Jump to content

Ovršni prijedlog radi pljenidbe imovine ,help !


zabrinuta25

Preporučene objave

Pozdrav svima ,imam veliki problem ....dužna sam dinersu 12500 kn od 2009 godine ,i prekjuče mi dođe OVRŠNI PRIJEDLOG RADI PLJENIDBE IMOVINE,dali to znači na plaću s obzirom d aimam redovita primanja ili nešto drugo ,molim pomozite,imam stari auto ,koliko sam shvatila prvo sjedaju na plaću ,ali malo me zabunjuje ta pljenidba imovine i nigdje se ne spominje plaća

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zabrinuta25 je napisao:

Pozdrav svima ,imam veliki problem ....dužna sam dinersu 12500 kn od 2009 godine ,i prekjuče mi dođe OVRŠNI PRIJEDLOG RADI PLJENIDBE IMOVINE,dali to znači na plaću s obzirom d aimam redovita primanja ili nešto drugo ,molim pomozite,imam stari auto ,koliko sam shvatila prvo sjedaju na plaću ,ali malo me zabunjuje ta pljenidba imovine i nigdje se ne spominje plaća

 

Pretpostavljam da ste dobili Prijedlog ovrhe opčenito na imovini ovršenika na temelju vjerodostojne isprave? Ovrhovoditelj se nakon što ovrha postane pravomočna (ukoliko ne uložite prigovor) naplačuje sa osnove Vaših primanja te ukoliko se nemože naplatiti na taj način traži promjenu sredstva ovrhe na pokretnine.

Na prijedlog ovrhe imate pravo prigovora u roku 8 dana od primitka istoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zabrinuta25 je napisao:

Puno hvala na odgovoru Dakle bez obzira što nije navedeno na rješenju da je ovrha tj zapljena imovine / plaća ,oni prvo sjedaju na plaću 1/3 plaće ili cijelu ? I dali obavještavaju da je zapljena na pokretninama ?

 

Prvo će probati sprovesti ovrhu na novčana primanja, mislim da morate otići na FINU da popunite neki obrazac i otvorite drugi račun na koji će sjedati dio primanja koji nesmiju dirati ovrhom. Ima dosta tema o tome na forumu pa malo pročitajte.

 

Kod zaplijene pokretnina sam samo jednom doživio da je sud poslao obavijest o promjeni predmeta ovrhe, većinom neobaviještavaju posebno već sudski ovršitelj dolazi nenajavljeno, ako Vas prvi put nenađe kod kuće tek onda sud šalje zaključak u kojem piše kada će ponovno doći na zaplijenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zabrinuta25 je napisao:

Da to je to ,općenito na imovini piše i da platim u roku 8 dana ako ne onda se određuje ovrha općenito na imovinisve do potpunog namirenja.Dakle na sljedećoj plaći mogu očekivat početak naplate

 

Ukoliko u roku 8 dana od primitka Ovršnog prijedloga ne pondesete prigovor ovrha če postati pravomočna i očekujte pljenidbu dijela primanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija