Jump to content

Molim pomoć-dug za režije


Kikicaaa

Preporučene objave

Pozdrav!

Imam jedan jako veliki problem. Saznala sam da meni draga osoba ima dug prema plinari (oko 22 000kn). Zbog neplaćanja, plinara je plin isključila. Nakon isključenja, korisnik se ponovno sam priključio (nisam sigurna da li preko drugog brojila ili ponovnim odvrtanjem ventila plina) i cijelu zimu grije se na plin kao pod normalno.

 

Što napraviti da se spriječi daljnje korištenje?

 

Zanima me koje su posljedice svega toga. Koje su kazne?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naknada za neovlašteno korištenje plina utvrđuje se jednokratno, za odgovarajuću kategoriju potrošnje prema važećem tarifnom sustavu.

moguća je i kaznena prijava zbog općeopasne radnje ili ugrožavanja ljudi i imovine.

od tih 22 000 kuna vjerovatno su dio računa i zastarili jer je zastara godinu dana od dana dospijeća pojedinog računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radim u plinari....tako da evo odgovor iz prve ruke!

Takvog potrošača koji nakon isključenja ponovno koristi plin plinara nemože otkriti osim anonimne dojave,susjedi i sl.

Dugovanje koje je nastalo prije isključenja je vjerovatno već utuženo,a ukoliko se putem suda nakon 10god ne uspije izvršiti naplata ide zastara.

A i kada bi plinara utvrdila trošenje plina na crno,nema nikakve kaznene prijave nego se radi paušal za razdoblje kada se je plin trošio na crno po osnovi kako se trošilo prije dok je sve bilo regularno i tek kada stranka podmiri staro dugovanje i novi paušal kreće sa redovnim korištenjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija