Jump to content

dobio sam skrbnistvo ali bivsa odbija predat dijete


Pelikan2

Preporučene objave

Molim savjet sto da ućinim jer vrtim se u krug.

Prije 2 godine ja i supruga smoi se razisli, dugo smo se po sudu navlaćili jer smo obadvoje trazili skrbnistvo nad nasim sinom koi sad ima 4godine,bili smo otprilike 12 puta na sudu, centar za socijanu skr je davo prednost majci, sto sam ja odbijo i nism prihvaco njihova misljenja i trazio sam da idemo na nadvjestacenje u polukliniku za zastitu dijece u zagreb. Na nadvjestacenju smo bili, nadvestacenje je bilo iscrpno i opširno nakon ceg su oni donjeli misljenje i zakljucak da sam ja podobni roditelj i da oni predlazu da dijete nadalje ziviv samnom.Sud je prosle godine u desetom mijesecu donio rijesenje u kojemu stoi:

Sud je presudio

 

I. Razvodi se brak koi su sklopili tužiteljica XXXXXX XXXXX.... i tuženika XXXXXX XXXXXkoi su sklopili xxxxx

 

II.Maloljetni XXXXX XXXXX rođen xxxxxx živjet će nakon razvoda braka sa ocem XXXXXX XXXXX, dok će roditelji zajednićki obavljati roditeljsku skrb.

Majka XXX XXXXX duzna je odmah predat maloljetnog XXXXX XXXXX, pod prijetnjom ovrhe.

 

 

Još nadalje stoi da je ona meni duzna plaćat alimentaciju u iznosu 902kn sto naravno ne plaća ali to mi nije problem i to i netrazim jer ja radim i zarađujem dovolčjno da mogu sina uzdržavat. Problem je drugi taj sto ona odbija predat dijete, dijete je bilo 3 mijeseca kod mene od donošenja presude, ona ima pravo susret i viđanje dijeteta svki utorak po 2h i cetvrtak po 2h, i svaki drugi vikend od petka 18h do nedjelje 18, sto sam ja i postivo, ali problem je nastajo kad bi ga ona trebala vrtit ubiti stvarala je probleme pa sam ja moro zvat policiju , oni bi s njom obavili razgovor i ona bi dijete vratila. Ja sam se zbog tog problema obraco nekoliko puta, oni su me upucivali sudu, a sud njim, i tako u krug. Prije mijesec dana bivsa je odvela sina da bi s njim provela vikend i vise mi ga nije htjela vrtit, ja sam je u nekoliko navrata pokušo kontaktirat, ali nije se htijela javit. Kontaktiro sam policiju, oni nista nemogu ućinit, obratio sam se i centru u nekoliko navrata i rekli su mi da je jedina solucija sucka ovrha. ali znam da to nije preporućljivo zbog dijetetta. Zbilja neznam sta da radim. Pa ako netko ima svajet, il je bio u slicnom problemu da mi da savjet

Zahvaljujem se

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ne smijete čekati, može se desiti da neodgovorna majka toliko izmanipulira dijete da će ono odbijati bilo kakav daljnji kontakt sa vama i naći će vještaka koji neće željeti prepoznati takvu manipulaciju na štetu djeteta, nego će svojim mišljenjem predložiti da dijete živi sa majkom.

Vi trebate odmah, još jučer prisiliti nadležne institucije na reakciju i o tome upoznati javnost. Kad je obrnuta situacija, kad otac na ovakav način uzme dijete ne poštujući sudsku odluku onda to tretiraju kao otmicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam bio ponovono u centru za socijanu skrb, di sam po kozna koi put dao izjavu, socijalna radnica mi je rekla da je moja bivsa nedvano bila kod njih i kako je ztrazila da se meni onemoguci viđanje dijeteta, kako tvrdi da se ja ne skrbim adekvatno o dijetetu , da ja radim i nemogu cijeli dan bit s dijetetom, i dok ja radim da je dijetet tko zna gdije i skim je, i rekala je da ona nece postivat sucku odluku niti drugo stupanjsko misljenje poluklinike za zastitu dijece u zagrebu i kako mi on nece dozvolit da ja viđam dijete. Radnica centra za socijalnu skrb ju je upozorila da krsi sucko rijesenje i dijecije pravo da viđa drugog roditelja, na sto je ona rekla da ju nije briga.

 

Ja sam kao i prije demantirao sve navode bivse supruge, naravno da ja moram radit jer moram uzdrzavt sebe i dijete, moram placet stanarinu režije, sto je ubiti jasno i centru. bivsa dobro zna da dok ja radim dijete cuva moja majka 8h dnevno. Ali moja bivsa cesto odlazi u centar i navodi niz lazi, nakon ceg men centar redovito pozivo na razgovor, i svaki put to sve demantiro sa dokazima.

18.veljace. 2011 sam otiso u mijesto gdje mi bivsa zivi sa svoim izvabracni partnerom, otiso sam po dijete, pokuso sam s njom mirno razgovarat, ali je bilo nemoguce , ona je bila drska arogantna, jako neugodna, i nije mi dopustila ni da vidim dijete, pozvo sam policiju di sam narvno ceko sat vremena da dođu. dok sam ceko policiju sin je od majke trazio da ide kod men jer mi je cuo glas , sto je ona branila i rekla mu je da cu ga ja ostavit kod bake na sto joj je on reko >nece me tata ostavit kod bake< zatim mu je ona rekla da ce ga tata tuć a on joj je kroz plac reko >nece men tata tuć mene tata voli< i nastavi je plakat, a meni se vani srce slamalo, i jednostavno su mi suze potekle, cuo sam svog sina kako me kroz plac doziva a ja nsiam mogo nista ucinit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gringo je napisao:

Vi ne smijete čekati, može se desiti da neodgovorna majka toliko izmanipulira dijete da će ono odbijati bilo kakav daljnji kontakt sa vama i naći će vještaka koji neće željeti prepoznati takvu manipulaciju na štetu djeteta, nego će svojim mišljenjem predložiti da dijete živi sa majkom.

Vi trebate odmah, još jučer prisiliti nadležne institucije na reakciju i o tome upoznati javnost. Kad je obrnuta situacija, kad otac na ovakav način uzme dijete ne poštujući sudsku odluku onda to tretiraju kao otmicu.

 

znam, da ne smijem cekat ali nezna sta da ucinim.

obracam se centru,policij sudu ali nista.

jednostavno imam osjecaj da se vrtim u nekom zacaranom krugu.

 

trebam neki dobar savjet jer u centru mi govore da je sve na meni ali me ne govore sta konkretno trebam poduzet, rekli su mi da mogu podnjet ovrsni postupak ali kad sam ih pito kako i sta trebam ucinit rekli su mi da neznaju oni nisu pravnici.

za odvjetnike vise nemam novaca, jer u protekle 2 godine sam dao brdo novaca i jos sam duzan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gringo je napisao:

Pripazite da vas ne optuži za nasilje, završit ćete u pritvoru.

Roditelj koji ne može zaštititi dijete putem nadležnih institucija ima puno pravo obratiti se medijima.

zbog ceg bi me mogla optuzit za nasilje . nikad nisam bio drzak, ili nasilan, cek je nikad nisam ni verbalno napo, uvjek sam mirno pokusao s njom razgovarat.

ne kuzim kako bi me mogla optuzit za nasilje, ubiti ona vrsi neku vrstu nasilja u obitelji braneci sinu da vidi oca, a i krsi sucko rijesenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

brrrunoo je napisao:

Pozdravljam!!!!Imao sam sličan slučaj i pravnik u czss mi je napravio prijedlog za ovrhu nad djetetom i poslao u sud.

Medjutim ovi su mlako reagirali ali je majka treći dan vratila dijete na nagovor njenog odvjetnika.

--Znači-czss i policija trebaju otići s vama i postovati odluku suda..sretnoo!!

Zahvaljujem. Nisam znao da pravnik centra to moze. jucer sam bas bio u centru i socijalna radnica mi je samo rekla da bi trebo podnjet sucku ovrh.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikome u CZSSu ne bi ruka otpala da su napisali najmanje par pismenih opomena plus zveknuli mjeru nadzora nad roditeljskom skrbi, plus uputili majku kao nedobrovoljnog klijenta da se netko pozabavi psihosocijalnim radom s njom. Za to ne treba biti roditelj koji s djetetom živi.

Kad bi je pozivali svaki drugi dan ili svaki da doklepeće k njima, svaki put izrekli opomenu, uz to da joj na telefonu i doma ulijeće voditelj mjere nadzora, plus kad bi morala odlaziti redovito obaviti ono što su joj odredili (a nepridržavanje mjera koje donese nadležno tijelo za zaštitu dobrobiti djeteta je KD), velika je vjerojatnost da bi tvrdi orah krcknuo i bez drugih poteza ili paralelno s njima.

To je ono što su mogli odraditi "unutar kuće" bez puno filozofiranja. A vrijeme ide...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Nikome u CZSSu ne bi ruka otpala da su napisali najmanje par pismenih opomena plus zveknuli mjeru nadzora nad roditeljskom skrbi, plus uputili majku kao nedobrovoljnog klijenta da se netko pozabavi psihosocijalnim radom s njom. Za to ne treba biti roditelj koji s djetetom živi.

Kad bi je pozivali svaki drugi dan ili svaki da doklepeće k njima, svaki put izrekli opomenu, uz to da joj na telefonu i doma ulijeće voditelj mjere nadzora, plus kad bi morala odlaziti redovito obaviti ono što su joj odredili (a nepridržavanje mjera koje donese nadležno tijelo za zaštitu dobrobiti djeteta je KD), velika je vjerojatnost da bi tvrdi orah krcknuo i bez drugih poteza ili paralelno s njima.

To je ono što su mogli odraditi "unutar kuće" bez puno filozofiranja. A vrijeme ide...

Oni tvrde da su im ruke vezane i da je sud nadležan iako su svijesni da bivsa krsi dijecija pravas i da ubiti vrsi neku vrstu obiteljskok nasilja, samo ja sam uvjeren da ja radim to sto ona radi da ni vec bio iza resetaka.

iako su u CZSS svijesni da moja bivsa krsi prava dijetetat a pokotovo krsi nepostivanje suda nista ne poduzimaju samo mi govore da je sve an meni asli mi ne govore konkretno sta mogu poduzet, istaina je da oni svaki put naprav e zapisnik, koi dadnu i jedn primjerka meni naravno koi oni ovjere, ali sto ja mogu dalje postupit. Sta tocno mogu zatrazit od centra da poduzmu vezi moje bise.

zadnji put kad je bila u cebtru izjavila je niz lazi protiv mene, ko o nebrigi dijeteta i slicno sto u centru rekli da to nije istina i da su oni bili nekoliko puta kod men i sve je u adekvatnim uvjetima i ne sumnjaju u moju kvalitetu oko skrbi dijteta, cak su rekli da sam ja među rijetkima koi se tako dobro brine o dijetetu i da jako dobeo prepznajem dijetetove potrebe, da je dijete jako vezano uz mnene da sam izgradio privržnost s dijetetom , da prihvacam savjete, i da sam susretljiv. ali meni se cini da to ubiti nikud ne vodi. neznam sta da ucin osim da podnesem ovrsni postupak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pelikan2 je napisao:

neznam sta da ucin osim da podnesem ovrsni postupak

Prihvatite savjet forumaša, sud je ipak instanca koja bi to mogla riješiti adekvatno.

 

U međuvremenu, CZSS je mogao, da ne kažemo i trebao reagirati, obzirom da im je poznato da postoji odluka suda o povjeravanju djeteta na zajednički život vama, a da majka odbija predati dijete.

Naime, sud je odluku donio prema onome što smatra da je na dobrobit djeteta. Ujedno, roditelji imaju pravo na roditeljsku skrb, a prema čl.91 ObZ-a nju čine odgovornosti, dužnosti i prava roditelja, s ciljem zaštite dobrobiti djeteta, osobnih i imovinskih interesa. Kako god se okrene, zaštita dobrobiti djeteta nije ponašati se suprotno odluci suda koja je donesena u skladu s mišljenjem o djetetovoj toj istoj dobrobiti.

 

Čl. 109. kaže da će CZSS upozoriti roditelje na pogreške i propuste u skrbi i odgoju djeteta i pomoći im da te pogreške i propuste uklone, a može ih uputiti u savjetovalište ili školu za roditelje. Ako za izricanje mjere upozorenja (usmenog i pismenog) ili/i upućivanje u savjetovalište nije dostatna majčina pogreška i propust u skrbi o djetetu kad postupa suprotno odluci suda, onda...

 

Kad su pogreške/propusti učestali i viševrsni, mjera nadzora nad roditeljskom skrbi jer korak koji se određuje u trajanju najmanje 6 mjeseci. A nije baš da je jednom odbila postupiti prema odluci suda. Odluku je sud, ponovimo, donio radi dobrobiti djeteta (dužnost skrbiti o njegovoj dobrobiti nije susjedova nego roditeljska), a ne radi tadašnje konstelacije sazvježđa ili biometeorološke prognoze.

 

Prijedlog ovrhe radi predaje djeteta može podnijeti roditelj s kojim će dijete živjeti, ali može i CZSS kojemu je posao brinuti o dobrobiti sve dječice iz papira koje premeću.

Zbrojivši sve zajedno, zbilja nije jasno u čemu su im to sve vezane ruke, a još je manje jasan taj osjećaj da im ih je netko nečim baš tako jako... svezao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neželim nikog uvrijedi jer to mi nije namjera ali iz iskustav znam da su majke nekako zasticenije i da je centar nevojlna reagirat kad je u pitanju majka, jer njihovo vjerovanja je da je dijetettu ipak potrebnija majka, i da je dujetetu bolje uz majku , neovisna kakva je majka, iako imamo drugo stupanjsko misljenje to jest nadvjestacewnje u poluklinicic za zastitu dijece u zagrebu da sam ja podobni kao roditelj , i da se mni dijtet povjeri na odgoj i cuvanje, a to je potvrdio i županiski sud. Napista cu tocno sto pise u rijesenju, ai u nalazu i misljenju poluklinike . da vidite tocnije o cemu se radi.

 

ja samo zelim svom sinu biti dobr otac i zelim se brinut o njemu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisao sam ovrsni postupak i poslao u sud, sad cekam odgovr od njih nadam se da ce urodit plodom jer neznam sta vise da radim , klinca nisam vidio skoro 2 mijeseca, dansa sam se ponovo obratio CZSS uvezi toga ali oni su mi rekli da nista nemogu , i da su sve prosljedili Đakovu jer moja bivsa zivi na područiju đakova.

toliko sam pozelio sina da... iskreno kad ga se sijetim a sjetim ga se cesto jednostavno mi suze krenu , navecer zaspem misleci na njega a ujutro se budim s mislima na njega. zovem je cesto ali ne zeli mi se javit, zelim samo cut sina, saljm joj sms ali mi ne odgovara.

 

Poludit cu!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li išli razgovarati sa sucem koji je donio odluku (mislim na općinski sud), i moliti da napiše nalog za ovrhu što prije?

 

Oni su u stanju donijeti rješenje o ovrsi u roku 24 sata. Tad ovrhovoditelj stupa u kontakt s nadležnim CZSS i s Vama, te svi zajedno idete te ovrhovoditelj uručuje rješenje o ovrsi a Vi ili netko od CZSS preuzimate dijete. Svakako dolazi i netko od policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo me ponovo i zamolio bi za savjet. Ovako bivša mi je u petak poslala poruku oko 18h da ako hoću mogu doč po sina da provede samnom vikend. Znaći nakon 2 mijeseca je odlučila da mi dadne sina na vikend. Naravno ja sam odma otišao po njega, jer sam ga poželio nisam ga čio ni vidjeo 2 mijeseca jer mi je ona onemogućavala. Kad sam ga preuzeo dijete je bilo bolesno, imalo je temperaturu, poromukao, strašno je kašljao, cjelu noć sam probdjeo skidajuci mu temperaturu, hvala bogu sad je dobro.

a bivša iako je znala da je dijete bolesno jer mi ga je takvog dala nije nikao zvala da pita kako je, dans mi j eposlal poruku pita u koliko sati ču dijete dovest, naravno ja ga ne paniram vratit jer ja imam rijesenje u kojem stoi da se dijete dodjeljuje meni na odgoj i ćuvanje.

Kako u rijesenju stoi ona ima pravo viđat dijete svski utorak i četvrtak po 2h i svki drugi vikend od petka do nedjelje, mne zanima dal ja mogu tražit da ona s dijetetom provede vrijem uz naznoćnost mene ili neke treće osobe jer znam da je u stanju da ponovno napravi da ga odvede i nevrati ga.

Nadam se da ste me razumjeli sta pitam i zahvaljujem na svakom dobrom savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

poštovasni molim sve koi mi mogu savjetom ili bilo kako pomoč.

Kao sto sam već reko razveden sam , dijetet je pripalo meni, bivša ga im apravo viđat svaki drugi vikend, ja joj ga uredno predam ali kad ga ja trebam preuzet u nedjelju nastaju problemi jednostavno ga neželi vratit, izmanipulisala je dijetetom tako da dijet plaće kad dođem po njega, vrijeđa me pred dijetetom , jednostavno sve radi na štetu dijeteta . obratio sma se nekoliko puta centru, pozvali su nas obadvajo na razgovor, di je ona izrićito rekla da se ona neće držat riješenja i da ga neće poštiva, rekal je da mi neda dijetetovu zdrastvenu na što ju je centar upozorio ali ona je rekal da je nitko ninašta nemnože prisilit, svaki put kad dođe vikent i kad dijete odvede ja imam strahove da će opet otežavat i da ga neće htijet vratit a to se desilo i danas jednostavno je odbila vratit dijete, policiju ovog puta nisma htio zvat zbog dijeteta jer skodim samo svom sinu a ona nemisli na njega i njegovo psihićko stanje. dijete ima 4 godine i sve razumije, što da radim, kome da se obratim, dal mogu zatrazit da joij se ogranići viđanje u smislu da ga može doć vidjet na par sati i to uz nadzor jer manipuliše dijetetom. Molim vas pomozite me jer sam oćajan. molim vas sve koi mi mogu pomoć da mi pomognu jer vise neznam štaću. to trpim već 2 godine, dok je ona imala privremenu skrb ja sam imo pravo na viđanje isto je onemogućavala viđanje, i stvarala probleme, sad kad ja imam riješenje da dijete živi samnom ona opet otežava, centru se obraćam ali nista. kažu da cine sve sto je unjihovoj moći, ja samno znam da ja radim to da bi već bio iza rešetaka ili bi dobio zabranu viđanja dijeteta. molim vas pomozite jer sam jako ocajan i gubim strplljenje i živce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Popišite situacije (kojih se sjećate, a bolje ako imate evidentirano) kad ste se obratili CZSSu- a upravo radi majčinih izjava da nema namjeru poštivati odluku suda, upućene i vama i djelatnicima CZSSa (da bude poznato da situacija nije "nemamo pojma o tome"). Uputite pisamce CZSSu i svakako se držite preporuka koje naši forumaši tako često ponavljaju: osobno+urudžbeni broj na kopiji ili preporučeno.

"Podsjetite" ih tim putem i na ovrhu (+ cijeli urnebes između).

E, potom bi bilo korisno izmijeniti odluku o susretima i druženjima na način da budu pod nadzorom stručne osobe, dok se majka ne ustabili i prihvati da je sud povjerio dijete vama, a zajedno ćete sudjelovati u njegovom odgoju (ako bude htjela u njemu pravilno sudjelovati i ona)... Obzirom da će u tome opet sudjelovati i CZSS, prethodnospomenuti papirići neće biti naodmet, dapače...

 

Doduše, CZSS bi je mogao malko skockati i nadzorom nad roditeljskom skrbi. Nije im pala na pamet takva mjera: žena kaže da nešto jako bitnog... neće, a oni gledaju u listić kraj prozora umjesto aktivno raditi s njom nad roditeljskom skrbi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas sam već po koi zna put bio ponovo u CZSS radi sinošnjeg događaja, rekli su mi da oni nemogu nista poduzet da se moram obratit sudu i polici, gospođa mi je rekal da oni ćine sve što je u njihovoj moći , da će uvest mjeru nadzora nad nama oboma, meni nije jasno zasto nadamnom se uvodi mijera nadzora kad sam ja suradan i prihvaćam sve što oni predlažu. Nakon nekoliko minuta dotićna mi je rekla da joj je mučno više našeg slućaja i moje bivše, da kad god ju nazove da moja bivša preko telefona ju izvrjeđa i bude neugodna, onda možete zamislit kao se tek ponaša prema meni i to još pred dijetetom, a sad ga je i izmanipulisala.

Želim napravit sve što je u interesu dijeteta jer ono mi je najvažnije, ali vrtim se u nekom zaćaranom krugu od kojeg mi je muka, neznam kome više dase obratim. Obratio sam se i polici , gospođa koja vodi slućaj rekla je da je upoznata sa situvacijom, kontaktirala je centar, i sve su joj obajasnili i rekla je da se bivšoj mora stat na kraj jer ona vrši nasilje nadamnom i nad dijetetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jedno pitanje, pošto mojo bivša neželi mi vratit dije a ja imam pravomoćno riješenje da je dodojeljeno meni, dali to znaći da je ona izvela neku vrstu otmice dijteta, dali je mogu optužit za otmiccu, jer i centar i policija su je kontaktirali ali ona je rekla da ga neželi vratit.

 

Još nešto dal mi netko može pomoć napisat ovršni postupak, jer su mi u centru rekli da jedino tako mogu vratit dijete. molim vas pomozite mi.

zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vaše ime prezime adresa

 

Ovrhovoditelj:vaše ime prezime adresa

Ovršenik: ime prezime adresa bivše

Molim biti oslobođen plaćanja sudske pristojbe

 

 

Općinski sud u ........(nadležni sud prema prebivalištu djeteta)

 

Prijedlog za ovrhu u odnosu na rješenje Općinskog suda u......od...........(datum kada je izdano)poslovni br:.........

 

prepisujete s rješenja da je sud dana......donilo rješenje da se mlt...........(ime, prezime,u dobi od)povjerava ocu(ovdje ovrhovoditelju)na zajednički život, dok su majci(ovdje ovršeniku) određeni susreti i to...........(način odvijanja susreta kako piše u rješenju)

 

Iako je gore navedeno rješenje postalo pravomoćno dana(vidite na rješenju imate pečat o pravomoćnosti); ovršenik tj. majka djeteta odbija ovrhovoditelju predati zajedničko mlt. dijete kako bi isti ubuduće sukladno navedenom rješenju živio zajedno s ovrhovoditeljem .

 

Dokaz: sve što smatrate da može biti korisno,ako ste pismeno prijavljivali CZSS PU onda kopirati te dopise, zapisnike, službene zabilješke....koje dokazuju da majka odija predati dite.

 

 

Ovrhovoditelj je do sada iskreno vjerovao da će ostvaritidjetetovo i vlastito pravo na zajednički život , bez ovršne- prisilne mjere, ali u tome ne uspijeva iako je u nekoliko navrata tražio pomoć od nadležnog CZSS, PU....koji su ga ujedno i uputili na pokretanje ovrhe.Svjestan traumatičnih posljedica po samom djetetu, ovrhovoditelj je prisiljen takvu mjeru tražiti od Suda zbog upornog odbijanja ovršenice da istom preda zajedničko mlt. dite,a sve vodeći se prvenstveno zaštitom interesa i dobrobiti MLT........

slijedom navedenog, predlaže se sudu da donese slijedeće:

Rješenje o ovrsi:

1/na temelju pravomoćne presude Općinskog suda u.....od.....(datum kad je izdano) posl. br:radi ostvarivanja odluke s kime će mlt.........nastaviti živjeti, određuje se ovrha:

Tako što se nalaže ovršeniku da odmah a najkasnije u roku od tri dana od dana primitka ovog rješenja preda mlt. zajedničko dite u svrhu zajedničkog života sa ocem- ovrhovoditeljem

2/ukoliko ovršenik navedenu obvezu ne izvrši sud joj temeljem čl.16. u svezi s čl.232. st.2. Ovršnog zakona prijeti novčanom kaznom u iznosu od 20000;00kn

3/ako ovršenik ne postupi sukladno obvezi, sud će joj na prijedlog ovrhovoditelja izreći novčanu kaznu kojom joj je zaprijetio i zaprijetiti joj novom novčanom kaznom u većem iznosu od ranije određenog.

 

Predlaže se Sudu donijeti odluku, odnosno tražiti asistenciju od strane djelatnika CZSS u...... i djelatnika PU.........tijekom predaje mlt. djeteta ovrhovoditelju.

 

 

U......., datum ovrhovoditelj,

potpis

 

 

dopis napisati u 3 primjera jedan ostaje vama s pečatom kada je zaprimljen na sudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kaznena prijava protiv majke djeteta zbog:

 

1. nepoštivanje odluke suda,odnodno spriječavanje i neizvršenje mjera za zaštitu mlt. djeteta (čl 215. st.1. Kaznenog Zakona); st. 2. se odnosi na djelatnike CZSS koji su u vašem slučaju propustili bilo što napraviti sukladno ovlastima

2.Otmica - čl. 125. st.1 i st.2.

- czss prijaviti otmicu djeteta(protupravno zadržavanje) te tražiti od njih hitno poduzimanje mjera(tražiti kopiju zapisnika s uruđbenim brojem)

-otići na PU prijaviti majku djeteta, tražiti da se o tome napravi službena zabilješka

-otići na dorh i kazneno prijaviti majku djeteta

od suda (možda i predsjednika suda) tražiti rješavanje ovrhe u što kraćem roku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem se na savjetu. centru sam se obrati vezano uz to oni su rekli da oni nemogu apsolutno nista učinit, ona vec nekoliko puta to radi znaci odbija vratit dijete kad bude kod nje za vikend ali uvjek sam nekako uz policju i razgovor uspio to rijesit ali ovg puta nista. na polici sam bio i oni ce pokrenit neki postupak, ali mne zanima kako ja sad mogu vratit dijete, jer sto duze dijte bude kod nje to ce veca steta bit napravljena.

kad sam se centru bio obratio nisu htijeli napravit cak ni zapisnik, rekli su mi samo da je njima vise mucno od naseg slucaja i moje bise jer moja bivsa, slozili su se da je ona nesuradna , da stvara problem na stetu dijeteta , da vrijađa mne a i dijelatnike centra i opet nista ne poduzimaju. znaci to nije prvi puta da ona odbija vratit dijete i svki put sam se obratio centru i nista nije poduzeto, navodno sad ce uvest mjeru nadzora . ali bivsa radi sto hoce i samovoljna je i ne postiva zakon, na neki nacin vrsi nasilje nadamnom i nad dijetetom, ja sam vise toliko ocajan da nezna sta da radim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CZSS je dužan napraviti službenu zabilješku, zaštiti prava i interese djeteta, poduzeti sve korake sukladno ovlastima za zaštitu djeteta; pa su imali mogućnost upozoriti majku usmeno, pa pismeno, odrediti nadzor nad izvršavanjem roditeljske skrbi,uputi roditelje(majku) u savjetovalište, prijaviti majku zbog ovoga što čini djetetu(općinskom DORH), obavijestiti sud....ukratko njihov nerad se zove "neobavljanje službene dužnosti"(kazneno djelo mislim da je kazna od 1 -3 godine zatvora).

 

ubuduće možete s njima komunicirati pismenim putem(napišete dopis u 2 primjera odnesete u njihov protokol-prijamna kancelarija, tražite da zaprime dopis na način da pečatiraju oba, napišu urudžbeni broj i datum zaprimanja, te jedan primjerak ostaje vama a drugi njima).

 

Koliko dugo je dite kod majke??koliko dugo niste vidili dite??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sad ga nisam vidio 5 dana, ali vec se to jednom desilo, pa ga nisam vidio 2 mijeseca, ona je u centru rekla da ja ne zelim da dođem po dijte i da necu dijte sto je cista laz, ona mi je branila i njen sadasnji izvabracni partner. iako sam se obraco centru nisat nije bilo postignuto a onda je ona odjednom sama javila da dođem po dijete, pa je mali bio kod mne ali kao sto sam reko ona ima pravo viđanja, svaki drugi vikend i ja to ispostujem iako znam sta ce bit, svaki put ona ga uredno preuzme ali kad ga treba vratit stvara probleme, stvar je jako komplicirana, u centru su mi rekli da ce sad uvest mjeru nadzora, i da ce bit prisutna 3 osoba kad ona preuzim adijete i kad ja idem po njega, ja se tome ne protivim. Centar ju je nekoliko puta upozoravo na to sto cini ali ona jednostvano ne reagira, stvar je u tom sto ona zivi na područiju Djakova a ja slavonskog broda pa onda kazu u centru da je to malo otezavajuce jer su u "igri" dva centra.

Jucer kad sam otisao u centra i kad sam reko sto se desilo rekli su mi da oni nemogu nista i da je sve na meni, da bi ja trebo podnjet ovrsni postupak ali napomenuli su mi da to nije dobro za dijte da ce dijte imat traume i slicno jer ce se majci na silu oduzet dijete, oni jako dobro znaju kolko sam ja emotivno osjetljiv na dijte i da jako puni mislim na njega i da zelim napravit sve u dobrobit dijteta, prije nego sam njoj dao dijte taj vikend cuo sam se s centrom i rekosam im da se boim da bi moglo bit opet isto na sto su mi oni rekli da ne zakljucujem unaprijed da ja nemogu znat sta ce se desit i nakraju s edesilo ono ceg sam se bojo, kad sam im se obratio i reko st se desilo socijalna mi je rekla da joj je mucno vise od naseg slucaja i moje bivse , mene zanima dali ima neka druga ustanova kojoj bi se mogo obratit.

bivsa je imala privremenu skrb nad dijtetom dok se ne okonca razvad, ja sam imo pravo na viđanje svaki drugi vikend sto sam i cinio i uredno ga vraco jer sam postivo slovo zakona, ali i tad su postojali problemi, ona mi je otezavla viđanje dijetea, uvjek je nalazila neki razlog da mi ga nebi dala, ili je bolestan, ili su na putu, ili mi ga jednostavno nije htjela dat i tad sam se obracao centru ali nista, i kad sam na dijtetovom licu i glavi uocio ozljeden uho sivano, masnice i na jednoj starni lica i na drugoj,ja sam sve to sliko i slike odnio u centar da bi me socijana jednostavno odpilila nije ni pogledala slike, obratio sam se i centru u djakovo oni su rekli da ce poslat policiju da se utvrdi sto se deslio , kad sam sutridan ponovno nazvo CZSS djakovo da pitam dal su provjerili gospođa mi je rekal da je policija bila i da na dijtetu nista nisu uocili , da nisu vidjeli nikakve ozljeda, ja sam bio zaprepstemn u ruci drzim slike koje dokazuju da dijte ima ozljede a oni tvrde na na dijetetu nista nisu vidjeli, te sam slike poslje odnio i na sud, i kad je sutkinja upitala prestavnicu centra dali je ona za to zanla ona je rekal da nije a ja joj nosio slike i stavio na stol. kazem to je jako jako komplicirano i neznam kako ce sve to na karju zavrsit jer i ja polako gubim snagu i zivce jer se vrtim u nekom zacaranom krugu, a samo zelim pomoc svom dijeteu. i bit uz svoje dijte i odgajat ga da bude covjek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nadležan bi triba biti sud, centar i PU prema prebivalištu djeteta. što znači ako je dite prijavljeno u SB, onda je taj czss,PU i sud nadležan ili obrnuto...

što se tiče razgovora sa czss ponavljam: samo pismeno,urdžbirati i sačuvati kopiju svakog vašeg dopisa njima...

svaki put kad krenete po dite nakon što ono bude kod majke radi susreta, povedite sa sobom 1 svjedoka.ukoliko majka odbije predati dijete tražite putem telefona na 92 da pošalju 2 djelatnika koji će na licu mjesta sačiniti službenu zabilješku(pri tome pozivati se na pravomoćnu presudu koju imate da je dite povjereno vama na zajednički život, te na protokol o postupanju policije u slučaju nasilja u obitelji, odnosno na zakon o zaštiti od nasilja u obitelji).ukoliko policajci iz nekog razloga odbiju doći otiđite u policijsku postaju sa svjedokom i dajte službeniku izjave o tome da majka odbija predati dite tj. da protupravno zadržava dite.

svaki put obavijestite i CZSS pismeno(ili s povratnicom ili s urudžbenim brojem i pečatom ) o tome. na kraju svakog dopisa tražite njihovu pomoć, te obavijestite dopisom i sud(nakon što ste podnili ovršni prijedlog) (ovršnu kancelariju), od svega toga možda nećete odmah "imati veliku korist" ali su to dokazi koji će vam kasnije tribati.što se tiče modrica.... ukoliko su posljedica fizičkog nasilja prema djetetu, a imate dokaze ili mislite da možete dokazati prijavite "počinitelja/e" zbog fizičkog zlostavljanja djeteta.što je sutkinja rekla po pitanju toga??? ukoliko se nasilje bude ponavljalo tražite od suda izricanje mjere zabrane pristupa, a i susrete djeteta isključivo pod nadzorom njihovog/ve djelatnika/ce ili nekog njihovog vanjskog suradnika.(CZSS)

 

"Zdravstveni djelatnik, djelatnik socijalne skrbi, psiholog, soc. radnik, soc. pedagog i djelatnik odgojno-obrazovne ustanove dužni su prijaviti policiji ili nadležnom ODORH-u za počinjenje nasilja u obitelji iz čl.4. ovog zakona za koje su saznali u obavljanju svoje dužnosti"

"nasilje u obitelji je:

-svaka primjena fizičke sile ...

...

-protupravna izolacija ili ograničavanje slobode kretanja ili komuniciranja s trećim osobama.... "

 

iz Zakona o zaštiti od nasilja u obitelji čl.4.i čl. 5.

st.1.

 

Ob. zakon čl.100. st. 2 "radi zaštite i dobrobiti djeteta susreti i druženja s roditeljem s kojim ne živi mogu se ograničiti ili zabraniti, a prema okolnostima slučaja sud može odrediti osobu u čijoj će se nazočnoszti održavati susreti"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da nadležan je centar,sud i policija u SB.

danasa sam po ko zna koi put bio u CZSS, pozvali su me na razgov i da me obavjeste da se uvodi mijera nadzora, i da ce biti prisutna treca osoba kod primo predaje dijeteta, cemu se ja nisam protivio dapaće jer i to je neki pomak. bio sam na polici i podnesena je kaznena prijava protiv bivse, rekli su mi da im dostavim svu dokumentaciju a i od CZSS ce zatrazit svu dokumentaciju i zapise i poslat na drzavno odvjetnistvo.

Nazalost ja jos nisam vido svoje dijete niti sam uspio kontaktirat sa njim, jer bivsa onemogućava.

Da znam da je jedina solucija da ja dođem do svog dijeteta ovrsni postupak, ali poznavajuči svoju bisu znam da ce se ona tome ostro protivit i kad dođe policija i CZSS sa ovrsnim rijeđenjem da uzmu dijte da ce ona pravit scene i da ce joj se doslovce nasilu uzet dijete , malom je tek 4 godine i bit ce prestraseno,izbezumljno, vec je sad istraumatizirano i boim se posljedica jos i tog ovrsnog postupka . ZBILJA NEZNAM STA DA RADIM :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima. Uspio sam uz pomoc CZSS urazumit bivsu da vrati dijte mirnim putem, sutra bi trebo otic po dijete, takav je u biti bio zdogovor, jucer sam cak telefonski i razgovaro sa dijetetom, centar je sa njom dosta dugo razgovaro a i policija je obavila sa njom ozbiljn razgovor i vijerojatno su je urazumili barem se tome nadam jer sutra idem po dijete i nadam se da ce sve proc mirno .

Cijeli ovaj tijedan sam bio u CZSS SB a i CZSS Djakovo sam svakodnevno zvao,a i na polici sam nekolko puta bio,

Svatio sam da treba bit samo uporan i uporan.

Nadam se da ce sutra proc sve u redu i da ce moj mali andeo bit kraj mene.

Iako ona vrati dijete ja ne odustajem od daljneg postupka protiv nje jer ako sad ne poduzmem nesto do kraja uvjekl ce onda stvarat probleme i to na stetu dijeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pelikan2 je napisao:

Pozdrav svima. Uspio sam uz pomoc CZSS urazumit bivsu da vrati dijte mirnim putem, sutra bi trebo otic po dijete, takav je u biti bio zdogovor, jucer sam cak telefonski i razgovaro sa dijetetom, centar je sa njom dosta dugo razgovaro a i policija je obavila sa njom ozbiljn razgovor i vijerojatno su je urazumili

 

Nemoj se zavaravati i misliti da je gotovo.

Vrlo vjerojatno da će tek sada početi razna podmetanja.

Oprez!

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uveden je nadzor od strane czss , posto smo nas dvoje u razlicitim gradovima a i zupanijama, imamo dvije osobe, ja na podruciju SB a ona područiju đakova.

Receneo mi je da ce ta osoba cesto me kontaktirat, da se njoj mogu obrtit vezano uz nase probleme, da ce ona dolazit cesto kmeni u stan,ona ce bit bit prisutna kad bivsa dođe po dijete, da sa njmom mogu porazgovarat o svemu. To je dobro jer zbilja trebam nekog s kim mogu porazgovar i tko mi mozed at neki savjet no problem je u tom sto je to psihologinja koja je bila na posredovanju, koje je obrađivala men i bivsu i koja je nakraju davala prednost mojoj bivsoj da dijete zivi sa njom, ako me razumijete boim se d a bi mogla bit pristrana. Iskreno boim se

Kad ja budem iso po dijete također ce netko bit iz CZSS iz đakova kod primo predaje dijeteta, ali to mi ne uljeva puno povjerenja poznavajuci svoju bisu znam da ce i tad bit problema.

Ona je sad u nedjelju mirno mi predala dijete, i dijete je sad kod men ali imama veliki problema jer mali je izmanipuliran.

Znam da svemu tome nije ni blizu karaju i da ce bit i gore ali zbog njega moram iamt snage i nastavit se borit, jer svejesta sam da sam ja nazalost jedna od rijetki koi je uspio dobit dijete jos pogotovo te dobi.

Ja sam podstanar , placa nije bog zna sta i sud i poluklinika u zagrebu i czss to sve zanaju. Bivsa zivi sa drugim koi je duplo stari od nje, rastavljen , ima dvije tineđera koi zive sa njim.

mnogima nije jasno kako sam ja uspio dobit dijete zbog svoje materijalna situvacije ali nije sve u materijalnom, ja sam dokazo da sam ja kvalitetni roditelj u drugim aspektima .

Dali mi netko moze rec kome da se obratim, da potrzim pomoc kao neka vrta roditeljskog savjetovanja i slicno jer sa malim imam veli problema, jako je neposlusan, sve pokusava postic vrstanjem , agresivan je, cesto ni sam nezna sta zali, ako mu nesto nedam ili mu kazemd da mora ic spavat odma vice da hoce ic mami. Volim ga jako, sve mi je na svijetu, ne prakticiram tijelesno kaznavanje strogo sam protiv toga ali cesto me izbacuje iz takta i neznam sta da radim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

- czss imaju "obiteljska savjetovališta" u kojima rade psiholozi, soc. radnici i dr

- bolnice-imaju dječije psihologe, s time da od liječnika tribate imati uputnicu i naručiti se

- taj nadzor koji vam je uveden, vam može koristit (vama, djetetu, majci djeteta)iz razloga što je jedna od glavnih uloga voditelja nadzora savjetovanje roditelja.

da li ste dobili program mjere nadzora?u njemu bi tribalo detaljnije pisati što će točno voditelj raditi odnosno što su mu ciljevi (npr. poticati roditelje na uvid i zadovoljavanje svakodnevnih potreba djeteta, savjetovati majku o vrijednosti i važnosti uloge oca na daljnjih psihički razvoj djeteta,poticati roditelje na usaglašavanje stavova oko psihosocijalnih potreba mlt. djeteta....)

 

kao stranka koju se "nadzire", a i s obzirom da je riječ o dobrobiti vašeg djeteta imate pravo na uvid u izvješća voditelja nadzora( dužan je podnijeti CZSS najmanje svaka 2 mjeseca svoja zapažanja, zaključke, mišljenja...u obliku izvješća)

ukoliko smatrate da je nadzornik "propustio" napisati nešto što je važno za dobrobit djeteta možete se na izvješća pismeno očitovati. u svakom slučaju važno je ne razgovarati o majci djeteta već o djetetu i njegovim potrebama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CZSS sam se obratio oni su me uputili u karitasovu udrugu za bracno savjetovanje i žrtve obiteljskog nasilja.

Sto se tice mijere nadzora danas sam zaprimio rijesenje o mijeri nadzora i programu mijere nadzora, mijera nadzora ce se sprovodit sljedeci 6 mijeseci, kao sto sam vec rekao ja zivim u jednom gradu a bivsa u drugom i u drugoj zupani pa stoga ja imam jednu voditeljicu nadzora a bivsa drugu.

U programu pise sto moram napravit i pstic u sljedeci 6 mijeseci, ceka me puno posla ali zbog dijetetovog dobrobita potrudit cu se.

Naravno u programu jos stoi da se moram potrudit da sa bivsom uspostavim prikladan kontakt i odnos, sto ce bit jako jako tesko jer i sami su svijesni da bisa nije suradna i da ima neki određeni problema u ponasanju i komunikaci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marlino je napisao:

- czss imaju "obiteljska savjetovališta" u kojima rade psiholozi, soc. radnici i dr

- bolnice-imaju dječije psihologe, s time da od liječnika tribate imati uputnicu i naručiti se

- taj nadzor koji vam je uveden, vam može koristit (vama, djetetu, majci djeteta)iz razloga što je jedna od glavnih uloga voditelja nadzora savjetovanje roditelja.

da li ste dobili program mjere nadzora?u njemu bi tribalo detaljnije pisati što će točno voditelj raditi odnosno što su mu ciljevi (npr. poticati roditelje na uvid i zadovoljavanje svakodnevnih potreba djeteta, savjetovati majku o vrijednosti i važnosti uloge oca na daljnjih psihički razvoj djeteta,poticati roditelje na usaglašavanje stavova oko psihosocijalnih potreba mlt. djeteta....)

 

kao stranka koju se "nadzire", a i s obzirom da je riječ o dobrobiti vašeg djeteta imate pravo na uvid u izvješća voditelja nadzora( dužan je podnijeti CZSS najmanje svaka 2 mjeseca svoja zapažanja, zaključke, mišljenja...u obliku izvješća)

ukoliko smatrate da je nadzornik "propustio" napisati nešto što je važno za dobrobit djeteta možete se na izvješća pismeno očitovati. u svakom slučaju važno je ne razgovarati o majci djeteta već o djetetu i njegovim potrebama.

 

Dali Mogu ztrazit uvid u ivjesća CZSS Djakova jer oni su nadležni za bivsu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete dobiti izvješća voditelja nadzora,vjerojatno će vam czss to pravo osporavati...ali evo ja sam uspio

pozivati se na zakon o pravu na pristup informacijamčl.4. i čl.11 st.1.,slijedite upute sa stranice GONG-a(morate obavezno poštivati rokove,i imati dokaz da ste uputili czss zahtjev,žalbe i požurnice)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U nedjelju je proslo mirno primo predaja dijeteta, vijerojatno se urazumila, od sad cemo strogo po suckom rijesenju, u rijesenju pise da ga moze viđat utorkom i četvrtkom po 2h i svki drugi vikend, danas je dosla u 16h da ga uzme na 2h, iskreno bilo me strah da ce ga odvest i da ga nece htijet opet vratit, ta dva sata sam bio sav izvna sebe i brunu se sta ce bit ali iznenadila me kad ga je vratila tocno na vrijeme.

Znam da problemim muci nije kraj, i da ce tu bit jos svasta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pelikan2 je napisao:

CZSS sam se obratio oni su me uputili u karitasovu udrugu za bracno savjetovanje i žrtve obiteljskog nasilja.

Sto se tice mijere nadzora danas sam zaprimio rijesenje o mijeri nadzora i programu mijere nadzora, mijera nadzora ce se sprovodit sljedeci 6 mijeseci, kao sto sam vec rekao ja zivim u jednom gradu a bivsa u drugom i u drugoj zupani pa stoga ja imam jednu voditeljicu nadzora a bivsa drugu.

U programu pise sto moram napravit i pstic u sljedeci 6 mijeseci, ceka me puno posla ali zbog dijetetovog dobrobita potrudit cu se.

Naravno u programu jos stoi da se moram potrudit da sa bivsom uspostavim prikladan kontakt i odnos, sto ce bit jako jako tesko jer i sami su svijesni da bisa nije suradna i da ima neki određeni problema u ponasanju i komunikaci.

što piše po pitanju odnosa vas i diteta?što je plan nadzoravezano zamajčino ne prihvaćanje potreba i prava diteta???kao što sam ranije pisao nemojte se opterećivati bivšom,već poradite na odnosu diteta i vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hmmmmm. Mijera nadora je uvedena zbog tog sto je bivsa stavrala probleme, tokom pruzimanja dijeteta a i kad bi ga trebala vratit odbijala ga je vratit, a onda bi otišla u CZSS i navela niz laži o tom kako se ja skrbim o dijetetu.

Ja sam dobio rijesenje o mijeri nadzora iz CZSS SB a ona iz CZSS Djakovo, tako da ja neznam sto pise vezano za nju u mom rijesenju ne pise skoro nista vezano za nju osim toga da su pisutni problemi među roditeljima i da zbog interesa dijeteta uvode mijeru nadzora a i kao meni "suport".

Još na kraju ima neki program za provođenje mijere nadzora nad izvrsavanjem roditeljske skrbi roditelja (to jest mene)u pogledu mlt: XXXXX XXXXX

 

Zadaci:

koi se sastoje u 6 tocka a u svakoj od tih tocaka jos po 5-6 zadataka , koje ja vec i ispunjavam i na koje su oni rekli da nemaju primjedbe tako da ja ne kuzim cemu sad i to.

 

Da nebi se trebo opterecivat bivsaom ali ona mi onemogucava odnosno otezava da poradim na sebi i dijetetu, dolazi ne najavljeno, zove na telefon kad se sijeti bilo to ujutru u 10h ili navecer u 10h, kad se javim saspe niz uvreda i derese preko telefona i slicne stvari.Ja sam podstanar i zbog nje sam u kratkom roku morao promjenit 3 stana jer gazde nece da trpe takve stvrai, da ona u dvoristu stvara probleme, da dolazi policija i slicno, sad sam u stanu i gazda je upoznat sa svime ali nije bas situacija bajna, cak mi pokusava i na poslu stvarat probleme ali na srecu ne uspijeva. kako da se onda ne opterecivam njome kad mi ona zagorcava zivot , iako je ona ta koje je otisla i zapocela zivot sa drugim. neznam koliko cu jos sve to moc izdrzat.

ona ubiti ovo vidi kao neku vrstu natjecanja, i cini sve da bi pobjedila a nevidi da tako steti nasem sinu koi ima tek 4g, i koi sve razumije sta se desava. Ona jednostavno ima neki poremecaj , u poluklinici su diagnozirali da ima poremecaj licnosti i stvaranja osobnosti, da je pod prosjecne inteligencije, da nevidi potrebe dijeteta , da svoje potrebe mece ispred potrebe dijeteta, i jos puno toga da sa dne pisem , ja ne stoim dobro materijalno, zivim kao podstanar, placa mi je od 2500-3500 od ceg moram platit stan, rezije, i ostalo. Ali ja s eborim i zelim za svoje dijete bolje. Živim sam tako da je save na meni ali ne zalim se jer ja sam bio svjestan svega toga i unatoč svemu ovom ovim problemima i paklu nisam se ni sekundu pokolebao. Tesko je , posao, kučanski poslovi i briga oko dijeteta jer dijetetu nije potrebno da ima samo cisto, skuhano i slicno vec se njemu treba i posvetit i poigrat čak i ka dsam naj umorni da jedva stoim na nogama ali mi nije tesko jer kad mi se on nasmijesi i kad mi kaze tata ja te volim sav umor teret nestane, njegov osmjeh mi je najljepsi dar, a njegova rijsec volim te tata je neprocjeniva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozzz

Jucer sam isao po dijete kod bivse jer je preko vikenda bilo kod nje.

U CZSS djakovo su me zamolili da dođem bar pola sata ranije da bi se upoznao sa voditeljicom nadozora koja ce bit prisutna tokomp primo predaje dijeteta.

Sto sam i ucinio, dosao sam 45 minuta ranije i stojo sam pred dvoristem u autu, u dvoristu sam vidio voditeljicu nadzora, kako sijedi sa mojom bivsom, njenim partnerom piju kavu.

Dijete me vidjelo i izislo van da me pozdravi i poljubi na sto je moje bivsa reagirala i grubo ga uvela u dvoriste, ja sam i dalje sijedio u autu i ocekivo da ce voditeljica nadzora izac van da se upozanmo ali nije, dijete je jos u nekoliko navrata poslo ka meni i vikalo je mai da oce ici tati ali ona mu nije dopustala rekla je d jos nije vrijeme.

U 18:10 h je izvela dijete i izisla je voditeljica, upoznala se samnom i pitala me zasto sam doso ranije? Zasto sam dosao ranije????? kad sam joj reko da su me iz CZSS kontaktirali i zamolili da dođem ranije da bi se upoznali ona mi jerekla zasto joj s enisma onda javio pa bi samonom porazgovarala malo. Halooo!!!! tko je ovdje lud vidjela me da sijedim u autu 45 minuta pa i vise , znala je da sam tu mogla je izac iz dvorista da popricamo i da se upoznamo. ko koga ovdje j.....?

zbilja gubim zivce. tokom razgovora mi je rekal da cemo se ja i bisa opet vidjet an raocistu; na sto sam ja osto sokiran jer neznam o cem se radi.

Nesto sam prije doznao da je moja bivsa navodno podnjela zahtijev za izmjenu sucke odluke, ali ni CZSS djakovo a i brod ne znaju nista o tom. Kako ja to mogu saznat dali je ona uistinu odnjela zahtijev o izmjeni sucke odluke, i sto dalje mogu ocekivat?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da se tek trebate upoznati sa voditeljicom mjere nadzora, a da su vas kontaktirali iz CZSSa da dođete ranije po dijete upravo s namjerom da se upoznate i da su upravo oni ti koji su odredili mjeru, odabrali voditelja i razradili program, bilo bi dobro da ih upoznate s time da su ili propustili naputiti voditeljicu u zadaću o kojoj su vas obavijestili ili je ona nije odradila kako su oni očekivali.

Naravno, pismenim putem (naročito ako je zatražena izmjena odluke o povjeravanju djeteta).

Tako bi se moglo u startu izbjeći svaku (bilo čiju) pomisao da provocirate majku djeteta ili izbjegavate kontakt sa voditeljicom. Poslužilo bi i kao upozorenje da komunikacijski dio u provedbi programa unutar samog CZSSa očito nije uspostavljen na odgovarajući način, za što vi doista niste niti možete biti "zaslužni"...

 

Već imate iskustvo sa CZSSom kada je davao prednost majci pri povjeravanju, a što se pokazalo da je u suštoj suprotnosti sa nalazom i mišljenjem Poliklinike, pa moguće da je bitan svaki papir- u skladu sa nerjetko doživljenim stavom "što nije na papiru, nije se ni dogodilo".

 

Ne gubite živce, odradite to mirno, koliko god možete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko mi se cini pakao se nastavlja, ali ja o tom jos nista neznam , jer ja jos nisam dobio nikakav poziv za sud ili slicno, ai kad sam upitao CZSS rekli su da neznaju nista, da im je bivsa rekal da ce podnjet zahtijev za izmjenu sucke odluke. kad su nas prije mijesec dana pozvali obadvoje na razgovor tad sam prvi put i cuo za taj njen navodni zahtjev za izmjenu sucke odluke.

Kad su je upitali uvezi zahtjeva za izmjenu sucke odlike, burno je regirala, rekla je da sta nas briga sta ce ona to je njena stvar, mi smo ostali sokirani njenom reakcijom, cinilo se kao da nesto mulja da nesto laze tako da i sad mislim da laže.

Ćini mi se da je voditeljica nadzora CZSS Djakovo, pristrana njoj, sto bi ubiti trebala bit neutralan, a voditeljica nadzora koja je meni dodjeljena iz CZSS Sl.Brod je prije 2 godine kad je sve to tek pocelo bila nasa psihologinja na posredovanju, i njneim izvjescem se davalo prednost majci.

 

sad mene zanima ako i je podnjela zahtijev za izmjenu sucke odluke, sto bi to tocno trebalo utjecat na izmjenu sucke odluke,kakve bi ona argumente treabala imat?

Dali mišljenje i nalaz Poluklinike za zastitu dijece grada zagreba moze meni koristit i u daljnjem postupku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ponovno na sud.

naime moja bivša je podnjela van parničnu tužbu radi izmjene odlike o čuvanju i odgoju dijeteta.

Imam za vas nekolko pitanja pa vas molim sve koi mi mogu pomoč savjetom ili bilo kako da mi pomognu.

Bivša je podnjela van parničnu tužbu o izmjeni odluke o čuvanje i odgoju dijeteta u Djakovu a ja i dijete Živimo u Slavonskom brodu .

Kao sto več znate a ponovit ču, prije 2 ipol godine me bivsa napustil i otišla sa drugim, više od 2 godine smo se natezali po sudu,razvod sam joj davo bez premišljanja ali nisam dao dajete.

Ona je dobilia privremnu skrb nad dijetetom a ja viđanje i susret"što je ona otežavala i CZSS je upoznat sa tim"

prošle godine u 3 mijesecu na roćištu CZSS Slavonski Brod je davo majci prednot, ja se nisam slago sa mišljenjem CZSS i zatražio drugostupanjsko miŠljenje to jest tražio sam da idemo na nadvještačenje u Polukliniku za zastitu dijece grada Zagreba.

sud je odobrio to cak je sud i snosio troškove nadvještačenja.

Na nadveještačenju smo bili u 6 mijesecu isšli smo 2 puta , prvi dan je trajalo 5h drugi dan 4h bilo je iscrpno i naporno.

Na nadvjestačenju smo bili ja bivsa i dijete.

U 7 mijesecu su dostavili Opčinskom sudu Slavonski Brod nalaz i misljenje koje je detaljno i iscrpnoa čak 45 stranica.

Ukratko naveli su da je dijete privrženo mnei, da stalno pita za mene , dok smo bili na vještačenju, da mi je trčao u zagrljaj kad bi me susreo na hodniku, da je jednom prilikom dok smo svetroje bili u istoj prostri, ja bivsa i dijete , da je dijetet od mene zatrazilo da ga odvedem u wc, da nije htio majci u krilo vecje tek nakon poticaja otisao majci.

Zatim su jos naveli za moju bivšu to jest nalaz i misšljenje bivše da nevidi potrebe dijeteta, da svoje potrebe stavlja ispred potrebe dijeteta, da je podprosjecne inteligencije, da joj se moraju podstavljat pod pitanja na pitanje, i opet tesko razumije što je se pita.

Dobiveni podaci upučuju na osobu koja pokazuje znakove nesigurnosti , ,ovisnosti,nefleksibilnosti,otežane prilagodljivosti,poremečaj ličnosti, i pod kontrolom burno reagira i pokazuje agresivnost, i još puno toga,

 

Z mane pak navode da sam prosjecne intligencije, da vidim potrebe dijeteta, da smo ja i dijete jako vezani,prisvjestan urdno orijentiran u svim smijerovima, , kontakt se urdno uspostavlja i održava, Pristojan prilikom razgovora, ozbiljnog izraza lica,Prati postavljena pitanja usmjeren na nadvjestacenje, nije agresivan, visoka samokontrola, i jos puno toga da ne duzim.

Na kraju su dali svoje misljenje da bi dijete trebalo na dalje živjet samnom ali urdno odrzavat susret i kontakt sa majkom.

Opčinski sud u Slavonskom brodu je porosle godine donio rijesenje da se dijete dodjeljuje meni na odgoj i čuvanje, bivsa je naravno uložila žalbu prošle godine u 12 mijesecu, ove godine u 3 mijesecu sam dobio rijesenje županiskog suda dase njena žalba odbija u cijelosti kao neosnovana.

Prvostupanjka presuda je postala pravomocna.

kao sto sam vec piso imo sam problem oko predaje dijeteta ali sam to uspio rijesit.

Ali danas sam dobio od Opčinskog suda u Djakovu poziv za van pranični postupak, o izmjeni sucke preusde..

njen odvjetnik u tužbi navodi da je došlo do bitne povrede o roditeljskoj skrbi. navodi kao sam ja prestao radni odnos prosle godine u 11 mijesecu, kakos sam podstanar i zbog financiski prolema morao sma promjenit 3 stana, navodi kao se o dijetetu ne brinem adekvatno,da je stan u kojem zivim u sklopu ugostiteljskog objekta i da to nije primjereno za dijte, kako ga zanemarujem, i slicno ubiti traze izmjenu sucke odluke zbog mojeg imovinskog stanja a o mom imovinskom stanju je poznato CZSS SB i Đakovu, koa i sudu u SB a i na poluklinici su sve zanli.

Sve to sto navodi , o mom mijenjanu stana, prestanka rdnog odnosa, se desilo prije nego je dijte dodjeljeno mnei. Sad sam ponovono u radnom odnosu, primam plaču, unajmio sam satan trosobni, dok ja radim cuvaga moja mama, ali u planu je upisati ga u vrtić.

Imamo obadvoje mijeru nadzora od strane CZSS i za sad oni nemaju nikakvih prigovora na moju brigu oko dijeteta. Ćesto dolaze u obilazak.

Pošto ja i dijete živimo u Slavonskom brodu Onda je nadležan sud u slavonskom brodu a ne Đakovu jeli tako?

Dali mogu uložit prigovor na to . jer ja nemam nista sa đakovom.

što ja mogu učinit sad jer ima nesto manje od 20 dana do ročišta. pomozite jer ne zelim izgubit dijete.

ZAHVALJUJEM

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zatim su jos naveli za moju bivšu to jest nalaz i misšljenje bivše da nevidi potrebe dijeteta, da svoje potrebe stavlja ispred potrebe dijeteta, da je podprosjecne inteligencije, da joj se moraju podstavljat pod pitanja na pitanje, i opet tesko razumije što je se pita.

Dobiveni podaci upučuju na osobu koja pokazuje znakove nesigurnosti , ,ovisnosti,nefleksibilnosti,otežane prilagodljivosti,poremečaj ličnosti, i pod kontrolom burno reagira i pokazuje agresivnost, i još puno toga,

U izvanparničnom postupku mjesno je nadležan sud koji je opće mjesno nadležan za dijete.

 

To što ste bili nezaposleni i promijenili adresu 3 puta u svom mjestu dok dijete nije živjelo sa vama je splet vaših životnih okolnosti, a sada i radite i priskrbili ste djetetu prikladne stambene uvjete, imate i pomoć roditelja. Sve se dobro poklopilo i dijete je povjereno vama. Dodatno, sasvim je normalno da dijete krene u vrtić, kao što ste i planirali...

 

Nova odluka s kojim će roditeljem dijete živjeti bi trebala biti tražena radi bitno promijenjenih okolnosti u odnosu na okolnosti kakve su bile kada je sud donosio prethodnu odluku. A što se to bitnog promijenilo u par mjeseci, osim nabolje... ;)

 

Dalje, radi se o nalazu napisanom od osoba koje su se značajno ozbiljnije i stručnije pozabavile sa vama, bivšom ženom i djetetom nego li to rade CZSSovi u par škrtih rečenica koje sigurno nisu uporedive sa onim što se dalo pročitati na 45 stranica stručne i temeljite obrade.

Ujedno, to što ste napisali kao isječak definitivno nije gripa ili upala pluća pa je ...eto, do sada prošla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao sto je moja odvjetnica rekla njoj je dijete "oduzeto" zbog nekih njenih problema koje potvrđuju i nalazi i misljenja Poluklinike.

A ti problmi kod nje niu nestali, čak su se i pogoršali, daleko od toga ona je materijano stabilnija od mene, jer zivi sa drugim u njegovoj kuči, i on ju uzdrzava.on je poljoprivrednik, nije ni on bog zna kakvog imovinskog stanja, ali ima svoju kuču, primanja od poljoprivrede, bruto godišnje 80 tisuča godišnje, u njegovom kučantvu žive on, moja bivša, njegovo dvoje dijece, i njegova majka.

Ja radim, kao sto svi znamo kod nas nisu neke plače ali mogu priustit dijetetu sve sto je potrebno.

te splet okolnosti koje su mi se desile, desile su se prije nego je meni dijete dodjeljeno, odkako je dijet kod mene, imam unajmljn stan, sa gazdom sam sklopio ugovor o najmu, prijavljne sam na toj adresi, zaposlio sam se, radim na tom da upisem dijete u vrtič.

bivša mi na razne načine pokušava otežavat normalan život sa dijetetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

POštovani.

19.05 imam ponovno ročište jer me bivša tuži i trazi izmjenu sucke doluke sa koim ce roditeljom dijete živjet.

imamo voditelje nadzora, dali ja ili moja odvjetnica mozemo od CZSS zatrazit izvjestaj od voditelja nadzora, koi bi upotrijebili na sudu kao dokaz i sa koim bi mogli demantirat sve njene optuzbe koje ona navodi kao dokaz za tuzbu i razlog za izmjenom sucke odluke?

Voditeljuca nadzora cesto dolazi u obilazak, i rekla je da je zadovoljna sa svim sto cinim za dijte, i da nema prituzbi, a sa mojom bivsom je nekoliko puta imal konflikt, ubiti moglo bi se rec da su se posvađale, i voditeljica nadzora je rekla da ce sve to navest u uzvjestaju, kako s emoja bivsa ponasa kad dolazi po dijete, i sve ostalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadležan je sud, czss... prema prebivalištu djeteta.Što se tiče izvješća voditelja nadzora imate pravo ih tražiti sukladno zakonu o pravu na pristup inforacijama(pogledajte na stranici GONG-a,i slijedite odnosno pridržavajte se tamo navedene procedure i rokova). CZSS uglavnom izbjegavaju davanje takvih dokumenata, ali s obzirom da se radi o mjeri nadzora i vas kao roditelja i vašeg djeteta imate pravo dobiti sve informacije o tijeku provođenja mjere,o postignutim ciljevima iz programa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani!

Prošlo je več 4 mijeseca kako mi je bivša predala "mirnim putem dijete" nakon što je riješenje postalo pravomočno, ali i dalje stvara probleme, zovo me telefonski i izaziva, šalje uznemiravuječe sms poruke, uvedena je od strane CZZ mijera nadzora, koja traje več 2 mijeseca ali ni pomaka ubiti ona je još gora.

Moja bivša supruga teško je podnijela presudu kojom je sud dodijelio meni našeg sina na odgoj i brigu te je njeno maltretiranje uzelo zamaha. Imao sam velikih problema kako bi mi sina predala na čuvanje i odgoj po donesenoj presudi. Mjesecima sam pokušavao naći mirno rješenje kako ne bi morao sudski zatražit ovrhom predaju djeteta , samo iz razloga kako to ne bi loše utjecalo na mog sina.

Centar za Socijalnu skrb Rješenjem od 11.04.2011.g uveo je mjeru nadzora jer se Majka nije pridržavla provođenju pravomoćne sudske odluke te je zbog iste određena mjera nadzora nad izvršavanjem roditeljske skrbi zbog odbijanja predaje mlt. Sina ocu.

Ponašanje moje bivše supruge iz dana u dan je sve gore i gore. Iako ima pravo viđanja Sina svaki utorak i četvrtak po 2h ona uopće ne dolazi, niti javi da li će doći ili ne , ako i kojim slučajem dođe javi mi 5 minuta prije nego sto doći po njega. Jednako je tako njeno ponašanje i kad petkom dolazi po njega , javi mi 5 minuta prije nego sto dođe u Slav. Brod. Nikad nisam siguran a niti gđa. ( voditeljica nadzora) a ni naš mlt. sin da li će doći po malenog ili ne, nego javi 5 minuta prije nego sto stigne, i to sms porukom.

Bezbroj puta se ponavljala situacija kad sam sinu rekao da će mama doći po njega, spremio ga i čekali smo ju a ona niti dođe niti se javi. Poslije sinu moram objasniti razlog njena izostanka.Nekoliko puta sam je zamolio da mi javi bar sat dva ranije ali ništa.

Nakon vikenda provedenog kod majke primjećujem promjene ponašanje na Sinu. Majka loše utječe na njega, manipulira s njim , pokušava utjecati na njega kako bi srušila sliku o meni. Sin je maleno dijete i lako manipulira s njim na način da psihički utječe na njega lažima o meni, pogrdama o meni i mojoj obitelji, mojoj majci. Sin je u takvoj životnoj dobi kad upija sve iz okoline te prenosi sve što doživljava. Sin je čak bio prisutan i fizičkom obračunu Majke i njenog izvanbračnog partnera( sada imam saznanja i da su vjenčani), dakle izložen je i nasilju unutar njene nove obitelji.

Tim vještaka iz Poliklinike za zaštitu djece Grada Zagreba gdje smo bili na vještačenju uočilo je kod Majke odstupanje na planu ličnosti, pomanjkanja socijalnih interesa, niske samokontrole i impulzivnosti. Ona je ta koja i dalje nastavlja sa ispadima, nije sklona kompromisima niti zajedničkom obavljanju roditeljske skrbi radi dobrobiti djeteta i njegovom psihofizičkom razvoju. Ista nedovoljno pokazuje razumijevanju djetetovih potreba i ulaganja napora u njegovo zadovoljenje jer i dalje svoje potrebe stavlja ispred djetetovih. U prilog tome vam moram navesti njen zahtjev da sve sinove igračke koje je ona njemu kupila da spakiram njoj i vratim joj. To je neopisivo , zamislite samo kad je to utjecalo na dijete . To je maleno dijete i vezan je za svaku igračkicu i jednostavno mu ne mogu objasniti šta će mami njegove igračkice. To je samo jedan primjer njenog prkošenja i inaćenja na štetu malenog . Nikad mu ništa ne kupuje od obuće i odjeće, ne plaća alimentaciju koju je dužna plaćati. Nikad ne skrbi za životne potrebe djeteta, ne pridržava se mjera koje je radi zaštite prava i dobrobiti djeteta prethodno donijelo nadležno tijelo.

Dijete je bilo bilo na EEG i uočilo se nekakve nepravilnosti, 4 puta je napravljen EEG i nalaz isti, pa je doktorica narucila dijete na CT glave, koi sutra moram obavit, bivša ima dijetetove nalaze od prije ali ih neda, neznam dali je dijete imalo kakav udarac u glavu, potres mozga ili slicno.

Voditeljica nadzora iz CZZ Djakova kaze da je moja bivša jako teska osoba i ne suradljiva i da ce se morat poduzet neke drasticnije mijere, ali u međeuvremenu moja bivša i dalje na razne nacine mene i dijete maltetira, i uznemirava, narusava naš odnos.

Obraco sam se nekoliko puta CZZ ali oni kazu da nemogu nisšta više poduzet.

Što ja mogu još napravit? želim zaštitit svoje dijete a tako rec i sebe. Unaprijed zahvaljujem svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Poštovani Forumasi vec dugo nisam bio ovdje i od tad su mi se desile mnoge stavri i mnei i mom malom anđelu.

Ja vise neznam kome da se obratim i od kog da zatrazim savjet ili neku pomoc, jednostavno kao da su svi gluhi.

Bivsa mi stvara strasne probleme a i njen sadasnji suprug.

Zbog njih sam morao napustit stan u kojem sam sa sinom zivio kao podstanar, naime njen suprug je zvao mog stanodavca i napricao niz kleveta o mnei , da se bavim kriminalnim miljeom, da imam dosije u polici i slicno, cesto su uznemiravali stanodavca da bi mi on odkazao stan sto je nakraju i ucinio. Ja sam o svemu tome obavjestio centra, voditeljicu nadzora pa sam i na polici bio naopravio prijavu ali nista od toga oni i dalje rade po svome, sad sam u novom stanu, ali sam ostao bez posla, jedva sam nekako uspio izhoditi da primamo socijalnu pomoc u iznosu 900kn, a i za dijete sam izhodio da mi centar placa privremeno uzdrzavanje zato sto bivsa neplaca alimentaciju, vec 18 nijeseci nije platila ni lipe a niti je bilo sta dijetetu kupila a redovito ga viđa. Ja neznam kome vise da se obratim da mi se pomogne. bio sam i u poglavarstvu da mi se pomogne placat stanarina jer stan mi je 800kn plus rezije a primanja imam 1400kn. Odbili su me. Dali mi ocevi imamo ikakva prava za neku pomoc, jer znam nekoliko majki koje su ostvarili da primaju vecu socijalnu pomoc, da im agrad pomaze oko placanja stanarine pa i rezija. Kome da se uopce obratim. Ja zivim u slavonskom brodu. Zahvaljujem se na bilo kakvom savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marlino je napisao:

Nadležan je sud, czss... prema prebivalištu djeteta.Što se tiče izvješća voditelja nadzora imate pravo ih tražiti sukladno zakonu o pravu na pristup inforacijama(pogledajte na stranici GONG-a,i slijedite odnosno pridržavajte se tamo navedene procedure i rokova). CZSS uglavnom izbjegavaju davanje takvih dokumenata, ali s obzirom da se radi o mjeri nadzora i vas kao roditelja i vašeg djeteta imate pravo dobiti sve informacije o tijeku provođenja mjere,o postignutim ciljevima iz programa...

Ipak je bilo suđenje u Đakovu gdje zivi moja bivsa, i njoj se dodjelilo dijete samo iz tog razloga sto sam 2 mijeseca zivio kod svoih roditelja za koju su kucu centar proglasili neadekvatnom za dijete, sud je naveo da kod majke ima odstupanja na planu licnosti i da ima neki problema ali svijedno su joj dodjelili skrbnistvo samo iz tog razloga sto sam zivo sa dijetetom kod svoih roditelja. Ulozio sam zalbu na opcinski sud i sad cekam sta ce odlucit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marlino je napisao:

kako su određeni susreti vas i djeteta nepravomoćnim rješenjem?

rijesenju pise da susret i druzenje između mene i djeteta svaki drugi vikend od petka do nedjelje 15dana zimski praznika i 30dana ljetni, mada je centar predlozio da se susreti odrzavaju svakog utorka i cetvrtka od 16h do 18h i to u mijestu boravka dijeteta, te 7 dana zimski praznika i 15dana ljetni praznika te svaki drugi vikend od subote ujutro 10h do nedjelje do 16h. Cemu sam se ja bunio trzio sam vise vremena ali sam odbio ovo sa utorkom i cetvrtkom jer ja nemam gdje biti sa dijetetom u tom malom selu. A majka dijeteta ima pravo utorkom i cetvrtkom od 16h do 18h ona dode i uzme ga i odvede ga ja neznam gdje. Ja sam se u centru zalio na njihov prijedlog o susretu i viđanju između mene i sina pogotovo na utorke i cetvrtke jer sam im rekao da ja nemam tamo gdje provest 2h sa dijetetom jer to je malo selo na sto su mi odgovorili da je to tako rec sablonski i da cu se vec nekako organizirat gdje cu biti ta 2h sa dijetetom na sto sam bio sokiran. Dijete je još kod mene, cekamo odgovor na zalbu . Jucer sam dobio rijesenje od centra da se produzuje mijera nadzora napokon su naveli da je problem moja bivsa i da je nesuradna a da ja pokusavam zbog dijeteta sa bivsom kontaktirat i surađivat. Ali sa bivsom i njenim suprugom i dalje imam probleme. Pisao sam centru podnesak o svim problemima i cekao sam 6 mijeseci da mi vrlo sažeto odgovorili i to tek kad sam nekoliko puta kontaktirao ih telefonski i kontaktirao sam ravnateljicu centra.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Napokon sma dobio odgov na presudu opčinskog suda Đakova koju sam polsao u Županiski suda Osjek, žalba je u potpunosti osnovana i pobija se prvostupanjska presuda u Đakovu.

 

Ovu oresudu pravovremeno podnesenom žalobom pobija tuženik iz žalbenih razloga bitne povrede postupka iz čl. 354. st 2. toč. 3 i 11 Zakona o parničnom postupku, pogrešno i nepotpuno utvrđeno činjenično stanje i pogrešne primjene materialnog prava, s prijedlogom da se ukine i vrati na ponovno odlučivanje prvostupanskom sudu, uz naknadu sastava žalbe tuženika.

 

Žalba je osnovana

 

Ispitavšipobijenu presudu i postupak koji joj je predhodio, na temelju odredbe čl. 365. st. 2 ZPP-a, ovaj drugostupanjski sud nalazi da je prvostupanjski sud počinio bitne povrede postupka iz čl. 354. st. 2. toč. 3 ZPP-a, na koje ukazuje tuženik. Naime, tuženik tad još protustranka, jer se postupak u tom dijelu vodio po pravilima izvan parničnog postupka, je sukladno čl. 20. ZPP-aprije upuštanju u raspravljanje o glavnoj stvari u podnesku od 23.svibnja 2011. istekao prigovor mjesne nadležnosti prvostupanskog suda, a prvostupanski sud iako o tom prigovoru izrekom nije odlučio nastavio je je sa vođenjem postupka te donio i presudu, pa je za zaključit da smatra da je mjesno nadležan za postupanje u ovoj pravnoj stvari.

 

No pravilno se tuženik pozvao na čl.321. st1 toč. 1. obiteljskog zakona da je u stvarima koje se tiče odnosa roditelja i dijece (što je ovdije slučaj) opče mjesno nadležan sud za dijete.

 

Kako zajedničko dijete za cijelo vrijeme postupka ima prebivalište Slavonski Brod , mjesno nadležan je opčinski sud u Slavonskom Brodu, koi je i donio presudu čija se izmjena traži.

 

Sljedom navedenog kako je prvostupanjski sud u Đakovu povodom prigovora tuženika pogrešno odlučio da je mijesno nadčležan za postupanje u ovoj pravnoj stvari, time je počinjena bitna odredaba parničnog postupka iz čl.354. st . 2 toč. 3. ZPP-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Djete je kod mne več 15 mijeseci, ona je prošle godine nakon što je sud dodjelio skrbništvo meni, pokrenula ponovno tužbu za izmjenu sucke odluke ali tužila me u Đakovu, to je bilo prošle godine u 3 mijesecu nakon što sam uspio nekako preuzet dijete jer je sud dodjelio mnei skrbništvo u 10, mijesecu 2010g, a predala mi ga je tek u 3 mijesecu 2011g, nakon brojni intervencija kod centra policije pa sam cak predao i ovršni postupak, no hvala bogu do ovršnog postupka nije došlo več je "mirnim putem predala dijete" ali odma je usljedila tužba sa njene strane radi izmjene presude sa kim ce dijete živjet, tek ove godine 24.01.2012g je bilo ročište u đakovu, kojom je odlukom njoj dijte dodjeljeno, no odma sma uložio žalbu u županiski sud Osjek i hvala bogu žalba je usvojena. No cijelih ovih 15 mijeseci dijete je bilo kod mene, prema prvostupanjskom i drugostupanjskom presudom suda Slavonski Brod, ona je naravno ima pravo viđat dijete, i ja to ne osporavam niti nemomogucavam dapače djetetu su potrebna oba roditelja i potrebno je da ima kontakt sa majkom, mali je sad kod majke na praznicima.

No sve to nije ni približno gotovo, sad imamo ponovno ročište u slavonskom brodu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja to ne razumem, prvo to vase otimanje oko deteta tebi svaka cast a i nju razumem kao majku sve ok al borba brate prevelika samo dete ispasta.Kod nas se ocevi ne otimaju za dete samo komentar tipa da, dete treba da zivi sa majkom i cao.Oni slobodni, izlaze provode se kupuju motore zaposleni su vidjaju dete kad im se hoce i tako u krug dok majke ne mogu skoro nista od toga.Dete ne moze ni u vrtic ako nisi zaposlen a posao ne mozes ni da trazis jer nemas kome dete da ostavis..zalosno al sta da se radi.Kako mene nije zapao neki kao sto si ti hahahaha :D sta da ti kazem podigni tuzbu za ne davanje izdrzavanja pa posle recimo 4meseca opet tuzbu za krivicno gonjenje ja sam tako pa ti opet sledi njeno ne placanje a ti opet isti postupak tuzba za ne placanje e tad dobija uslovno il zatvor bar na neko vreme da je se resis :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja ne razumijem očeve koji se ne žele brinut o svojoj dijeci, mislim doslovno brinut, nije u pitanju samo financija, briga oko dijeteta je puno veča i to je velika odgovornost oba roditelja, no ako se roditelji više nemugu međusobno bolje je da se raziđu ego da dijete zivi u nezdravom obiteljskom okruženju, naravno nije ni ovo baš najbolje za dijete ali....

što se tiče alimentacije nisam se borio za dijete da bi primo neki novac, dapace svaka kuna dobro dođe, no nisma se za njega borio da bi izbjegao plačenje alimentaciju , pa da mnei bivsa supruga mora plačat več da bi odgoi svoje dijete (naše dijete), da mu pružim puno ljubavi, pažnje , da ga odgoim da živi život bez predrasuda i kompleksa.

Ne neželim je tužit za neplačenu alimentaciju jer znam šta sljedi onda a to ne želim priuštit svom dijetetu jer ipak je ona njegova majka, to što se ja i ona nismo mogli više nije on kriv, mi smo njegovi roditelji .

Ja znam da bi mne biša tužila za neplačenu alimentaciju, to sam 100% siguran jer je tokom postupka tražila alimentaciju u iznosu 2000kn, no sud kad je men pitao koliki bi iznos trazio za uzdržavanje dijeteta rekao sam ništa no sud je odredio 900kn mijesečno . Do sad dijete nije vidjelo ni lipe od tog iznosa, niti mu šta kupuje, no viđa ga redovito, to ne osporavam niti onemogučavam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odneo djavo salu vidim ja...samo vi iz HR ste drugaciji izgleda a ovaj sa kim ja imam posla je vas..i nas..tj nas kad mu odgovara a vas opet kad mu odgovara.Iz razloga sto je kreten ja ne ne smem da se usudim da trazim drzavljanstvo za malu a imam pravo na to.Otkud znam mozda ce joj jednog dana dobro doci al bez njega to necu moci verovatno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi smo mi isti, mozda je mala ralika mentalitetu, no stvar je odgoja i viđenje života, ja ne živim na principu majka je majka , dijete tu je bolje uz majku ma kakva ona bila jer ona ga je rodila , ne ja to tako ne vidim, to dijete je također dio mne i kad se rodilo bio sam nasretni čovjek na svijetu.NO ubrzom nakon tog doživio sma bračni brodolom, bivša je otišla sa drugim ostavila je i mne i dijete , nije pitala 3 mijeseca i onda je poslje htijela dijete, no želio sma ga i ja i tako smo, ročište po ročište i 14 ročišta u 3g. hvala bogu dijete je samnom, brinem se na najbolji način za njega, naravno nisam savršen otac no pružam mu maksimalnu ljubav i pažnju i sve ostalo što mu je potrebno za bolje dijetinstvo i razvoj, učim ga da poštuje ljucke vrijednosti, da živi život bez predrasuda, da je lako nije, no kako kažu najkteži posao je i najljepši a to je roditeljstvo.

Vaš zadnji post nisam svatio baš najbolje.

Odneo djavo salu vidim ja...samo vi iz HR ste drugaciji izgleda a ovaj sa kim ja imam posla je vas..i nas..tj nas kad mu odgovara a vas opet kad mu odgovara.Iz razloga sto je kreten ja ne ne smem da se usudim da trazim drzavljanstvo za malu a imam pravo na to.Otkud znam mozda ce joj jednog dana dobro doci al bez njega to necu moci verovatno
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da razjasnim :D Otac je HR drzavljanin kako vi kazete ima domovnicu i sad se vratio tamo da zivi.Dete na osnovu njega ima pravo na HR drzavljanstvo ili gresim?Ali sa kretenom ja ne mogu da razgovaram nit zelim jer nisu cista posla i iz tih razloga nisam u mogucnosti ni da uzmem maloj HR drzavljanstvo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Evo ponovno pozvta u centar , na psihološku amalizu jer je navodno od zadnje prošlo 2 godine, muka mi je više od toga, riješavanje bezbroj testova koje sam dos ad riješio nekoliko puta, sto u centru sto u poluklinici za zastitu dijece grada zagrabe. No izdrzat cu i to.

 

Imam jedno pitanje, od kako je dijete mni dodjeljeno prošlo je več 2 godine, bivša nije platila ni lipe na ime alimentacije, niti je u bilo kojem obliku pripomagala oko uzdrzavanja dijeteta i slično, nije bila zaposlena, a ja je nisma ni teretio za alimentaciju, ona redovito viđe dijete po suckom rijesenju pa cak i mimo suckog rijesenja, no unatoč svemu tome ona mi jako stvara probleme, svaki susret sa njom, počinju sa njene strane vrijeđanja i slično a tako i od njenog sadasnjeg supruga, obračo sam se centru no nista, pa sa sad razmisljo da pokrenem postupak naplate alimentacije, ona je navodno otvorila neki poljoprivredni obrt i kako je navela na sudu ima mijesečna primanja 4000kn.

Dali mogu pokrenut postupak ovrhe za neplačenu alimentaciju na njen obrt?

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odneo djavo salu vidim ja...samo vi iz HR ste drugaciji izgleda a ovaj sa kim ja imam posla je vas..i nas..tj nas kad mu odgovara a vas opet kad mu odgovara.Iz razloga sto je kreten ja ne ne smem da se usudim da trazim drzavljanstvo za malu a imam pravo na to.Otkud znam mozda ce joj jednog dana dobro doci al bez njega to necu moci verovatno
ako je djete rođeno u republici HR koliko mi je poznato ono ima pravo na hrvatsko državljanstvo od dana svoga rođenja samo moraš otići tamo gdje je djete rođeno u maticu rođenja ako je upisano automatski ima djete hrvatsko drževljanstvo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani.

Molio bi savjet. Nailme kao što sam več prije reko razvodom braka dijete je meni dodjeljeno na odgoj i skrb. Tokom donošenja te presude ja sam bio zaposlen i imao sam dobra primanja, podstanar sam, nakon 5 mijeseci od kako je sud dodjelio dijete meni na odgoj i skrb ja sam ostao bez posla, ubrzo sam našao drugi poso ali nažalost nije dugo trajao neki 4 mijeseca, i od tad sam na birou na zapošljavanje , primam od centra socijalnu pomoč i privremeno uzdražavanje za dijete u iznosu od 450 knu jer majka ne plača alimentaciju.

Majka dijeteta je podnjela zahtijev za izmjenu sucke odluke kome če se dijete dodjelit , navodi kao bitne promjenjene okolnosti kao to što sam ostao bez posla, zbog nje i njenog sadašnjeg supruga sam morao promjenit čak 3 stana jer su uznemiravali stanodavce, sve sam to uredno prijavio centru.

Bivša je prvo podnjela tuzbu u Đakovu jer ona sad živi u đakovu a ja i dijete u SB, iako sam podnio prituzbu o ne nadležnosti sauda Đakovo ipak se odrzalo ročiste u đakovu i sud je ptomjenio sucku odluku i dijete je dodjelio njoj, ja sam uložio žalbu na zupaniski sud u Osjek i žalba je uvažena i prvostupanjska presuda u Đakovu je poništena, sad je ponovno podnjela u Slavonskom brodu, i ročisšte je 22.10. iz izvješča Centra slavonski brod koi su izasli na teren to jest došli su mi u stan , navode kako je na stolu u kuhinji zatečeno prljavi tanjura i šaljivca od kave, i u kupatilu ˝hrpa prljavog veša ˝ točno je da je u kuhinji bilo nešto prljavi tanjura i šaljica i to mi je ostalo od doručak, i točno je da je u kupatilu bilo nešto malo prljave robe, ali nije to razlog da se izmejeni suca odluka.

Živim kao podstanar u stambenoj zagradi koja se sastoi od dnevnog borakva , kuhinje , sobe i kupatila, uvjek je sve uredno i čisto no to jutro jednostavno sam ostavio tako u kuinji i to mi prigovarjau, nemasju prigovora na moju skrb i brigu za dijete dapače kazu da sam jao dobar roditelj, no zbog tih par tanjura i nesto robe sto je bilo u kupatili a i zbog tog sto sam u protekle 3g sa dijetetom promjneio 4 stana predlažu da se dijete dodjeli majci.

Kad se prvi put dijete dodjelivalo meni na odgoj i čuvanje išli smo u polukliniku za zastitu dijece grada zagraba, i oni su procjenili da sam ja podobni kao roditelj i da oni predlažu da dijtese dodjeli meni jer kod moje bive je uočeno:

CITAT IZ NALAZA POLUKLINIKE : Da majka ima premečaj na planu ličnosti, da je majka dijeteta niske samokontrole, da impluzivno reagira, da pokazuje znakove nesigurnost i ovisnosti, da prema dijetetu pokazuje privrzenosti ali nedovoljno razumije njegove potrebe, da nedovoljnoulaže napore u njihovom zadovoljavanju, da svoje potrebe stavlja ispred potrebe dijeteta, da je otac privržen dijetetu i motiviran za brigu o njemu , da prepozanje potrebe dijeteta i nije sklon njegovom kažnjevanju, da je dijete prvržen ocu, te da dijete treba živjet sa ocom jer je primjereni roditelj....

ima još toga dosta ali to je samo ukratko.

Ktome još dobili smo poziv od državnog odvjetništava radi neplačanje alimentacije, ja je nisam prijavi, predpostavljam daju je centra, u pozivu pise da je pokrenuto kazneno dijelo protiv moje bivše iz članka 209 . st. 2 kaznenog zakona.

No sad je problem sto centar daje opet prednost majci, kao što sam reko u spisu koi su dostavili sudu naveli su da su kod men u stanu zatekli ˝ prljavo suđe u kuhinji i nešto robe u kupatili ˝ i zbog tog predlažu da se dijete dodjeli majci koja ima problema samo saobom, nije spreman kompromisu, nekulturan je , svaku priliku koristi da me izvrjeđa, pa čak i pred dijetetom, jednom prilikom me izvrjeđala i pred voditeljicom nadzora , što voditeljica nadzora nije ništa poduzela čak nije ni u izvješču to navela, a to je samo jedna od iscidenata koi su se desili ali voditeljica nadzora nije navela.

Što da učinim, molim bilo kakav savjet, jer ne zeli dijete izgubit, a majka nije podobna sda se adekvatno brije o njemu. Hvala unaprije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imas par tisuca kuna ? imas kojeg "prijatelja"........dalje sam zakljuci

 

ne bu mene niko.....

Par tisuča kuna??? Nemam a ni ˝prijatelja nemam˝

Prije 3 godine kad smo krenuli na sud davala si mu 0.01% da bi mogao dobit skrbništo nad dijetetom ali ipak sam ga dobio.

Dali iko ima konkretn savjet što da napravim , kome da se obratim, jer sudeči po svemu radi se o diskrimiaci spolova, ja se jako dobro i kvalitetno brinem o dijetetu več 2 godine, majka upoče ne pridonosi za uszdržavanje dijeteta a kotme koristi svaki priliku da bi mi zagoračavala život, obračo sam se centru pismeno, i na polici sam bio ali ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nista, predlozi ti izmjenu osobe u czss-u, navedi argumente koji su oni tebi naveli, salica, itd.

+ psihosocijalnu procjenu osobe koja obavlja funkciju u czss.

Jer ocigledno nesto nije u redu s tom osobom, ili ide na ruku mami, ili je retardirana, a to neka ustvrdi sud.

 

a i bio je netko vec napisao da cini mi se u osijeku ili slavonskom b. rade ljudi, koji stvarno nemaju veze sa stvarnim svijetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nista, predlozi ti izmjenu osobe u czss-u, navedi argumente koji su oni tebi naveli, salica, itd.

+ psihosocijalnu procjenu osobe koja obavlja funkciju u czss.

Jer ocigledno nesto nije u redu s tom osobom, ili ide na ruku mami, ili je retardirana, a to neka ustvrdi sud.

 

a i bio je netko vec napisao da cini mi se u osijeku ili slavonskom b. rade ljudi, koji stvarno nemaju veze sa stvarnim svijetom.

Da cuo sam i ja da u SB ima problema u CZS. Imamo mijeru nadzora, i voditeljiva nazora ja navela u izvjestu da nema nikakvi primjedbi na mene, stos etiče brige oko dijeteta, da se brinem o higjeni dijeteta, tako reč sve naj.

Neznam nešto ču morat poduzet. u ponedjeljak je ročiste, neznam sto da radim. Ne želim izgubit dijete , mali je kdo men več više od 2g, koliko ja znam ako centra uoči neke manje propuste da samo upozore a en odma sudu sotave sa prijedlogom da se dijete dodjeli majci, uprincipu oni su od početka bili za to dijete ide kod majke, dok nism završili u poluklinici za zastitu dijece grada zagrabe i oni su nakon detaljne obrade procjenili da sam ja podobni kao roditelj i da se dijete doejli meni , sto je sud naravno i učinio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Zatrazio sam uvid u ivjetaj voditeljice nadzora . Dobio sma odgov da nemam jpravo .

CITAT: ( S tim u vezi , upučujemo vas da navedena nisu predmet informacija na koi bi vam se mogo uvid jer su iste predmet službene tajne)

Sumnjam da je voditeljica iz Đakova pristrana majci, jer nije reagirala na to kad me bivsa pred voditeljicom nadzora vrijđeala , psovala mate, nazivala bosankim ciganom i slično.

Sad sto da učinim dalje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete dobiti izvješća voditelja nadzora,vjerojatno će vam czss to pravo osporavati...ali evo ja sam uspio

pozivati se na zakon o pravu na pristup informacijamčl.4. i čl.11 st.1.,slijedite upute sa stranice GONG-a(morate obavezno poštivati rokove,i imati dokaz da ste uputili czss zahtjev,žalbe i požurnice)

Zatrazio sam izvješče voditelja nadzora nad mojom bivsom jer sma uvjeren da je voditeljica nadzora pristrana no dobio sma odgovr iz CZZ Đakovo da mi nemogu pruzit uvid u te informacije jer su iste predmet tajne. Sad me zanima što dalje mogu učinit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2 godine sam, se na sudu borio za skrbnisvo za dijete, i sud je na prijedlog i misljenje poluklinike za zastitu dijece grada zagreba , nakon vijestacenja predložio mene kao podobnim roditelje, sto je sud i donio riješenje da dijete zivi smanom, tako da je dijete od 2010g do 2012g zivilo samnom a majci su bili određeni susreti i druzenje.

Potom je ona na konstantiranje CZZ ztrazila sucku izmjenu navodeči bitne promjenjene okolnosti a to je bilo to sto sma ja ostao bez posla.

Pokreče se sud 2012 u 7 mijesecu di je sud trazio od centra misljenje .

ponovno je bilo zakazano ročište u 10 mijesecu 2012, di se na karju dijtete dodjeluje majci.

točno je da su se desile promjene , to jest splet okolnosti to sto sam ostao bez polsa no sud uopče nije uzimo u obzir nalaz i misšljenje poluklinike več samo ono sto je CZZ dao u uvid.

poluklinika za zastitu dijece grada zagreba su procjenili mne primjerrenim roditeljom,te su preporučili da maloljetno dijete nakon razvoda zivi samnom.

Prilikom procijene sposonosti roditelja da skrbe o dijetetu analizirana sa 3 relativan aspekta : roditeljki kapaciteti, obiteljski i okolnski faktori i razvojne potrebe dijeteta . Psihologisko-psihijatriskim vijestačenjem je dobiveno da se kod majke dijeteta nalaze odstupanja na planu ličnosti u smislu pomanjkanja socijalnih interesa, , niske samokntrole, i inpulzivnosti.

povremeno , usprkos kontrolnosti burnije reagira , niskog je samopoštovanja, i pokazuje sumnjičavost prema drugima.Osoba je koja pokazuje znakove nesigurnosti i ovisnosti, nefleksibilnosti,

Viještačenjem je dobiveno da je otac privržen dijetetu, motiviran oko brige dijeteta, i prepoznaje njegove potrebe . Otac je otvoren za sagledavanja vlastitih slabosti, fokusiran je na dobrobit dijeteta.

Sud prihvača nalaz i mišljenje poluklinike za zastitu grada zagreba jer je isti stručan, logičan i uvjerljiv te iscrpno obrazložen.

Te sud donosi odluku da dijete zivi sa ocem a majci se određuju susreti i druzenja svaki utorak i četvrtak po 2h od 16h do 18h te svaki drugi vikend od petka od 18h do nedlje do 18h, potom praznicima božič i uskrs i zimski praznici 7 dana ljetni 30 dana.

 

No bivsa je kao sto sma reko na sugeriranje CZZ pokrenula izmijenu sucke odluke , di centar donsi svoje misljnje da bi bilo bolje da dijete zivi nadalje sa majkom a mnei se određuju sureti i viđanje svki drugi vikend od subote od 10h do nedjelje do 18h te praznici uskrs i božič, zimskih 7 dana ljtnih 15 dana, na sto sma se ja bunio pa se to promjenilo, sud je odredio svaki drugi vikend od petka 18h do nedjlje do 16h te 30 dana ljetnih praznika.

 

U predmetu sud nije cijenio dokaze jer u obrazloženju riješenja nije uopče ocijenio činjenični materijal koi je dobiven provođenjem dokaza i iskazama stranaka. a što je utjecalo na donošenje pravilne odluke suda.

Zatražiti izmjenu odluke sa koim če roditeljem dijete zivjet može se učinit samo u situaci ako su se bitno promjneile okolnosti ali ne samo u odnosu na situaciju roditelja sa koim dijete živi nego i u odnosu na situaciju roditelja ko izahtijeva promjenu odluke.

 

Na sto u tom postupku sud nije gledao majčinu situaciju.

 

Zbog prednjeg izvršeno je vijestačenje po Poluklinici za zastitu dijece grada Zagreba u kojem je utvrđeno da je majka umjereno drustvena osoba, , pdprosječnog inelektualnog funkcioniranja, . utvrđeno je da kod nje postoje neka odstupanja na planu ličnosti u smislu pomankanja sociajalnih interesa , nise samoktrole i inpulzivnosti.

u postupku nije utvrđeno da su se u pogledu takvih osobina majke izmjenile okolnosti niti je majka predložila bilo koi dokaz koim bi se na nesumnjiv način utvrdilo da je majka svijesna svoih intelektualnih karakteristika, i da je na tom planu zatrazila stručnu pomč u vidu posjeta psihologu-psihijatru.

 

Majak je na sudu izjavila da neplača za uzdrzavnje za dijete jer misli da taj novac nebi bio potrošen na dijete, te da dok je dijete kod nje ona kupuje dijetetu jelo ,a kad nije kod nje smatra da se o dijetetu treba brinut otac.

 

Majak je na taj način neposredno pred sudom pokazala da je misšljenje vijestaka iz zagreba bilo pravilno i da je njihova odluka bila isparavna .

majka do dans nije isplatila niti jedne kune za uszdrzavnje diteta zbog čeg je CZZ Slavonski Brod podnio kaznenu prijavu protiv majke.

sasvim je kontradiktorno da CZZ podnosi kazneu prijavu protiv majke zbog neplačanja alimentacije a u isto vrijeme donosi misšljenje da bi dijete na dalje trebalo živjeti sa majkom sto sud prihvača.

 

 

Ja sam na sve to uložio žalbu na županiski sud još prošle godine u 11 mijesecu i još nisma dobio odgov.

Svaki savjet , sugestiju radu prihvačam. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nista, predlozi ti izmjenu osobe u czss-u, navedi argumente koji su oni tebi naveli, salica, itd.

+ psihosocijalnu procjenu osobe koja obavlja funkciju u czss.

Jer ocigledno nesto nije u redu s tom osobom, ili ide na ruku mami, ili je retardirana, a to neka ustvrdi sud.

 

a i bio je netko vec napisao da cini mi se u osijeku ili slavonskom b. rade ljudi, koji stvarno nemaju veze sa stvarnim svijetom.

Dotična socijana radnica je dobila otgaz u CZZ i pokreče se kazeneno dijelo protiv nje zbog onog sto se desilo u SB , nažalost moralo se desit smrt dijeteta da bi netko reagirao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija