići plaću jer mu sjela ovrha,pa sam mislila da mu dam punomoć i da u sc-u prijavi novi broj računa pa da sjeda na moj račun plaća....dal će onda sjest meni ovrha?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

MOLIM VAŠ CIJENJENI ODGOVOR.

 

Naime, blokiran mi je račun na koji u posljednje tri godine sjeda isključivo dječji doplatak. Banka me poslala u Finu, kaže ne znamo ništa ni tko ni šta (mada podatke čitaju ispred sebe, što sam kasnije vidio i sam) gdje mi Fina kaže da je blokada uslijedila po ovrsi policije-novčana kazna.Odmah mi službenica savjetuje da otvorim zaštićeni račun koji će biti dostavljen isplatitelju DD koji je izuzet od ovrhe.Nadalje..šalje me u banku da uložim reklamaciju jer navodno banka nije imala pravo poslati novac na ovrhu, odnosno istu radnju dopustiti budući se radi od novca izuzetog od ovrhe sukladno Ovršnom zakonu. Zanima me samo jedno...da li će banka reklamaciju riješiti pozitivno, da li će mi već ovršen novac, kao i troškovi ovrhe biti vraćeni na račun.Nisu mi obećali ništa..nego..dobit ćete na kućnu adresu.

 

Također me zanima, da li je novac od isplatitelja HZZO, točnije naknada za prijevoz također izuzeta od ovrhe i ako jeste da li i za ta sredstva moram također u Fini otvoriti još jedan zaštićeni račun..... Pa strašno. HVALAAA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poz. Meni blokirali račun zbog navodnog neplaćenog računa za kaznu. Danas utvrdili da je greška njihova i da je račun uredno podmiren i to prije skoro 2 godine, jer netko nije zabilježio uplatu, ali troškove blokade i deblokade računa još uvijek treba netko platiti. Pitanje, tko će to platiti jer ja sam oštećen zbog blokade i vremena za dokazivanje,ne mogu raspolagati računima, a fina traži svoje. Da li imam pravo nekog tužiti i tražiti nadoknadu štete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poz. Meni blokirali račun zbog navodnog neplaćenog računa za kaznu. Danas utvrdili da je greška njihova i da je račun uredno podmiren i to prije skoro 2 godine, jer netko nije zabilježio uplatu, ali troškove blokade i deblokade računa još uvijek treba netko platiti. Pitanje, tko će to platiti jer ja sam oštećen zbog blokade i vremena za dokazivanje,ne mogu raspolagati računima, a fina traži svoje. Da li imam pravo nekog tužiti i tražiti nadoknadu štete?

Nakon prigovora da je račun podmiren i dokazano danas sa računom uplate, skinuta blokada sa računa ali je sa njega skinuto ukupno 250 kuna za troškove fine .Kako sad povratiti troškove za koje nisam kriv a meni uzeto sa računa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je kod nas sve tako jadno i odvratno,žalosno što je najgore...Neka živimo od zraka dok imamo na računu,a nemožemo do novaca,ja vodim snjima borbu mjesec dana i neznam koliko ću još,stanarina mi stiže na plaćanje,čuvanje djeta,režije,a čime da platim kad do novaca nemogu,a imam ih....Ja ću ih dati u novine i na tv,pa ćemo vidjeti hoće se riješiti...Jako me zanima da se događa nekom poznatom kako bi se i kojom brzinom to riješilo,vjetrojatno odmah....Sprdnja

 

zakon je donijela ova vlada.

šta je raja tražila to je i dobila.

birali ste dobili ste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio sam ovrhu danas na sve bankovne račune zbog telefonskog duga u T Com 2002god da bi dobio obustavu ovrhe 2005god da bi tek jučer došla nova ovrha na sve račune e sad račun je stvarno velik sad kako sa kamatama koliko šta dali ima zastara ikakav pravoljek za moj slučaj da se dogovor neki nešto zašto su toliko dugo čekali šta se tu može i dali se šta može napraviti Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

pozdrav,

 

meni nije blokiran racun ali cu ga ja blokirat bivsem zbog alimentacije...

neznam jesam li na pravoj temi al samo me zanima dali ja kada ponesem presudu koja ima pecat ovrsnosti placam nesto na fini prilikom blokade racuna za prisilnu naplatu dugovanja za alimentaciju!?

ako netko zna neka mi molim vas napise...

lijep pozdrav i hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Meni je takodjer preko fine napravljena ovrha na racun bez da me je itko ista obavjestio nakon svega taj dug kojega je preko Fine obavio Hanzekovicev ured bio je izmisljen.Nikada nisam potpisao nista s jednim teleoperaterom.Moje pitanje je postoji li u HR banka u kojoj bi se mogao otvoriti tekuci ili ziro racun nad kojim Fina to jest Hanzekovic nebi mogao sprovesti ovrhu posebno za izmisljeni dug?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

bok ljudi,imam slučaj! Naime,fina mi je i ovaj mjesec skinula s računa 1/3 iako je dug koji mi je ostao za platiti 3 puta manji. dakle jedno 800kn više su mi uzeli. Ne razumijem,je li to neko pravilo da se mora naplatiti 1/3 pa fina vrati dio preplaćenih sredstava na tekući račun,ili je to netko napravio zabunom,tko zna nek mi objasni pliz. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za pomoc. imam ovehu od porezne kao bivsi obrtnik i tele2. Trenutno radim za malu placu i kada mi se odbije 1/3 ostaje mi malo. Imam rjesenje za alimentaciju koju uredno podmirujem.

Pitanje: da li je placanje alimentacije izuzeto od ovrhe, jer znam da primanje jest. Odnosno da li je moguce odnijeti na finu presudu pa da alimentacija bude prva, a ono sto ostane da bude 1/3 skinuto. Molim odgovor i zahvaljujem svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, imam jedno pitanje, imam 3 ovrhe koje su nastale izmedju 2005. I 2008. god., racun je u bolokadi godinama jer su ovrhe nenaplative (buduci primam samo dd i naknadu za njegu djeteta s tezim ostecenjem zdravlja). Da li netko zna na koji nacin pokrenuti sud da odblokira racun, obzirom na dugogodisnju nenaplativost i rokove naplativosti po ovrsnim zakonima iz 2005. i 2008.? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E pa upravo radi toga sto je izaslo u medije da ukoliko ovrha nije naplacena u roku od 3, 6 ili 12 mj. zavisi po kojem ovrsnom zakonu je nastala, a u medjuvremenu nije bilo promjene sredstva ovrhe, sud mora naloziti bankama da se duzniku odblokira racun zbog nenaplativosti u zakonskom roku. Nakon toga vjerovnik moze (?) ponovo pokrenuti novi postupak ovrhe, i onda se zapravo duznik moze pozvati na zastaru. Ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovrha se može obustaviti ali je ovrhovoditelj može bilo kada ako nije u zastari naplate poslati na naplatu. Nema ponovnog pokretanja ovrhe ako je ovrha naplativa (tj. nije u zastari naplate). Sve ovisi o žilavosti ovrhovoditelja.

Po toj logici više od 50 % ovrha bi se obustavilo. Zbog toga i postoji očevidnik ovrha da ovrhovoditelj može vidjeti da li uopće ima šanse da se ikada naplati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa koji su klinac onda ovi rokoviod 3, 6 ili 12 mj. ako nisu rokovi naplativosti? Ispricavam se ako pitam gluposti, ali fakat ne kuzim. Dakle, ako se nisu naplatili u roku od recimo 6 mj., sud obustavlja ovrhu i obavjestava vjerovnika o nenaplativosti u tom roku. Racun se deblokira i vjerovnik moze pokrenuti novi postupak ovrhe, ukoliko nije nastupila zastara. Ili opet ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa koji su klinac onda ovi rokoviod 3, 6 ili 12 mj. ako nisu rokovi naplativosti? Ispricavam se ako pitam gluposti, ali fakat ne kuzim. Dakle, ako se nisu naplatili u roku od recimo 6 mj., sud obustavlja ovrhu i obavjestava vjerovnika o nenaplativosti u tom roku. Racun se deblokira i vjerovnik moze pokrenuti novi postupak ovrhe, ukoliko nije nastupila zastara. Ili opet ne?

 

OBUSTAVA OVRHE

Potrebno je naglasiti kako obustava ovrhe ne znači oprost duga. Dug i dalje postoji. Razlika u odnosu na odgodu ovrhe je u tome što odgoda znači da se ovrha ne izvršava neko vrijeme, nakon čijeg isteka se nastavlja, dok obustava znači da se ovrha nije mogla izvršiti zbog nemogućnosti naplate, a o ovrhovoditelju ovisi hoće li (u pravilu hoće) ponovno pokrenuti ovršni postupak, s time da može promijeniti sredstvo izvršenja ovrhe (pokretnine, nekretnine, plaća,...). O tome govore mnoge odredbe Zakona. Tako st. 7. čl. 102. kaže da obustava ovrhe ne sprječava pokretanje novoga ovršnoga postupka radi naplate iste tražbine na istoj nekretnini.

 

Ovrhovoditelj neće moći naplatiti svoje potraživanje jedino ako je nastupila zastara, a ne obustava. Važno je znati da u slučaju kada sud donese rješenje o obustavi ovrhe zastara nastupa tek za 10 godina, na što nikako ne treba računati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Tri godine se mučim sa ovrhama preko fine, novaca i živaca sam potošio na tone, i sad kad sam uspio dignuti kredit i poplatiti sve, traje borba več tri tjedna da me se odblokira jer sam po banci koja me je kreditirala uplatio svakom ponaosob uplatu a ne direktno na fini, manji su iznosi bili i do nekoliko tisuča kuna na ovaj način, sad mi sijeda plača i ostaje mi jedna kazna koja mi nije odblokirana zbog nesposobnosti djelatnika u pu Jastrebarsko koji tumači zakone po svome, sad če novac ponovno u državni proračun za istu kaznu koju sam platio, kako do tih novaca i imali vajde nesposobnjakoviča dat na stup srama ili zvati njegovog šefa, živci su mi pri kraju, troje djece na grbači, ove kalvarije nebi htio da prolazi ni najgori neprijatelj, svaki dan u fini stotine kuna na telefone da bi nekog Hanžekoviča ili Mađarića uopče dobio,kome da se obratim za povrat novaca.

uređeno: od tbilly
pravopis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,

 

prijateljici je HT blokirao sve račune zbog duga iz 2007 godine. Taj dug je tada uredno podmirila i bilo joj je potvrđeno od strane HT-a da je sve riješeno. Zvali su je danas iz odvjetničkog ureda koji zastupa HT te joj rekli da mora platit dug i zatezne kamate. Ona je rekla da je to sve plaćeno pa su je pitali da li ima kakvu potvrdu. Naravno da nema, kad je to bilo prije 8 godina..i šta sad da radi..jel postoji kakava mogućnost il da opet plaća već plaćeni dug?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko nema dokaza o plaćanju ili potvrde HT-a/njihova odvjetničkog ureda da je račun podmiren, te ako nije nastupila zastara - biti će dužna platiti. Nažalost.

 

No, neka provjeri datum dospijeća računa i datum zaprimanja prijedloga za ovrhu, ako je vremenski razmak među dvoje više od godinu dana, nastupila je zastara, na koju se treba pozvati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko nema dokaza o plaćanju ili potvrde HT-a/njihova odvjetničkog ureda da je račun podmiren, te ako nije nastupila zastara - biti će dužna platiti. Nažalost.

 

No, neka provjeri datum dospijeća računa i datum zaprimanja prijedloga za ovrhu, ako je vremenski razmak među dvoje više od godinu dana, nastupila je zastara, na koju se treba pozvati.

 

 

hvala na brzom odgovoru!

 

a kako da to provjeri ako nema ni račun niti joj je stigla nikakva obavijest. Znači samo blokiran račun, nakon upita u Fini joj rekli da je HT zatražio blokadu. Može li kako dobiti uvid u te podatke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav, blokirani su mi erste računi, kazu u fini da je drzavni proracun u iznosu od 3000 kn, naime, imao sam kaznu koja mi još nije stigla na kucnu adresu, na koju sam planirao žalbu, međutim danas mi je račun blokiran.

Radnica u fini mi je dala broj postupka, šta da radim? Idem u policiju s time ili? Kakav je postupak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam zaustavljen pred otprilike 2 mjeseca, od tada pa do dana današnjeg ništa mi nije stiglo na kućnu adresu, kao što je postupak.

Za kaznu i iznos znam tako što mi je radnica na šalteru rekla da je državni proračun, 3000 kn + 100 kn ako se ne varam troškova.

Uz to mi je dala broj predmeta za koji ide ovrha..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HITNO - pomoć... Račun mi je bio u blokadi, te sam ovaj mjesec uspješno to otplatio. Imao sam otvoren zaštićeni račun na koji su mi uplaćivali 2/3 plaće. Sada mi prijeti još jedna ovrha. Moje pitanje je da li mi poslodavac može uplatiti plaću na zaštićeni račun kojega još nisam zatvorio iz gore navedenog razloga. Strah me je da bi mi ovrha mogla sjesti na račun prije isplate plaće a onda bi ostao taj mjesec bez ikakvih primanja a morao bi platiti stanarinu jer sam podstanar. Unaprijed zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

U očevidniku za supruga i mene uočena su potraživanja koja su podmirena krajem 2012. godine. Za isti iznos tereti se nas oboje pa ispada da smo dužni duplo, a dug se odnosi na jednu mjesečnu školarinu sina koji je tada bio u srednjoj školi. U suprugovu očevidniku također su uočena potraživanja koja su podmirena nakon što je stigao prijedlog za ovrhu. Što trebam učiniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Lijep pozdrav svima

Ako je netko upučen molio bi odgovor i da mi pomogne,račun mi je blokiran iznos je malo veći oko 5000eur dugovanja nemogučnost plačanja kredita ostao bez posla ..,dobio sam posao u Njemačkoj i trebao sam otvorit devizni račun u HR za isplatu plače,dali se tu može otvoriti zaštičeni račun odnosno npr. ako svaki mj sjedne oko 1800eur koji iznos mogu dobiti na zaštičeni račun?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

jedno pitanje o ovrhama na naknadama kojih u zakonima nema.....

 

jedna osoba je uspjela dobiti spor sa teleoperaterom pri ćemu je hakom odredio teleoperateru da isplati "naknadu zbog prijenosa broja" nešto oko 3500kn....međutim osoba je inaće pod ovrhama i ima zaštičeni jer prima plaću i trečinom otplaćuje ovrhe,ali joj zbog situacije treba novaca pa ju zanima da li može telekom joj isplatiti ovaj iznos npr. putem poštara u gotovini,da ne daje tekući račun...ili da li to može ići na zaštičeni račun (a ja ne vidim u zakonu ni da se tako nešto ovršuje ni da je oslobođeno ovrhe)..ili da li može recimo na suprugov račun ili račun punolj.djeteta....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naknadu štete, odnosno dugovni iznos možete zatražiti na Vama prihvatljiv način jer nije zakonom propisano da "taj" novac mora "ići" preko tekućeg računa.. U tom slučaju zatražite isplatu najbolje putem poštanske uputnice HP-a, s tim da je u tom slučaju poštarina za prijenos novca oko 110 kn što će, pretpostavljam DUŽNIK tražiti od vas da platite, ali vam je to najsigurniji način. Ujedno, Vašim novcem možete raspolagati kako god želite, te potpisati "izjavu o prijenosu sredstava na drugu punolj.osobu,tepredočiti presliku kartice te pun.osobe na koji želite isplatu", bila to iz obitelji ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naknadu štete, odnosno dugovni iznos možete zatražiti na Vama prihvatljiv način jer nije zakonom propisano da "taj" novac mora "ići" preko tekućeg računa.. U tom slučaju zatražite isplatu najbolje putem poštanske uputnice HP-a, s tim da je u tom slučaju poštarina za prijenos novca oko 110 kn što će, pretpostavljam DUŽNIK tražiti od vas da platite, ali vam je to najsigurniji način. Ujedno, Vašim novcem možete raspolagati kako god želite, te potpisati "izjavu o prijenosu sredstava na drugu punolj.osobu,tepredočiti presliku kartice te pun.osobe na koji želite isplatu", bila to iz obitelji ili ne.

znači ako osoba da svoj tekući račun,ta naknada će biti ovršena...ako da od djeteta,onda neće....da li je to izbjegavanje ovrhe ili njezino pravo....drugo,...ako ona zatraži isplatu "na ruke" ili isplatu na tuđi tekući,da li operater to ima pravo odbiti i tražiti isljučivo njezin neki račun...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, naknada će biti ovršena u cijelosti budući da to nije redovno osobno primanje. U drugom slučaju neće biti ovršena, te se ne može smatrati ovrhom. Najbolje bi bilo da Vam se novac isplati na Vaše ime putem poštanske uputnice HP-a-Vaše je pravo na koji način želite primiti novac. Odgovor na pitanje br.2: Isplatiti moraju u roku od 30 dana..do tada se javite i dajte im broj računa ili informaciju (obavezno u pisanom obliku) u dva primjerka-jedan ostaje operateru na urudžbeni zapisnik, drugi ovjeren za Vaše potrebe-DOKAZ O PRIJEMU AKTA.. Pokretanje spora ispred Upravnog suda ne zadržava izvršenje rješenja po upravnom postupku, tako da isti samo može povećati troškove suda, a operateru jer, teško da bi sud prihvatio(Upravni sud) žalbene navode jer je ta odluka pravomoćna. I da se to dogodi, novac Vam mora biti isplaćen u roku od 30 dana pod pretnjom ovrhe, a eventualno ukoliko bi Upravni sud izmjenio odluku na Vašu štetu taj novac bi vratili kroz godinu, dvije (budući da bi taj postupak toliko trajao), te onda i Vi možete "odugovlačiti" eventualni povrat sredstava, pa i na rate..a zbog financijske situacije obitelji i dr.

Predlažem, napišite u pet rečenica dopis operateru.naziv: molba za doznaku novčanih sredstava po izvršnoj odluci ..(broj akta) , a na račun broj..vlasnika.. kojim sam suglasan da se prijenos dugovnih mi sredstava se prebaci na račun IBAN broj..ili putem HP-a na moju kućnu adresu. U posljednjoj rečenici navedite da smatrate da će isplata biti izvršena sukladno zakonskim odredbama, te naprijed navedenom prfavomoćnom aktu(rješenju, zaključku, presudi isl), a pod PRIJETNJOM PRISILNE NAPLATE.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam upit vezano za redoslijed, odn. prvenstvo naplate tražbine na novčanim sredstvima ovršenika, tj. u mom slučaju - plaći koju prima kod poslodavca. A ja sam ajmo reći poslodavac.

Imamo slučaj kada ovršenik ima otvoren poseban račun (35…….) od 07/2015, te mu se 1/3 plaće uplaćuje na tekući račun (32……), a 2/3 na poseban račun. Kako i treba biti, i to je sve jasno. Ali, slijedi zaplet :)

 

Naime, danas mi je za tog zaposlenika stigla jedna obustava na plaću pisanim putem od ovrhovoditelja.

Koja je sad procedura?

 

Da li firma sad uvodi tu obustavu koja je stigla, bez obzira na prethodno blokiran račun na FINA-i od nekog drugog, te mu usteže 1/3 plaće i uplaćuje na račun ovrhovoditelja (banka, odvj. društvo, državni proračun)?

 

Ili šaljemo dopis ovrhovoditelju da nismo u mogućnosti vršiti obustavu na plaću jer je plaća već opterećena sa drugom ovrhom na FINA-i?

 

I kako da sad mi znamo, i FINA i firma, koja ovrha ima prednost? Odn, tko ima prvenstvo pri ustezanju? Jer, koliko znam prvenstvo se gleda po datumu ovrhe, ne po dospijeću kod ovršenikovog dužnika. To je samo za administrativne zabrane od banaka. Tako su mi bar rekli savjetnici na RRIF-u. Ispravite me molim vas ako griješim.

 

Jel tražim od FINA-e očitovanje da se vidi o čemu je riječ ili? Mislim, to je pomalo hrvatsko-zbunjujuća situacija gdje tražim ispravno rješenje.

 

Hvala puno unaprijed ako možete pomoći.

Pozdravljam!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni s place skidaju i redovni kredit i ovrhu i jos malo posalju na Finu. I naravno malo na zasticeni. Tako smo svi sretni i zadovoljni. A kaj ne bi bilo logicno da sve ide na Finu pa oni rasporede lovu?

A bilo bi logično. Samo država uvijek sve prebaci na poslodavca, tako i ovdje. Ali tako kao kod Vas ne bi smjelo biti. Barem firma ne bi smjela tako raditi. Ako ovrha ima prednost ispred kredita po primitku, onda bi 1/3 neto plaće (ako je plaća manja od prosjeka RH) trebala ići na ovrhu. Ili ako je veća od prosjeka - 2/3 prosječne neto RH plaće vam ne smiju dirati, a ostalo sve što ide preko je podložno ovrsi. U to sam 100% siguran. A kredit bi trebali sami plaćati, ako želite. A firma bi trebala poslati dopis ovrhovoditelju da ne mogu ustezati i da ide na čekanje. Ali firme rade ustupke djelatnicima, izlaze im u susret i to je ok. Tako i ja sam radim :) A na FINU (tekući račun) u tom slučaju onda ne ide ništa. Ako je ta ovrha stigla u firmu prije nego obavijest od FINA-e da je račun u blokadi.

Mene muči obrnuto. odn. što napraviti ako je najprije stigla obavijest od FINA-e, pa tek onda ovrha ili kredit u u firmu. Mislim, uvijek moraš sam istraživati i tumačiti zakon jer gospoda nikad ništa ne objasne. I uvijek je tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Pozdrav! Zanima me jedna stvar pa bas molim za pomoc.Imam tri kredita u pbz-u.Na jedan kredit mi je supruga suduznik.Blokiran sam po svim kreditima.Dali ce kad odplatim onaj kredit po kojem mi je supruga suduznik nju odblokirati ili ce ce se cekati dok sva tri rijesim.Hvala! Molim vas odgovor

ona ti je sudužnik na jednom kreditu i zbog toga ti je u blokadi...kad tog kredita ne bude nema razloga da bude i dalje blokirana......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jednu malo specifičnu situaciju pa ako se netko razumije molio bih za pomoć

prije više od godine dana curi mi je blokiran račun zbog ovrhre od strane vip-a. Dug je napravio njezin pokojni otac te je ona kao jedina nasljednica nasljedila i taj dug. No problem je u tome što su na prvoj ostavinskoj raspravi uvrštene samo neke dionice kao jedina imovina koju je ona nasljedila. Nakon što je ovrha sjela na račun i nakon što je protekao rok za žalbu saznali smo da te dionice ipak ne postoje, odnosno da ih je pokojnik već 2009. prodao. Dok se vodila ostavinska rasprava poslje njegove smrti fond branitelja je izdao potvrdu da su te dionice i dalje njegove te da se ona može na njih upisat ali kada je to i pokušala kako bi vratila taj dug su joj rekli da ipak nema tih dionica jer su prodane. Nakon što smo to saznali napravljena je nova ostavinska u kojoj stoji da su zbog njihove greške dionice bile navedene iako su već bile prodane i da se nakon pokojnika neće voditi ostavinski postupak. E sad, dali ona ima pravo na žalbu i protuovrhu s obzirom da za ovo nismo znali u trenutku kad je donesena ovrha i zato nije ni mogla na račun toga uložiti žalbu. (Još uvijek je ovrha na računu, odnosno nije podmiren dug u cijelosti)

Zahvaljujem svima koji mogu pomoći jer smo oboje studenti, dug je veći od 10000 kn a i ovako jedva imamo za život jer se sami uzdržavamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon što smo to saznali napravljena je nova ostavinska u kojoj stoji da su zbog njihove greške dionice bile navedene iako su već bile prodane i da se nakon pokojnika neće voditi ostavinski postupak. E sad, dali ona ima pravo na žalbu i protuovrhu s obzirom da za ovo nismo znali u trenutku kad je donesena ovrha i zato nije ni mogla na račun toga uložiti žalbu. (Još uvijek je ovrha na računu, odnosno nije podmiren dug u cijelosti)

 

dali je ukinuto prvo rješenje o nasljeđivanju ?

ako je tražite ponavljanje postupka.

http://www.zakon.hr/z/134/Zakon-o-parni%C4%8Dnom-postupku čl.421.st.1.t.8.

 

ko je donio rješenje o ovrsi nasljednika ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u novom rješenju stoji "Ispravlja se i mijenja rješenje o nasljeđivanju javnog bilježnika..., na način da se u cijelosti mijenja ireka rješenja koja sada glasi: tu je tekst starog rješenja i nakon njega stoji.... ispravno treba glasiti:

Neće se provoditi ostavinski postupak iza pok. ....."

mi smo gledali dali se može tražit žalba nakon isteka roka za žalbu na temelju čl. 53. st. 1 ovršnog zakona

http://www.zakon.hr/z/74/Ovr%C5%A1ni-zakon

i može li se nakon toga tražit protuovrha jer su već skinuli skoro 10000

 

nemam kod sebe sad rješenje o ovrsi ali mislim da je sud donio rješenje.

ali u slučaju da je javni bilježnik donio rješenje dali je isti postupak?

 

i hvala puno na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Eejjj lijepi pozdrav...ukratko cu...dakle blokiran racun imam zastitni racun...dobila otkaz i treba mi direktor otplatiti otpremninu...e sad kako otpremninu isplatit obzirom da ne smije uplatiti na zastitni racun a nemoze ni u gotovini...da l postoji rjesenje? Da li moze preko nekog Joppd obrasca u poreznoj?...hvala lijepa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija