Jump to content

Nasljedstvo i darovi


anonimno

Preporučene objave

Moja sestra i ja imamo stare roditelje. Sestra živi u Švicarskoj tako da ja vodim svu brigu o roditeljima. Uprkos tome ona je omiljenija kod mojih roditelja.

Kuća je na ocu iako je bračna stečevina .

Prije četiri godine darovao nam je po 1 etažu (meni suteren koje je za 1/3 manje vrijedno od kata )koje je dobila sestra.

Uz to darovao je sestri i vikendicu.

Sada joj dozvoljava da gradi odnosno ne ona nego zet još jedan kat na ovoj obiteljskoj kući iako smo sad svi knjiženi kao suvlasnici.

Uz to otac ima i zemlje koju planira ostaviti sestri jer po njegovom mišljenju ja sam u povolijoj situaciji što živim u domovini i ne mučim se u inozemstvu.

Napominjem da setra nema financijskih problema kao ja i moja obitelj.

 

Kakva su prava mene kao nasljednika s obzirom na volju roditelja da ostatak imovine ostavi njoj.

Smeta me to jer svakodnevno izdvajam i vrieme i rad za moje roditelje, a sestra je očigledno pohlepna pa joj odgovara ovakva situacija.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odselite od njih pa nek se sestra brine.

Ako ste suvlasnici, onda imate jednaka prava i vi i otac i sestra, dakle mora dobiti i vasu suglasnost. A kako ce otac razdjeliti imovinu je njegova privatna stvar, na to ne mozete utjecati osim mozda traziti povrat ulozenih sredstava. Nuzni dio tesko da ce ici jer vam je za zivota darovao stan u kuci, ali to nije fiksno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju hvala na informaciji. I dalje ću brinuti o njima a njima i sestri na dušu .

Mada sam razočarana. Teško mi je vjerovati da dar koji ne pokriva nužni dio utječe tako da u ovom slučaju ako otac ostavi sve sestri(mislim da već je napisao oporuku) nemam pravo na ništa više.

 

Hvala još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija