Jump to content

ometanje policije


anonimno

Preporučene objave

Mom prijatelju su policajci pronašli nešto droge i odveli ga na ispitivanje. Pri ispitivanju su ga pitali kako je nabavio. Nakon nekog vremena on je popustio, te rekao ime nekog poznanika koji zapravo nije diler niti se bavi takvim stavrima. Uzeli su i broj moba i telefona tog pozannika i njegov broj moba. Kada su ga pustili, prijatelj je nazvao poznanika s svog moba. Da li sada policija može teretiti mog prijatelja za ometanje policije jer oni mogu uzeti ispise i vidjeti da ga je on zvao nakon što su ga pustili? Da li ga mogu otpužiti za davanje lažnih informacija? Ispitivanja u policiji nisu provođena pred odvjetnikom. Ako mogu, šta ga očekuje. Da li mu treba odvjetnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On će dobiti ( najvjerovatnije ) prijavu za posjedovanje one količine koja je od njega oduzeta, a za to što je poznaniku natovario na vrat probleme, odgovarat će njemu, naravno ukoliko krim. obrada ne pokaže da tu ipak ima nešto... pa u konačnici još nije sigurno na koji način će policija iskoristiti njega za daljnji postupak. Može biti i svjedok u postupku protiv ovoga, ovisi...

Nije mi jasno zašto je rekao ime nekoga tko nema ama baš nikakve veze s drogom?! Da se mrze, nisu u dobrim odnosima i sl. bilo bi jasno da mu hoće natovariti policiju na vrat bezrazložno, ali to nije jer ga odmah naziva i obavještava što je bilo...

Za postupak u slučaju posjedovanja droge nije obvezna obrana po odvjetniku, ali niko mu ne brani da si ga uzme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto je to napravio nezna ni on sam. Bio je zbunjen. Veli da je tad bio pod utjecajem droge, prestrašen, te da se niti nesjeća točno što je bilo. Sada je u frci (krivnja i zakon). Boji se da ga se može optužiti za davanje krivih informacija, a naravno budući da mu se javio i za ometanje policije. Poznanik se zaista nebavi takvim stvarima, te je sigurno da policija neće ništa otkriti. Ukoliko, a bude, policiska istraga dokazala da se poznanik nebavi drogama da li se boji s razlogom? Da li bi on trebao otići na policiju (inspektoru) i reći da je dao krivu informaciju i objasniti kako je došao do droge? On želi ispraviti ovo što je napravio i sad ga muči da li da miruje (ne radi ništa) ili da poduzme nešto. Što bi ste mu vi savjetovali da napravi?

Uglavnom, poznaniku se nemože ništa dogoditi jer se time nebavi, da li se mom prijatelju išta zbog ovoga može dogoditi, osim posjedovanja?[

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Da ti kazem odmah, onako seljacki da me razumjes bez suvisnog prenemaganja. Neda ti se bas sad puno napravit oko toga, frend ti je "kuhan i pecen", takva nam je murja i dobro znaju koje metode ce koristit i kako i na sto ljudi pokleknu. Doci ce ti na posao, bla bla, starci ,zena, cura, uvjek nadju gdje te boli.

U jednoj celiji, u jednom zatvoru u RH pise na zidu : "brani se sutnjom, neces pogrijesiti!" i tu ti je jedan neuki zemljak sazeo i napravio rezime svega !!!

Dakle : policija ti nije prijatelj i nikad im ne vjeruj koliko god ti se OK u to vrijeme cinili jer oni su gadovi. Nema sanse da sad povuces taj iskaz, jer ako dobro mislim , svoju izjavu si potpisao uz prisustvo odvjetnika. Dakle, od tog tvog potpisa pocinju sva sranja. Sve ono prije je bio neformalni razgovor, sto znaci da si mogao reci da si ekipa s Pablom Escobarom i da si radio za njega, al dok ne potpises ne mogu ti nista.

Ne treba padati na njihove represije, sjedi fino tamo, smiri se, nek oni pricaju sta hoce, ti uopce ne moras razgovarat s njima o nicemu, pa niti o tvojoj baki koja pati od dijabetesa.

Ako ti nude clanak 173.8. Kz-a to ti isto nista ne vrijedi jer si oslobodjen samo u slucaju da si bio clan zlocinacke organizacije (ne pise, al tako je) pa si bitno pridonjeo u rjesavanju kaznenog djela. Znaci nema te fore sa stavkom 8. tako da pisi propalo.

Nitko se nikad nije zajebo jer je sutio, to reci prijatelju i zapamti sebi, onako za svaki slucaj.

Onda udje unutra ko druker, a takve ovi unutra ne vole, pa eto njima nove zabave. Svako proplace prvu noc.

Ne zelimrusit moral i nadu, al na kraju kao da te ubace u "masinu za mljevenje mesa" i povratka nema, prve iskaze jetesko pobit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodine uvazeni i dragi,

Ako netko nekoga tu sudi, to je definitivno murja i nase pravosudje. Dakle ja ne sudim nego prosudjujem na temelju mnogih, mnogih iskustava koja (ne znam po cemu zakljucujete, da bi trebala biti bas moja ?!?)

Plavci su mozda oni New Yorkski, al ovi ovdje su banda koja zivi svoj posao 0-24 i druzi se poslije posla sva ekipom iz smjene u obliznjoj kafani, na travarici su rodjeni. Oni po zakonu nisu u stanju niti privest covjeka, a sto je najgore, nikome za svoju neprofesionalnost niti ne odgovaraju. Jer ovaj iznad njega je isto toliki panj ko i ovaj sto nezna i krsi svoje ovlasti.

Vjerujem takodjer da koji put ne spavaju dugo u noć misleci koga su i kako spakirali, kome su smjestili, TKO IM JE MOGAO ZAMJERITI ???

Jer na kraju krajeva, pretpostavlja se da i ti ljudi imaju obitelj.

Najtuznije je to sto bolje pamte datum izlaska iz zatvora nekog kriminalca od datuma rodjenja svoje slatke plave curice sa loknicama i uzasno dugim trepavicama.

Hranit se tudjom nesrecom (premda je njihova jos veca, al to ne znaju), davati si za pravo da se "igraju Boga ?".

Gospodine moj dragi, dug je zivot, a dvojbe unutar sebe jos su duze.

A neki ljudi su jednostavno zlopamtila, i jos vaznije : oni u zivotu stvarno vise nemaju sto za izgubiti. I bas ih briga za konsekvence. I spavat ce mirno usprkos svemu.

 

Sa stovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija