Jump to content

Molim savjet!!


BOSS33

Preporučene objave

Ja i suprug imamo kredite na banci,koji su uredno otplacivani dok suprug nije prije par mjeseci otisao u mirovinu.Njegova mirovina sjeda na banku svaki mjesec, ali to je dovoljno za 60 posto rate. Zamolili smo banku da nam napravi reprogram i produlji vrijeme otplate, tako bi mogli biti redoviti u placanju. Banka nas je odbila i trazi jamca, kojeg mi nemamo.Radimo na crno da bi se prehranili jer suprugovu mirovinu uzima banka.Kako prisiliti banku da nam napravi reprogram bez trazenja jamca???I hoce li nam,kako su rekli, otkazivati kredite i slati na naplatu? Sta da radimo, vec smo ocajni od prevelikog pritiska??

 

U Zagrebu smo! 0997003530

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BOSS33 je napisao:

Ja i suprug imamo kredite na banci,koji su uredno otplacivani dok suprug nije prije par mjeseci otisao u mirovinu.Njegova mirovina sjeda na banku svaki mjesec, ali to je dovoljno za 60 posto rate. Zamolili smo banku da nam napravi reprogram i produlji vrijeme otplate, tako bi mogli biti redoviti u placanju. Banka nas je odbila i trazi jamca, kojeg mi nemamo.Radimo na crno da bi se prehranili jer suprugovu mirovinu uzima banka.Kako prisiliti banku da nam napravi reprogram bez trazenja jamca???I hoce li nam,kako su rekli, otkazivati kredite i slati na naplatu? Sta da radimo, vec smo ocajni od prevelikog pritiska??

 

U Zagrebu smo! 0997003530

 

Ne možete ih prisiliti!

 

Možete se pokušati dogovoriti ili malo "ucjenjivati" banku.

Vaš suprug možet otići na FINU i 2/3 primanja prebaciti na račun zaštičen od ovrhe! Na taj će način ako banka ne pristane dobivati samo 20% rate!

Ali onda ćete dugo, jako dugo ostati u takvom statusu! Ne preporučujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BOSS33 je napisao:

BOSS33 je napisao:

Hvala lijepa, pokusati cu!

 

Nista nisam napravila! Odjel naplate potrazivanja ne prima stranke a ja telefonom nisam htjela razgovarati. Dali da ipak razgovaram telefonom? Ali cini mi se da tako ne budem nista rjesila. Imate li kakav drugi prijedlog? Očajna.

 

Kakav je to Odjel naplate potraživanja koji ne prima stranke!?? Možete nam reći o kojoj banci se radi?

 

Vi ste mogli prvo i telefonski reći okvirno što Vas mući, i pokušati dogovoriti sastanak u banci!

 

Iz mojeg iskustva, u banci su mogući različiti modaliteti dogovora! Jer banci je u interesu da se naplati na bilo koji način.

 

Ako vas odbiju napišite službenu reklamaciju, a ako se onda ogluše..dajte ih u novine! Po mojem mišljenju ovdje se ne radi o generalnom stavu banke, već lijenih pojedinaca!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o zagrebackoj banci.

Odbili su nam i reprogram i produljelje kredita i moratorij. Saznala sam da je sluzba upravljanja losim potrazivanjima,na adresi radnicka cesta 80, pa cu ici u ponedjeljak tamo da vidim hoce li me primiti. A ako zaista nista ne bude islo, obratiti cu se novinama. Kojima? Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bila sam u sluzbi za naplatu potrazivanja,gdje su mi rekli da nemaju moj predmet,jer jos nije doslo do toga da ga njima salju, ali pitanje je dana. Obecali su mi da ce pogledati nas predmet, razgovarati sa nasim osobnim bankarom da bi imali uvid u povijest kredita, i da ce izvidjeti sve mogucnosti u okviru banke sta se da uciniti. Sada moram cekati njihov poziv. S obzirom, sta sam sve prosla pokusavajuci naci dogovor, sumnjam da mi budu pomogli. Vec smo dobili opomenu pred otkaz jednog od kredita,radi se o auto kreditu, gdje mi je receno da ce se oni naplatiti od osiguravajuce kuce, gdje je kredit osiguran, a onda ce osig.kuca traziti od nas ukupni preostali dug. Krasno. Budem vam pisala ponovno kada dobijem od sluzbe odgovor. Hvala na savijetima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo, cekajuci deset dana da me zovu, isla sam danas da vidim zasto nisu zvali. Naravno, nisu ni razmisljali o meni,a kamoli da me zovu. Sa sasvim drugim osobama sam razgovarala i morala objasnjavati od pocetka. Vec nam je jedan kredit otkazan i nalazi se kod njih. Rekli su mi da mogu razgovarati samo o tom kreditu,da bi nasli neko rjesenje da se ne ide na tuzbu. Ali za ostale kredite se moram obratiti u poslovnici banke, da oni nesto naprave. Cak su mi savjetovali da idem u drugu poslovnicu. Sta cu ja sada obilaziti poslovnice, a dugovi ce se gomilati i dolaziti na naplatu, to nema smisla. Jos uvijek mi nije jasno da banka ne zeli nista napraviti da bi se krediti mogli vracati. Dali da nastavim moliti drugu poslovnicu ili imate za mene neki drugi izlaz??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BOSS33 je napisao:

Evo, cekajuci deset dana da me zovu, isla sam danas da vidim zasto nisu zvali. Naravno, nisu ni razmisljali o meni,a kamoli da me zovu. Sa sasvim drugim osobama sam razgovarala i morala objasnjavati od pocetka. Vec nam je jedan kredit otkazan i nalazi se kod njih. Rekli su mi da mogu razgovarati samo o tom kreditu,da bi nasli neko rjesenje da se ne ide na tuzbu. Ali za ostale kredite se moram obratiti u poslovnici banke, da oni nesto naprave. Cak su mi savjetovali da idem u drugu poslovnicu. Sta cu ja sada obilaziti poslovnice, a dugovi ce se gomilati i dolaziti na naplatu, to nema smisla. Jos uvijek mi nije jasno da banka ne zeli nista napraviti da bi se krediti mogli vracati. Dali da nastavim moliti drugu poslovnicu ili imate za mene neki drugi izlaz??

 

 

Žao mi je vaše situacije, ali to Vam je nažalost vodeća banka u hrvata!

 

Da, imate kredit u nekoj manjoj i fleksibilnijoj banci...već bi to riješili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija