Jump to content

obavijest o rješenju ovrhe


Otto

Preporučene objave

Dobio sam obavijest o rješenju ovrhe od javnog bilježnika u kojemu stoji da su mi poslali i rješenje o ovrsi, ali nisam pronašao u sandučiću obavijest.

U obavijesti stoji da će rješenje biti izvješeno na oglasnoj ploči OS i da protekom osam dana postaje pravomoćno.

Problem je što ne znam kada će biti istek tog vremena zbog žalbe.

Naime, tražbine po toj ovrhi su u potpunosti ispunjene i plaćene prije nekoliko godina i u skladu s nagodbom koja je potpisana!!!!

I ovrha je potpuno kriva!!!

Kontaktirao sam ovrhovoditelja i rekao je da će povući ovrhu.

Trebam li pisati žalbu ili prigovor javnom bilježniku??

 

Može li se pravomoćno rješenje o ovrsi poništiti neki aktom?

Posjedujem sve kopije uplatnica kojima je tražbina namirena i ugovor o mjesečnoj otplati!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalba protiv rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave

Članak 60.

(1) Ovršenik može podnijeti žalbu protiv rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave u roku od osam dana. Žalba se podnosi javnom bilježniku koji je izdao rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave.

(2) Žalba protiv rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave odgađa provedbu ovrhe.

(4) Javni bilježnik kojem je podnesena pravodobna i dopuštena žalba protiv rješenja koje je izdao proslijedit će spis radi provedbe postupka u povodu žalbe nadležnom sudu, koji će u povodu te žalbe donijeti odluke iz članka 63. ovoga Zakona.

Članak 61.

(1) Žalba protiv rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave mora biti obrazložena.

(2) Ako žalba iz stavka 1. ovoga članka nije obrazložena, a osobito ako se iz nje ne vidi u kojem se djelu pobija rješenje o ovrsi, sud će zaključkom naložiti ovršeniku da je u roku od osam dana dopuni u skladu s danom uputom, uz upozorenje na posljedice iz stavka 3. ovoga članka.

(3) Sud će žalbu odbaciti ako ovršenik ne postupi u danom roku u skladu s dobivenom uputom.

U slučaju da propustite rok od 8 dana za žalbu postoji institut povrat u prijašnje stanje. Prijedlog se podnosi vjerojatno isto javnom bilježniku u roku 15 dana od saznanja za propuštanje. Zajedno s njim morate i žalbu podnijeti.U zakonu stoji da pravomoćno rješenje o ovrsi nije moguće pobijati niti jednim pravnim lijekom osim gore navedenog instituta.Neka me iskusniji kolege isprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru!!

Već pišem žalbu i sutra šaljem. Valjda nisam zakasnio!

Ovrha je pokrenuta nečijom greškom jer je iznos podmiren prije nekoliko godina, pa zar bi nakon zakašnjenja i ako rješenje postane pravomoćno mogao biti ovršen unatoč uredno podmirenom dugu unutar potpisanog sporazuma?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija