Jump to content

ovrha regresno potraživanje - zastara


Otto

Preporučene objave

Dobio sam rješenje o ovrsi u vezi regresnog potraživanja, koje je u cijelosti i uredno podmireno.

Postoje sve uplatnice!

Cifra je identična onoj na nagodbi o plaćanju na rate koju sam potpisao.

U kontaktu s osiguranjem rečeno mi je da postoji još neki dug zbog toga što je naknadno isplaćena određena svota novca jednom od oštećenih. Isplata je bila 2005.

Nikada nisam dobio nikakav zahtjev ili potraživanje za tu cifru, nego sam jednostavno nastavio uplaćivati potpisani dogovor.

U daljnjem tijeku razgovora s prestavnikom osiguranja rekao je da je došlo do greške u predmetu ovrhe i da je predmet ovrhe trebao biti taj iznos isplaćen 2005. godine.I da će povući ovrhu.

Nije li to potraživanje u zastari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otto je napisao:

Dobio sam rješenje o ovrsi u vezi regresnog potraživanja, koje je u cijelosti i uredno podmireno.

Postoje sve uplatnice!

Cifra je identična onoj na nagodbi o plaćanju na rate koju sam potpisao.

U kontaktu s osiguranjem rečeno mi je da postoji još neki dug zbog toga što je naknadno isplaćena određena svota novca jednom od oštećenih. Isplata je bila 2005.

Nikada nisam dobio nikakav zahtjev ili potraživanje za tu cifru, nego sam jednostavno nastavio uplaćivati potpisani dogovor.

U daljnjem tijeku razgovora s prestavnikom osiguranja rekao je da je došlo do greške u predmetu ovrhe i da je predmet ovrhe trebao biti taj iznos isplaćen 2005. godine.I da će povući ovrhu.

Nije li to potraživanje u zastari?

 

Pretpostavljam da ste dobili ovrhu na temelju ovršne isprave (pravomočna sudska presuda ili nagodba)?

Ukoliko za taj dodatni iznos za koji Vas sada osiguranje tereti nemaju pravomočno sudsko rješenje ili nagodbu potpisanu od Vaše strana potraživanje je u zastari. Predlažem da na ovrhu podnesete žalbu bez obzira što Vam je djelatnik osiguranja redako da je to greška i da če povuč ovhu i obavezno priložite fotokopije uplata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rješenje o ovrsi je donešeno na temelju nagodbe koju sam potpisao s osiguranjem, jer je identična cifra u pitanju.

Nikada me nitko nije niti obavijestio o tim dodatnim troškovima jer su vođene navodno kao zasebni slučajevi.

Žalba s preslikama nagodbe, obavijesti o regresnom potraživanju i naravno, preslikama uplatnica je poslana na adresu javne bilježnice koja je donijela rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otto je napisao:

Rješenje o ovrsi je donešeno na temelju nagodbe koju sam potpisao s osiguranjem, jer je identična cifra u pitanju.

Nikada me nitko nije niti obavijestio o tim dodatnim troškovima jer su vođene navodno kao zasebni slučajevi.

Žalba s preslikama nagodbe, obavijesti o regresnom potraživanju i naravno, preslikama uplatnica je poslana na adresu javne bilježnice koja je donijela rješenje.

 

Vidim da se ovdje radi o Ovrsi na temelju vjerodostojne isprave koju ste primili od JB jer očito nagodba nije bila sastavljena kao javnobilježnički akt pa samim time nije ni ovršna isprava. Potpisavanjem nagodbe ste priznali dug ali kako sami kažete isti ste otplatili. Nije mi jasno kakvi su u pitanju dodatni troškovi a da nisu navedeni u nagodbi. Dužni ste bili namiriti samo troškove navedene u nagodbi. Možda se radi o kamatama i troškovima sklapanja nagodbe ali Vi ispred sebe imate nagodbu i najbolje znate o čemu se radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno je da se radi o Ovrsi na temelju vjerodostojne isprave.

U telefonskom razgovoru s predstavnikom osiguravajuće kuće rečeno mi je da je nakon potpisivanja nagodbe, isplaćena jedna svota jednom od oštećenih, za koju sada potražuju povrat.

O toj svoti nikada nisam dobio nikakvu informaciju.

Nije riječ o nikakvi kamatama ili troškovima nagodbe!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otto je napisao:

Točno je da se radi o Ovrsi na temelju vjerodostojne isprave.

U telefonskom razgovoru s predstavnikom osiguravajuće kuće rečeno mi je da je nakon potpisivanja nagodbe, isplaćena jedna svota jednom od oštećenih, za koju sada potražuju povrat.

O toj svoti nikada nisam dobio nikakvu informaciju.

Nije riječ o nikakvi kamatama ili troškovima nagodbe!!

 

Ne razumijem kakva svota je isplačena jednom od oštečenih? Nešto mimo nagodbe pretpostavljam?

Obavezno podnesite prigovor na prijedlog ovrhe i to "prigovaram u cjelosti" te obrazložite da je iznos ovrhe plačen u cjelosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isplaćeno je HZZZO isnos troškova bolovanja. Isplata je bila vrlo brzo nakon potpsivanja nagodbe. Dakle, radi se o nekom 5 ili 6 mjesecu 2005.Podaci su to iz telefonskog razgovora s predstavnikom osiguranja.

Dogovoren je sastanak s njim da me upozna s detaljima i svojom ponudom.

Ali sve više sam siguran da je ovdje riječ o zastari potraživanja!

Može li osiguranje promijeniti (lažirati) datum isplate i pokrenuti ovrhu po tom potraživanju a unutar zastarnog roka?

Može li sud ako i kada dođe do parnice, zatražiti od HZZZO potvrdu s datumom uplate od osiguranja kao točan dokaz, jer vjerujem da se to ne da lažirati?

 

Nakon ovakve neugodnosti čovjek je spreman na sve s njihove strane!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otto je napisao:

Isplaćeno je HZZZO isnos troškova bolovanja. Isplata je bila vrlo brzo nakon potpsivanja nagodbe. Dakle, radi se o nekom 5 ili 6 mjesecu 2005.Podaci su to iz telefonskog razgovora s predstavnikom osiguranja.

Dogovoren je sastanak s njim da me upozna s detaljima i svojom ponudom.

Ali sve više sam siguran da je ovdje riječ o zastari potraživanja!

Može li osiguranje promijeniti (lažirati) datum isplate i pokrenuti ovrhu po tom potraživanju a unutar zastarnog roka?

Može li sud ako i kada dođe do parnice, zatražiti od HZZZO potvrdu s datumom uplate od osiguranja kao točan dokaz, jer vjerujem da se to ne da lažirati?

 

Nakon ovakve neugodnosti čovjek je spreman na sve s njihove strane!

 

Ukoliko se radi o dugovanju od 2005. godina nastupila je zastara potraživanja. I nije mi jasno na temelju kojeg dokumenta je pokrenut Ovršni prijedlog? Osim ako i za taj di9o niste sklopili kakvu nagodbu? Inače bi Vas za taj iznos koji potažuju trebali tužiti te tek onda mogu podnijeti Ovršni prijedlog na temelju ovršne isprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovršni prijedlog je podnesen na temelju vjerodostojne isprave, ispisa iz poslovne knjigem gdje stoji moje ime i dug s cifrom na koju je napisana nagodba.

Nikakva daljnja nagodba nije potpisivana jer jednostavno nisam ni znao za postojanje eventualnih daljnjih troškova.

Tijekom otplate kontaktiralo se računovodstvo zbog uplata rata i nitko nikada nije spominjao neki daljnji dug.

 

Bio sam na sastanku s čovjekom iz osiguranja i ona se pojavio bez ijednog dokumenta s pričom da je dao provjeriti sve isplate i da će se javit!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otto je napisao:

Ovršni prijedlog je podnesen na temelju vjerodostojne isprave, ispisa iz poslovne knjigem gdje stoji moje ime i dug s cifrom na koju je napisana nagodba.

Nikakva daljnja nagodba nije potpisivana jer jednostavno nisam ni znao za postojanje eventualnih daljnjih troškova.

Tijekom otplate kontaktiralo se računovodstvo zbog uplata rata i nitko nikada nije spominjao neki daljnji dug.

 

Bio sam na sastanku s čovjekom iz osiguranja i ona se pojavio bez ijednog dokumenta s pričom da je dao provjeriti sve isplate i da će se javit!

 

 

Rekli ste da ste po sklopljenoj nagodbi isplatili cjeli iznos ovrhovoditelju, a za što imate i dokaze tako da neče biti problema da to i dokažete. Ovrhovoditelj nemože na temelju iste nagodbe 2 puta naplačivati dug. No mislim da je tu mi bilo: čemo poslat prijedlog ovrhe i ako ovršenik ne podnese prigovor naplatiti se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija